Will Pellis Informatie 12 Vormelingen uit Moergestel ontvingen op Pinksterzaterdag 14 mei 2016 het Heilig Vormsel Jozef 9 U itvaartver zorging Protestantse gemeente Oisterwijk (013) 513 1504 MOV en Charitas Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 MISSIE ONTWIKKELING VREDE MTV Radio parochie MET SVM NAAR DE H. EIK 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 25 MEI 2016 26 MEI -1 JUNI 2016 Pastor Ad Verest secretariaat De Vormselwerkgroep I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 Agenda 31 mei 15.30-17.00 uur: Generale repetitie voor de Communicanten (in de kerk) 12.30 uur Doop van Isa Aarts, dochter van Yvonne Aarts Woensdag 1 juni 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering Uitstapje naar de H. Eik met de Schaapskooi Vorige week zijn we met een groep kinderen naar de H. Eik in Oirschot geweest. Voor een verslagje en foto’s kunt u kijken op de website van de parochie: www.jozef-parochie.nl dankbaar stemmen en hoopvol maken voor de toekomst, hoe die er ook uit zal komen te zien. VI: In de kapel hebben we met de papa’s, mama’s, broers en zussen samen wat gebeden en gezongen. Ook kregen we daar een rozen krans. V2: En., we hebben een kaarsje opgestoken. VI: We gingen met de fiets naar het Trappistenklooster. Daar mochten we een middagdienst meemaken en kregen een rond leiding in het klooster en de kerk. Daarna nog wat drinken. V2: Ja, alleen een beetje jammer van die lek kere grote kloosterkoeken. Die was de broeder voor ons vergeten te regelen. VI: Afgelopen woensdag gingen we nog op pelgrimstocht. We liepen van Middelbeers naar Vessem. Dat is ongeveer 12 kilometer. We hadden allemaal een pelgrimstok, een Jakobsschelp en een steen bij ons. V2: Het was super lekker weer en we liepen door een mooi natuurgebied. VI: Dit deden we in 4 groepjes en kregen onderweg vragen over de natuur. MTV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 26 mei om 19.00 uur weer een nieuw programma. Op vrijdag Tl mei vanaf 19.00 uur en zater dag 28 mei vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist Op zondag 29 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). Kerk: St. Jans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven Zaterdag 28 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond van Sacraments dag (samenzang) Intenties: Jan Burgers e.v. Piëta Burgers- Heijms vw. de trouwdag; Bart Denissen (jgt.); M. van der Poel (ns. SVM); Piet Jonkers e.v. Joke Jonkers-Beerens; Zondag 29 mei 11.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Eu charistieviering van Sacramentsdag m.m.v. gemengd koor ‘Cantate Domino’ Intenties: vanwege het 40 jarig huwelijksju bileum van de familie Kuijpers-van Uitert; Harrie en Fien van den Meijdenberg-Hen- drikx; An van Dijk-Versmissen e.v. Frans van Dijk (mgd.); Marie Rijnen-van Esch e.v. Jan Rijnen (verj.); Harrie Wolfs e.v. Corrie van den Broek; Jos van Hulten (jgt.); Drika van Dijk-van Óverdijk e.v. Cees van Dijk, Piëta en Bert Matheeuwsen, John van den Hout e.v. Heidi (verj.); Bart Meeuwes e.v. An Swinkels en achterkleinkind Thomas (2de jrt.) Woord van de pastor Het zijn drukke dagen in de parochie. Met het Vormsel net achter de rug en de Eerste Heilige Communie op 5 juni voor de boeg, komt er met menige werkgroep nog een hele reeks van overlegmomenten aan om het jaar af te sluiten en het volgend werkjaar voor te bereiden. Zo zijn er samenkomsten met de lectoren, met de M.OV.