OEF! moorman Rode Kruis in de boot! Spectaculaire Mountainbike wedstrijden in Moergestel op zondag 19 juni 2016 Rode Kruis collecteweek Judo Brabant Cup 2016 Verloskundigen pikken korting op hun pensioen niet WF.. s.v. AUTOMOBIELBEDRIJF Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zondag 19 juni 2016 zijn er aan de Zandstraat in Moergestel weer Mountainbike wedstrijden. Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk organiseert deze ATB cross als onderdeel van een cyclus wedstrij den, die tijdens de zomermaanden gereden worden in de Nederlands - Belgische grensstreek. De organisatie rekent op een 300 fanatieke bikers. Deze strijden in zes verschillende klas sen om de eer. De organisatie heeft weer een prachtig parcours uitgezet met hoogte ver schillen, trappen, drop-off zone en technische single tracks. Voor de nodige energie is er een tent waar consumpties verkrijgbaar zijn. Oerlemans, Samé van Mensvoort, Nadine Viveen en Roel Theeuwes. En 3e geworden in hun klasse zijn: Stijn Mallens, Nele van de Loo, Bart Roosen, Linda Horrevorts, Guus Roosen, Johan Horrevorts en Djint van Mens voort. Op 7 juni heeft de afdeling van het Rode Kruis Oisterwijk/Haaren een bus- bootreis georganiseerd voor gasten die niet in staat zijn om zelfstandig een dagje uit te gaan. Met 2 bussen, 1 rolstoel bus en een gewone touringcar, is er ingestapt in Oisterwijk en een deel in Helvoirt. en vele gasten hadden een plek gekozen boven op het dek en met een drankje erbij was het een feestelijke gebeuren. De terugweg weer met de bus langs de mooie dijken en dorpen was een lust voor het oog. Tevreden was ieder rond 6 uur weer thuis en kan men terug kijken op een mooie dag. Het bestuur van het Rode Kruis bedankt tevens alle vrijwilligers die zich ingezet hebben voor deze doelgroep. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El RHV - Roef 9-13;Cl Desk - Roef 7-8; Al Desk - Roef 13-12. Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! ROEF! HONKBAL- EN SOFTBAL Hieronder een overzicht van de wedstrijden die voor komend weekend op het programma staan. Kijk op svroef.nl voor het actuele schema en nog meer nieuws over HSB Roef! Zaterdag 18 juni 10.00 uur: Jeka Beeball - Roef! Beeball Zondag 19 juni 16.00 uur: Starlights Heren 2 - Roef. Heren Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s Deze zogenaamde firn klasse wordt die dag gehouden om 14.15 uur en de finish is om 15.00 uur. Deelname bedraagt 5 euro en is inclusief een verplichte verzekering. De route is inmiddels grotendeels uitgepijld. Aanmelden kan door een bericht te sturen aan info@wiel- rennen-moergestel.nl De Rode Kruisgasten kwamen uit Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Esch Biezenmortel en Helvoirt. De trip ging naar Appeltern alwaar de koffie klaar stond bij Moeke Mooren. Na een voortreffelijke lunch werd er ingescheept op de rondvaartboot “De Sluizer”. Een vaart van ruim 2 uur langs diverse hanzesteden aan de Maas. Aangezien het prachtig weer was werd er volop genoten van het mooie uitzicht Van 19 tot en met 25 juni gaat de jaar lijkse collecteweek van het Rode Kruis van start. Duizenden vrijwilligers gaan deze week door heel Nederland met de collectebus langs de deuren. Zo ook zal in de Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren in de kernen Oisterwijk, Moergestel, Haaren, Helvoirt, Esch en Biezen mortel door ruim honderd collectanten worden gecollecteerd. De opbrengst van de collecte gaat geheel naar activiteiten in onze regio. Denk daarbij aan de bijzondere vakanties, die het Rode Kruis organiseert voor senioren en mensen met een beperking in een van de Rode Kruis vakantie hotels, vakantiebungalow in Someren of vakan tieschip J.Henry Dunant. Ook andere activi teiten van het Rode Kruis in onze regio, zoals recreatieve middagen, cursussen etc. worden hiervan betaald. Het Rode Kruis hoopt op uw steun om zowel regionaal als landelijk haar activiteiten te kun nen voortzetten. Geef een bijdrage aan de col lectanten! De locatie is het parcours ‘de Heiberg’ aan de Zandstraat in Moergestel (tussen nr. 12 en nr. 14). Parkeren kan in de directe omgeving. Toegang is geheel gratis. De wedstrijden starten om 09.00 uur. Meer informatie is te vinden op: www.atbcross.com dat het Pensioenfonds inbreuk maakt op het recht van eigendom, zoals dat is verankerd in het Europees Handvest. Schadeclaim De juridische procedure wordt ondersteund door advocaat mr. dr. Jan-Koen Sluijs van Floret Advocaten te Den Haag. Hij wacht nog op een laatste reactie van het Pensioenfonds. Wanneer deze volhardt in het moeten korten, zal hij de Voorzieningenrechter vragen daar een stokje voor te steken. Ook het indienen van schadeclaims tegen kortende pensioen fondsen kan niet worden uitgesloten. Het seizoen is voorbijgevlogen en zo ook de Judo Brabant Cup op 4 juni was de laatste competitieronde en werden de uiteindelijke eindstanden bekend. De Judoka’s van Judo Vereniging St. Jan Moergestel hebben ook weer hard geknokt op de mat en dit resulteerde in de volgende resultaten. Eerst de resultaten van de laatste competitie ronde: le plaats voor Nadine Viveen, 2e plaats voor Lotte op ’t Hoog, 3e plaatsen voor Imke Oerlemans en Samé van Mensvoort en 4e plaatsen voor Roel Theeuwes, Stijn Mallens, Nele van de Loo, Bart Roosen, Linda Horre vorts en Johan Horrevorts. En dan nog de eindstand van het gehele seizoen 2015-2016 de volgende Judoka’s zijn in hun klasse 2e geworden: Lotte op ’t Hoog, Imke Naar de rechter met steun van KBO-Brabant: Twee Brabantse verloskundigen accepteren niet dat het pensioenfonds een korting toepast op hun pensioen. Zo nodig dagen zij met steun van seniorenver eniging KBO-Brabant de Stichting Pensioenfonds voor Verloskundigen voor de rechter. Gedwongen door de overheid Het Pensioenfonds zegt in een verklaring de kortingen wel te móeten doorvoeren, omdat gewijzigde overheidsregels het bestuur daartoe dwingen. Naar de mening van de betrokken verloskundigen handelt het Pensioenfonds echter in strijd met Europese wetgeving en daarom willen zij de rechtmatigheid van het besluit voor de rechter aanvechten. De Brabantse verloskundigen vinden professor dr. mr. Hans van Meerten, hoogleraar inter nationaal en Europees recht aan de Universiteit van Utrecht, aan hun zij. Hij is van mening De organiserende Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk wil ook de recreatieve mountainbiker bereiken en stelt speciaal voor deze fietsrecreanten het parkoers voor hen open. Op deze manier kan iedereen een keer de sensatie ervaren van een volledig aangekleed wedstrijdparkoers. Je kan je eigen rit rijden. Het is geen wedstrijd maar lekker sportief bezig zijn. Alle deelnemende Judoka’s van dit seizoen super goed gedaan en op naar het volgende judoseizoen. Wil jij ook kennismaken met handbal? Dat kan! Alle leeftijden! Proeftrainen: roef@handbal.nl of bel Erik 013-5132848 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JUNI 2016 PAGINA 7 1* DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! o

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7