Gilde Sint Catharina beste schuttersgilde van Brabant Audacia- nieuws Unieke ervaring voor de recreatieve mountainbiker Muzikanten gezocht om deze ambitie te verwezenlijken Reünie 25 jarig bestaan van OBS de Bienekebolders Moergestel op 27 mei 2016 Zondagmiddag- concert in conferentieoord Zonnewende Li Li U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Deze behaalde resultaten zijn zeer bijzonder omdat alle Brabantse kruisboogschutters aan dit toernooi deel mogen nemen. De NBFS 10:00 14:30 kanten (m/v) uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom zijn welkom omdat De Meierij zijn band met de gemeente Oisterwijk door zulke aanwas nog meer verstevigt en publiekelijk kan benadrukken. Dit laatste vooral met optre dens in De Tiliander en de op de KIOSK in Oisterwijk en in Den Boogaard in Moergestel. Maar uiteraard is elke seniormuzikant(e) uit de regio kandidaat. Ons gilde is dan ook zeer trots op de behaalde resultaten en bedankt met name de gilden Sint Joris en Sint Catharina en Sint Anthonius Sint Sebastiaan voor de uitstekende organi satie. Vl.n.r.: René Bruurs, Jan Wolfs, Jos van de Ven en Johan van Doelen. is ook een overzicht terug te vinden van de reeds aangemelde deelnemers. Ook zijn er al veel foto’s van de afgelopen 25 j aar op geplaatst. Last minute aanmeldingen kunnen nog steeds via deze Facebookpagina en ook via peter.kete- laars@opmaat-scholen.nl Tot weerziens op de Bienekebolders! Op zondag 19 juni kan de recreatieve mountainbiker genieten van een unieke ervaring. Deze dag vinden er aan de Zandstraat te Moergestel de jaarlijkse mountainbike wedstrijden plaats. Dit in het kader van de Nederlands Belgische ATBCross competitie. Ons viertal, bestaande uit René Bruurs, Johan van Daelen, Jos van de Ven en Jan Wolfs, behaalde met 57 van de 60 punten de eerste plaats. Op het onderdeel “Individueel” schieten wist onze dekenschrijver Jan Wolfs, na afkam pen met 18 schutters, eveneens de eerste plaats te veroveren. Jos van de Ven (ook 15 punten) werd op dit onderdeel vijfde. Onze winnaars mochten uit handen van de voorzitter van de Federatiecommissie Schieten, dhr. Mark Pijnenburg, een zilveren kruis en speld in ontvangst nemen. Zondag 17 april heeft ons gilde deelgenomen aan het NBFS schiettoemooi kruisboog op wip. De Noord Brabantse Federatie van Schuttersgilden (NBFS) schrijft jaarlijks een schiettoemooi uit; dit jaar georganiseerd door de gilden Sint Joris Sint Catharina en Sint Anthonius Sint Sebastiaan, beiden uit Gemonde. bestaan uit een zes tal kringen (lees gebieden) verdeeld over Noord Brabant; ons gilde maakt hierbij onderdeel uit van de kring “Het Kwar tier van Oirschot”. Deze verschieting is voor de 33ste keer geor ganiseerd en was nog nooit door ons gilde ge wonnen. Als u een senior(e) bent die enige ervaring heeft met het bespelen van een blaasinstrument en het interessant vindt om nader met senio renorkest De Meierij kennis te maken, meld u dan bij bestuurs- en orkestlid Oisterwijker Hein van Binsbergen (telefoon: 528 5046). Hij wil u graag wegwijs maken en desgewenst uit nodigen voor het bijwonen van een repetitie van het orkest. Want door zich te presenteren kan seniorenorkest De Meierij aan belang stellenden het best laten zien en horen wat het in zijn mars heeft aan uitstraling en muzi kale kwaliteit en hen laten beleven hoe plezierig het kan zijn deel uit te maken van het orkest. Regionaal seniorenorkest De Meierij wil doorgroeien Regionaal Seniorenorkest De Meierij, opgericht in 1996, heeft in de 20 jaren van zijn bestaan een grote ontwikkeling doorgemaakt en goede bekendheid gekregen in de regio Den Bosch-Tilburg. Het orkest is statutair gevestigd in Oisterwijk en heeft een speciale band met deze gemeente en haar inwoners (w.o. ook Moergestel en Heukelom). Het orkest treedt regelmatig op in Oisterwijk en Moergestel en een tiental inwoners hiervan maakt deel uit van het orkest. Momenteel telt het gezelschap 62 actieve (musicerende) leden (m/v). Zij bespelen gezamenlijk de muziek instrumenten die in een typisch harmonieor kest thuishoren. De vele succesvolle optredens van het orkest hebben bij het bestuur, leden en professionele dirigent de ambitie gewekt om door te groeien. Om dit te verwezenlijken wordt gestreefd naar een nog bredere bezetting in zowel ledental als instrumentale variëteit. Op zondag 22 mei om 14.15 uur wordt in conferentieoord Zonnewende een altvioolconcert gegeven door: Amalija Kokeza (1989) en Hiwote Tadesse (1993). Zij spelen werken van J.S