Gezien in Gèèsel Moergestelse molen in hal van Stanislaus Record aantal deelnemers schoolvoetbaltoernooi 2016 /r I nM Workshop ’Oriëntatie op Vrijwilligerswerk’ Jubilarissen bij Gymclub Van de Loo U bent van plan om vrijwilligerswerk te gaan doen maar weet nog niet precies wat u wilt doen? Kom dan naar de workshop “Oriëntatie op vrijwilligerswerk”. De wieken van het op schaal nagebouwde Moergestelse monument zijn bekleed met de Brabantse vlag. Dit werkje is gedaan door Ton, de echtgenote van Piet van lersel. Het is heel moeilijk om aan stof te komen in de print van de Brabantse vlag. Deze wijkt nogal sterk af van Brabants bont, wat wel gemakkelijk ver krijgbaar is. De Brabantse vlag-stof is beschik baar gesteld door de Brabantse Hoeders. En opnieuw waren er 25-jarige leden te huldigen bij de 46-jarige Damesgymclub Van de Loo. Tijdens de jaarlijkse feestdag, die dit jaar werd gehouden in Erf- goedlogies Den Heijkant, werd weer ’n drietel dames in de bloemetjes gezet vanwege hun zilveren lidmaatschap. Dit keer was het de beurt aan (v.l.n.r.): Corrie de Bresser, Mia van de Laak en Cilia Smits. Van harte proficiat! Op het programma staat: - Wat is vrijwilligerswerk, wat vraagt het van de vrijwilliger? - Welk soort vrijwilligerswerk past bij mij? - Wat zijn de mogelijkheden in de gemeente Oisterwijk en directe omgeving? - Welke stappen moet ik zetten om als vrijwilliger aan de slag te gaan? Er is ruime gelegenheid om op vragen in te gaan. Aan de workshop zijn geen kosten verbonden. witte achterspatbord van Jan van Vel th oven), maar door dat noeste poetsen ziet de fiets er uit als nieuw. Het poetsen van fietsen kwam vroeger net zo veel voor als het ‘grieselen’ van het erf op zaterdagmiddag. Het zijn vervlogen tradities, die wat het fietspoetsen betreft in ere wordt gehouden door Joke Jonkers-Bee- rens. Daaraan kan je zien dat zij stamt uit een tijd toen een fiets een kostbaar bezit was. Foto: Paul Spapens Het is niet bekend wie de replica heeft gemaakt. Naar het schijnt heeft hij ooit gestaan in het eertijdse tuincentrum van Wim Willems. Van dit adres is hij naar de inmiddels overleden Ad Franken gegaan. Samen met een timmer- groep zou hij het schaalmodel verder afwerken. De miniatuurmolen werd door Piet van lersel op de zolder van weduwe Ria Franken terug gevonden. Geen zaterdag gaat voorbij of de in ‘Sporrenk’ geboren Joke Jonkers-Beerens (80) poetst haar fiets. Dat deed ze al toen ze samen met haar over leden man nog boerde op de Vinkenberg, en ze doet nog steeds sinds ze op Stanislaus woont. “Anders is mijn zaterdag niet compleet”, zegt ze terwijl ze een poetsdoekse in een emmer water sopt. Haar Batavus damesrijwiel is 45 jaar oud (er zit nog een sticker op het keurig Aanstaande zaterdag huis-aan-huis-actie Doe mee met de Superloterij Aanstaande zaterdag komen de leden van carnavalsverenigingen De Pierewaaiers, De Dorstvlegels, De Durdraaiers en De Springveren bij u aan de deur om het aanmeldformulier op te halen. Het aanmeldformulier, afgedrukt op de binnenzijde van de poster, vindt u deze week als bijlage bij Moergestel Nieuws. U kunt het formulier ook downloaden op www.carnavalmoergestel.nl Met uw deelname steunt u het goede doel: de organisatie en financiering van het openbaar Carnaval in Moergestel. Denk bijvoorbeeld aan het scholencarnaval, aan de openingsmid- dag, aan de optocht of aan de seniorenbingo. Want alle activiteiten zijn weliswaar gratis, maar niet kosteloos. Tegelijkertijd maakt u kans op heel mooie prijzen! De Superhoofdprijs is een nieuw te leveren auto (belastingvrij): een Citroën Cl. Elke trekking wordt er bovendien een televisie, een weekendje weg, een fiets en nog veel meer verloot. Alle prijzen hebben een minimale waarde van 100,- en de verwachte winkans is maar liefst 1 op 10! U speelt al mee voor ongeveer 7,- per trek king. Een lot kost immers 50,- en daarmee speelt u 7 trekkingen mee. Het is mogelijk om een lot in vier termijnen per automatische incasso te betalen. De gewenste betaalwijze geeft u aan op het aanmeldformulier. De trekkingen worden rechtstreeks uitgezon den door Moergestel TV (Ziggo-kanaal 43) en ook via YouTube livestream. Alle prijswin naars ontvangen automatisch bericht, want de loten zijn op naam geregistreerd. U hoeft de trekkingen dus niet per se te volgen om te winnen! Een vriendelijk verzoek om het formulier vol ledig in te vullen vóórdat de leden van de car navalsverenigingen langs de deuren gaan. Daarvoor alvast hartelijk bedankt! Meer informatie? Surf snel naar www.carna- valmoergestel.nl Tij dstipmaandag 13 juni, 1930 tot 2130 uur bij ContourdeTwern, Blokshekken 3, Oisterwijk. U kunt zich opgeven via de website: www.vrijwilligersacademieoisterwijk.nl De replica van de Moergestelse molen in de hal van Stanislaus. Foto: Paul Spapens In de hal van verzorgingscentrum Stanislaus staat sinds kort een op schaal nagebouwde versie van de Moergestelse molen. Op termijn komt de uit de kluiten gewassen miniatuur in de tuin achter Stanislaus te staan. knip tuin’ achter Stanislaus bij. Deze is vorig jaar door hen helemaal opgeknapt. De molen komt in deze tuin te staan, maar voorlopig is hij nog te bewonderen in de hal van Stanislaus. Samen met Herman Derksen heeft Piet van lersel er voor gezorgd dat de replica werd opge knapt en ene plaats kreeg in de hal van Stanis laus. Deze twee vrijwilligers houden de ‘sier- Monument op schaal nagebouwd, wieken bekleed met Brabantse vlag Vorige week woensdagmiddag vond weer het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi van Audacia plaats. Maar liefst 230 kinderen van de basisscholen in Moergestel wisten de weg naar ons sportpark aan de Molen straat te vinden. Een recordaantal in het bestaan van Audacia. In een onderlinge strijd werd gestreden om de eerste plaats in iedere poule. Uiteraard een sportieve strijd, want het belangrijkste van dit toernooi is natuurlijk dat ieder kind een leuke gezellige middag heeft. Het was dan ook mooi om te zien dat de kinderen moe maar voldaan en met een welverdiende beker en vaantje naar huis gaan. Misschien heeft het schoolvoetbaltoernooi een groot enthousiasme voor voetbal aangewak- kerd. Jongens en meiden die graag willen voet ballen, kunnen zich dan ook opgeven door een e-mail aan info@audacia.nl te sturen. Het is natuurlijk ook mogelijk om eerst een paar keer mee te trainen. De uitslagen van de ver schillende poules staan op de website van Audacia weergegeven. 'O O 1 fi ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2016 PAGINA 5 «V- JÊC --it.:-”?

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5