Expositie Mieke ‘Halverwege oud en nieuw’ in het Oude Kerkje Verzamelaars- ruilbeurs Boxtel Zondag 12 juni garagesale van Eijken in Park Stanislaus Lourdesreis met hoge korting Enorm parkeerterrein Scheerman Ut Gèssels Glas naar het terrein gebracht. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen COLUMN Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois- terwijk. Deze week een bijdrage van Gea op 't Hoog over het moment waar de leden van MoergestelGlas hebben gewacht. muziek uit de Renaissance, liederen uit de vroege en late Romantiek, en moderne muziek uit de vorige eeuw. NotaBene gaat dit concert invullen vanuit de muziekhistorie met liederen van Josquin des Prés, Orlando di Lasso, Felix Mendelssohn, Edward Elgar, Joseph Rheinberger en Henryc Górecki. Voor informatie over deze reis en het aanvragen van een brochure kunt U bellen naar: Joke Hoekman 06-42347729. Alle informatie staat ook op: www.lourdes- groepbisdomhaarlemamsterdam.nl WANDELEN Donderdagmiddag 16 juni a.s. gaan we wan delen met mensen die in een rolstoel zitten. Bent u niet woonachtig in Park Stanislaus, maar u wilt wel mee, dan kan dat natuurlijk. Wilt u wel zorgen dat iemand de rolstoel kan duwen? Samenkomst in Park Stanislaus 13.30 uur (belt u ook Corry de Jong). Verder willen wij een beroep doen op mensen die ons willen helpen om een stoel te duwen voor mensen uit Park Stanislaus. U kunt tele fonisch contact op nemen met Corry de Jong, tel. 513 3295 (graag inspreken als Corry de telefoon niet kan opnemen). U maakt vele mensen blij, als ze weer eens een rondje Moergestel kunnen doen. Door de jaren heen is een uitgebreid repertoire aan liederen ingestudeerd. Dit repertoire bestaat vooral uit klassieke muziek van com ponisten uit diverse stijlperiodes, deze variëren van de middeleeuwen tot werken uit de twin tigste eeuw. Ieder concert van NotaBene heeft een thema. NotaBene zingt a capella en wordt incidenteel, als het repertoire daar om vraagt, begeleid door een muzikaal ensemble of pianist. Op 12 juni 2016 treedt NotaBene uit Eindhoven op in het Oude Kerkje in Middelbeers. mende hulp bieden. Deze reis is medisch ver zorgd dat wil zeggen dat er Nederlandse artsen en verpleegkundigen mee gaan. Zo’n reis is een stukje bedevaart maar ook zeker een stuk vakantie. De bedevaartreis is zowel voor jong als voor ouderen, en een com binatie van die twee is grandioos mooi. Onze Lourdesgroep gaat van 1 t/m 8 september met de trein. Wilt U liever met het vliegtuig, dat kan ook. Van 2 t/m 7 september. Treinpel- grims en vliegpelgrims logeren samen in het zelfde hotel. Het moment van dit optreden valt halverwege het jaar, tijdens het instuderen van het nieuwe repertoire op weg naar het hoofdconcert in het najaar. Er zullen daarom oude bekende en nieuwe onbekende liederen gezongen wor den. Toch horen Oud en Nieuw bij elkaar. Dat is de gang van het leven waar Newton al over schreef. Al het onbekende wordt gebouwd op het bekende. Alles komt voort uit wat al was... Zondag 12 juni 2016 organiseert de VBV haar verzamelaarsruilbeurs van 10.00 tot 13.00 uur in het Gemeenschapshuis De Walnoot, Reginahof 1, 5282 GC Boxtel. Voor navigatie Reginahof 1 STO 1 ingeven. Entree volwassenen 1 euro. Kinderen 25 euro cent. Op deze drukbezochte en gezellige beurs kun nen geruild worden: bidprentjes, munten, postzegels, prentbriefkaarten, sigarenbandjes, stickers, telefoonkaarten, theezakjes, voetbal- plaatjes, winkelwagenmuntjes enz. Op iedere beurs wordt aandacht besteed aan een speciaal thema. Voor zondag 12 juni is dit: singles - Ip’s. Bezoek ook eens onze website, www.vbvbox- tel.nl NotaBene is een gemengd kamerkoor dat is opgericht in 1991. Het koor bestaat uit 22 Maandag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot enthousiaste zangers en zangeressen. 