Volgend jaar wel of geen carnavalsoptocht Al eens A-frame gelopen? Nationale Scoutingloterij Gèssel Treft organiseert GT netwerkcafé! Ut Gèssels Glas DE ZONNE BLOEM Zonnebloem ging dagje uit... Jaarlijkse Zonnebloemloterij De hoofdprijs: een Citroen Cl. COLUMN Slagwerk show-act Beat-It verzorgt voor ‘Prinses Juliana’ de slag- werkopleiding voor haar leden en tijdens het Kijk snel op www.camavalmoergestel.nl voor meer informatie, voor aanmeldformulieren, voor het deelnemersreglement et cetera. Doe mee met het SMC, enkel samen kunnen we het unieke Carnaval borgen waarom Moerges tel wijd bekendstaat! Jaarlijks vindt de Nationale Scoutingloterij plaats. De opbrengst van de lotenverkoop gaat naar de Scoutinggroepen, Scouting Nederland en het Scouting Nederland Fonds. Met de opbrengst kunnen Scoutinggroepen bijvoor beeld het onderhoud van hun clubhuis betalen. De loten kosten 2,50 waarvan 1,50 naar de groep toe gaat. Scoutinggroepen kunnen hiervoor loten verkopen. Ook Scouting St. Jan in Moergestel doet hier ieder jaar aan mee. Leden van Scouting St. Jan zullen hiervoor a.s. zaterdag 18 juni bij u langskomen. Er zijn vele prijzen te winnen van TV’s tot tenten en als hoofdprijs een Fiat Panda ter waarde van ruim 10.000. We hopen dat u ons weer net als andere jaren hiermee volop zult steunen en een lot bij één van onze leden zult kopen. Hiervoor alvast hartelijk dank. jungleconcert gaan de instructeurs van Beat- it er voor zorgen dat binnen een tijdsbestek van een half uur een show-act wordt ingestu deerd. Kinderen zullen door het combineren van eenvoudige ritmes als snel een mooie Afrikaanse beat ten gehore kunnen brengen. En wie denkt dat deze ritmes alleen maar op een trommel tot muziek kan worden gemaakt, heeft het helemaal mis. Wat dan wel wordt gebruikt voor de slagwerk showact.dat blijft nog even geheim tot de 26e juni. Ben jij ook nieuwsgierig geworden naar het A-frame en de slagwerk showact van Beat- It, kom dan zondagochtend zeker eens een kijkje nemen bij Scoutinggebouw Den Donk. Vanaf 10.30 uur gaan we van start. Tot dan! Op woensdag 1 juni heeft Zonnebloem Moer gestel weer een mooie activiteit georganiseerd. Voetbalclub Audacia had ooit aangeboden om gebruik te maken van hun kantine. Daar heb ben we graag gebruik van gemaakt. We hadden 55 gasten uitgenodigd voor een leuke dag. We hadden het treintje uit Oisterwijk weer de hele dag gehuurd, om met onze gasten een leuke rit te maken in onze gemeente. We begonnen de dag met de ontvangst van onze gasten met een lekkere kop koffie met een stukje taart, die door onze vrijwilligers gebakken zijn. Daarna werden de gasten in 2 groepen verdeeld, en de eerste groep ging om 11.30 uur met het treintje mee. Omstreeks 12.00 uur kreeg de andere groep een lunch aangeboden. Dat waren frietjes met een snack naar keuze. Dat werd allemaal gebakken door Piet, de kantinebeheerder van Audacia. Om 13.30 uur ging de andere groep met het treintje mee, en kregen de anderen hun lunch. Toen iedereen rond 15.00 uur weer terug was er nog een optreden van Kees van Dijk, die onze gasten vermaakte met zijn liederen en vertelsels. We kunnen weer terugkijken op een hele mooie en geslaagde dag. Daarvoor willen we Piet bedanken en ook vooral Auda cia voor het beschikbaar stellen van hun kan tine. Ook de vrijwilligers die dit alles mogelijk hebben gemaakt: hartelijk dank! Zonnebloem Moergestel Bij uw aanmelding selecteert u de gewenste betaalwijze; het is zelfs mogelijk om een lot in vier termijnen a 12,50 te laten afschrijven. Maar u kunt ook ineens overschrijven of con tant betalen. Wat u wilt! De trekkingen worden live uitgezonden door MTV, maar prijswinnaars krijgen sowieso vanzelf bericht. Na aankoop van een of meer dere loten dingt u dus automatisch mee naar al die mooie prijzen. Naast dat u helpt om het Gèssels Carnaval in