Budding Sound BigBand in Tiliander Zeldzame boomkikker waargenomen in de Kampina Oirschotse Stoelloop en Candy- Run Schone banken in de natuur door Rotary Club Oisterwijk De Bende van Beuving geeft een spoedcursus geluk in Tiliander Schemer in op Kampina Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Je bent van harte welkom om te komen genie ten en te luisteren naar het vervolg van de beginnende lente. Meld je snel aan. zelf ooit in de psychiatrie belandde en daar vooral leerde: ‘hoe gek het is om het niet te zijn. Hun nominatie voor beste duo bij de BBC Radio 2 Folk Awards onderstreepte in 2013 hoezeer hun ster in eigen land rijzende is. Tijd voor een toertje overzee om ook continentaal Europa voor zich te winnen. Mis ze niet! Bij GUO zitten we er alvast klaar voor. O’Hooley Tidow in woord en beeld? Check http://youtu.be/CdfiHffX8IU Wedstrijdlopers én recreanten Aan de Oirschotse Stoelloop doen niet alleen wedstrijdlopers mee. De meeste deelnemers zijn recreanten, waaronder veel Oirschotte- naren. Zo was er vorig jaar een grote deelname van 59 leden van de organiserende vereniging Oirschot Atletiek, opvallend in hun lichtblau we clubtenue. Van hen wisten 25 hun per soonlijk record op de 10 km te verbeteren. Deze trimmers gaan tegelijk met de wedstrijd lopers van start. Ze mogen zelf bepalen, naar gelang hun conditie en vorm van de dag, hoe veel ronden van 3 kilometer ze lopen. Voor deelname aan het wedstrijdklassement is een licentie vereist, maar voor de trimlopen kan iedereen inschrijven. Je hoeft hiervoor geen Boomkikker is welkom Natuurmonumenten is blij met de komst van deze glanzende, groene amfibie. “Het is een teken dat het goed gaat met de boomkikker. We gaan kijken of meerdere boomkikkers de oversteek vanuit de Mortelen hebben ge maakt,” aldus boswachter Erwin. “De kans dat er meer gaan komen is groot.” De boom kikker heeft baat bij rust, dus Natuurmonu menten vertelt niet waar de boomkikker is gespot. Maar wie andere kikkers wilt zien, kan de veertienvennenroute lopen. Dan heb je gegarandeerd succes! De theaterzaal van Tiliander biedt het podium voor de BSBB en Bas van Dun. Toegangsprijs is slechts 5,-. De zaal is open vanaf 14.00 u. Aanvang 14.30 u. www.buddingsound.nlwww.factorium.nl De vorige editie van de Oirschotse Stoelloop werd gewonnen door Luc Schout uit Nijme gen, hij liep de 10 km in 31:19 minuten, een parcoursrecord. Snelste vrouw was toen Gwyn- ny Hamilton uit Eindhoven in 38:53 min. Dat was ver buiten bereik van het parcoursrecord voor vrouwen (36:04 min.). Er ligt een mooie premie klaar voor atleten die deze tijden ver beteren. schap en onderlinge goodwill en vrede. Rotary Club Oisterwijk geeft hier onder meer invulling aan door fundraising ten behoeve van goede doelen. Behalve fundraising vinden de Rotaryleden het ook belangrijk om echt de handen uit de mouwen te steken. Daarom heeft Rotary Club Oisterwijk zich vastgelegd om dit bankjesproject de komende jaren te blijven doen. Dit alles om de vele bezoekers van de Oisterwijkse bossen en vennen een schone plek op de bankjes te gunnen om van de prachtige natuur te kunnen genieten. De Bende van Beuving en Zanggroep Melos zijn te zien op vrijdag 27 mei in Theater Tiliander te Oisterwijk. De voorstelling begint om 20.00 uur. De kaartjes zijn 16,-. In Oisterwijks cultuurcentrum Tiliander, presenteert de Budding Sound Bigband (BSBB) zondag 29 mei 2016 een