-groep, is er het oefe nen voor de Eerste Communie, het rooster- overleg, een afsluitende bijeenkomst voor de vormelingen en nog een jubileumvieringen. Tevens gaan de overlegmomenten met het parochiebestuur en het centrale secretariaat door. Er komt heel wat kijken bij de opbouw van een nieuwe parochie, die met deelge- meenschappen werkt. Het is voor iedere betrokken parochiaan duidelijk dat niet alles bij het oude is gebleven. Op menig terrein doen zich de veranderingen voelen. Voor sommigen verandert er zelfs tè veel. Maar gelukkig is er veel medewerking om onze geloofsgemeenschap in deze huidige tijd in stand te houden en samen de veranderingen door te voeren. Die constante inzet mag ons Bijeenkomst bestuur en contactpersonen van de werkgroepen Op 10 mei jl. zijn alle contactpersonen van de werkgroepen en koren -mof wel diegenen die als afvaardiging waren gevraagd - op het parochiecentrum bij elkaar geweest. Zij heb ben van het pastorale team en van het nieuwe parochiebestuur informatie gekregen over de veranderingen die zijn opgetreden in het secretariaat van onze parochie door het vertrek van Ria Willems vanwege haar pensionering. Zo is er gesproken over welke taken die Ria vele jaren op het secretariaat heeft behartigd, door anderen zijn overgenomen. Zo zijn de nieuw taken van de pastor aan de orde geweest, alsook welke taken bij het centrale secretariaat in Oisterwijk zijn komen te liggen en welke er in ons ‘locale’ parochiecentrum van Moergestel blijven. Tevens is besproken welke taken door nieuwe vrijwilligers worden opgepakt en wat tot het pakket van het beheer van het parochiecentrum zijn gaan horen. Ook is er samen gesproken over de lopende zaken en heeft het pastorale team en de bestuursleden zo goed mogelijk antwoord proberen te geven op vragen en onzekerheden die in de verschillende werkgroepen en koren leefden. De contactpersonen hebben afge sproken om de leden van hun werkgroepen en koren op de hoogte brengen van de nieuwe afspraken die zijn gemaakt. Aandacht vanuit de kerk voor vluchtelin gen Het nieuws zal u niet ontgaan zijn: niet alleen in Oisterwijk, maar ook in Moergestel zal er huisvesting worden gerealiseerd voor gezin nen die in Nederland officieel asiel hebben gekregen en voor wie er woonruimte wordt gezocht. Voor ons dorp zal het gaan over huis vesting voor een twintigtal gezinnen. Het plan is om achter de molen een even groot aantal semi-permanente woning te zetten. Daarmee krijgt de Moergestelse gemeenschap de taak om de nieuwkomers die stammen uit oorlogsgebieden, te helpen om een nieuwe toekomst in Nederland op te bouwen. Het moge duidelijk zijn dat dit geen vanzelfspre kende zaak is. Mensen uit het buitenland helpen om te integreren in de Nederlandse en Moergestelse samenleving is een heuse Op woensdag 1 juni spreekt Embregt Wever overMOV en Charitas nu en in de toekomst'. Hij trok jarenlang als straatpastor op met dak- en thuislozen van Den Bosch. Nu is hij in dienst van het bisdom en speciaal belast met het stimuleren van hulp aan kwetsbare mensen dichtbij en veraf. Belangstellenden zijn van harte welkom. Aanvang 20.15 uur in het parochiecentrum Moergestel. Twee vormelingen vertelden afwisselend over de vormselvoorbereiding. Wat zij daarover te zeggen hadden willen wij u dat niet onthouden. VI: Wij willen wat vertellen over de voor bereiding op ons Heilig Vormsel. Het vormselproject wat werd gebruikt heet “In vuur en vlam”. We hebben het gehad over onze levensweg. Wat we al mee gemaakt hebben, maar ook onze toekomstdroom. V2: Maar ook over de droom van God voor onze wereld. Geen oorlog, ruzie, maar vrede. VI: We luisterden naar Bijbelverhalen. Hadden het over keuzes maken en dat het niet altijd makkelijk is. Dat de Heilige Geest de Helper ons daarbij kan helpen. VI: We zijn in december in het donker met zaklampen, het