2016! QuiSpel Start de WhatsApp-groep met je buren! Doe ook mee met de Superloterij Expo ’Vlinders uit Oisterwijk’ in de bieb Toeteren en pannenkoeken in de jungle tijdens het Jungleconcert ’Crescendo’ eert leden W. Ketelaars Bestrating en Groenvoorziening doet mee aan project ’snoeien voor leven’ .0623110368 .06-22422404 Foto: Patrick van Vugt En natuurlijk worden er lekkere pannenkoeken gebakken... Uiteraard is ook gedacht aan de hongerige Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Op zondag 26 juni om 11.00 uur zingt ge mengde zangvereniging Crescendo in de paro chiekerk St. Jans Onthoofding in Moergestel. Dit is een jaarlijks eerbetoon aan de overleden leden van het koor. Ook wordt tijdens deze mis aandacht besteed aan de huidige leden van de zangvereniging. U wordt van harte uitgenodigd aan dit eer betoon deel te nemen. Heb je je team voor Quispel 2016 vrijdag 7 oktober al samengesteld? Begin er maar snel mee, want hieronder staan er weer een paar! Kijk snel op www.carnavalmoergestel.nl voor meer informatie, voor aanmeldformulieren, voor het deelnemersreglement et cetera. buikjes en zullen ter plekke verse pannenkoe ken gebakken worden. Luisteren en smullen maar! Heb je zin om met andere kinderen muziek te maken en spellen te doen, kom dan op de laatste zondag van juni om 10.30 uur naar Scoutingclubgebouw Den Donk. Tot zondag 26 juni! Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ en scouting Moergestel slaan komende zondag de handen ineen voor een afwisselend keuzemenu voor alle kinderen in Moergestel. Terwijl ‘Prinses Juliana’ zorgt voor de muzikale invulling van het programma, zal scouting Moergestel zorgen voor spellen en andere doe-activi- teiten. Van toeterdiploma tot slagwerk workshop, van kampvuur tot kussengevecht. Kleur Moergestel verder in... Buurtbewoners gebruiken steeds vaker WhatsApp (een berichtenser- vice voor smartphones) om elkaar te attenderen op verdachte situaties in de buurt. Bij verdachte situaties kun nen bewoners elkaar via WhatsApp een bericht sturen. Iedereen in de buurt is dan snel geïnformeerd dat er mogelijk iets gaande is en kan maat regelen nemen. Een inbreker houdt er niet van dat buurtbe woners hun licht aan doen of uit het raam naar buiten kijken wanneer een verdachte situatie is gesignaleerd. De Gemeente Oisterwijk en de wijkagent van Moergestel hebben samen met de inwoners van Moergestel, de wens om Moergestel vei- Tot en met zaterdag 25 juni kunt u een aanmeldformulier inleveren en uw lot(en) voldoen per automatische incasso (machti ging). Na die datum is het enkel nog mogelijk om te betalen per handmatige overschrijving of contant. Wacht dus niet langer en doe mee met het SMC! liger te maken. Daarom was er een voorlich tingsbijeenkomst met Wijkagent Ron Ooster- wijk op dinsdag 1 maart jl. in Den Boogaard over de opzet en werking van de buurtpreventie app en de rol daarin van de Gemeente, de poli tie en de bewoners van Moergestel. Het verslag daarvan is afgelopen donderdag door MTV uitgezonden. Gelukkig zijn er een aantal WhatsApp groepen bijgekomen n.a.v. de bijeenkomst, maar, de kaart van Moergestel is nog steeds niet volledig ingekleurd. Daarom nogmaals een oproep om u aan te melden als coördinator van een groep in een gebied dat nog niet is ingekleurd op de kaart. Het is fijn als u zich per mail of app aanmeldt bij: Patricia Mols: mols -2bikom@hetnet.nl Carine Gerlach: carine@gerlach-aijer.nl U speelt mee voor ongeveer 7 euro per trekking en iedere trekking maakt u kans op een Icd- televisie, een weekendje weg, een fiets en vele andere mooie prijzen. Alle prijzen hebben een minimale waarde van 100,- en de winkans is ongeveer 1 op 10. De eerste trekking is op 7 juli en de laatste op 11 november. Tijdens de finale wordt de grandioze Superhoofdprijs verloot: een nieuw te leveren Citroën Cl (belas tingvrij)! Op veel plaatsen in Moergestel kunt u de aan meldformulieren vinden alsook op de website www.carnavalmoergestel.nl. De formulieren kunnen volledig ingevuld worden ingeleverd bij Eric Boogaers (Oirschotseweg 35 A), bij Erik van Dam (Van Dam Partners, Rootven 41) of per e-mail: superloterij @camavalmoer- gestel.nl. Als u liever iemand aan uw deur hebt, bel dan Toon Moorman op 06 2080 2389. Bij uw aanmelding selecteert u de gewenste betaalwijze; het is zelfs mogelijk om een lot in vier termijnen a 12,50 te laten afschrijven. Maar u kunt ook ineens overschrijven of con tant betalen. Wat u wilt! Kinderen worden vanaf 10.30 tot 13.00 uur in de verleiding gebracht muziek te maken en te luisteren en in actie te komen voor spellen, waarbij oog-hand-en-voet coördinatie gesti muleerd worden. De kinderen die komende zondag de weg naar het scoutingclubgebouw Den Donk weten te vinden, kunnen rekenen op veel en gezellig vermaak vanuit de organiserende verenigingen muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ en Scouting Moergestel. De slagwerkworkshop van