Reactie op onze oproep om informatie over de molen 25, 26 juni Gèssels Beach Event Kinderen starten aanleg glasvezel in buitengebied Er was eens... Jeugdvakantie- week 2016 Ut Gèssels Glas II Cuore weer van start Open Peuteratelier Kinderdagverblijf Mokido Huis voor Zingeving sluit seizoen af Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2016 PAGINA 3 Van molenaar Victor Theeuwes kregen we een reactie op onze vraag of iemand COLUMN Met sportieve groet, C. V. De Springveren De voorbereidingen zijn in volle gang.. Nog eventjes en dan is het zo ver; 29 augustus t/m 2 september: JVW 2016. Dit jaar is het thema ‘Er was eens...’ Dat wordt een magische week in Moergestel! Na honderden inschrijvingen hebben wij de inschrijfperiode inmiddels gesloten en zijn nu druk bezig met het indelen van de groepjes. Al die enthousiaste kinderen kunnen natuur lijk niet zonder... leiding! Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois terwijk. het uiterlijk tot stand zijn gekomen, kan alleen maar worden geraden. De oude foto’s en verfsporen zijn aanleiding geweest om bij de restauraties in de jaren tach tig en negentig de molen weer het oude aanzien te geven. Dus stormeind en kap gedekt met schaliën, de krullen onder de windpeluw, de onderbouw in hout en de molen rood geschil derd.” Tot zover de reactie van Victor, waarvoor uiter aard onze dank! Met de workshop van Robert Bridgeman over zijn nieuwe boek: Rust! sluit het Huis voor Zingeving het seizoen af voor dit voor jaar. Het afgelopen seizoen 2015-2016 is er weer een breed palet aan prachtige bijeenkomsten georganiseerd bij het Huis voor Zingeving. Zo was er een lezing over het zelfgenezend vermogen van het menselijk lichaam door Inspirator van het jaar Henk Fransen. Ook waren er workshops over bewustzijn, astrologie, de twaalf dimensies van het universum, de godin en engelen. Het team van het Huis voor Zingeving wil dan ook graag alle bezoekers, gasten, sprekers en trainers bedanken voor een bijzonder inspirerend seizoen. Nu is er een periode van rust bij het Huis voor Zingeving, alhoewel er achter de schermen ook gewerkt gaat worden aan een nieuwe web site. Afgelopen zondagmorgen om 08.30 uur opende II Cuore haar tijdelijke huisvesting aan de Schoolstraat 50. Tien dagen na de vreselijke brand waarbij alles verloren is gegaan is er keihard gewerkt om de nieuwe locatie vorm te geven en in te richten. En het resultaat mag er wezen: een prachtige nieuwe plek met top- apparatuur. De volgende etappe is zo snel mogelijk de sloop afronden en de plannen voor de bouw van een nieuwe tennishal verder uitwerken. Het is de bedoeling dat uiterlijk 1 oktober a.s. deze hal er staat en dat aansluitend de rest weer wordt gebouwd. Deze week deel 9. Joost van der Schoot schrijft over het mailadres. Zo'n 10 jaar geleden verhuisde ik naar het buitengebied van de gemeente Oisterwijk. Het verhuizen op zich was een heel gedoe, maar met voldoende hulp was alles (uitein delijk) op zijn plek. Lastiger was het verhui zen van het telefoonnummer. Ik moest een ander nummer aanvragen, omdat de net nummers verschillend waren. Duur: 10 dagen. Op mijn oude adres maakte ik afspraken met de nieuwe bewoners over het ophalen en doorsturen van post. Ik vulde een speci aal formulier in van de posterijen. Vervolgens stuurden zij 3 maanden post met een oud adres door. Tegelijk werden bepaalde bedrijven automatisch ingelicht omtrent mijn adreswijziging. Lijkt het je leuk om samen met een vriend of vriendin een groepje kinderen een onver getelijke week te geven? Kijk dan op www.jvwmoergestel.nl voor meer informatie en de inschrijfformulieren. Aan staande vrijdag, 27 mei is er om 19.00 een bij eenkomst in den Donk om de groepjes te ver delen. Weet je niet zeker of de JVW iets voor je is of heb je andere vragen? Loop gewoon even binnen! Ook helpende handjes bij het schenken van de ranja, spelposten, verkeersbrigadiers etc. mogen zich inschrijven via de site. Alle hulp is welkom! Deelname voor vrijwilligers is natuurlijk gratis. Aan het einde van de week organiseren we voor iedereen die heeft geholpen een feestje om je te bedanken. Wij hebben er zin in! Tot aanstaande vrijdag om 19.00 uur in Den Donk! MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Onder luid applaus zetten zaterdagmiddag 21 mei enkele breedbandloze kinderen uit Moergestel de schop in de grond. Dat was het startsein voor de aanleg van het glasvezelnetwerk in het buitengebied van de Kempen. Omringd door de bestuurders van KempenGlas en aannemer Spitters schoten de kinderen ver volgens de eerste glasvezelbuis de grond in. Stevige impuls leefbaarheid “Een bijzonder moment,” sprak voorzitter van F zigen toe. “Eind 2014 is het initiatief genomen later is het nu eindelijk zover. We mogen trots Nu is alles anders: de meeste post is mail geworden. Toegang tot allerlei informatie is achter een gebruikersnaam en wachtwoord gestopt. Hier wordt het lastig; ik stuit op een 'glasvezel-effect'. KPN (mijn huidige internetprovider) gaat zijn diensten niet meer aan mij leveren. Al weken staar ik naar mijn-op-te-zeggen KPN mailbox en probeer te bedenken wie ik allemaal moet informeren over deze adreswijziging. En wie niet. Alle