laatste stuk naar de Heilige Eik gelopen. V2: Weet je nog dat het weiland langs de stroom wel heel drassig was? Sommige had den geen waterdichte schoenen aan. V2: ..maar ook waren er vragen over onze familie en mensen die belangrijk voor ons zijn. VIEr was een vraag of we iets kunnen delen, ...spullen, kennis.. V2: nou snoep konden we in ieder geval goed delen. VIIn de pelgrimshoeve kregen we een film te zien van een vrouw die op pelgrimstocht was. Daarna een rondleiding door het pel grimshuis en de tuin. VIBij de Jacobushoeve iets verderop waren de ouders al. Daar stond een ijzeren kruis met daaronder een berg stenen. Wij legden onze steen, waar we een voor ons belangrijk woord op geschreven hadden, daar neer. In de stiltekapel kregen we nog een kaars van de pelgrimshoeve om voor onszelf te branden. V2: Het was een leuke en speciale dag als voorbereiding op het ontvangen van het Heilig Vormsel. De vormelingen waren er klaar voor en zo kon deken van Rossem hun het Heilig Vorm sel toedienen. Na de vormselviering is de groepsfoto gemaakt door Chris van den Bij gaart. Dank aan allen die bij deze viering aanwezig waren. Nieuw emailadres voor het parochiecen trum Het parochiecentrum van Moergestel heeft een nieuw emailadres gekregen: st.jansont- hoofding@jozef-parochie.nl Om verwarring te voorkomen blijft het oude e-mailadres voorlopig nog actief: secretari- aat@parochiemoergestel.nl De mails die dus naar het oude (vertrouwde) adres verstuurd worden, komen dus nog steeds aan. De bedoeling is dat langzamerhand het nieuwe adres ingeburgerd raakt. opdracht die tevens een hele opgave is. Als kerkgemeenschap zullen we proberen om in overleg met de gemeente Oisterwijk ons steentje bij te dragen. Want alle verenigingen en groeperingen in ons dorp worden opge roepen om de handen ineen te slaan en een effectieve bijdrage te leveren aan de integratie van nieuwe bewoners. Dat is een verantwoor delijkheid die onverwachts komt te rusten op de schouders van ons allen, niet op de laatste plaats van de locale geloofsgemeen schap van Sint Jans Onthoofding. We zullen er ons beste beentje dienen vóór te zetten. Op dinsdag 31 mei, de laatste dag van de mei maand, gaat SVM naar de H. Eik voor de jaarlijkse Mariaviering. De viering in de kapel, met als voorganger Pastor Theo te Wierik, begint om 14.30 uur. Ieder gaat naar keuze per fiets of met de auto. Uiteraard kunt u afspreken samen te rijden of fietsen. Na afloop gaan we een kopje koffie drinken. Iedereen is welkom bij deze viering. Zondag 29 mei, mevrouw ds. W. Roobol uit Nieuwe Niekerk, 10.15 uur We vieren de Maaltijd van de Heer. De collectes zijn voor Kerk in Actie: Dalits project en voor de eigen kerk. Er is jeugdkerk, kindernevendienst en crèche. Zondag 29 mei, Kerk op Schoot, 12.00 uur De dienst is gericht op kinderen van 0 tot 4 jaar en hun (groot)ouders. Op het niveau van de kinderen beleven we een bijbelverhaal; we vertellen het verhaal, afgewisseld met veel liedjes activiteit. Agenda Tl mei 17.30: Ontmoeting aan de tafel in De Voorhof 28 mei 19.30: Club 412 Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Het Heilig Vormsel werd toegediend door deken G. van Rossem in onze Moer gestelse kerk. Tijdens de viering was de directrice van basisschool de Vonder, Jeanne de Gruijter aanwezig en las de tekst “God is altijd online”. De vormelingen kregen te horen dat God altijd aanwezig is en ze tot steun kan zijn, ook in deze digitale tijd. .513 1424 „513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., dl., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.ni De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2