veelzijdige repertoire met als speciale gast trompettist Bas van Dun. Van lay back melodies tot swingende salsa, van jazzwalz tot stevige funk. Alles zit in het brede muziekscala van de Budding Sound Big Band. Het orkest bestaat uit een mix van aanstor mende talenten en gedreven routiniers. De roots van dit orkest liggen in Oisterwijk. Inmiddels ruim 35 jaar geleden gestart aan de streekmuziekschool in de Schoolstraat. Veel muzikanten, waarvan het merendeel is geschoold door orkestleider Piet van Cam- penhout, vonden en vinden hier een stevige basis voor hun muzikale toekomst. De BSBB is een orkest met een stevige bezet ting in de ritmesectie en een trits aan enthou siaste blazers. Met de jazzy vocaliste Jeske Paalvast vormt de BSBB een totaal orkest dat een graag geziene gast is op podia in binnen- Kampina heeft er een zeldzaam dier bij: de boomkikker. Zeer speciaal, want de boomkikker kwam nog niet op de Kampina voor. Experts vermoeden dat de boomkikker vanuit natuurgebied De Mortelen naar Kampina is getrokken. en tenen kan hij zich goed vasthouden aan bomen. “Mannetjes hebben een hele grote kwaakblaas en vanaf half april geven ze luid ruchtige concerten om indruk te maken op de vrouwtjes”, vertelt Erwin de Hoop, bos wachter bij Natuurmonumenten. Op zijn flan ken heeft de boomkikker een bruine band. Nieuw: de Candy-run nu met 2 afstanden In 2015 organiseerde Atletiek Oirschot met succes de eerste Candy-Run. Een wedstrijdje voor scholieren waar 63 kinderen op af kwa men. Bij de finish lag er voor elk kind een snoepzak klaar! Om de oudere kinderen wat meer uitdaging te geven zijn er nu twee Candy-Runs. Om 17.30 starten kinderen van 4 t/m 8 jaar bij de Oirschotse Stoel. Om 17.40 gaan de kinderen van 9 t/m 12 jaar van start bij de kruising van de Gasthuisstraat en de Oude Grintweg. Deel name is helemaal gratis, wel even een start- nummer ophalen bij de Oirschotse Stoel. Oudere jeugd - t/m 14 jaar - mag voor slechts 1 euro meelopen met de Oirschotse Stoelloop. Misschien is 3 ronden nog wat teveel voor de allerjongsten, maar ze kunnen natuurlijk stop pen als het niet meer gaat. Ook zij krijgen bij de finish een aardige verassing. zondere vlindersoort, komt ook alleen op voch tige heide voor. Alleen door een zorgvuldig beheer kunnen deze bijzondere soorten in dit unieke gebied behouden blijven. Een echte wandelaar Eind vorige eeuw ging het bergafwaarts met de boomkikker. In Nederland nam de ver spreiding af met maar liefst tachtig procent. Daarom zijn op diverse plekken boomkikkers opnieuw uitgezet. “Experts van reptielenver eniging RAVON gaan er vanuit dat de boom kikker die wij hebben gezien, zich vanuit het naastgelegen natuurgebied De Mortelen naar de Kampina heeft verplaatst. Daar zijn ze enkele jaren geleden door Brabants Landschap uitgezet,” legt Kerssemakers uit. lid te zijn van een sportvereniging. Het is een prachtige gelegenheid voor recreatieve lopers om hun krachten te meten met lopers uit de regio en om aangemoedigd te worden door eigen publiek. Inschrijven Inschrijven kan op de dag zelf van 16.00 tot 17.30 uur bij het inschrijfbureau in Gasterij De Beurs op de Markt. Om 19.45 uur is in Gasterij De Beurs, een van de sponsors van de Oirschotse Stoelloop, de prijsuitreiking aan de wedstrijdlopers. Verdere informatie is te vinden op de website www.avoirschot.nl De jaarlijkse wegwedstrijd van Atletiek Oirschot is dit jaar op zaterdag 