stand te houden, is de kans ook nog eens groot dat u met een geweldige Superprijs aan de haal gaat. Waar om zou u dus niet meedoen?! overigens vermeld te worden dat zonder onze sponsors deze Superloterij niet mogelijk zou zijn geweest. Sponsors, hartelijk bedankt! U speelt mee voor ongeveer 7 euro per trek king en iedere trekking maakt u kans op een Icd-televisie, een weekendje weg, een fiets en vele andere mooie prijzen. Alle prijzen hebben een minimale waarde van 100,- en de win- kans is ongeveer 1 op 10. De eerste trekking is op 7 juli en de laatste op 11 november. Tijdens de finale wordt de grandioze Super- hoofdprijs verloot: een nieuw te leveren Ci troen Cl (belastingvrij)! Op veel plaatsen in Moergestel kunt u de aanmeldformulieren vinden alsook op de website www.carnavalmoergestel.nl. De for mulieren kunnen volledig ingevuld worden ingeleverd bij Eric Boogaers (Oirschotseweg 35 A), bij Erik van Dam (Van Dam Partners, Rootven 41) of per e-mail: superloterij@car- navalmoergestel.nl. Als u liever iemand aan uw deur hebt, bel dan Toon Moorman op 06 2080 2389. Steun het gratis openbaar Carnaval Eens per drie of vier jaar organiseert het Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) een spectaculaire, geldverwervende actie. De winst gaat uitsluitend naar de organisatie en financiering van het openbaar Carnaval. Om de begroting voor de komende jaren sluitend te houden, wordt er in de maanden juli tot en met november een Superloterij met mooie Superprijzen georganiseerd! en er komt een DJ waarbij je je eigen muziek aan kunt vragen en lekker kan gaan swingen. Daarnaast zal de welbekende BBQ er ook staan, om met lekkere hapjes de weg gedanste calorieën weer aan te vullen. Ten slotte wordt er een compilatie getoond van de activiteiten die zoal door Gèssel Treft worden georgani seerd. Dit alles vindt plaats bij en in het JWM gebouw op Bosstraat 1B te Moergestel. Kom dus gezellig langs om van de muziek te genieten en een hapje te eten van de BBQ. Iedereen is welkom en ook als u alleen maar een hapje eet of een biertje drinkt, steunt u ons al! Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aan leggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois terwijk. Wat gebeurt er nu precies? Door het werk van verschillende personen en bedrijven ontstaat langzaam het glasve zelnetwerk. Overzicht op het arbeid door de vele handen is hierdoor ook wat lastiger. Zonet heb ik projectleider Jo van de Pas eens gebeld met de vraag wat er nu gebeurt en wat we kunnen gaan verwachten. Want eerlijk gezegd rijd ik niet dagelijks het rond je van Guus om het traject op vorderingen te controleren en zal de eerder ontvangen planning ook alweer gedateerd zijn. Nadat de eerste spade in de grond is gezet heeft u flink wat afzettingen en machines van Bob de Boer gezien. De firma Bob den Boer is gespecialiseerd in horizontaal gestuurd boren en is door Spitters inge huurd om de boomboringen e.d. voor te bereiden. De boomboringen zijn bijna alle maal gedaan en vanaf vorige week maandag legt Spitters de buizen van distributiepunt 001. Dit betreft een omgeving rond de Kattenberg richting de rotonde en richting Spoordonk maar ook onder de A58 door richting de Stille Wille tot aan de Reuselhoeve. Spitters huurt nog twee partij en meer in om mee te graven. DP 001 is opgedeeld in zeven verschillende gebieden waar twee teams aan het werk zijn. DZM (team 1) werkt richting de Reuselhoeve en Beers-Son (team 2) graaft naar de Oirschotseweg. In week 25-26 worden de buizen voor distributiepunt 002 aangelegd en gaan we alweer richting de Heikant en zijn we de Reusel over. Het laatste nieuws is dat pas na de bouwva- kantie (week 35) de vezels de huizen daad werkelijk binnen worden getrokken. Om te testen krijgt een aantal aansluitingen al voor de vakantie een vezel maar de meeste huizen worden na de bouwvak aangesloten. Volgende week leest u over de voortgang. