Middelbrand in garage Heuvelstraat F 10e Moergestelse Vlooienmarkt Ut Gèssels Glas Collecteweek Epilepsiefonds start 6 juni i Het Oisterwijks Orkest presenteert op 16 juni 2016: ‘Game On’ Woensdag 8 juni ’Koor met ballen’ Inloopspreekuur e-books downloaden in bibliotheek Oisterwijk Ongelooflijk... COR VAN POPPEL a.s. Zondag 5 juni Voor alle informatie en reserveren voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. COLUMN alleen toegankelijk voor de leerlingen van Du- rendael, maar voor iedereen Tijdens ‘Game On’ zijn diverse games beschik baar om actief te gamen terwijl Het Oisterwijks Orkest speelt. Toegangsbewijzen zijn voor 2,50 verkrijgbaar aan de deur. De zaal is open vanaf 19.00 uur. brengen. Samen met duizenden vrijwilligers zamelen we tijdens de collecteweek geld in voor epilepsieonderzoek. Naast het steunen van onderzoek, geeft het fonds voorlichting en hulpverlening waaronder aangepaste vakan tiereizen voor mensen met epilepsie. Zondag 5 juni organiseert C.V. de Dorstvlegels voor de tiende maal weer een Vlooienmarkt op het St. Jansplein. Een markt die in het centrum van Moergestel al niet meer weg te denken is. Een open repetitieavond om mee te kijken, luisteren en zingen. Modern repertoire en een ontspannen aanpak. Zanggroep Joy bestaat uit zo'n 30 enthousiaste leden en daar hebben we graag nog wat meer mannen bij. Na afloop een gezellige borrel en bitterballen. En speciaal voor de mannen: Het bier is gratis en de ballen ook! Aanvang: 20:30 uur Adres: Bosstraat IA, Moergestel Meer info: joy@zanggroep-joy.nl ofwww.zang- groep-joy.nl (ook op Facebook) Tel. 06-21212436. Het belooft weer zoals u van ons al die jaren gewend bent weer een gezellige ouderwetse vlooienmarkt te worden, met alleen twee dehands goederen. Dus als je op zoek bent naar die oude radio, stripboek, een oud schilderij enz. is dit een kans om je slag te slaan. Gewoon gezellig rondsnuffelen op de markt kan natuurlijk ook. Onze vlooi enmarkt wordt jaarlijks door ruim duizend bezoekers bezocht. De markt is geopend van 09.00 uur tot 16.00 uur. De entree is slechts 1,00. Hebt u interesse om zelf op de markt te staan, er zijn nog enkele kramen vrij. Kraamhuur op onze markt bedraagt 17,50. Voor verdere inlichtingen of een kraam huren kunt u contact opnemen met: T. Moorman tel.: 06-20802389. E-mail: a.j.m.moorman@home.nl Collecte Het Epilepsiefonds helpt mensen met epilepsie op vele terreinen. Om dit te kunnen blijven doen, is geld nodig. Daarom komen de collectanten in de week van 8 juni voor een vrijwillige bijdrage aan de deur. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van helgrootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois- terwijk. De officiële start. Het is alweer meer dan een week geleden dat de officiële start van de aanleg van ons glasvezelnetwerk is gevierd bij 't Draai- boompje in Moergestel. Dit was de officiële start maar ondertussen was de aannemer al in de straten bezig. Op plaatsen waar het niet mogelijk is een sleuf te graven, hebben zogenaamde boomborin- gen plaatsgevonden. Dat gebeurt niet alleen onder bomen zoals de naam doet vermoe den, maar ook bij inritten en tuinen waar het niet verantwoord is voor de gravers om een sleuf te graven, wordt gebruik gemaakt van deze techniek. Denk aan een bochtige weg of smalle weg. Dat kan voor de gravers situaties opleveren die gevaarlijk zijn. Zo zie je maar weer; een aannemer moet aan van alles denken. Het glasvezelnetwerk moet goed aangelegd worden, zodat ieder een straks de kwaliteit krijgt die hij ver wacht maar ook moet het verantwoord gebeuren voor de bewoners in de straat en de werklui die het werk in de straat moeten uitvoeren. Dat was de officiële start maar als het goed gaat, begint volgende week het echte graaf werk. Dan zal vanaf de POP Moergestel (die staat weliswaar in Spoordonk) via de Stille Wille over de Reedijk, vervolgens Floraweg en Elsdijk, de kabel naar de Heinzenschedijk gaan. Van daaruit gaat de "hoofdkabel" naar de Broekzijde en Molenakker. Aan de andere kant gaat de kabel vanaf de POP Moergestel onder de snelweg door om zo via een stukje Spoordonk naar de roton de te gaan, om vervolgens via de Oirschotsebaan de Logt en Fransebaan aan te sluiten. Op deze manier komen straks de kabels ergens bij de Tilburgseweg bij elkaar. Kortom de komende drie maanden zult u op meerdere plaatsen werklui bezig zien. Hopelijk heeft iedereen begrip voor deze werklui en eventuele korte verkeersvertra- gingen die dat soms kan opleveren. Want ook wij, bewoners van het buitengebied, willen graag snel internet, goede televisie en telefonie die binnen de bebouwde kom zo vanzelfsprekend is. