Prijswinnaars tijdens de open dagen bij Buiten Gewoon Becx Deze bus is maar voor de helft gevuld L r.-'l Denk mee over duurzame verpakkingen tA II 1 Maak n n Nu ook via Facebook nu nog makkelijker een melding wielewaal Meer weten? VAKANTIE IS WIELEWAAL Duurzame verpakkingen besparen grondstoffen, energie en geld UI Meldpunt Verpakkingen: i - 5 Maak jij het mogelijk? www.wielewaal.nl/ vrijwilligers I Waarom is deze bus shake niet afgevuld? POT met een beperking een onvergetelijke vakantietijd te bezorgen. Stichting Wielewaal zoekt vrijwilligers om kinderen, jongeren en volwassenen Welke verpakking gooi ik waar weg? i Maak eer melding/ Stel een vraag WELKOM i Op de foto: de prijswinnaars v.l.n.r. R. Cleijsen, E. Hommen (directeur), B. van de Ven, B. Bogers, K. Goosens, M. Jans, A. van der Linden (bedrijfsleider) Ook in de winkel en showroom werd er volop meegedaan aan het raadspel. Zo kon je bij de afdeling barbecues raden hoeveel briketten er in een vaas zaten. Dit waren er 179. Bij de sleutelservice was een pot met sleutels te vin- den. Hier zaten er 70 in. In de showroom ston den mesbussen in een grote vaas (Deze worden gebruikt bij de productie van Becx Machines). 217 stuks was hierbij de juiste hoeveelheid. Bij elkaar opgeteld komt dit tot 466. De heer B. van de Ven uit Rijen zat hier met een totaal van 458 het dichtst bij en nam de eerste prijs, een waardebon van 100 euro, mee naar huis. Voor de tweede en derde prijs hadden we een gelijke stand. JVH Hoveniers uit Biezenmortel en mevrouw M. Jans uit Tilburg kwamen beide uit op een totaal van 489 stuks. Ze ontvingen hiervoor beide een waardebon van 50 euro. Buiten Gewoon Becx feliciteert alle prijswin naars met hun gewonnen prijzen! Op 16 en 17 april werden er open dagen georganiseerd bij Buiten Gewoon Becx (voorheen Becx Tuinmachines). Tijdens deze dagen is de nieuwe naam geïn troduceerd. Bezoekers konden op deze twee dagen deelnemen aan twee ver schillende activiteiten. Zo was er op het buitenterrein een behendig- heidswedstrijd. Hierbij moest een parcours afgelegd worden met een Ferris “zero-turn” maaier. Diegene met de snelste tijd mocht zich winnaar noemen. De eerste prijs, een waardebon van 250 euro, is gewonnen door R. Cleijsen uit Riel. Hij had het parcours bin nen een minuut afgelegd. De tweede prijs is gewonnen door K. Goosens uit Hooge Mierde. Hij heeft hiervoor een waardebon van 100 euro in ontvangst genomen. B. Bogers uit Geldrop heeft de derde tijd laten noteren en heeft een waardebon van 50 euro mee huis waarts mogen nemen. -a f Meldpunt Verpakkingen PAGINA 8 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2016 MCX IfW KCX 7. A >4 i U ontvangt binnen maximaal zes weken het antwoord op uw melding of vraag. Deze wordt ook op de website geplaatst. Dit gebeurt uiteraard anoniem: uw gegevens worden alleen gebruikt door het Meldpunt Verpakkingen bij de behandeling van uw melding. De gegevens worden niet verstrekt aan bedrijven en ook niet gepubliceerd bij uw melding op de website. Ga dan naar de website www.meldpuntverpakkingen.nl of naar www.facebook.com/ meldpuntverpakkingen. "Vaak wordt er vanwege marketingredenen bepaald dat de verpakking er zo uit moet zien. Veel producten zoals waspoeder, potjes met pillen en dus ook shakes zitten in veel te grote verpakkingen. We leven in een consumptiemaatschappij waarbij grondstoffen worden uitgeput, het moet toch anders kunnen?" Rachid (35 jaar) gebruikt de shake van het merk Natusor, maar ergert zich aan de half gevulde bus als hij de verpakking opent. "Het is een goed product, maar waarom zit er maar zo weinig in de verpakking, dat is toch niet nodig?" Weet u in welke bak of zak u plastic, glas of een zuivelpak moet gooien? Op steeds meer verpakkingen vindt u de logo's van de Weggooiwijzer. Hierop ziet u hoe u verpakkingen op de beste manier kunt weggooien, zodat zoveel mogelijk ervan kan worden gerecycled en hergebruikt. Een ander handig hulpmiddel om uw afval te scheiden is de Recyclemanager. Deze geeft u direct het antwoord op de vraag in welke bak uw afval hoort, wanneer uw afval wordt opgehaald en waar de dichtstbijzijnde afvalbakken zijn in uw gemeente. Meer informatie over de Weggooiwijzer en Recycle- manager? Kijk op: www.weggooiwijzer.nl en www.recyclemanager.nl IN GLASBAK Rachid hoorde van een