Superloterijmaak kans op een auto! Erasmus 4- Mobility Award winnaar 2015 Voorzitterswisseling Muziek vereniging Prinses Juliana Zondag 5 juni 10e Moergestelse Vlooienmarkt Inschrijven J eugd vakantie week 2016 17 Publiceer het in 'Moergestel-Nieuws'! Iets organiseren of Moergestelnaren op de hoogte houden van gebeurtenissen en resultaten? Op de jaarvergadering van 12 april heeft Muziekvereniging Prinses Juliana een nieuwe voorzitter gekregen. Het is voor het eerst dat een vrouw deze functie in de vereniging gaat bekleden. Het is van nu af dan ook een voorzitster en we zijn daar als vereniging trots op. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T Moorman telefoon 06-20802389, email: a.j.m.moorman@home.nl Graag bellen na 18.00 uur. CV de Dors(T)vlegels Organisatie Moergestelse Vlooienmarkt De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Samenwerkend Moergestels Carnaval presenteert In de maanden juli tot en met november organiseert het Samenwerkend Moer gestels Carnaval (SMC) een spectaculaire Superloterij met prachtige Superprijzen. Met uw deelname steunt u bovendien een goed doel: de organisatie van het gratis openbaar Carnaval in Moergestel. De hoofdprijs: ‘n Citroen Cl. Met een lot van vijftig euro speelt u alle zeven trekkingen mee: deelname kost u per trekking dus maar ongeveer zeven euro. Het prijzen pakket bestaat elke trekking uit minimaal tien Superprijzen, zoals een Icd-televisie, een fiets en een weekendje weg. Alle prijzen hebben een minimale waarde van honderd euro en de verwachte winstkans is ongeveer een op tien! De trekkingen worden live uitgezonden door MTV, maar prijswinnaars krijgen sowieso van zelf bericht. Na aankoop van een of meerdere loten dingt u dus automatisch mee naar al die mooie prijzen. Als klap op de vuurpijl wordt er tijdens de grote finale op 11 november een auto verloot: een nieuw af te leveren Citroen Cl. Doe dus mee met het SMC! Gonnie van der Eerden, namens het Nationale Agentschap Erasmus-I-, overhandigde de A- ward in Europrof. Ze kent Europrof als een school die erg actief is in de internationale contacten. Mobility Award Ieder jaar gaan er enkele duizenden Nederland se mbo-studenten voor een aantal weken of maanden studeren of stage lopen in Europa met een Europese studiebeurs. Een periode voor stage of studie in het buitenland heeft enorme impact op een student. De zelfstan digheid krijgt een duwtje en de student leert omgaan met cultuurverschillen. Daarbij biedt het toegevoegde waarde voor zijn of haar vak- yaardigheden en toekomstperspectief. www.europrof.nl http://www.erasmusplus.nl/actueel/erasmus- mobility-award-winnaar-2015 Naar aanleiding van het grote succes van de afgelopen jaren wil C.V. de Dorstvlegels voor de 10e maal in Moergestel een vlooienmarkt organi seren. Deze vlooienmarkt is ook al niet meer weg te denken in Moergestel. Dit is te danken aan alle standhouders en de vele bezoekers die onze vlooienmarkt in al deze jaren bezoch ten. En natuurlijk omdat de Moergestelse Vlooien markt nog steeds een echte ouderwetse vlooi- en-markt is gebleven, waar uitsluitend twee dehands goederen te koop aangeboden mogen worden. Als de weergoden ons deze zondag goed gezind zijn, belooft het weer een fantastische markt te worden die nog steeds groeiende is en elk jaar ruim duizend bezoekers trekt. Vanaf 12 mei kunt u op onze website www.car- navalmoergestel.nl een aanmeldformulier downloaden en meer informatie vinden. Bij de aanmelding selecteert u de gewenste betaal wijze; het is zelfs mogelijk om een lot in vier termijnen a 12,50 te laten afschrijven. Maar u kunt ook ineens overschrijven of contant betalen. Wat u wilt! Het SMC hoopt op uw enthousiaste deelname, waardoor de financiering van het openbaar Carnaval ook in de komende jaren weer geborgd zal zijn. Want van overheidswege is minimaal de helft van de opbrengst uit loten verkoop bestemd voor het goede doel. Maar ook niet onbelangrijk: de kans is groot dat u met een prachtige Superprijs aan de haal gaat! Surf snel naar www.carnavalmoergestel.nl Vivjan Champness is de trotse Erasmus+ Mobility Award winnaar 2015. De student van Europrof Horeca Opleidingen in Moergestel won de Award en 500,- met haar verslag over haar stage in Bournemouth (UK). Afgelopen vrijdag 15 april werd in het bijzijn van haar familie, directie, vertegenwoordiger van de Raad van Advies, coördinator internationalisering, docenten en studenten de Award en het prijzengeld uitgereikt. De drie beste verslagen werden door een vak jury van Erasmus-I- geselecteerd. Via social media kon iedereen op de verslagen stemmen. Uiteindelijk