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Plaats: @2College Durendael, van Kemenade laan 5, 5061 EE Oisterwijk ‘Game on’ is een kennismaking met de muzi kale wereld van computergames. De dynami sche spellen kennen niet alleen fantastisch flitsende beelden en enerverende technieken, maar ook indrukwekkende mu-ziek. Muziek die de beleving en spanning versterken van wat er in de futuristische fantasiewerelden afspeelt. Het Oisterwijks Orkest (HOO) is de uitdaging aangegaan om die muziek live te presenteren tijdens ‘Game On’. De muzikanten brengen de spectaculaire muziek van o.a. World of War craft, Zelda en Super Mario. De spellen zijn razend populair en kennen wereldwijd een groeiende belangstelling, vooral bij de jeugd. Daarom brengt HOO die muziek ook in een entourage die daarbij past. In hét ftiturecentre van Oisterwijk: @2College Du rendael. Op 16 juni is deze scholengemeenschap niet In de week van 6 t/m 11 juni gaan ruim 25.000 vrijwilligers op pad om huis aan huis te collecteren voor Epilepsiefonds. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschappelijk onderzoek, voorlichtingsactiviteiten, de organisatie van aangepaste vakanties voor mensen met epilepsie en individuele hulp. 120.000 mensen met epilepsie In Nederland leven 120.000 mensen met epi lepsie. Zij kunnen onverwachts een epilepti sche aanval krijgen: een plotselinge, tijdelijke verstoring van het elektrisch evenwicht in de hersenen. Gelukkig hebben de meeste mensen met epilepsie baat bij medicijnen. Maar helaas blijft 30 procent last houden van aanvallen. Zanggroep Joy presenteert: Oisterwijk - Voor iedereen die vragen heeft over het downloaden en lezen van e-books op tablet en e-reader, zijn er de inloopspreekuren. In de Bibliotheek legt onze expert uit hoe deze apparaten werken en op welke manier de e- books te lezen zijn. Inloopspreekuur De Bibliotheek Oisterwijk en Moergestel biedt haar leden toegang tot e-books die zij kunnen lezen op diverse apparaten. Tijdens het inloop spreekuur krijgt iedereen gratis uitleg en advies hierover. Ideaal voor wie een tablet of e-reader heeft en er meer over wil weten. Op www.bibliotheek.nl/ebooks staat het uit gebreide aanbod van e-books. Van titels als ‘Harem’ van Ronald Giphart tot ‘Birk’ van Jaap Robben. Wanneer? 11 juni, 12.00-13.00 in de Bibliotheek Oister wijk, Spoorlaan 82 E. Toegang: gratis. Kijk op www.bibliotheekmb.nl voor meer informatie. Brandweerkorpsen uit Moergestel, Tilburg en Hilvarenbeek waren na oproep snel ter plaatse en hebben de bluswerkzaamheden overgenomen. De oldtimer raakte zwaar beschadigd. De brandweer heeft uitbreiding van de brand kunnen voorkomen. Foto: Rick Denissen Onderzoek is nodig Epilepsie is nog niet te genezen. Wetenschap pelijk onderzoek naar de oorzaken van epilepsie is daarom van grootbelang. Het Epilepsiefonds financiert onderzoeken die genezing dichterbij Tijdens het klussen is een oldtimer in brand gevlogen. Deze stond op dit moment nog in de garage. De eigenaar heeft nog geprobeerd de brand zelf te blussen. PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 1 JUNI 2016 BHKHHMI m i za. Iedereen nogmaals: heel hartelijk bedankt!!! Huysackerstraat 6, Moergestel is het aantal reacties dat ik gekregen heb na mijn 'ongeluk' op zaterdag 21 mei jl. in het Pastoorspaadje! Ik ben iedereen in Moergestel heel erg dankbaar voor de vele reacties en de woorden van steun. Alle kaartjes, attenties, bloemen of reacties op wat voor manier dan ook hebben mij bijzonder verrast. Ik hoop snel mijn werkzaamheden als bezorgster weer op te kunnen pakken. Openingstijden: ma. en di. alleen op afspraak wo. t/m vr. 10.00-12.00 en 15.00-18.00 uur 10.00-14.00 uur Industrieweg 21a, Moergestel Tel. (013) 511 1177/06 12963617 l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3