JOHN'S Jozef Informatie leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Dankbetuiging Protestantse gemeente Oisterwijk Concert ’Voices’ - Duo j0rgensen-de Leuw r Monuta Tom van Dijk Komende periode bij Huis voor Zingeving 19 - 25 MEI 2016 Pastor Ad Verest secretariaat Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Zr Wilhelmien, Miny Selten Zondag 22 mei, ds. Dick Pranger uit Rotterdam, 11.00 uur De collectes zijn voor de Diaconie en voor de bloemengroet die we verzorgen voor gemeenteleden. Er is kindernevendienst en crèche. Agenda 18 mei 10.00: Gespreksgroep voor ouderen in De Voorhof 21 mei 20.00: Concert duo Jprgensen - De Leuw, theremin en harp Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Woensdag 18 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering, aansluitend rozenhoedje van wege de Meimaand Zaterdag 21 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond Drievuldig- heidszondag (samenzang). Intentie: Sisca van Haaren-van de Biggelaar (verj.) de commissaris van de Koning en diens voor gangers. Twaalf vormelingen Afgelopen zaterdag 14 mei hebben op de z .als herstoffering perfect moet zijn! www.fohnsstoffering.nl Concert op theremin en harp en CD-pre sentatie Zaterdag 21 mei in het Lodewijkskerkje, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. Aanvang 20.00 uur, inloop 19.30 uur. De theremin (het eerste elektronische instru ment ooit) brengt een bijzonder geluid voort, soms klinkt het bijna als de menselijke stem. Samen met de harp ontstaat zo een warm, open klank palet. De menselijke stem kan troosten en ontroeren, ze schildert wonder schone beelden, vertelt verhalen over vreugde en verdriet en kan ons laten herinneren aan vervlogen tijden! Zondag 22 mei 11.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Drie- vuldigheidszondag. Eucharistieviering m.m.v. gemengd koor ‘Cantate Domino’ Intenties: Josephus en Christianus van de Wouw; Kees Horrevoets e.v. Annie van den Bosch (mgd.); Sjan Swinkelse.v. Kees Janssen (3de jgt.) Priesterwijding 21 mei Al een week na zijn aantreden mag onze nieu we bisschep twee diakens tot priester wijden. Dat zal a.s. zaterdag 21 mei gebeuren, zoals gewoonlijk in de Sint Janskathedraal. We mogen dankbaar zijn, dat Pieter Zimmer mann en Gideon van Meeteren zich volledig zullen inzetten voor de kerkgemeenschappen waarnaar toe ze gezonden zullen worden. Tijdens hun tournee door Brazilië in mei 2015 raakten Thorwald en Renske geïnspi reerd door de vele facetten van de menselijke stem en besloten om de magie ervan te ver talen naar hun instrumenten. Met het brede palet aan klanken en kleuren van de theremin en de harp vertellen zij hun eigen muzikale verhaal. Op hun cd staan werken van o.a. De Falla, Ravel, Granados en Saint-Saëns. Een programma met een warme, zuidelijke sfeer! Duo Jprgensen-de Leuw geeft graag een mon delinge toelichting bij de muziek en over hun bijzondere instrumenten. En uiteraard is er ook ruimte om vragen te stellen! Na afloop is iedereen van harte uitgenodigd om zelf eens te ervaren hoe het is om geluid uit een instrument te toveren, zonder het aan te raken. Het duo heft graag samen met u het glas na afloop van concert en CD-presentatie. Na de viering gaven de oude en nieuwe bis- schop samen een receptie in het Theater aan de Parade. Ook daar kwamen vele honderden mensen. Naar verluidt was de overvolle recep tie pas om vijf uur ‘s middag afgelopen. Toen ik mgr. de Korte feliciteerde en hem verwelkomde als ook ‘mijn’ nieuwe bisschop, heb ik met groot genoegen na enkele jaren het persoonlijke contact met hem kunnen opnemen. Dat vind ik zonder meer veelbe lovend. Belangrijk is nu dat we hem met zijn allen de kans geven om in het bisdom in te groeien en hem welwillend te blijven beje genen. Dan zullen veel van de positieve ver wachtingen waar gemaakt kunnen worden. Rust! Geheim recept voor levenskwaliteit - Workshop door Robert Bridgeman Het leven wordt steeds drukker. Steeds meer prikkels, informatie, smartphones, media, deadlines. Om tot rust te komen ga je met vakantie, misschien wel naar een ver oord, maar is dat werkelijk nodig? Wat als je hier en nu rust kunt ervaren? Robert Bridgeman legt uit hoe, op een toegankelijke en humo ristische manier. Beweging, ademhaling en meditatie hebben een rol, maar ook moderne technieken helpen je verrassend makkelijk tot rust te komen. Het resultaat? Lekker genieten van je leven, werk en geliefden. Info: 25 mei, Kloosterdreef 