Beat-It, het toeter diploma, het A-frame en klimrek is zomaar een kleine opsomming van het veelzijdige aan bod. Rond het middaguur zal het ‘grote’ orkest van muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ samen met de leerlingen van het opleidingsorkest de jun- glemuziek laten horen die zij in de afgelopen weken hebben ingestudeerd. Bekende melo dieën van onder andere Disney’s Jungle Book en Tarzan zullen voorbij komen. Ook zal een aantal jonge slagwerkers verschillende aan stekelijke ritmes samensmelten tot een mooie Afrikaanse beat. Laatste week voor aanmeldformulieren Het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) organiseert een Superloterij om het openbaar Carnaval in stand te houden. Alle activiteiten zijn gratis, maar uiteraard niet kosteloos. Daarom is er geld nodig om bijvoorbeeld de optocht te kunnen financieren. Met uw deelname steunt u het SMC en maakt u bovendien kans op prachtige Superprijzen! Informatie Via Moergestel Nieuws, Moergestel TV en de media zoals Face-book, Twitter en onze Website www.quispelmoergestel.nl blijven we iedereen op de hoogte houden van de planning en orga nisatie rondom Quispel 2016. Veel VHG-hoveniers leveren een bijdrage aan de strijd tegen kanker door mee te doen aan de actie ‘Snoeien voor Leven’. Bij hun werk zaamheden staat in de maanden juni, juli en augustus de taxus centraal. Uit het snoeisel van de taxus baccata - de meest voorkomende taxussoort - wordt baccatine gewonnen, een belangrijke grondstof voor chemotherapieën. Hoveniers knippen en verzamelen de jonge scheuten. Eén kubieke meter snoeisel levert genoeg baccatine op voor één chemothera- peutische behandeling. In de gemeente Oisterwijk neemt W. Kete laars Bestratingen en Groenvoorziening deel aan de actie. Wim Ketelaars zegt hierover: ‘Kanker is een vreselijke ziekte. Als je er in je omgeving mee te maken krijgt voel je je machteloos. Maar nu kunnen we iets doen! Wij vinden het belangrijk om, door het ver zamelen van taxussnoeisel, een bijdrage te kunnen leveren aan de strijd tegen kanker’. De hoveniersbedrijven werken bij de actie ‘Snoeien voor Leven’ samen met de stichting Vergroot de Hoop. Deze stichting neemt het transport van het snoeisel voor haar rekening. Ook particulieren kunnen bij W. Ketelaars Bestratingen en Groenvoorziening taxus snoei- afval inleveren. Let wel, het gaat om jonge scheuten, schoon aangeleverd. U kunt op ieder gewenst moment uw taxussnoeisel bij hun in een bak voor de deur deponeren. Adres: Heuvelstraat 9, Moergestel ‘Snoeien voor Leven’ is een initiatief van VHG, branchevereniging voor ondernemers in het groen. Tips Om warmer te draaien nog twee tips; Een beetje rekenen moet je wel kunnen! Je weet toch wel wat een militair bewind is? Vanaf 16 juli vindt er in de bibliotheek Oisterwijk een expositie over Vlinders plaats. Annie Goverde fotografeert met passie de kleine fladderaars en deze pracht deelt zij nu graag met anderen: "Natuurfotografie en in het bijzonder het fotograferen van vlinders is sinds enkele jaren een hobby van mij. Daar beleef ik veel plezier aan. Iedere vlinder die ik zie vind ik prachtig en daar probeer ik een mooie opname van te maken. Dat is vaak best moeilijk want vlinders zijn immers van die gezellig fladderende insecten die van bloem naar bloem vliegen. Je ziet ze alleen met mooi weer want ze hebben de zon nodig om zich op te warmen om te kunnen vliegen. Geduld en enige vlinderkennis komt me dan goed van pas. Een vlinder is voor mij een klein natuurwondertje. Uit een minuscuul klein eitje komt een rupsje dat zich letterlijk te barsten eet, zich verpopt en daarna de indruk wekkende metamorfose tot vlinder. Het blijft mij fascineren! Tijdens deze fiets- en wandeltochten neem ik altijd mijn camera mee, want in de natuur kan op ieder moment iets moois voor je lens verschijnen." Locaties waar Annie de vlinders heeft gefotografeerd zijn o.a. natuurgebied de Kampina, de Moerputten, de Loonse en Drunense duinen en in haar eigen achtertuin. De expositie is de gehele zomervakantie te bewonderen. Locatie: Bibliotheek Oisterwijk, Spoorlaan 82 E Wij verwachten na deze herhaalde oproep de buurtpreventie in Moergestel middels de WhatsAppvolledig te kunnen realiseren. Voor ondersteuning bij het opzetten van een groep willen wij met alle plezier onze erva ringen delen en de benodigde documenten toesturen. Mocht in uw buurt al wel een WhatsApp groep zijn maar doet u nog niet mee, neem dan con tact op met de coördinator. De contactgegevens kunt u opvragen bij een van de 2 hiervoor genoemde contactpersonen. Meer uitleg wordt gegeven in de uitzending van Moergestel TV (donderdag 23 juni) vanaf 19.00 uur of in de herhalingen. Na donderdag ook te zien op www.moergesteltv.nl/ietsgemist '4 -f ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 22 JUNI 2016 PAGINA 3 ■MM O ■■MMHHHMMHMMMMMMHHHMMMMHMHMMHHHMHHMHMMMH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3