21 mei. Om 18.00 uur precies gaan recreanten en wedstrijdatleten van start voor de 10 km. De club heeft er alles aan gedaan om er niet alleen een sportief, maar ook gezellig gebeuren van te maken. Er speelt een looporkestje om de lopers op te peppen. Bij mooi weer zullen de terrassen rond de Markt weer vol zitten om de lopers aan te moedigen. De start is in de Rijkesluisstraat bij de Oirschot se Stoel. Het parcours loopt richting Markt, Koestraat, Den Heuvel, Boterwijksestraat. Daar wordt afgebogen naar het fietspad dat richting de Leeuwerikstraat leidt en dan gaan de lopers door de Gasthuisstraat weer richting Rijkesluisstraat. De finish ligt na 3 ronden op de Markt. Brits topduo met intieme kamerfolk die je naar de strot grijpt GUO-concert O’Hooley Tidow (UK) Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk ontvangt op zondagmiddag 22 mei O’Hooley Tidow. Vanaf 15.00u speelt dit Britse topduo op de eerste verdieping van Oisterwijks cultuurcentrum Tiliander. Tickets (a 10 euro) zijn te reserveren via een link op http://guo.inoisterwijk.nlVoor zover dan nog voorradig verkoopt GUO op de concertdag zelf tickets van 14.00 tot 15.00u aan haar zaalkassa. Ooit speelde Belinda O’Hooley (zang, piano, accordeon) in Rachel Unthank The Winter set, de voorloper van The Unthanks. Nog steeds is ze een veel gevraagd begeleidster van Engelse folkgiganten, van talent Jackie Oates via gelouterd zanger Jim Boyes tot legende Nic Jones. Maar sinds 2009 schrijft en speelt ze samen met levenspartner Heidi Tidow intie me kamerfolk die je naar de strot grijpt. Daarnaast zijn op Kampina ook nog een prach tig beekdal van de Beerze en diverse typische bossen te vinden. Ook liggen er op de Kampina een paar prachtige vennen, waarop diverse watervogels hun plekje hebben gevonden. De excursieleiders zullen je zoveel mogelijk van dit mooi natuurgebied laten zien. Mocht je vragen hebben over dit gebied, dan is er op die dag genoeg gelegenheid voor om die te stellen. Wandel lekker mee op deze unieke wandeling. En geniet van de stilte in de avond op Kampina. Het noordelijk deel van de Kampinase heide is vrij droog met daarin veel gewone struikhei. Het zuidelijke deel is een stuk vochtiger. Hier groeit de gewone dophei. Juist de afwisseling van vochtige en droge heide maakt dit gebied zo uniek. Beide typen heide zijn dan ook het leefgebied van een aantal bijzondere planten en dieren. Tussen de struikheide kunt u een levendbarende hagedis aan treffen. Het is ook het gebied van de tapuit. Op de nattere delen bloeit de zeldzame zonnedauw, een insecte netend plantje. Het gentiaanblauwtje, een bij- Op zondag 22 mei aanstaande gaan leden van Rotary Club Oisterwijk voor dé derde keer de Oisterwijkse natuur in voor de jaarlijkse poetsbeurt van een acht tiental banken, gewapend met borstels, emmers, vuilniszakken en spades. Behalve het poetsen van de banken zelf wordt ook het zwerfafval opgeruimd en eventuele gaten weer opgevuld. De keuze voor de banken is tot stand gekomen in nauw overleg met Frans Kapteijns van Na tuurmonumenten. In totaal staan er 36 banken op de lijst, maar besloten is om de ene helft in de even jaartallen en de andere helft in de oneven jaartallen te poetsen. In 2014 heeft de Rotary Club deze actie voor de eerste maal gehouden en het zogenaamde bankjesproject werd toen onmiddellijk geno mineerd voor de Regio Award van de Rotary. De Rotary heeft