34e Wandelavondvierdaagse in Moergestel Traumahelikopter ondersteunt ambulance op viaduct Vinkenberg Zaterdagmiddag rond 18:00 uur landde een traumahelikopter op het viaduct van de A58 bij Moergestel. Een ambulance die met spoed onderweg was naar het ziekenhuis, riep de hulp in van de traumahelikopter. Feestelijke start aanleg glasvezel in Moergestel Moergestelse betrokkenheid bij poëziebundel met Mariagedichten Verkeersweek op ”De Vonder” r door de grond. 4 S T Y L I N G 37 mei t/m 3 juni: De wandelavondvierdaagse wordt dit jaar weer gelopen van dinsdag 31 mei t/m vrijdag 3 juni. Men kan zich opgeven op donderdag 26 mei, vrijdag 27 mei en maandag 30 mei elke avond tussen 18.30 en 20.00 uur en let op: enkel in Den Boogaard. MOEDER GODS Ave Maria, wees gegroet, Gij lieve moeder, vol genade. Gezegend boven alle vrouwen, Ga ik geknield bij u te rade. Ik pak mijn rozenkrans en bid, bij elke kraal zeg ik devoot: Gezegend is de vrucht, Uw Zoon, geborgen in de moederschoot. Ik smeek U mij alsnog te redden, arme zondaar, diep in 't rood. Bid voor mij, Gij moeder Gods, Nu, en bij het naken van mijn dood. Amen Jan van Rijthoven, Oisterwijk De ambulance en traumahelikopter, ook wel Lifeliner 1 genoemd, spraken af bij Moergestel. Zo kon de trauma-arts het ambulancepersoneel ondersteunen met het slachtoffer. De trauma-arts is meegegaan in de ambulance naar het zie kenhuis. De traumahelikopter vloog daarna ook richting het ziekenhuis om daar de arts weer op te halen. Hierna vloog de helikopter weer naar zijn thuisbasis in Amsterdam. Foto: Rick Denissen. Komt u ook? Na de ceremonie geeft Spitters het publiek een glasvezel demonstratie. Wilt u dit bijzon dere moment niet missen? Kom dan op 21 mei om 16.00 uur naar de officiële start van de aanleg van het glasvezelnetwerk van Kem- penGlas. U bent van harte welkom! De harmonie vergezelt trouw de wandelaars het dorp in... Men kan ook als groep inschrijven (een groep bestaat minimaal uit 10 personen). Naast de persoonlijke medaille krijgt de groep dan een groepsmedaille. Kijkt u thuis goed voor welke medaille u dit jaar loopt. In Moergestel kan men nu voor de 34e keer meelopen. Het inschrijfgeld bedraagt 4,00 p.p., bij de start op dinsdag 31 mei bedraagt het inschrijf geld 5,00 p.p., let U op dinsdag wel op het bordje met de verwijzing waar men nog kan inschrijven. De start is de eerste 3 avonden steeds tussen 18.00 en 19.00 uur en op vrijdag 3 juni voor de 15 km. wandelaars om 17.00 uur, voor de 10 km. wandelaars om 17.15 uur en de 5 km. wandelaars om 18.15uur. Wij willen extra benadrukken dat de ervaring heeft geleerd dat veel 5 km. wandelaars best de 10 km zouden kunnen lopen en van de 10 km. wandelaars best de 15 km, dit zijn veel mooiere routes en minder druk. De organisatie heeft weer mooie routes uitgezet, dit jaar wordt weer gebruik gemaakt van het wandelroutenetwerk. Denk er aan als er staat aangegeven om naar het volgende knooppunt te lopen, dat men dan de geel-groene pijltjes moet volgen. I.v.m. de veiligheid worden de doorgaande wegen zoveel mogelijk vermeden en adviseren wij u om in het buitengebied links van de weg te lopen. Er is ook weer kans voor iets lekkers tijdens de wandelingen, maar dit lekkers is wel alleen voor betalende wandelaars, de organisatie gaat er vanuit dat diegene die niet bereid zijn start- geld te betalen ook zo sportief zullen zijn geen versnaperingen aan te nemen, dit geldt zowel voor kinderen als volwassenen. Wel is er voor iedereen water. Op vrijdag 3 juni worden de wandelaars weer afgehaald door Harmonie “Prinses Juliana” De verzamelplaats is de brede school De Vonder. De volgende route wordt aangehou- In 2014 zijn de eerste initiatieven genomen om te komen tot een betaalbaar glasvezelnetwerk in het buitengebied van De Kempen. Nu is het eindelijk zover dat de schop de grond in kan. Een moment waarop vele inwoners van het bui tengebied met smart hebben gewacht! Alle reden om er een feestelijk moment van te maken. 21 mei is het zover! Op zaterdagmiddag 21 mei rond 16.15 uur gaat aan ’t Draaiboompje in Moergestel de eerste schop de grond in. De eer is aan een aantal jongeren uit de omgeving, die het tot op heden zonder snel internet moeten doen. Ondersteund door aannemer Spitters en de bestuurders van KempenGlas gaan zij de schoppen zetten en schieten de eerste raketten den: vanaf de speelplaats Kloosterlaan, links richting de Kloosterdreef (Stanislaus), voor Stanislaus linksaf via het pad tussen Stanislaus en de school, einde pad Kloosterlaan overste ken en schuin de Kerckackerstraat inlopen, vervolgens rechts Kruisackerplein en doorlo pen in de Kruijsackerstraat naar het Rootven, op het Rootven links naar het St. Jansplein. De KWBN (Koninklijke Wandel Bond Neder land), daar zijn wij bij aangesloten, wil de avondvierdaagse extra stimuleren, daarom stelt zij voor elke wandelaar een vergoeding ter beschikking. Daartoe moeten wij