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Onze jaarlijkse loterij is weer van start ge gaan en zoals u gewend bent komen onze vrijwilligers bij u aan de deur met loten. U kunt ze de komende weken nog verwach ten. De loten kosten 2 euro per stuk. Het grootste deel daarvan gaat naar onze eigen Moergestelse afdeling! Met die opbrengst organiseert de Zonnebloem activiteiten voor mensen met een lichamelijke beperking, dus ook bin nen ons dorp. Een deel gaat naar aangepaste vakanties. Kijk eens op www.zonnebloem.nl en zie wat "Er kan zoveel meer dan je denkt" betekent voor mensen die bv. rolstoelgebonden zijn. De Zonnebloem denkt in oplossingen en doet er alles aan om mensen met een licha melijke beperking een leuke dag of middag te bezorgen. Hopelijk draagt u ons weer een warm hart toe; koop onze loten; u helpt onze vrijwilligers en daarmee onze gasten en u, u maakt kans op een leuke prijs. Alvast hartelijk dank na mens de Zonnebloem, Moergestel. Minimaal de helft van de opbrengst uit loten verkoop is bestemd voor het goede doel: het openbaar Carnaval. De andere helft wordt ingezet om de organisatiekosten te dekken en de Superprijzen in te kopen. Daarbij dient BBQpop, Dweilpop, de muziekquiz en Silent disco zijn succesvol georganiseerd door Gèssel Treft. Deze groep vrijwilligers zou deze evenementen niet kunnen laten plaats vinden zonder de hulp van sponsoren. Uit blijk van waardering wordt daarom het GT netwerkcafé georganiseerd, waarbij alle sponsoren van 2015 zijn uitgenodigd. Ondanks alle hulp van deze sponsoren het afgelopen jaar, zijn er nog steeds inkomsten nodig om in de toekomst deze evenementen te kunnen blijven organiseren. Voor dit jaar staan er nog een hoop leuke activiteiten op de agenda, waar veel mensen al naar uit kijken. Gèssel Treft is daarom nog op zoek naar nieuwe sponsoren, om deze evenementen te kunnen laten plaatsvinden. Uiteraard is iedere bijdrage welkom. Op zondag 19 juni vanaf 15.00 uur kan iedereen gratis langskomen bij het netwerkcafé. Er komt een band spelen; Lapa Loco, in nieuwe samenstelling en nog opzwepen der repertoire, Zoals vorige week al aangekondigd, organiseren Muziekvereniging ‘Prinses Juliana’ en Scouting ‘St. Jan’ op 26 juni aanstaande het ‘jungleconcert’. Een concert voor de hele familie waarbij zowel de muziek van het orkest als ook de activiteiten van de scouting centraal staan. Deze week zetten we twee onderdelen van het programma in de schijnwerpers, te weten het lopen met een A-frame door de scouts geknoopt en de slagwerk showact van Beat-It. A-frame knopen Een van de veel voorkomende activiteiten bin nen de scouting is het zogenaamde A-frame knopen/lopen. De kinderen wordt gedurende de ochtend geleerd om met elkaar met een A- frame te lopen. Hierbij wordt een beroep gedaan op de ontwikkeling van verschillende vaardigheden. Belangrijk is hierbij een goede samenwerking en balans. Hoe dit in zijn werk gaat, wordt tijdens de activiteit helemaal uit gelegd, zodat iedereen een veilige poging kan doen om vooruit te komen! Het SMC bestaat uit bestuursleden van C.V. De Pierewaaiers, C.V. De Dorstvlegels, C.V. De Durdraaiers en C.V. De Springveren. De vier carnavalsverenigingen slaan jaarlijks gebroederlijk de handen ineen om het open baar Carnaval te organiseren, waarbij zij finan cieel afhankelijk zijn van de acties die geor ganiseerd worden. Want alle activiteiten zijn weliswaar gratis, maar niet kosteloos. Denk bijvoorbeeld aan het scholencarnaval, aan de openingsmiddag, aan de jeugddisco’s, aan de optocht of aan de seniorenbingo. Carnal PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 15 JUNI 2016 CfflOÉNCI Geloof het of niet maar 50 wordt deze griet! PROFICIAT!!!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3