werden er meer dan 909 stemmen uitgebracht, waarvan de meeste voor het verslag van Vivjan waren. Vivjan volgt de opleiding Gastheer-/vrouw op Europrof. In haar eerste jaar liep ze 7 weken stage in het restaurant van The Green House Hotel 4*. Met de woorden van Vivjan: “flabbergasting”. Verder vertelt ze dat ze door deze ervaring in Bournemouth veel meer zelfvertrouwen heeft gekregen en dat ze zelfstandiger is geworden. Hoewel ze vaker in Engeland is geweest wegens familiebezoek is werken in het land een hele andere manier om het land en de mensen te kennen. Ook haar Engels is met sprongen vooruit gegaan. Nieuwe voorzitter van Muziekvereniging Prinses Juliana: Danny Haen-van de Loo. Foto gemaakt bij gelegenheid van haar 25-jarig lidmaatschap in 2015 door Patrick van Vugt. Ze is geen onbekende in de vereniging en heeft haar sporen dan ook al ruimschoots ver diend. Al ruim 25 jaar speelt ze met veel inzet en enthousiasme klarinet. Na de eerste lessen die ze van Klaas Smits heeft gehad heeft ze op de muziekschool haar diploma’s A, B, C en D (met lof) gehaald. Ook heeft ze meer dan tien jaar in het zeer hoog aangeschreven Ko ninklijk harmonieorkest van Sophia’s Veree- niging te Loon op Zand gespeeld. In Muziekvereniging Prinses Juliana heeft ze zich in het verleden vooral in de muziekcom- missie laten gelden door o.a. het nieuwjaars concert, zomerconcert, proms en nog veel meer mee te helpen organiseren. Ook voor andere taken heeft ze zich nooit verstopt en is dan ook een zeer gewaardeerd lid van het har monieorkest. Het is dan ook niet verwonderlijk dat deze vrouw op 12 april unaniem is verkozen tot eerste voorzitster van Muziekvereniging Prinses Juliana. Haar naam en bij velen bij jullie waarschijnlijk bekend is Danny Haen- van de Loo. Magisch Moergestel van 29 augustus t/m 2 september! Het thema van de JVW is dit jaar ‘Er was eens...’ Het programma is rond, nog even de puntjes op de i zetten en dan gaan wij een prachtige week tegemoet! Wil je meedoen? Deelname kost 22.50, inschrijven kan tot 13 mei. Dat is dus nog 2 dagen! Op www.jvwmoergestel.nl vind je de inschrijfformulieren, betalen kan gemakkelijk en snel via IDeal. Vrijwilligers zijn natuurlijk ook van harte wel kom! Zij mogen kosteloos met ons op avontuur en aan het eind van de week is er voor iedere vrijwilliger een gezellig feestje. Ook al heb je maar één ochtend of middag tijd, wij zijn hart stikke blij met je! Wist je dat het mogelijk is om tijdens de Jeugdvakantieweek je maatschappelijke stage te doen? Informatie hierover vind je op de website. Ook het programmaoverzicht, laatste nieuws en informatie voor vrijwilligers en deelnemende kinderen vind je hier terug. Word ook vrienden met ons op Facebook, zo mis je zeker niets! Als er een nieuwe voorzitster is is het ook van zelfsprekend dat er afscheid is genomen door de “oude” voorzitter. De vereniging wilde dat doen op 12 april maar door ziekte was dat niet mogelijk. Op Koningsdag heeft men wel op gepaste wijze afscheid kunnen nemen van de “oude” voorzitter Martien Oerlemans. Een voor hem verrassende serenade voor zijn eigen huis was illustrerend voor wat Martien in het verleden allemaal heeft gedaan en betekend voor de harmonie. Met respect is na ruim 6 jaar afscheid genomen van een begenadigd spreker en een man die veel heeft betekend voor Muziekvereniging Prinses Juliana. Denk daarbij o.a. aan het 100 jarig bestaan in 2011. De opleidingen voor slagwerk, nieuwe muziek- schoolopleiding, opzet in samenwerking met Asterius uit Oisterwijk en de gemeente. Na tuurlijk spreekt het voor zich dat de algemene leiding met al de vergaderingen op tal van vlakken door hem in de juiste balans zijn ge leid. Altijd was Martien aanwezig bij alle offi ciële) gelegenheden en had dan altijd zijn woordje. De vereniging heeft tijdens de sere nade met Koningsdag Martien dan ook op gepaste wijze bedankt voor zijn inzet en leiding in de tijd dat hij de voorzittershamer heeft gehanteerd. Deze tiende Moergestelse Vlooienmarkt zal plaats vinden op zondag 5 juni, op het St. Jansplein te Moergestel. Voor wie dus pas opruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooi enmarkt. De huur van een marktkraam be draagt 17,50 inclusief bovenzeil. Wij feliciteren Danny en wensen haar veel wijsheid toe in deze mooie en voor Moergestel zo’n niet weg te denken belangrijke sociale muziekvereniging. erasmus+ MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 11 MEI 2016 PAGINA 5 Jae age of studie khet buitenland B es met ambitie. op hoog K aansmiUng 1 CITROËN O

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5