dan wel meer informatie registreren. Daarom vragen wij bij de inschrijving, naast het adres ook de geboortedatum en het geslacht van elke deel nemer. Wilt u hier rekening mee houden. Om dit goed te laten verlopen vragen wij u bij de inschrijving deze gegevens zelf op een formu lier in te vullen en met dat formulier u te laten inschrijven Ook vragen wij uw aandacht voor vrijwilligers. Het wordt steeds moeilijker voor ons om op de 4 avonden voldoende mensen te vinden die hand- en spandiensten willen verrichten. Voor dit jaar is het wel weer gelukt. Wilt u ons helpen, het zou toch zonde zijn als er geen Avondvierdaagse meer in Moergestel georga niseerd kan worden. Wij danken alle onze sponsors, want zonder jullie hulp is deze avondvierdaagse niet moge lijk. Wij hopen dat het weer een paar mooie wan- delavonden worden, en op vrijdag 3 juni weer veel gezelligheid op het plein. Wilt u meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 19.00 uur). Tijdens de 4 avonden is de orga nisatie te bereiken via het nr. 06-49423240 en 06-49780629 De Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel leiding van dirigent Jos Vingerhoets. De muzi kale begeleiding is in handen van organist/pia- nist Harry Swinkels. Het evenement is geïn spireerd op Tilburg Zingt. Er bestaat een enorm repertoire aan Marialiedjes, variërend van ‘God groet U zuiv’re bloeme’ tot ‘Te Lourd op de bergen’. Heel veel mensen kunnen deze liedjes (deels) uit hun herinnering meezingen. De organisatie zorgt dat de deelnemers een keurig (en gratis) liedjesboekje krijgen. De kapel O.L. Vrouw ter Nood is in 2014 gepromoveerd tot rijksmonument. De 52 jaar oude kapel viel deze eer te beurt samen met het hoofdgebouw van de universiteit, het cen traal station en de schouwburg. Maria Zingt wordt door de beheerstichting georganiseerd om op een vernieuwende manier de aandacht te vestigen op de kapel. Eerder gaf de stichting onder meer een boek uit over de geschiedenis van de Mariaverering in Tilburg. Presentatie van prachtig boekje tijdens Maria Zingt Op initiatief van Moergestelnaar Paul Spapens is een poëziebundel met nieuwe Mariagedichten samengesteld. Het boekje met 35 gedichten is prachtig vorm gegeven door Monique van den Bijgaart uit Moergestel. In de poëziebundel staan ook gedichten van de Oisterwijkse dichters Karin van den Heuvel en Jan van Rijthoven. Dit prachtig uitgegeven boekje met gedichten van 35 verschillende dichters wordt op vrij dagavond 20 mei om 19.30 uur ten doop gehou den bij de Kapel O.L. Vrouw ter Nood aan de Kapelhof in Tilburg. De presentatie van de dichtbundel is tijdens Maria Zingt. Dit eve nement wordt voor de achtste keer bij de O.L. Vrouw ter Noodkapel aan de Kapelhof in de binnenstad van Tilburg gehouden. Dit is een samenzang in de openlucht van bekende Marialiedjes. Van de 35 nieuwe gedichten in dit boekje worden er dertien door de dichters zelf voorgedragen. De dichters die bijdragen hebben geleverd komen uit Tilburg en omgeving, uit Brabant, uit Vlaanderen en van Curacao. De 35 dichters (v/m) zijn zowel professionals als amateurs. Het boekje met als titel ‘Tilburgse Mariage dichten’ kost 1,50 euro. Het is vrijdagavond 20 mei te koop bij de kapel O.L. Vrouw ter Nood, nadien in de boekhandels in Tilburg en omgeving en via email info@elvternood- tilburg.nl. In de dichtbundel staan mooie Mariafoto’s die zijn gemaakt door leden van de Tilburgse Amateur Fotografen Vereniging (TAFV). De dichters worden tijdens Maria Zingt voor gesteld door Paul Spapens. Hij presenteert ook de liedjes die tijdens dit in Nederland unieke zangevenement worden gezongen. In de acht jaar van het bestaan van Maria Zingt heeft het organiserend Gilde O.L. Vrouw ter Nood telkens een vernieuwend element aan dit openbaar zangevenement in de open lucht weten toe te voegen. De dichtbundel is daar weer een voorbeeld van. Net als voorgaande jaren wordt Medewerking verleend door Gemengd Koor De Bron onder In de week van 23 t/m 27 mei is het verkeersweek op basisschool “De Vonder” Dinsdag 24 mei wordt er op de speelplaats een heel parcours uitgezet met stoplichten en verkeersborden. De kinderen mogen die dag een fiets of skelter meebrengen waar ze het parcours dan mee af moeten leggen. Als ze het goed gedaan hebben kunnen ze een diploma verdienen. Ook de peuters van de peuterspeelzaal komen aan de beurt en daar is het belangrijk dat ze het oversteken goed leren ook daar is een diploma voor. Donderdag 26 mei komt Frank Vogels alle fietsen keuren. Vooral de fietsen van de leerlingen uit groep 8 die volgend jaar naar de middelbare school gaan. Vrijdag 27 mei hebben ze dan theorie verkeersexamen. Het praktijkexamen komt dan later nog. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2016 PAGINA 3 9 WWW. BLOEM E NGROENSTYLI NG. N L Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel 013-513 36 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3