moorman Vandiekomsa rondt GUO- concertserie 15/16 af “Toneel is er voor iedereen” ’ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Natuurmonumenten herstelt aanlegsteiger Kolkven BON Theaters Oisterwijk Moergestel Gerard Horvers Huis Excursie door de bossen en langs 11 vennen in Oisterwijk Unique presenteert in Het Oude Kerkje AUTOMOBIELBEDRIJF EVENEMENTEN TILIANDER GUO Balfolkavond - Wouter Vandenabeele Sara Salvérius (Vlaanderen) Zaterdag 4 juni 19.30 uur Entree: 10,00 GUO zit-/ luisterconcert - Vandiekomsa (Brabo’s) Zondag 5 juni 15.00 uur Entree: 10,00 het Kolkven vinden nu plaats en zijn over twee weken afgerond. Nieuwe balken en planken Nieuwe balklagen en nieuwe planken zorgen er straks voor dat de vissers weer veilig de Dit aanbod geldt dus uitdrukkelijk voor die ouders en hun kinderen, die woonachtig zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom, en die de toneelvoorstellingen niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Daarnaast gaat de hengelsportvereniging ook de kapotte bootjes weer herstellen, want dat lukte met zo’n steiger niet. 14 maart 1932. Een mooi citaat uit die oprich tingsvergadering geeft aan dat er toen al een goede verstandhouding bestond in het Oister- wijkse. Citaat; “Spreker (dhr. A. Zwerts) ver volgt met er op te wijzen hoe eenigejaren geleden VIDO (vrouwen in de overgang) Op 1 en 15 juni houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die vragen heeft of wil praten over de overgang is van harte welkom. Ook kunt u onze website bekijken www.vido- tilburg.nl EVENEMENTEN DEN BOOGAARD Dansavond voor 50 +ers Zaterdag 4 juni 20.00 uur Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Naam Brabantse wereldmuziek Bij GUO speelt Vandiekomsa een thuiswed strijd. Haar tegenstander komt niet opdagen. Wie wel komt, ruilt zijn fijnzinnig intellect voor even in tegen gezond boerenverstand. Ergens daar zo ongeveer begint het luister genot van exquise Brabantse wereldmuziek. Waar het eindigt wil niemand weten. Waar schijnlijk zo ongeveer ergens bij het einde of daaromtrent. Bezetting: Hein Augustein (snaren, zang), David Cornelissen (snaren, zang, fluitjes), Marcel van Cuijk (contrabas), Ramon de Louw (zang, trommel), Maarten Roijackers (slagwerk), Beauty Case aka Kees Schoone (accordeon). Vandiekomsa in beeld geluid? Check http://youtu.be/QmT_W7X5zWU ten tonele. De voorstellingen van Theater groep Trappaf zijn al succesvol verlopen. De Ghesellen van den Speele en Ge Ziet Mar komen op latere momenten nog met hun uit voeringen. Als u en/of uw gezinsleden voor de voorstel lingen van de Verenigde Oisterwijkse Spelers in aanmerking wilt komen, dan kunt u het formulier invullen op onze website: www.cha- ritasoisterwijk.nl Uw kaartjes worden dan tijdig bij u thuisbe zorgd. Charitas vindt dat alle mensen in de gemeente Oisterwijk in de gelegenheid moeten zijn om voorstellingen van de toneelgezelschappen binnen De Kunstkring te bezoeken. Dus ook de mensen, die van een goed stuk Oisterwijkse cultuur houden, maar dit niet kunnen betalen. In de maanden juni en juli 2016 worden in het Oisterwijkse Natuurtheater voorstellingen opgevoerd door de Verenigde Oisterwijkse Spelers. Zij brengen de “West Side Story” Haar werk komt voort uit haar ontdekkings tochten in ruwe omgevingen, gebergtes en woestijnen. Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 2,00 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl. Ook vindt u ons op Facebook. Folkbende met Brabantse tongval op zondagmiddag 5 juni in Oisterwijk Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk rondt haar internationale GUO- concertserie 2015/2016 Brabants af op zondagmiddag 5 juni. Vandiekomsa speelt dan in Tiliander. Tickets (a 10 euro) zijn te reserveren op www.tiliander.com. Voor zover dan nog voorradig, verkoopt GUO op de concertdag zelf tickets van 14.00-15.00u aan haar zaalkassa. Het GUO-concert op zondagmiddag 5 juni begint om 15.00u. Vandiekomsa van om de hoek uit Tilburg en omstreken is een eigentijdse folkbende met Brabantse levensliekes, schoon instrumen- taaltjes, zachte G en veul leut. Denk Gerard van Maasakkers, Dommelvolk, RK Veulpoe- pers BV en dat dan door de blender. Ze vullen de Brabantse leegte in die Wénnen Henk achterliet, hoewel die aan een comeback werkt. Een van onze gasten bracht heel treffend de kern van het Gerard Horvers Huis onder woorden toen ze vertelde: ‘...alleen zijn, geen bezoek. Kinderen wonen ver weg, zie ik zel den. Ik voel me eenzaam, ben beperkt in mijn beweging. Daarom ben ik blij dat er een gerard Hovers Huis is, waar wij naar toe kun nen gaan om onder de mensen te zijn. Daar door voel je je niet zo alleen op de wereld.’ Voor de vrijwilligers van het Gerard Horvers Huis is dit mogelijk te maken de belangrijkste drijfveer om zich belangeloos in te zetten. Ze zijn tevreden als ze ‘hun’ ouderen iedere week weer die paar gezellige uren kunnen geven. En ze kunnen daarbij nog steeds hulp gebruiken. Misschien bent u zelf op leeftijd en komt u niet meer zo vaak onder de mensen, of kent u iemand voor wie dat geldt. Misschien zoekt u wel naar een mogelijkheid om echt iets voor anderen te betekenen. Kijkt u dan eens op onze website www.gerardhorvershuis.nl voor meer informatie. U kunt ook bellen met de coördinator van het Gerard Horvers Huis. Het nummer is 06 22382085. Op zondag 29 mei organiseert IVN Oisterwijk en LNMH uit Haaren de inmiddels bekende elfvennentocht, een lange wandeling van ongeveer 3 uur door de bossen en langs 11 vennen in Oisterwijk. De gidsen nemen u mee op deze wandeling en vertellen u over het ontstaan, de naamgeving en beheer en onderhoud van de vennenEr wordt uiteraard aandacht besteed aan allerlei planten en dieren die we tijdens de wandeling tegenkomen. Het is een prachtige wandeling door de Ois terwijkse natuur, die in de maand mei door alle bloeiende planten en struiken zeker de moeite waard is. De wandeling start op de parkeerplaats van het bezoekerscentrum van Natuurmonumen ten aan de Van Tienhovenlaan in Oisterwijk en begint om 9.30 uur. Deelname aan deze wandeling is zoals altijd geheel gratis. In het weekend van 28 en 29 mei 2016 expo seert Unique in het Oude Kerkje in Middel- beers. Aan deze expositie zullen deelnemen Suan Broekhuijsen Schilderkunst; Lia Du rant Keramiek; Albert Hendriks Glaskunst; Marij Hinkema Schilderkunst; Maria Jansen Keramiek; Els van Lis Vilt; Jozef Mahieu Beeldhouwen; Erika Tack Edelsmeden en Iris van Lavieren Grafiek. Wat hen bindt is: de passie van het maken, iets te creëren wat uniek, oorspronkelijk en vanuit het hart gemaakt is en het contact met de mensen die het werk komen bekijken. De kunstenaars van Unique gaan graag met bezoekers in gesprek over hun werk. Te gast bij deze expositie is Iris van Lavieren. Kassa open vanaf 1 uur voor aan vang van de voorstelling. Charitas Oisterwijk Onder dit motto hebben Charitas Oisterwijk” en de leden van “De Kunstkring” in Oisterwijk de koppen bij elkaar gestoken. Charitas Oisterwijk is een instelling die (vaak als laatste vangnet) hulp biedt aan mensen die financiële problemen hebben. De Kunst kring is een samenwerkingsverband, binnen de gemeente Oisterwijk, tussen de amateur- toneelgezelschappen de Ghesellen van den Spele, de Verenigde Oisterwijkse Spelers, Revue Ge Ziet Mar en Theatergroep Trappaf. Oisterwijk - Reeds vele jaren is de hengelsportvisvereniging De Sportvissers actief op het Kolkven te Oisterwijk. In het verleden visten de leden enkel vanaf genummerde visplekken, maar sinds enkele jaren kunnen leden van deze ver eniging ook vissen met bootjes. Daarvoor heeft Natuurmonumenten een steiger aangelegd. Vernieuwen steiger Helaas bleken veel planken rot te zijn en werd het voor de vissers steeds gevaarlijker om zich op die steiger te begeven. In overleg met de hengelsportvereniging heeft Natuur monumenten dan ook besloten de gevaarlijke door de ingezetenen van Oisterwijk met succes situatie de verhelpen. De werkzaamheden bij gestreden is tegen een boschbrand die gretig voedsel zocht in de richting van Oisterwijksch bosschen, eigendom der vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Dank zij het cordaat optreden dier ingezetenen is Oisterwijk thans nog het mooiste plekje van steiger op kunnen. Tijdelijk kunnen ze dus Brabant. Vervolgens wijst spreker er op dat ook even niet bij hun bootjes en het ziet er nu Oisterwijksch Gemeentebestuur zeer symphatiek dan ook even wat rommelig uit. Gelukkig is tegenover der Vereeniging tot behoud van Na dir maar voor even en kunnen ze straks in tuurmonumenten staat gezien het bedrag van alle veiligheid weer in de bootjes stappen, fl. 20.000,- dat de gem. Oisterwijk vorig jaar (1931nog aan genoemde vereeniging schonk voor den aankoop van bosschen en vennen in onze gemeente". Hengelsportvereniging De Sportvissers En ook nu komt er door een goede verstand- Oisterwijk houding tussen beide organisaties een mooie Deze hengelsportvereniging is opgericht op nieuwe steiger te liggen. PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2016 ■■w Woonplaats Telefoon Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten: elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J Entree: 2,50 incl. koffie/thee voor aanvang DE SONMAN 22 - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 l i- l i i-- i i- i i i-- i I- I I I I I-- I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor den en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Sleutel bij laten maken? Dit kan al vanaf 3,95. U bent van harte welkom! Buiten Gewoon Becx, De Sonman 35, Moergestel Aanbieding: barbecue-briketten, 5 kilo, lang werkend! van 9,95 voor 7,50. Kom langs en laat u verrassen door ons uitge breid assortiment barbecues. Buiten Ge woon Becx, De Sonman 35, Moergestel. Het is 2007 als gitarist Hein Augustijn zijn oproep plaatst op Folkforum. Of er toevallig misschien eventueel alstublieft nog liefheb bers zijn om Brabantse folk mee te spelen. Ramon de Louw, fan van het Brabants en collectioneur van folkvynil, reageert en brengt David Cornelissen mee. Die struint met zijn liedjes en deuntjes vaak door Tilburgse win kelstraten en langs dito kroegen. De drie vin den elkaar in het spelen en zingen van Bra bantse klassiekers. Zoekertjes’ UISLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6