Bach; W.F. Bach; J.F. Mazas; M. Reger; J.S.Bach/Z. Kodaly; S. Saint-Saëns en A. Piazolla. Met de Zonnewende concerten wil Stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (in ternationale muziekconcoursen. De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten te bestellen/reserveren via e-mail: muziek@soka.nl; ook via: 06 34146680. Prijs: 15,-, p.p. (kinderen t/m 14 jaar gratis). Informatie: Stichting Soka; bezoek onze web site: www.soka.nl De organiserende Stichting Wielerronde Moergestel/Oisterwijk wil ook de recreatieve mountainbiker bereiken en stelt speciaal voor deze fietsrecreanten het parkoers voor hen open. Op deze manier kan iedereen een keer de sensatie ervaren van een volledig aangekleed wedstrijdparkoers. Je kan je eigen rit rijden. Het is geen wedstrijd maar lekker sportief WERE DI-AUDACIA 2-3 Een sprankelend eerste kwartier bracht ons een verdiend doelpunt. Alex zag het gaatje dat Were Di niet meer kon dichten. Daarna werd het een, door de zon afgedwongen, wat vlakkere wedstrijd, waarin Erik nog wel 0-2 scoorde. Joep keepte ons er weer schitterend doorheen. Rust. Veel van ieders aandacht rond het veld was overigens bij de eredivisieontwikkelingen: Ajax zou het wel even opknappen bij de super boeren. Op de app "LiveUitslagen" was bij de CIX prognose 2-3 voorspeld voor ons en daar zaten we bij de rust nog ver vandaan. Bij het eindsignaal van de nauwelijks bewegende vol uptueuze scheids moesten we de prognose gelijk geven. Were Di kwam nog wel verdiend op 2-2 en hoe zou de match kantelen? In opper ste nood maakte Were Di een eigen treffer na door onze slangemensachtige Erik dermate in de problemen te zijn gebracht dat hij in blinde onmacht de bal tegen het eigen netje kaatste. Voor het slotstuk in deze competitie tegen Ons Vios geeft de CIX prognose overi gens een 3-1 winst voor ons aan. Nu nog hopen dat Willem II de nacompetitie overleeft. Wij kunnen sowieso (nu) al terugkijken op een goed seizoen en er ligt een mooie basis voor volgend jaar! Uitslagen: Were Di 1-Audacia 1 2-3; Audacia 2-Oisterwijk 2 6-0; Audacia 5-VOAB 9 3-0; Audacia 6-Jong Brabant 7 4-5; WSJ 5-Audacia 7 10-2; Hoogeloon VRl-Audacia VR1 1-0. Programma 16 mei Audacia 5 - Broekhoven 4. Audacia 1 - Ons Vios 1 bezig zijn. Deze zogenaamde fun klasse wordt die dag gehouden om 14.15 uur en de finish is om 15.00 uur. Deelname bedraagt 5 euro en is inclusief een verplichte verzekering. De route is inmiddels grotendeels uitgepijld. Aanmelden kan door een bericht te sturen aan Info@wiel- rennen-moergestel.nl Bent u de muzikant(e) die met ons orkest de toon wil zetten? Seniorenorkest De Meierij is daarom op zoek naar senior-muzikanten (m/v) die graag een plekje in het orkest willen innemen om aan deze groei-ambitie een bijdrage te leveren. Zij zullen zeker ook voldoening vinden in het musiceren in dit harmonisch verband. Het saamhorigheidsgevoel van en de vriendschap tussen de orkestleden zijn groot en dat mag een aanbeveling zijn. In het bijzonder muzi- OBS de Bienekebolders in Moergestel bestaat alweer ruim 25 jaar. Vanwege dit jubileum organiseert de basisschool een reünie voor oud-leerlingen, oud-ouders en oud-leerkrachten. Meer dan 100 van hen hebben zich al voor deze reünie ingeschreven en het aantal inschrijvingen groeit nog steeds. De avond begint om 20.30 uur en duurt tot 00.30 uur en wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Bosstraat 1, 5066 EB Moergestel. 5 Jaar geleden is het oude schoolgebouw van de Bienekebolders aan de Bosstraat helemaal gerenoveerd en gemoderniseerd. De muren staan er nog, de binnenkant is helemaal ver anderd en aangepast aan het hedendaags onder wijs. Toch zullen de vele oudgedienden nog veel herinneringen aan deze schoolomgeving op kunnen halen. Bij de reünie zal er vooral aandacht worden geschonken aan ontmoetingen en gesprek. Oude foto’s en fotoboeken zullen ter inzage liggen. Een drankje, hapje en muziek uit de afgelopen 25 jaar zullen zorgen voor een gezellig samen zijn Er wordt geen inschrijfgeld gevraagd. Wel zal er een consumptieprijs berekend worden voor fris, bier of wijn. De hapjes zijn gratis. Voor aanmelding, informatie en uitwisseling is er een speciale Facebookpagina. www.face- book.nl/reuniebienekebolders. Oud-Bienekebolders kunnen ook zelf foto’s en berichten hier op plaatsen. Op deze pagina Ui - ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2016 PAGINA 7 MM Q MMMNHNMHHHMMMMMMMMMMMMMNMMMMMBMMMMMMM tie -- ■- 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7