I BalANS >3d F' r Met de auto van Moergestel naar Gambia Uw boodschap in kleur? r Informeer eens naar de mogelijkheden Overgewicht alleen aan te pakken door een blijvende verandering in je eet- en leefpatroon. Pinkster Markt! MET ZONDER En START NU EN BEL OF MAIL VOOR HET MAKEN VAN 'N AFSPRAAK Met een familiebericht in 'Moergestel-Nieuws' kunt u een geboorte, overlijden of huwelijk bekendmaken. Gisteren is geweest Morgen moet nog komen We hebben alleen vandaag Laten we beginnen Persoonlijke begeleiding Persoonlijke voedingsadviezen Balans in gezonde voeding Voldoende lichaamsbeweging Jo-Jo effect Pillen of voedingssupplementen Dure producten en zg. superfoods Opgave of meer informatie via (013) 513 2268 of via e-mail: buro76@planet.nl M 06-20484455 E info@balansgewichtscoach.nl www.balansgewichtscoach.nl 3 Een avontuur en een goed doel. Dat was wat Hennie van Schooten en Paul Spapens voor ogen hadden toen ze begin maart met de auto vanuit Moergestel naar Gambia reden. Na een rit van 7.500 kilometer door landen als Mauretanië, Senegal en Gambia keerden ze gezond en wel in Moergestel terug. De monstertocht voerde onder meer door de Sahara en werd deels afgelegd onder militaire bewaking. KWEKERIJ VAN DE VEN eengrat’15. schepijs»®’ Vb Hennie van Schooten en Paul Spapens reden 7.500 kilometer voor het avontuur en het goede doel PAGINA 4 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2016 Voor Moergestelnaren Hennie van Schooten en Paul Spapens was het op zijn zachtst gezegd behoorlijk wennen om gedurende vier dagen omgeven te zijn door gewapende militairen. Als de nacht in de Sahara, letterlijk in the middle of nowhere, werd doorgebracht maakten de mili tairen een kring rond de kampeerplaats en waak ten de ganse nacht. Pas bij de grens met Senegal namen de militairen afscheid. Inmiddels was er een vorm van vriendschap ontstaan tussen de reizigers en de bewapende escorte. Hennie van Schooten wordt gekleed in een bloes gemaakt van een stof die specifiek is voor een bepaald dorp in Gambia. In dit dorp werd een ontwikkelingsproject bezocht. Het reisgezelschap van Hennie van Schooten en Paul Spapens bestond uit in totaal twaalf personen. Met zes auto's werd aan de zogeheten Antwerpen Banjul Challenge deelgenomen. Deze uitdaging (challenge) bestaat tien jaar en wordt georgani seerd door Cor de Bresser uit Poppel. Hij is de zoon van een brugwachter die jarenlang de brug bij het Vosselhol in Biest-Houtakker heeft bediend. De challenge bestaat uit twee onderdelen: de reis naar Gambia en het steunen van een goed doel in dat land. Een deelnemer aan de challenge koopt een twee dehands auto, bij voorkeur een sterke 4x4. Hennie van Schooten en Paul Spapens maakten de reis in een Opel Monterey van twintig jaar oud. De beresterke diesel bewees zijn diensten zonder kleerscheuren in de meest extreme omstandig heden die een auto te verduren kan krijgen. De zeer zware route was min of meer dezelfde als die van de roemruchte rally Parijs-Dakar. Het is een fascinerende ervaring om met een 4x4 door De jeep van Hennie van Schooten en Paul Spapens was mudjevol geladen met uiteenlopende hulp goederen als kleding (goed, stevig en grotendeels nieuw), schriften, balpennen, speelgoed en 'meis- jesdingen' als maandverband en bling-bling. De In totaal duurde de autorit twintig dagen. Om zo snel mogelijk in Zuid-Spanje te zijn werd de eerste drie dagen op de Europese snelwegen flink gas gegeven. Na de oversteek naar Marokko begon het avontuur dat zich tot aankomst in Gambia