Klim-op uit Haaren winnaar Rabo BankBattle! WieKentKunst schenkt Moergestel praktisch eerbetoon aan schoenmakersdorp Workshop schilderen 7 juli eerste trekking Superloterij BUFFALO'S WIJ NODIGEN U UIT VOOR EEN LEKKER DRANKJE... Dansen Den Boogaard Graard Ketelaars en Floris van Bommel samen op de door hen onthulde Moergestelse Schoenbank. BURCCRS STFAWS Methusalem Graard Ketelaars (102) en Floris van Bommel onthullen Schoenbank Dat Graard Ketelaars als een van de oudste inwoners van Moergestel, Floris van Bommel en de kinderen bij de onthulling van de bank aanwezig waren was tekenend voor de sym boliek die door de makers in de Moergestelse Schoenbank is gelegd. Al eeuwen rookt in Moergestel de schoorsteen dankzij de schoen industrie. De schoenmakers hebben Moerges tel groot gemaakt. Erfgoedorganisatie Wie KentKunst vindt het belangrijk de jongste generaties te betrekken bij de eigenheid van het dorp. In zijn dankwoord sprak Floris van Bommel van ‘een prachtige bank’. “Een sympathiek idee”, sprak hij waarderend over de Moerges telse Schoenbank. In aanwezigheid van twee van zijn dochters Corry en Joke zei Graard Ketelaars het zeer op prijs te hebben gesteld dat hij de bank mee mocht onthullen. “Ik ben er altijd graag bij als er iets in het dorp gebeurt. Hij zit goed”, zegt Graard Ketelaars over de Moergestelse Schoenbank. Hij werd in 1914 in het Vosselhol in Biest-Houtakker geboren. Op dertigjarige leeftijd ging hij aan de Heikant in Moergestel boeren. Zo was hij een van hen die naast de schoenindustrie de tweede pijler was onder het Moergestelse leventje: de boe renstand. Club Mix, voor iedereen met of zonder beperking, organiseert een workshop schilderen met Carla van Gisbergen. Deze wordt gehouden op zondagmiddag 12 juni van 13.30 tot 16.30 uur. Waar? In het gebouw van Jongeren Werk Moergestel aan de Bosstraat 1B. Entree 2,00. Graag aanmelden bij leny.com@planet.nl 06- 48151238. Deze maand nog loten te koop Tot en met 25 juni kunt u loten bestellen met betaling per automatische incasso. Tot en met 6 juli kunt u contant betalen om nog mee te doen aan de Superloterij van het SMC. Kijk op www.camavalmoergestel.nl voor meer informatie, voor aanmeldformulieren, voor het deelnemersreglement et cetera. Meldt u zich direct aan, want het aantal te verkopen loten is beperkt. Een lotnummer bestaat uit een kleur-letter- cijfer-combinatie (uit 4 kleuren (rood, groen, geel, blauw), 10 letters (A t/m J) en 30 cijfers (1 t/m 30)). Tijdens de uitzendingen, die door MTV worden verzorgd, worden op een speelse manier de winnende lotnummers bepaald. De notaris zal echter steeds toezien op het toe- valskarakter en een reglementair verloop. De trekkingsdatums zijn 7 juli, 21 juli, 15 sep tember, 29 september, 13 oktober, 27 oktober en 11 november 2016. Alle prijswinnaars ont vangen automatisch bericht, want de loten zijn op naam geregistreerd. hoeft de trek kingen dus niet per se te volgen om te win nen! Steun het openbaar Carnaval, maak kans op Superprijzen en doe mee met het SMC! Onder het toeziend oog van een aantal kinderen en enkele tientallen belang stellenden is op het St.-Jansplein in Moergestel de Moergestelse Schoenbank onthuld. De officiële handeling werd verricht door Graard Ketelaars en Floris van Bommel. Met zijn 102 jaar is Graard Ketelaars een Methusalem onder de Moergestelnaren. De unieke bank is een eerbetoon aan alle Moergestelnaren die ooit - en tot en met vandaag de dag - als schoenmaker hebben gewerkt. De Moergestelse Schoenbank is een initiatief van de Stichting WieKentKunst. Moergestel Schoenendorp De Moergestelse Schoenbank is een nakomer tje van het evenement ‘Moergestel Schoenen dorp’ dat WieKentKunst anderhalf jaar geleden organiseerde. Met duizenden bezoekers was dit evenement een groot succes. “Het zoveelste bewijs van wat we al lang wisten en wat heel Moergestel weet, namelijk dat Moergestel trots is op zijn schoenmakersverleden”, aldus Hen- nie van Schooien. Tijdens deze WieKentKunst werd het plan geboren om een bijzonder monu ment op te richten als eerbetoon aan alle Moergestelnaren die ooit in de schoenindustrie hebben gewerkt. De keuze viel op een bank in de vorm