mails moet ik doornemen. Telkens weer stel ik mezelf de vraag: is het een eenmalige "relatie" of moet ik hier mijn adreswijziging doorgeven? Bij sites met een wachtwoord is de grote vraag hoe ik daar mijn mailadres kan aanpassen. Elk van hen heeft eigen regels en manieren daarvoor. Zelden heb ik een lastiger operatie moeten uitvoeren als deze; alles en iedereen moet ik apart benaderen. Niets, niemand en geen enkel formulier helpt me. Hoezo, internet maakt alles makkelijker? Dit in elk geval niet! Als ik iemand vergeet komt zijn, of haar mail nooit meer aan. Ze verdwijnen in... Ja, waarin eigenlijk? Ben ik zodra ik overga op glasvezel onbereikbaar voor mijn dierbare en noodzakelijke rela ties? Tel ik dan nog mee? Ik wil een formulier om mijn digitale adres wijziging door te geven! Snel graag, want in augustus is het al zover. om op coöperatieve wi jze een glasvezelnetwerk te realiseren in het buitengebied van de Kem- KempenGlas Jacco K waai taal de aan we- pen. Vele vergaderingen en vrijwilligersuren 1 4-1. - J 1 tl tut zijn op wat we samen hebben bereikt! Hiermee krijgt de leefbaarheid van het buitengebied een stevige impuls, zeker richting de toe komst.” Stabiele verbinding voor de toekomst De betekenis van het glasvezelnetwerk werd mooi geïllustreerd door 4 breedbandarme kin deren uit de buurt. De kinderen legde uit hoe ze via een dongel moeten inbellen om te kun nen internetten. Samen legden ze aan de geno digden uit hoe belangrijk internet nu voor hen is “Wij kunnen geen (internet)spelletjes spelen of youtube filmpjes samen met elkaar bekijken. De verbinding stopt regematig.” vertelt de 6 jarige Giel. “Dit doen we nu bij vriendjes en vriendinnetjes uit het dorp” ver tellen ze. Wanneer alles volgens plan verloopt, is er snel een internetverbinding en kunnen zij ook genieten van een snelle en stabiele internetverbinding. Eind september worden de aansluitingen in Moergestel en Spoordonk opgeleverd. De buitengebieden in de gemeen ten Reusel-De Mierden, Bladel en Oirschot volgen in de maanden daarna. Lof voor samenwerking De wethouders van Oisterwijk en Oirschot spraken hun lof uit voor het initiatief en samen werking door de lokale coöperaties. “Het bui tengebied moet met de tijd mee. Het is een enorme prestatie door de vrijwilligers. Dit ini tiatief is goed voor de particulier en bedrijven in het buitengebied” aldus wethouders Sjef Verhoeven en Caspar van de Hoek. Namens de Provincie Noord-Brabant was Jan-Willem Stad aanwezig. Hij benadrukte de originaliteit van de Brabanders: “Kempenglas is echt een voorloper. Het is een samenwerkingsinitiatief met meerdere gemeentes. Dat is in Nederland nergens op deze manier zo getoond.” Iedere eerste woensdag van de maand houden we op Kinderdagverblijf Mokido een Open peuteratelier. Op woensdag 1 juni 2016 starten we met ons eerste ate lier. Alle peuters uit Moergestel zijn welkom om mee te doen. Het is gratis en je hoeft je alleen maar aan te melden! Om 14:30 uur staat er drinken en een verant- woorde versnapering klaar en we starten om 14:45 uur. Papa, mama, oma of opa zijn ook welkom. Het is belangrijk om oude kleren aan te doen. Deze keer gaan we verven met de vliegenmep per. Met deze activiteit wordt de zintuiglijke ontwikkeling gestimuleerd. De volgende keer (woensdag 6 juli) gaan we schilderen met draad en verf. Wil je weten wat we precies gaan doen en wan neer? Voor data, tijden en méér informatie, kijk op www.kinderopvanghumanitas.nl/kdvmokido U kunt uw kind opgeven via de mail: kdvmo- kido@kinderopvanghumanitas.nl wist van wanneer de foto dateerde die we twee weken geleden op de voorpagina plaatsten en of deze foto gemaakt was in de Schoolstraat... Zijn reactie. “De molen stond tot het midden van de 19e eeuw in de Molenakkers en werd daar afge broken en in 1854 op de huidige standplaats herbouwd. Ansichtkaarten werden voor het eerste uitgegeven in de jaren 80 van de 19e eeuw. Dit impliceert dat de foto gemaakt moet zijn in de Schoolstraat. Zoals jij je mogelijk kunt herinneren was de molen een aantal jaren geleden grijs geschil derd en was het stormeind in visgraatmodel betimmerd. Over hoe de veranderingen aan De vergunning is rond! In het week end van 25 en 26 juni kan er dus weer zand gehapt worden bij de 2e editie van het Gèssels Beach Event georga niseerd door C.V. De Springveren. Zoals vorig jaar wordt op zaterdag het beach- soccertoernooi gehouden en op zondag het beachvolleybaltoernooi. Beide dagen worden afgesloten met een overheerlijke BBQ en aan sluitend een feestavond. Er hebben al verschillende teams aangemeld, waaronder een damesteam voor het beachsoc- cer. We zouden het wederom geweldig vinden om een damespoule te kunnen maken, dus schrijf jenu in! De inschrijving voor zowel Beachsoccer als Beachvolleybal staat nog steeds open. Inschrijven kan via www.gesselsbeachevent. nlmailto:info@cvdespringveren.nl de kosten bedragen voor het Beachsoccer 60,00 per team en voor het Beachvolleybal 50,00 per team. Voor de BBQ kan zelfs apart worden aangemeld, zodat ook de beste stuurlui die aan wal staan mee kunnen smullen. De BBQ kost slechts 10,00 p.p. Tot 25 en 26 juni!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3