(gjlOEF! Verschieting gemeenteschild drie Moergestelse gilden Mandje voor het goede doel in Stanislaus Nu opgeven voor de 34e Wandelavondvierdaagse in Moergestel Hart van Brabant presenteert plan van aanpak verhoogde vluchtelingstroom Expositie in De Verdieping Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Moergestel spaart nog steeds plastic doppen voor Hulphond Nederland De overheid en schietcommissie van Gilde St. Joris Vanaf 25 mei werken de betrokken gemeenten samen met grond- en gebouweigenaren, het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) en in samenspraak met omwonenden en maat schappelijke organisaties de verschillende deel- plannen verder uit. Vervolgproces Tussen 17 en 24 mei buigen de zeven gemeen teraden zich over het concept plan van aanpak van de regio Hart van Brabant. Hun eventuele wensen en bedenkingen worden meegenomen in het definitieve plan van aanpak, dat op 25 mei door de wethouders volkshuisvesting en de burgemeesters wordt aangeboden aan de commissaris van de Koning. formulier je laten inschrijven. Bij de inschrij ving krijgt elke deelnemer een briefje met een aantal belangrijke punten die in acht genomen moeten worden. Wij geven het advies om vooraf in te schrijven, op de le avond kan dit natuurlijk ook maar dan kan er een wachttijd zijn. Wij wensen jullie veel wandelplezier. De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel Op zaterdag 14 mei 2016 was de jaarlijkse verschieting om het gemeenteschild. Dit schild is door de toenmalige gemeente Moergestel geschonken aan de 3 gilden van Moergestel. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El HVM -Roef 16-8; Cl Blauw wit - Roef 5-8; Al Aristos - Roef 39-12. Programma zondag 28 april: El 09:30 GHV-Roef Dl 09:30 GHV - Roef Cl 10:25 GHV-Roef DS 11:10 EHV-Roef Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! In Moergestel wordt nog steeds op een bijzondere manier gespaard voor Hulphond Nederland. In Stanislaus staat een mandje waarin plastic doppen van bijvoorbeeld melk- en sappakken kunnen worden gedeponeerd. Met de opbrengst uit de verkoop van deze doppen betaalt de Stichting Hulphond Nederland de opleiding van hulphonden van veteranen met een Post Traumatische Stress Stoornis (PTSS). Het sparen van de plastic dopjes is een sym pathieke actie omdat iedereen er aan mee kan doen. In een gemiddeld huishouden komen elke week van deze dopjes beschikbaar. Het is een kwestie van ze apart houden en eens in de paar weken de collectie in het mandje Stanis laus deponeren. Het mandje staat in de aula. En wie het niet meteen kan vinden: alle oude- Tijdens de opleiding leren de honden zeventig vaardigheden om mensen met lichamelijke beperkingen of therapeutische behoeften te helpen. Als eerste in Nederland plaatste de stichting in 2012 een PTSS-hulphond bij een veteraan met Post Traumatische Stress Stoor nis. In de aula van Stanislaus staat een mandje waarin de plastic doppen kunnen worden gedeponeerd. Foto: Paul Spapens ren kunnen het meteen aanwijzen. Noodopvang en reguliere opvang Bij de opvang van asielzoekers wordt onder scheid gemaakt in noodopvang voor de korte en middellange termijn en reguliere op vang in een asielzoekerscentrum voor langere ter mijn. Binnen de regio Hart van Brabant bieden de gemeenten Goirle en Waalwijk het komende jaar noodopvang voor de korte termijn (1 jaar, elk 400 plaatsen). In de gemeente Oisterwijk wordt een uitbreiding van het bestaande asiel zoekerscentrum gerealiseerd (150 extra opvang plaatsen). De gemeente Hilvarenbeek en de gemeente Tilburg realiseren voor de langere termijn ieder een nieuw asielzoe kerscentrum met elk 600 opvangplaatsen. Beste wandelaars, nu is het de tijd om je op te geven voor de avondvierdaagse. Deze wordt gelopen van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni. Opgeven kan in Den Boogaard op donderdag 26 mei, vrijdag 27 mei en maandag 30 mei, elke avond van 18.30 uur tot 20.00 uur. De prijs bij de voorinschrijving is 4,00 en bij de nainschrijving 5,00. Zoals wij al eer der berichten willen wij van elke deelnemer een aantal persoonlijke gegevens hebben, dit eist de Bond o.a. voor de verzekering, zoals: voorletter, achternaam, geboortedatum, geslacht en het adres en natuurlijk voor de hoeveelste keer dat men meeloopt. Bij bin nenkomst krijgt u een formulier zodat u deze gegevens zelf in kunt vullen, dit om fouten te voorkomen, vervolgens kunt u met dit De dopjes brengen de stichting 22 cent per kilo op. Alle mogelijke doppen, groot en klein en in alle kleuren kunnen voor de actie worden