collega over het bestaan van het Meldpunt Verpakkingen en besloot een melding te doen over de verpakking van de zeewier shake. Het meldpunt stuurde de melding door aan Natusor, het bedrijf dat de shake op de markt brengt. Natusor liet het Meldpunt Verpakkingen destijds het volgende weten: "We hebben na overleg met onze leverancier besloten om de verpakking aan te passen naar een kleiner formaat bus. Dit gebeurt op korte termijn, naar verwachting met een week of vier." Wist u dat alle Nederlanders samen per jaar zo'n 43 miljard verpakkingen openmaken? En dat u per dag gemiddeld zeven verpakkingen opent? Wat neer komt op 140.000 stuks in uw leven? Het maken van al deze verpakkingen kost veel grondstoffen en energie. Bovendien zorgen verpakkingen ook voor veel afval. Daarom is het belangrijk om verpakkingen zo te maken dat we ze kunnen vernieuwen, hergebruiken en recyclen. Op die manier kunnen veel grondstoffen worden behouden. Dat is goed voor het milieu en voor onze economie. Het doel van het Meldpunt Verpakkin gen is om bedrijven te stimuleren om verpakkingen duurzamer te maken en de consument te informeren over verpak kingen en milieu. Op de website www.meldpuntverpakkingen.nl kunt u terecht met vragen en ideeën over verpakkingen en milieu. Het Meldpunt Verpakkingen heeft later contact opgenomen met Natusor, om te vragen of de aanpassing inmiddels is doorgevoerd. De organisatie heeft deze vraag positief beantwoord: "De hoeveelheid product is hetzelfde gebleven, maar de verpakking is op verzoek van het Meldpunt Verpakkingen en ook vanwege milieuredenen verkleind." Wat vindt Rachid van de reactie van Natusor? "Ik vond het in eerste instantie een vrij algemene reactie en ik vroeg me af of de verpakking consument die zich afvraagt waarom tandpasta tubes tegenwoordig ook in doosjes worden verpakt. Of iemand die vraagt waarom een chipszak met aluminiumlaag niet zo gemaakt kan worden, dat mensen deze ook gescheiden kunnen inleveren. Of ideeën om producten kleiner te verpakken, zoals potjes met vitaminetabletten, doosjes met drop en artikelen die via internet worden besteld. Het Meldpunt Verpakkingen geeft deze meldingen door aan bedrijven. inderdaad zou worden aangepast. Maar nu ik hoor dat de verpakking werkelijk is verkleind, vind ik dat een mooi resultaat." Rachid vindt het meldpunt een echte aanwinst. "Het maakt de kans groter dat bedrijven de melding serieus nemen. Dat geeft mij meer vertrouwen dan wanneer ik de melding zelf bij het bedrijf neer zou leggen." De shake verpakking was ergernis voor Rachid. "Nu ik weet dat het werkt, zal ik - als ik in de toekomst nog andere meldingen of vragen heb - het meldpunt zeker weer gebruiken." Zij geven daarop een reactie. Soms leggen bedrijven dan uit waarom ze juist voor deze verpakking hebben gekozen en hoe ze voldoen aan de regels voor het verduurzamen van verpakkingen. In andere gevallen laten bedrijven weten dat ze een idee van een consument heel goed vinden en dat ze de verpakking gaan aanpassen. En soms laten bedrijven weten dat ze een idee graag willen meenemen voor aanpassingen die ze in de toekomst gaan doen. Alle consumentenmeldingen worden samen met de reacties van bedrijven geplaatst op de website van het Meldpunt Verpakkingen. Op de website meldpuntverpakkingen.nl vindt u ook veel vragen en antwoorden over de milieubelasting van verpak kingsmaterialen en de manier waarop u verpakkingen het beste weg kunt gooien. Vraagt u zich ook wel eens af of een product kleiner of anders zou kunnen worden verpakt? Of heeft u een idee om een verpakking milieuvriendelijker te maken? Bijvoorbeeld omdat u een ver pakking te groot vindt? Of omdat u die moeilijk kunt scheiden bij het afval? Het Meldpunt Verpakkingen is een initiatief van het Ken nisinstituut Duurzaam Verpak ken en wordt uitgevoerd door voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. Meer informatie vindt u op www.meldpuntverpak- kingen.nl Het Meldpunt Verpakkingen wérkt Het Meldpunt Verpakkingen ging in mei 2013 van start. Tot nu toe ontving het Meldpunt Verpakkingen ruim 400 meldingen en bijna 300 vragen van consumenten. Bijvoorbeeld van een maak het mee! www.meldpuntverpakkingen.nl Het Meldpunt Verpakkmgen m supporter van Nederland duurzaam doen W

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 8