(e^OEF! Onthulling gerestaureerd kruisbeeld aan de N65 HSB Roef! 700 Jeugdspelers te gast bij Audacia Fiets- en wandeltocht ‘Trap ALS de wereld uit’ 2016 C.V. De Springveren daagt jullie uit Bier beoordelen 30F»(D2PU6>0f> Hoe verander je gedrag met technologie? Aan tafel met Jacob Wim bewoner Wim. Peter Faber neemt de gasten op 5 juni om C.V De Springveren Dit tafelkleed is onderdeel van het co-creatie kunstproject Makers van Assisie (MAS) van 10.30 uur met zijn accordeon mee door de laan naar de N65 waar de onthulling plaats vindt. Daarna zal hij de Makers van Assisië tijdens de brunch trakteren op een muzikale ROEF! HANDBAL Uitslagen: El GHV - Roef; Dl GHV - Roef 5-24; Cl GHV - Roef 6-22; Al Elshout - Roef 29-18; DS EHV - Roef 20-17. Donderdag 2 juni Dl 19:00 Roef - Avanti Zondag 5 juni El 10:00 Roef - White demons Cl 10:00 Roef - Elshout Al 11:00 Roef - Avanti DS 12:10 Roef - White-demons Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! Zaterdag 4 juni 10.00 uur PSV Pupillen Honkbal - Roefl Pupil len Honkbal 11.00 uur Roef! Dames 2 - Zwijndrecht Ds 1 12.30 u Jeka Aspiranten Honkbal - Roefl Aspi ranten Honkbal 14.00 uur BA Euro Stars Dames 1 - Roef! Dames 1 15.00 uur Roefl Junioren Honkbal - Stags Junioren Honkbal 16.10 uur BA Euro Stars Dames 1 - Roef! Dames 1 18.00 uur Roefl Honkbal Heren - Gemert Honkbal Heren Zondag 5 juni 10.30 uur Cardinals Ds 1 - Roefl Dames 3 10.30 uur Roefl Pupillen Softbal - Gryphons Pupillen Softbal 13.00 uur Indians Honkbal Heren - Roefl Honkbal Heren 14.00 uur Roef! Aspiranten Softbal - Jeka Aspiranten Softbal Voor het actuele overzicht en eventuele wijzi gingen kijk op de site: svroef.nl Lezing voor geïnteresseerden 6 juni 19.15 -20.15 uur Ben je benieuwd naar de bijdrage die techno logie kan leveren met betrekking tot gedrags verandering? Schrijf je dan in voor de lezing "van Holle Bolle Gijs tot pianotrap" gegeven door Dr. Janienke Sturm, lector lectoraat Mens en Technologie, Fontys HRM en Psychologie Nieuwsgierig? Schrijf je dan in vóór 2 juni via info@sic-oisterwijk.nl of bel 590 85 79. Sociaal Innovatie Centrum Oisterwijk is een samenwerking van Fontys www.fontys.nl/sic Dagelijksleven www.dagelijks-leven.nl/sic SIC Oisterwijk Kerkplein 28 facebook, com/sicoisterwijk Verdeeld over in totaal 66 teams zullen komend weekend circa 700 jeugdspelers en -speelsters actief zijn tijdens de twee jeugdtoemooien die Audacia organiseert. Verschillende onderdelen van het voetbal zullen aan bod komen. Naast uiteraard een toemooiwinnaar in iedere leeftijdscategorie wordt tevens gestreden om de penaltybokaal en de sportiviteitsprijs. Zaterdagochtend gaat het toernooi om 9.00 uur van start en sluit zondagmiddag om 17.00 uur. Fietsers kunnen vanuit iedere startplaats kiezen uit drie afstanden: 30,60 en 110 kilometer. De 30-kilometer-fietstochten kunnen tevens als foto-puzzeltocht gereden worden, met mooie prijzen voor de deelnemers. Wandelaars kunnen vanuit iedere startplaats kiezen uit Vanaf 1954 wordt de oorspronkelijke hoofd ingang van Huize Assisië, aan de N65, gemar keerd door één van de 70 identieke wegkruisen die door Noord-Brabant zijn verspreid. Dit kruisbeeld werd de afgelopen periode geres taureerd in de oude smederij op het Landpark Assisië, waar tegelijkertijd meer dan tweehon derd mensen letter voor letter een tafelkleed van inmiddels 100 meter lang, bestempelden. Wilt u meer informatie over onze tocht, of heeft u interesse de fietstocht te sponsoren, neem dan contact op met de coördinator van de fietstocht, de heer Bas Cornelissen. Zijn e- mailadres is alsteamtilburgeo@gmail.com U kunt ons ook vinden op facebook: http://www.facebook.com/ALSfietstochttilburg enomstreken te slepen. Naast de poulewedstrijden om de eerste prijs voor het team met de meeste pun ten, kan iedere speler meedingen naar de titel van beste schutter tijdens het heuse latje-trap toernooi. Tot slot, én eigenlijk het belangrijkste, wordt op basis van jurering door de scheids rechters ook nog de sportiviteitsprijs uitgereikt. Aangezien het Nederlands elftal deze zomer niet actief is op het Europees Kampioenschap zijn deze twee toernooien een prima alternatief voor de Moergestelse voetballiefhebber. En mogelijk zitten er wel toekomstige spelers van Oranje tussen. We nodigen iedereen dan ook van harte uit op ons sportpark aan de Molen straat. Tot zaterdag en/of zondag! Op Landpark Assisië in Biezenmortel wordt op zondag 5 juni as. het gerestaureerde kruisbeeld aan de N65 onthuld door burgemeester Zwijnenburg van Haaren. Ter ere daarvan vindt op 5 juni tevens het lente ontbijt Aan tafel met Jacob Wim plaats. Dit gebeurt aan een 100 meter lang tafellaken dat bestempeld is met het levensverhaal van oud bewoner Jacob, in het handschrift van huidig ALS is een spier- en zenuwaandoening die leidt tot het uitvallen van