gespaard. Frisdrankdoppen, de wat grotere doppen waarmee pakken yoghurt worden afge sloten of de nóg grotere doppen op spuitbussen. De actie is in september vorig jaar door de Stichting WieKentKunst in Moergestel geïn troduceerd. WieKentKunst organiseerde toen het succesvolle dierenwiekent met onder meer een glansrol voor Aagje de Knuffelkoe. In het laatste weekeinde van september orga niseert WieKentKunst weer het jaarlijkse eve nement. Tweede expositie van het afdelings- mentoraat “Ontwikkelen van de per soonlijke fotografie” van de Fotobond afdeling Brabant West. Op zaterdag 28 en zondag 29 mei wordt alweer de tweede expositie van foto's van de deelne mers aan het afdelingsmentoraat van de Foto bond, Brabant West gehouden in galerie De Verdieping. Dit mentoraat bestond uit twee groepen van leden van fotoclubs uit geheel Brabant die afwisselend in De Boodschap in Rijen en in De Vaart in Rucphen de fotocursussen volgden. De deelnemers zijn Wim Aalbers, Margie Altena, Hub Bink, Jop Birsak, Marjan Bogers, Hubert van den Buijs, Stan van Dongen, Noud Duis, Jacqueline Ermens, Wim Fokkema, Gerard Hamels, Leny Kerstens, Henny Lepol- der, Peter Reels, Jos Vingerhoets, Wim van Vught en Marielle van de Wiel. De expositie zal op zaterdagmiddag 28 mei om 14.00 uur officieel worden geopend door de voorzitter van de Fotobond afdeling Brabant West, de heer Bart Zandbergen. De expositie is beide dagen te bezichtigen van 11.00 tot 17.00 uur. Het afdelingsmentoraat werd gege ven door Monique de Zwart en Henk van den Anker mentoren van de Fotobond. Namens de zeven gemeenten in de regio Hart van Brabant (Dongen, Goirle, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Oisterwijk, Tilburg en Waalwijk) presenteerde coördinerend burgemeester Hans Janssen op 17 mei het gezamenlijke concept plan van aanpak voor de opvang van vluchtelingen en de huisvesting van ver gunninghouders. Speerpunt hierin is het samen ruimhartig invulling geven aan de opvangopgave. Het plan van aanpak geeft inzicht in hoe en wan neer de betrokken gemeenten de ongeveer 2.100 benodigde opvangplekken verwachten te kunnen realiseren. Ook geeft het antwoord op de manier waarop de huisvesting van de extra vergunninghouders in de diverse ge meenten wordt geregeld. Opdracht provincie Eind maart presenteerde commissaris van de Koning, de heer Van de Donk, een plan om het tekort aan opvangplaatsen voor asielzoekers in de provincie Noord-Brabant op te lossen. In dit plan kregen de diverse regio’s binnen de provincie de taak om voor half mei een plan van aanpak op te stellen. De zeven regio gemeenten in Hart van Brabant hebben hier samen de afgelopen maanden op een construc tieve wijze invulling aan gegeven. Elk jaar wordt op de eerste of tweede zaterdag van mei of op kermismaandag als er geen koningschieten is, geschoten door de drie gil den St. Catharina, St. Sebastiaan en Barbara en St. Joris. Dat gebeurt elk jaar bij een ander gilde; dit jaar was de beurt aan Gilde St. Joris. Doordat de gilden niet met eenzelfde wapen schieten is er een formule bedacht om tot een goede puntentelling te komen. Er deden 33 schutters, ondanks het koude en winderige weer, aan deze verschieting mee. Ondanks de wind was het toch nog een gezellig Huisvesting vergunninghouders Daarnaast zetten verschillende gemeenten zich in om mensen met verblijfvergunning permanente huisvesting te bieden. In totaal gaat het om 960 tot 980 vergunninghouders. Zo wordt het zogeheten gemeentelijk versnel- lingsarrangement (100 extra plaatsen) ingezet door de gemeente Dongen. Dat betekent dat zij tijdelijk extra huisvestingsruimte realiseren voor vergunninghouders die in andere gemeen ten nog niet direct een woonruimte kunnen krijgen. De gemeente Tilburg realiseert bovendien nog zo'n 60 opvangplaatsen, verspreid over meer dere locaties in de stad, voor de opvang van alleenstaande minderjarige vluchtelingen (AMV-ers). Ook over de huisvesting van vergunninghou ders zijn in het plan van aanpak voor de ko mende jaren sluitende afspraken gemaakt. Wil Moorman {links) krijgt het wisselschild overhandigd door Ton van Doormaal. samenzijn van de schutters en hun aanhang. De uitslag was als volgt: 1. St. Joris met een gemiddelde van 14.5 2. St. Catharina met een gemiddelde van 14 3. St. Sebastiaan en Barbara met een gemid delde van 12.2 De trofee werd door de nieuwe hoofdman Ton van Doormaal uitgereikt aan Wil Moorman van gilde St. Joris. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2016 PAGINA 7 I.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7