wereldwijd meer dan 1,2 mil joen leden die zich inzetten voor de gemeen- dan weer een eerbetoon aan het staatsonder- mijnende, dissidente Pussy Riot. Met hun basis in de traditionele Engelse folk klinken ze als duo met de dag eigentijdser. Altijd aanwezig zijn de perfect harmoniërende stemmen met toetsbegeleiding. Van folkclubs tot zomerfestivals sloten de Britten hen afge lopen jaren al overtuigd in hun armen. Hun perfect vervlochten stemmen, originele lied teksten en buitengewone muzikale benadering maken O’Hooley Tidow tot één van de meest boeiende duo’s in de hedendaagse folkscene. Een uitstekende klimmer De boomkikker (Hyla arborea) is een kleine grasgroene kikker die uitstekend kan klimmen. Met zijn zuignapjes aan het einde van vingers Pussy Riot Ondersteund op toetsen brengt het Engelse duo donkere tot humoristische folk met bloed mooie, harmonieuze samenzang in teksten die ergens over gaan. Op ‘The Fragile’ uit 2012 bezongen ze de kwetsbaarheid van het leven. Op het meer experimentele ‘The Hum’ uit 2014 waaieren de thema's uiteen. Met zelfge schreven songs over industriële misère, oor logsleed en een klaagzang over het moeder schap overtreffen ze zich in inventiviteit en originele invalshoeken. ‘Coil and Spring’ is Een cabaretesk muziektheaterprogramma van Emest Beuving met zijn band en zanggroep Melos uit Oisterwijk. Half concert, half cabaret met veel humor, imitaties, persiflages spontaniteit en geen geposeer. Het koor zingt heerlijk mee en ligt tijdens zijn acts tussendoor onder de stoel van het lachen. Die acts gaan van een borderlinedan- sende Keltische zanger en een Toon Hermans over iPhones en ‘Spuiten en slikken’ tot een Mick Jagger met ADHD. ‘Klap van de korenmolen’ is ook wel: een spoedcursus geluk. Gegeven door iemand die Op vrijdag 20 mei organiseert Natuurmonumenten een wandeling met de titel “Schemer in op Kampina” in dit natuurgebied. De wandeling begint om 20.00 uur en duurt tot 22.00 uur. De kosten voor deze wandeling bedragen 7,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 10,-, Kinderen van leden betalen 7,00 en kinderen van niet leden 10,00. Aanmelden kan via www.natuur- monumenten.nl/denatuurin/agenda Voor meer informatie: Bezoekerscentrum Oisterwijk, 523 18 00. Kampina, een groot Natuurmonument Tijdens deze avondexcursie wandelt u onder begeleiding van twee gidsen over een prachtig natuurgebied met een diversiteit aan mooie landschapsbeelden wat het natuurgebied Kampina rijk is. Tevens hoort u veel meer over de ontstaanswijze van dit unieke natuur gebied. en buitenland. Trompettist Bas van Dun studeerde trompet aan het conservatorium van Amsterdam en Tilburg. Daarnaast studeerde hij improvisatie aan de Antwerpse jazz academie. Speelde o.a. in de Antwerpse big band en leerde het arran geren van jazzmuziek van Freddy Sunder, dirigent van de BRT big band. “Samen met andere vrijwilligers was ik al de hele dag al op pad geweest in de natuur. We wilden eigenlijk net de dag afronden, toen mijn oog op hele bijzondere kikker viel. Hij was helemaal groen,” begint Kerssemakers enthousiast zijn verhaal. Nadat ze het dier met een schepnet hadden gevangen, werd direct duidelijk dat het om een vrouwelijk boomkikker ging. “Zeer bijzonder, want boom kikkers kwamen in de Kampina nog niet voor.” ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2016 PAGINA 7 ■RH

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7