Vandalen slaan opnieuw toe in Moergestel 12 Vormelingen in onze parochie (101 VAN ALPHEN Oisterwijk Nu ‘Eeuwermelinde’ en ‘Moergestel in Buxus’het slachtoffer \Zaw Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl Zaterdag 14 mei jl. kregen 12 kinde ren het Heilig Vormsel toegediend door deken Geertjan Van Rossem. Op de foto (tweede rij): Luca van Laarhoven, Gijs van Zon, Niels Versteden, Tijn Fonken. Eerste rij: Rick van Aarie, Robin Dusée, Syb van Gisbergen, Eline Hoeven, Benthe Wolfs, Floor de Laat, Sarah Nouwen en Elle van der Loo. Ook op de foto pastor Ad Verest en Geertjan van Rossem. Z7 De ‘Eeuwermelinde’ is een bijzondere boom. Oorspronkelijk is deze linde in 2000 geplant aan de Heregoedstraat. De boom herinnert aan de millenniumwisseling. Vanaf 2010 wordt de linde omgevormd tot een etagelinde. Dit type boom kwamen vroeger in elke dorps kern in Brabant voor. Omdat de boom te delijk drank in het spel geweest. Toen de ver nielingen werden ontdekt lagen er verschei dene halve liter bierblikken onder de boom. groot werd, werd deze in 2014 verplaatst naar het Ermelindishof. De boom werd toen omge doopt in ‘Eeuwermelinde’, een samentrekking van eeuw, Ermelindis en linde. f {^ildoLLsttg. w Op deze foto is goed te zien hoe een tak van de ‘Eeuwermelinde’ is afgebroken. De vernieling moet met veel geweld zijn gedaan. Foto: Adry Hoeven Opnieuw hebben vandalen toegeslagen in Moergestel. De jongste slachtoffers in een lange reeks moedwillige vernielingen in Moergestel zijn de ‘Eeuwermelinde’ aan het Ermelindishof aan de noordzijde van de kerk en ‘Moergestel in Buxus’ bij de molen. Van de etagelinde naast de kerk zijn vijf takken afgebroken. Bij ‘Moergestel in Buxus’ zijn de vernielers op de ‘palmboompjes’ gesprongen. De schade aan de ‘Eeuwermelinde’ is onher- kan met moeite worden hersteld. Bij de ver stelbaar, de schade aan ’Moergestel in Buxus’ nielingen aan de ‘Eeuwermelinde’ is vermoe- De boom naast de kerk moet uiteindelijk vier etages krijgen. Deze verwijzen onder meer naar de vier jaargetijden, die elk jaar terugkomen en als het ware de maat van de tijd aangeven. Uiteindelijk moet deze etagelinde 365 (dagen van het jaar) verticale takken krijgen. Zij vormen samen ‘n kroon. Het zogenaamd uitleiden is een enorm kar wei dat veel geduld vraagt en dat vele jaren moet worden volgehouden. De verzorging van de boom is vrijwilligerswerk. Zij zijn in feite de meest directe slachtoffers van de Moergestelse vandalen. Terwijl notabene naast de linde een beeld staat waarmee alle vrijwilligers van Moergestel worden geë erd. Van de 32 takken die de onderste etage vor men zijn er vijf afgebroken. Drie van deze takken hadden een lengte van vijf meter. Ze hoefden nog slechts 80 centimeter te groeien tot hun uiteindelijke lengte. Het duurt nu zeker weer zeven jaar alvorens de takken weer dezelfde lengte hebben. Zeven jaar, als de vandalen tussentijds tenminste niet opnieuw toeslaan. Daar mag serieus voor worden gevreesd omdat vandalisme in Moergestel veel voorkomt. In Moergestel staat zelfs de landelijk unieke ‘Anti-Vandalismeboom’. Een paar dagen nadat deze was geplant als aan klacht tegen vandalisme, werd de boom door een Moergestelse vernieler geknakt. De vrijwilligers die betrokken zijn bij de rea lisatie van dit bomenproject en de border onder de ‘Eeuwermelinde’ zijn zowel verbol gen als teleurgesteld. Van de vernielingen is aangifte gedaan bij de politie. De vrijwilligers hopen dat door middel van deze publicatie de daders worden gepakt. Ze doen een oproep aan de inwoners van Moergestel samen op te treden tegen de vandalen zodat ze niet langer een kans krijgen te vernielen wat door vrij willigers is gemaakt. O 013-8228022 www.silhouette.co.nl nieuws Weekblad voor Moergestel r Skcbts oe es Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Schoolstraat 2a 5066EE Moergestel WOENSDAG 18 MEI 2016 41e JAARGANG Nr. 1850 gemeente Optie Parafine behandeling €11,- Optie Gellack behandeling 15, Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur V Hiir A Bear.tv Salon t Silhouette Hair Beauty Salon AUTOSCHADES Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE F0C*M Wij zijn oongesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraol Beheer Achmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1