de spieren. In Nederland zijn er zo’n 1500 patiënten van uiteenlopende leeftijden. Jaarlijks sterven er 500 patiënten maar komen er ook 500 patiënten bij. Op dit moment is er geen behandeling of medicijn opgewassen tegen deze ongeneeslijke ziekte. Gemiddelde levensverwachting is 3 tot 5 jaar. twee afstanden: 5 en 10 kilometer. Voor alle deelnemende kinderen hebben we dit jaar een leuke attentie. Alle deelnemers kunnen tussen 08.00 uur en 13.00 uur starten. Deelname kost 7,50 per volwassene en 3,50 per kind (tot 12 jaar). Inschrijven is mogelijk bij de start plaatsen. Op zondag 12 juni 2016 wordt voor de elfde keer de fiets- en wandeltocht ‘Trap ALS de wereld uit’ georganiseerd. De opbrengst van de fietstocht gaat in zijn geheel naar de Stichting ALS Nederland en is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek. Er kan dit jaar gefietst en gewandeld worden vanuit o.a. Restaurant Croy ‘t Stokske, Zand straat 1. C.V. De Springveren daagt iedereen uit Moer gestel en omstreken uit om teams te maken en het tegen elkaar op te nemen op het zand van Gèssels Beach Event, gehouden 25 en 26 juni op het St. Jansplein te Moergestel. Beachsoccer (5 tegen 5) of Beachvolleybal (5 tegen 5), het maakt niet uit wij zijn van alle markten thuis. Onder coaching van onze prins Dirk en adju dant Sander zijn de Springveren helemaal afgetraind en klaar om de strijd aan te gaan. Durven jullie de uitdaging aan?! Inschrijven kan via www.gesselsbeachevent.nl Tot 25 en 26 juni! Prisma en Stichting Sustainable Art Society (SAS). Doel hiervan is om de essentie van het Landpark beleefbaar te maken, en van bin nenuit aantrekkingskracht naar de wijde omge ving te ontwikkelen. De Makers van Assisië zijn allen die in het 111 jarig bestaan van Huize/Landpark Assisië een bijdrage leverden aan deze bijzondere buitenplaats: bewoners, omwonenden, (oud-)werknemers, bezoekers en andere betrokkenen. Wij drinken allemaal graag lekker bier. Maar lekker bier met elkaar vergelijken is bijna een onbegonnen zaak. Steeds zal hier de persoon lijke voorkeur de bepalende rol spelen. Om in wedstrijdverband bieren te kunnen beoor delen en punten toe te kennen aan het inge stuurde bier zijn normen nodig die objectief het vergelijken mogelijk moet maken. Keurmeesters van het BierKeurmeestersGilde (BKG) zullen in het kader van wedstrijden niet spreken over lekker bier. Zij beoordelen bieren op hoe goed zij het biertype benaderen, zoals de brouwer het bier bedoeld heeft en hoe het bier omschreven staat. Het BKG heeft de biertypen omschreven in haar “’studiegids bierkeurmeesters gilde”. Een en ander is terug vinden op de site http://www. bierkeurmeestersgilde.nl/ Met de biertypegids in de hand kan er in detail worden nagegaan Vrijdagavond 3 juni is er een bijzondere avond van de Vereniging Bierproeven Moergestel in De Veerkes. De avond begint om 20.15 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de avond wordt er niet alleen geproefd, maar worden de bieren beoordeeld onder de deskundige begeleiding van een bierkeurmeester. in welke mate het te keuren bier het aangege ven biertype benadert. Met deze spelregels is het mogelijk objectief een wedstrijd aan te gaan. Duidelijk is dat bieren beoordelen een' moeilijke opgave is en de nodige concentratie vergt. Op de bierproefavond op 3 juni a.s. ga je zelf met de keurmeester aan de slag om 6 bieren te beoordelen. Eerst wordt vastgesteld binnen welk biertype het te beoordelen bier valt. Dan wordt het bier gekeurd op de aspecten visueel, geur, smaak, mondgevoel en nasmaak en gaat het er om vast te stellen in welke mate de brouwer er in geslaagd is deze aspecten zo optimaal mogelijk te benaderen zoals het bij dit biertype hoort. De avond zal zeker bijdragen aan het verhogen van je kennis over het proeven en beoordelen van speciaal bieren. Zorg dus dat je erbij bent! Traditiegetrouw sluit Audacia het voetbalsei zoen in het le weekend van juni af met een 2- daags jeugdtoernooi. Op zaterdag 4 juni komen de E en F-pupillen en mini’s in actie. Met 46 deelnemende teams, waaronder ook buiten landse clubs krijgt dit toernooi ook interna tionale allure. De eerste wedstrijden starten om 9.00 uur en omstreeks 17.00 uur zal de finale van het penalty toernooi plaatsvinden. Het C-/D-toernooi van zondag 5 juni is vanaf dit jaar vernoemd naar onze op 30 april jl. overleden vrijwilliger en mede-organisator van het toernooi: Peter Denissen. In totaal binden 20 teams uit de D- en C-jeugd de strijd aan om de felbegeerde wisseltrofee in de wacht ■Fl reis langs levensliederen, chansons, meezin gers, tango’s, klassieke melodieën, en begeleidt hij de lokale muzikanten en voorlezers van het tafelkleedverhaal. 1 Wl ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2016 PAGINA 7 I ■■■■■■■I F

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7