van een schoen. Meer precies een bank in de vorm van een herenschoen van Van Bommel. Het idee is van Gertruud Terwindt, toen nog bestuurslid van de Stichting WieKentKunst. De Moergestelse Schoenbank is tot stad geko men dankzij de vrijwillige medewerking van heel veel mensen. Voorzitter Hennie van Schooten noemde met name: Cees van Dal van VDK Products. Hij was betrokken bij de eerste uitwerking van het idee. Henny Boogaers Foto: Paul Spapens van Atebo Bouwadvies heeft het definitieve ontwerp getekend. Albert Nooren uit Oister- wijk heeft het stalen geraamte gemaakt. Oister- wijker Sjaak van Herk heeft de bank gemaakt. Adry Hoeven en Henk van Roessel hielpen bij het plaatsen van de bank. Terwijl er voor de kinderen ranja uit de dorpspomp stroomde schonk restaurant Bij Wout na afloop van de onthulling gratis koffie. De Moergestelse Schoenbank is financieel mogelijk gemaakt door schoenfabriek Wed. J.R van Bommel, het bedrijf dat Moergestel tot op de dag van van daag wereldfaam geeft als schoenendorp. Voor de dansliefhebbers worden de succesvolle dansavonden in Den Boogaard voortgezet! Bij het dansen wordt het gevarieerde muziek aanbod verzorgd door een lokale DJ. De entree bedraagt 2,50 per persoon en in deze prijs is een kopje koffie of thee inbegrepen. Kaartver koop aan de deur. De eerstvolgende dansavond vindt plaats op zaterdag 4 juni in den Boogaard. Aan vang: 20.00 uur. Na een spannende week wachten was het eindelijk woensdag 25 mei. De uitslag van Rabo BankBattle is bekend. De winnaar dit jaar is groep 8 van basisschool de Klim-op in Haaren. Winnaar In slechts 40 minuten kraakte deze klas de BankBattleCode! Hiermee winnen zij de Rabo BankBattle uit onze regio. Gefeliciteerd groep 8 van de Klim-op in Haaren! Ze hadden vooraf samen een tactiek afgesproken. De leerlingen zijn verdeeld in groepjes met ieder een eigen taak. Hierdoor gebruikte zij ieders specialiteit. De een weet meer van muziek of radio en tele visie, de ander van computers of techniek. De Rabobank verraste de winnaar dinsdag al met hun overwinning. Dit is gevierd met ‘cham pagne’ en chips. Binnenkort komt een kari katurist in de klas om ieder kind na te teke nen. Rabo BankBattle De Rabobank biedt deze online kennisquiz aan voor leerlingen uit groep 8. Door het beant woorden van vragen kunnen zij een kluiscode kraken. De vragen hebben betrekking op schoolvakken, muziek, computers, techniek, radio, televisie en internet. De klas die de code het snelst kraakt is de winnaar en verdient een leuke prijs. In totaal hebben 10 klassen van basisscholen uit de omgeving meegedaan: St Caecilia (Berkel-Enschot), De Hasselbraam (Haaren), De Klim-op (Haaren), De Doelak- kers (Hilvarenbeek), De Vonder (Moergestel) en Den Akker (Oisterwijk). Op een goede tweede plaats is geëindigd team 2 van basisschool St. Caecilia uit Berkel- Enschot. Zij kraakte de code in 49 minuten, dat scheelde niet veel met de winnaar! De der de plaats is voor team 1 van basisschool de Vonder uit Moergestel. Zij hadden 1 uur en 3 minuten nodig om de code te kraken. Of zoals voorzitter Hennie van Schooten van de Stichting WieKentKunst het bij de ont hulling van de Schoenbank verwoordde: “We kozen voor een bank omdat op deze manier het kunstwerk praktisch nut heeft. Zoiets vin den we passen bij Moergestel: gewoon doen, niet al te opzichtig, kleinschalig, maar onder tussen wel krachtig en heel erg eigen. Op deze manier is dit monument een statement van de Moergestelsde identiteit. Dit is een onder werp waar WieKentKunst zich al negentien jaar voor inspant. Ik vind het aardig om er op te wijzen dat WieKentKunst volgend jaar twintig jaar bestaat.” Kom eens vrijblijvend langs en wij bieden u (tegen inlevering van deze bon) ter kennismaking een gratis drankje* aan uit ons assortiment ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2016 PAGINA 5 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Rootven 43, Moergestel, 013-8892806 www. buffalosbu rgersensteaks. nl uitgezonderd mixdranken Deze bon is geldig tot eind juni 2016 voor max. 4 pers, en niet geldig in combinatie met andere acties. Garnj“^

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5