vrijwel altijd letterlijk buiten de gebaande paden afspeelde. Dagen achtereen werd gereden door zandvlaktes en langs Afrikaanse dorpjes waar de huizen bestaan uit ronde, rietgedekte hutjes. Er werden zeer lange dagen gemaakt, niet in de laat ste plaats door serieuze technische problemen waar een aantal auto's mee te kampen kreeg. Honderden kilometers moesten auto's van mede reizigers worden gesleept. Maar deze en tal van andere extreme ervaringen mochten de pret niet drukken. De groep van twaalf reizigers groeide snel uit tot een hechte, op elkaar goed ingespeelde groep waarin alle talenten op zijn tijd goed van pas kwamen. Reizen door de Sahara betekent dat de auto regelmatig in het klapzand vast komt te zitten en met vereende krachten moet worden los geduwd. Links op de foto Paul Spapens. De man met het blauwe gewaad is een gids die in de Sahara onmogelijk kan worden gemist. BalANS Gewichtscoach is aangesloten bij BGN. Hierdoor is het mogelijk de kosten te declareren op de aanvullende dekking van de ziektekostenverzekering van de meeste verzekeraars. nadruk op deze goederen voor tienermeisjes had te maken met het door Hennie van Schooten en Paul Spapens uitgekozen goed doel: een praktij kopleiding in Gambia waarop meisjes worden geschoold tot bijvoorbeeld naaister of IT-er. In een Afrikaans moslimland als Gambia komen vrou wen nauwelijks aan de bak, terwijl ze wel de gezin nen en de samenleving schragen. Het Moergestels echtpaar wilde hen een klein steuntje in de rug geven. In Gambia werd de twintig jaar oude Opel Monte rey bij opbod verkocht. De opbrengst van de auto (2.500 euro) werd geschonken aan de opleiding voor meisjes. Bovendien kon een cheque van nog eens 850 euro worden overhandigd. Dit geld was bijeengebracht door familieleden en een aantal inwoners van Moergestel. De auto waarmee vanuit Moergestel werd vertrokken werd gekocht door een Nederlands artsenpaar. In Gambia werd een tiental ontwikkelingsprojecten bezocht. In Gambia verbaasden Hennie van Schooten en Paul Spapens zich over het relatief grote aantal Nederlanders dat in dat land een nieuw bestaan heeft opgebouwd. Onder hen een nogal wat men sen uit buurdorpen als Udenhout, Loon op Zand en Kaatsheuvel. Na de veilige aankomst in Gambia is er dan ook bij een goed glas koud bier flink gebuurt. Heusdensebaan 93a Oisterwijk T 06 - 511 09 744 Open: Maandag t/m Zaterdag 09.00 - 17.00 uur 1e en 2e Pinksterdag geopend van 11 tot 17 uur! Informatie over verruimde openingstijden vindt u op onze site. GEWICHTSCOACH Deze militaire bewaking bestond uit twee Toyota pick-ups met kin de bak ieder acht met Kalashni kovs bewapende militairen. De soldaten werden ter beschikking gesteld door de regering van Mauretanië, een streng islamitisch land ten zuiden van Marokko. In Mauretanië zijn islamitische strijd groepen zoals Al Qaida actief. Zij hebben het op westerlingen gemunt, terwijl de Mauretaanse regering wil voorkomen dat er met hen iets ge beurt. Mauretanië vreest vooreen slechte naam. TUIN- EN PERKPLANTEN voor elke klant Geraniums, petunia's, begonia's en nog heel veel meer soorten perkplanten in pot, hangpot of tray; leuk om cadeau te geven of om je eigen tuin of terras mee aan te kleden. Maar ook voor kuipplanten en eerste kwaliteit potgrond. de woestijn te ploegen. Alleen de gids aan boord van het Moergestelse echtpaar kende de weg langs oases, groene speldenprikjes in de onme telijke woestijn, een maandlandschap op aarde. arend I isoa

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 4