J.VAN DIJK Basisschoolleerlingen op bezoek bij mensen met dementie VAN IERSEL “Toneel is er voor iedereen” ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl BON Plaats 'n Zoekertje! Spullen die u niet meer gebruikt en kwijt wilt? "Ik vond het heel apart, wel bijzonder maar apart. Het was wel een ervaring om niet snel te ver geten. Wij mochten ook een slaapkamer zien, het zag er knus uit. Op elke slaapkamer was een foto geplakt, als mensen dementie hebben dan kunnen ze ook hun kamerdeur vergeten, daarom waren er foto 's van hun zelf er op geplakt. Er waren 3 vrouwen en maar 1 man. Ik vond de man wel het bijzonderds, ....(aangepast: want we hebben een gezamenlijke herinnering. Toen hij daar iets over wilde vragen, was hij het weer vergeten...) ik ga het afsluiten, ik wil nog wel zeggen dat ik het heel leuk vond. Bedankt." Dit aanbod geldt dus uitdrukkelijk voor die ouders en hun kinderen, die woonachtig zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom, en die de toneelvoorstellingen niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. "ik vond het heel gezellig dat wij dit mogen meemaken, ik zou het best nog eens willen, de mensen zijn ook heel gezellig en gastvrij, alleen op het begin vond ik het wel heel erg spannend ik wist niet zo goed wat ik moest zeggen, ik vind het superfijn dat er voor dat soort mensen hulp is en als ik later geen dierenarts kan wor den dan wil ik misschien zoiets voor werk later gaan doen, ik wil jullie bedanken dat we langs mochten komen, het super gaaf en leuk, har telijk bedankt." ze iedere dag samen zitten ze waren daar ook heel gastvrij ze zeiden dat we ook vaker langs mochten komen." RIOLERINGSWERKEN Wat een mooie ervaringen! Loodgietersbedrijf ten tonele. De voorstellingen van Theater groep Trappaf zijn al succesvol verlopen. De Ghesellen van den Speele en Ge Ziet Mar komen op latere momenten nog met hun uit voeringen. Als u en/of uw gezinsleden voor de voorstel lingen van de Verenigde Oisterwijkse Spelers in aanmerking wilt komen, dan kunt u het formulier invullen op onze website: www.cha- ritasoisterwijk.nl Uw kaartjes worden dan tijdig bij u thuisbe zorgd. Hieronder de eerste ervaringen van de kin deren: “ik vond het echt super leuk! op het begin vond ik het wel spannend maar ik denk dat iedereen dat wel vind, ik vond het ook hele gezellige mensen die daar samen zitten en ook leuk dat Om een dementievriendelijke gemeente te zijn, is het nodig dat zoveel mogelijk mensen weten wat de ziekte dementie betekent in het dagelijks leven. In dit schooljaar zijn Karin van den Heuvel, Marijke Blesgraaf en Riet Pessers begonnen met het geven van voorlichting aan de groepen 7 en 8 van de basisscholen. Bijna alle scholen zijn bezocht. De voorlichting duurde een klein uur en de kinderen waren erg geïnte resseerd! Basisschool De Vonder in Moergestel ligt naast verzorgingshuis Stanislaus, omdat al lang bekend is, dat oude en jonge mensen een heel goede combinatie is. In Limburg is een adoptieproject opgezet, waarbij kinderen uit groep 7 of 8 een bezoek brengen aan men sen met dementie in een verzorgingshuis. Toen juffrouw Anne van groep 7 daarover hoorde, was zij meteen bereid om dit in haar klas te organiseren, samen met de klassemoe- ders. Ook Mascha, werkzaam in Stanislaus, was meteen bereid om mee te werken. Per 2 kinderen gaat een begeleider/ouder) mee naar de huisjes van kleinschalig wonen van Stanislaus, waar in ieder van de drie huizen zes mensen wonen. Er zijn nu 8 kinderen op 2 woensdagochtenden tussen 11 en 12 uur op bezoek geweest. Chari tas vindt dat alle mensen in de gemeente Oisterwijk in de gelegenheid moeten zijn om voorstellingen van de toneelgezelschappen binnen De Kunstkring te bezoeken. Dus ook de mensen, die van een goed stuk Oisterwijkse cultuur houden, maar dit niet kunnen betalen. In de maanden juni en juli 2016 worden in het Oisterwijkse Natuurtheater voorstellingen opgevoerd door de Verenigde Oisterwijkse Spelers. Zij brengen de “West Side Story” Voorjaar... Schoonmaak... Opruiming... Charitas Oisterwijk Onder dit motto hebben Charitas Oisterwijk” en de leden van “De Kunstkring” in Oisterwijk de koppen bij elkaar gestoken. Charitas Oisterwijk is een instelling die (vaak als laatste vangnet) hulp biedt aan mensen die financiële problemen hebben. De Kunst kring is een samenwerkingsverband, binnen de gemeente Oisterwijk, tussen de amateur- toneelgezelschappen de Ghesellen van den Spele, de Verenigde Oisterwijkse Spelers, Revue Ge Ziet Mar en Theatergroep Trappaf. PAGINA 6 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2016 lil Ontstoppen Rookdetectie Vervangen van rioleringen Camera inspectie www.bloemengroenstyling.nl ’Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen Woonplaats Telefoon I Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat Fax 013 5134533 info@vandijkrioleringswerken.nl www.vandijkrioleringswerken.nl Vooskerbos 25 Moergestel Tel. 06 23979071 ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013-533 3321 t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 v/h Jos Habraken Zhineng Qigong: rust, balans Iracht. Van harte welkom op 3/4 juni 10.00/11.00 u. om kennis te maken met deze bewegings leer uit China. Entree gratis. Info: 013-513 2110 (18.00 u). Corien van Laarhoven. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. LI krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Besloten feest/fuif, in eigen beheer, in een horecaruimte? Dat kan bij ons! Meer info: 06-50838896 of www.bardesteeg.nl De ETS voor beter Engels. In september starten de cursussen weer voor beginners en gevorderden in Berkel-Enschot en Goirle. Nu een groep voor echte beginners van 40+. Telefonische info 013-5331474. kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J in de bus stoppen...

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6