17.00 uur. Zaterdag en zondag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Is het al klaar? U heeft ze natuurlijk gezien: de 4 giganti sche windmolens langs de A58 in Moergestel. Na een lange voorbereiding werden ze opgebouwd. Iedereen kon het zien gebeuren en wilde eigenlijk niets mis sen. Toen de molens in elkaar werden gezet, stond men stil op de snelweg; de onver wachte dagelijkse kijkersfiles. Nu staan de molens daar en zijn de files weg. Het grote, zichtbare werk is klaar. Toch klopt er iets niet: de wieken staan stil! Het leek zo eenvoudig. Men bouwt de molens op en zet ze aan. Niet dus. Ze staan al ruim een maand niks te doen. Van werk zaamheden is weinig te zien, maar waarom draaien ze niet? Blijkbaar moet er toch nog van alles gebeu ren. Technische problemen kunnen pas worden opgelost als de complete molen er staat. Zo is het ook bij ons glasvezelnet. Buitenshuis zie ik op verschillende plaatsen in Spoordonk, Moergestel en de Logt graaf- en horizontaal-boren-bedrijven. Binnenshuis moet er een extra stopcontact komen in de meterkast (voor het modem) en ik ben aan het nadenken over de kabel naar de TV. Dit klinkt eenvoudig, maar die kabel wil ik eigenlijk een beetje ‘verborgen’ aanleggen. Hoe doe ik dat? Over de plint, of langs het plafond? Hoeveel meter kabel heb ik nodig? Waar ga ik die kopen? Moet er een verster ker tussen? Vragen, vragen en nog meer vragen. Al bij al ligt er nog best veel werk, zelfs nu het bijna zover lijkt te zijn. Uiteindelijk komt alles goed, zeker met de hulp van MoergestelGlas. Toch? Volgende week leest u over de voortgang. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Kamerkoor NotaBene brengt op 12 juni, onder in de wijken Heivelden en Papenacker leiding van Fred Vonk, een concert met oude 2 - Een unieke samenwerking tussen twee buurt verenigingen moet leiden tot een grote gara gesale op zondag 12 juni a.s. van 10.00 uur tot 14.00 uur. Diverse bewoners in genoemde wij ken zullen deze dag hun overtollige zaken te koop aanbieden. Te denken valt aan munten, speelgoed, fietsen, kleding e.d. Kortom tijd om je slag te slaan! De deelnemers zijn herkenbaar aan de bal lonnen bij de woning alsmede op de platte grond die bij iedere deelnemer te verkrijgen is. Het is eenvoudig om via De Heivelden, via de Schoolstraat in de wijk Papenacker 2 te komen. Graag tot ziens! Laat u verrassen en kom op 12 juni a.s. in het Oude Kerkje te Middelbeers luisteren naar NotaBene kamerkoor. Entree 5,-. Aanvang concert 14.30 uur. Het adres is Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl. Ook vindt u ons op Facebook Permanent op de vierde verdieping Voor Mieke van Eijken, geboren in Veldhoven in 1951, is schilderen haar grote hobby. Zij is begonnen met tekenen bij ‘De Werckwinkel’ in Hilvarenbeek. Daarna heeft zij in Diessen, Goirle en Tilburg schilder les gevolgd. Portretschilderen heeft zij geleerd bij Els Smulders in Loon op Zand. Heel vaak wordt zij geïnspireerd door bloemen en bomen, vooral knotwilgen. Zij vindt die zeer bijzonder. Soms laat zij zich leiden door haar gevoel en daaruit kan een mooi werkstuk ontstaan. Zij schildert meestal met acryl en olieverf, vroeger ook wel in aquarel. Zij hoopt haar hobby nog lang te kunnen uitoefenen. In Park Stanislaus hangen op de vierde etage blijvend schilderijen van haar. De werken wor den regelmatig gewisseld. Het thema van de huidige expositie is: ‘Dieren’. De expositie ‘Dieren’ in Park Stanislaus is te bezichtigen op de vierde verdieping. Openingstijden: Wij zijn aangesloten bij de Stichting Organi satie Limburgse Bedevaarten (Huis van de Pelgrims) Wilt U graag naar Lourdes, bent U C.Z. verzekerd en hebt U een medische ach tergrond, vraag bij ons naar de hoge korting die wij U kunnen bieden. Maar natuurlijk kan iedereen met ons mee naar Lourdes. Iedere jaar gaan er duizenden mensen uit Nederland naar Lourdes, ze gaan per trein, bus of vliegtuig. Mensen gaan alleen of met een groep. En toch zijn er nog altijd mensen die dolgraag naar Lourdes willen, maar weten niet hoe ze dit moeten aanpakken. Veel vragen komen dan op hun af zoals: Hoe kom ik daar? Afgelopen weekend was een groot parkeerterrein ingericht op de Scheerman Met wie zal ik mee gaan? i.v.m. het Intents Festival in Oisterwijk. Met pendelbussen werden bezoekers Hoe vind ik daar de weg? Hoe weet ik waar er vieringen in het Neder lands zijn? Wie kan er allemaal mee? Mensen met dit soort vragen kunnen bij ons terecht. Wij kunnen U die informatie geven. Als U besluit om mee te gaan dan kunnen wij U inschrijven voor zo’n mooie reis. Alles wordt voor U geregeld. In het hotel is een reisleidster en Bemadetjes (medewerksters) die U helpen met het dragen van de koffers, het duwen van een rolstoel en alle voorko- Foto's: Rick Denissen PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 8 JUNI 2016

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3