4, Moergestel. Tijd: 19:30 tot 22:00. Kosten 25 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Donderdag 19 mei 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Uitwisseling de Vonder - Oost- kamp; Brand sporthal; Nationale molendag. Vrijdag 20 mei vanaf 19.00 uur en zaterdag 21 mei vanaf 12.00 uur kunt u de uitzen ding ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 22 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Her- mus; techniek Martijn van de Wouw. Nieuw emailadres voor het parochiecen trum Het parochiecentrum van Moergestel heeft een nieuw emailadres gekregen: st.jansont- hoofding@jozef-parochie.nl Om verwarring te voorkomen blijft het oude e-mailadres voorlopig nog actief: secretari- aat@parochiemoergestel.nl De mails die dus naar het oude (vertrouwde) adres verstuurd worden, komen dus nog steeds aan. De bedoeling is dat langzamerhand het nieuwe adres ingeburgerd raakt. Woord van de pastor Wie het op Omroep Brabant heeft kunnen zien, kan ervan meepraten: onze nieuwe bis schop, mgr. Gerard de Korte, deed het gewel dig bij de prachtige viering van vorige week zaterdag, waarin hij aantrad als de 17de bis schop van ’s-Hertogenbosch. De Sint Janskat hedraal zat afgeladen vol (meer dan 2000 mensen) en ademde een sfeer van verwelko ming en verwachting uit. In de preek kwam de bisschop voor het eerst zelf aan het woord. Hij zag er heel ontspannen uit en maakte diepe indruk met zijn eenvoudige maar diep gaande woorden. Daarin riep hij alle gelovi gen van zijn nieuwe bisdom op om drie zaken de voorrang te geven: de verdeeldheid in de kerk overwinnen, dichter bij Christus komen en werk maken van de verantwoordelijkheid die uit je doopsel voortkomt. In dezelfde eucharistieviering nam ook de nu oud-bisschop, mgr. Antoon Hurkmans, afscheid. Dat deed hij ten eerste door aan het begin van de viering zijn opvolger naar de bisschopszetel te begeleiden en door op het einde een welgemeend dankwoord uit te spreken. Daarbij noemde hij met name de mensen en instanties waarmee hij het meeste had samengewerkt, niet op de laatste plaats de burgemeesters van de stad den Bosch en vooravond van Pinksteren 12 kinderen uit Moergestel het Vormsel ontvangen. Dit sacra ment werd namens de bisschop dit jaar toe gediend door de pastoor van de kathedraal in den Bosch, deken Geertjan van Rossum. De viering werd als heel persoonlijk ervaren. Het woordje van de deken kwam goed aan en bevestigde de twaalf jonge mensen in hun beslissing om met de Geest van God verder te gaan op hun levensweg. Met een gevoel van dankbaarheid voor allen die hebben bij gedragen tot het welslagen van de vormsel viering - de zanggroep ‘Inspiration had weer prachtig gezongen - konden we het vorm- seltraject van dit jaar in onze kerk St. Jans Onthoofding afsluiten. MET SVM NAAR DE H. EIK Op dinsdag 31 mei, de laatste dag van de mei maand, gaat SVM naar de H. Eik voor de jaarlijkse Mariaviering. De viering in de kapel, met als voorganger Pastor Theo te Wierik, begint om 14.30 uur. Ieder gaat naar keuze per fiets of met de auto. Uiteraard kunt u afspreken samen te rijden of fietsen. Na afloop gaan we een kopje koffie drinken. Iedereen is welkom bij deze viering. Entree: €10,- inclusief een consumptie. Reser veringen via: info@lemontree-pr.nl 0900 332 22 22 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 MEI 2016 i an Dijk Margnet Specialist in leder Van klassiek tot modern van Ingen Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Zo samen vieren geeft mij weer energie voor de toekomst. Daarom dank ik eenieder die voor mij de moeite nam om deze dag tot een uniek feest te maken! Hartverwarmend en overweldigend was de dag van mijn 50 jarig professiefeest. Door de vele lieve en hartelijke felicitaties die ik mocht ontvangen is dit een onvergetelijke dag geworden. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Voor meer info... bel John Smits (013) 513 21 36 Mob. (06) 41 85 63 16 De Sonman 8a MOERGESTEL De steun bij Iedere uitvaart. parochie Kerk: St. Jons Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jonsonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-porochie.nl Misintenties 14 dogen voor ofroepweekend opgeven meubel- en autostoffeerderij Moergestel Ook voor projectstoffering Èh 25 jaar ervaring Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P, Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013- 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2