tt'lf If nformatie Will Pellis Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs Kinderclub de Schaapskooi Jozefx (013) 513 1504 I Uitvaartverzorging Protestantse gemeente Oisterwijk 12 - 18 MEI 2016 Pastor Ad Verest secretariaat Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 Zondag 15 mei 11.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Hoogfeest van Pinksteren. Eucharistie-vie- ring m.m.v. gemengd koor. Intenties: Piet Ketelaars e.v. Jo Wolfs (mgd.); Jan en Lies Wolfs-de Bresser en Sjaak Ak- kermans Maandag 16 mei 11.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Eucharistieviering op 2de Pinksterdag (samenzang) Woensdag 18 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering, aansluitend rozenhoedje van wege de Meimaand Voor zestiende keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs kunnen nog tot en met 15 mei kandidaten worden aangemeld. Door de jury wordt voor de zestiende keer deze prijs toegekend. Dit respectabele aantal geeft wel aan hoezeer de vrijwilligersprijs inmiddels is geworteld in Moergestel. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de voorafgaande winnaars, allemaal mensen die zich als vrijwilliger inzetten voor de Moergestelse samenleving. trouwensman hard gaan missen. Moge hij voorgoed rusten in vrede. Aanmelden voor de vrijwilligersprijs gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten. Telefoon 06-57342371. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per email hennievanschoo- ten@home.nl 18 mei 14.30-16.30: met de jeugd naar de H. Eik De meimaand is voor katholieken de Maria maand. Deze mooie traditie willen wij graag aan onze kinderen meegeven. Daarom gaan we op woensdagmiddag 18 mei met de kin derclub van de parochie naar de H. Eik. We zullen daar picknicken en bosspelletjes doen en we zullen vertellen over de legende die gebeurt is in Oirschot in de vijftiende eeuw. Door de gebeurtenissen in die tijd komen er tot op de dag van vandaan jaarlijks zo’n 250.000 mensen naar de kapel van de H. Eik om een kaarsje aan te steken bij Maria. Alle kinderen vanaf 7 jaar mogen gratis deel nemen. U kunt uw kind tot en met maandag 16 mei opgeven bij dorris.rijnen@jozef-paro- chie.nl We vertrekken met auto’s om 14.30 uur vanaf het parochiecentrum. Zondag 15 mei, Pinksterviering in het Na- tuurtheater in Oisterwijk, 11.00 uur Het is een mooie traditie van onze kerk: de Pinksterviering in het Natuurtheater, midden in de mooie natuur van de Oisterwijkse bossen en vennen (Gemullehoekenweg 147). Deze oecumenische viering wordt voorbereid door leden van de Levenskerk en de jeugdraad van de PKN Oisterwijk e.o. Het belooft een bijzondere en kleurrijke viering te worden, voor jong en oud. Het thema is “Met open hart”. Zanggroep Melos werkt mee aan de viering. Bij zeer slecht weer wordt de dienst gehouden in de RK Levenskerk te Oisterwijk (Le Sage ten Broekstraat 2). Houd hiervoor onze web site in de gaten: www.pkn-oisterwijk.nl. In de kerk aan de Kerkstraat is vandaag géén dienst. behoudens een geldbedrag van 250 euro een door de Moergestelse kunstenaar Kees Kete laars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moer gestelse Reus’. De idee achter deze naam is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenle ving uitsteekt. De jurering wordt gedaan door een onafhan kelijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schoo ten (voorzitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Jeanne Jonkers, Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Base- mans, Lian Kocx, Marieke van Kerkoerle- Vugts, Mieke Visser, Niels van de Ven en Jan Vriens. Samen vormen zij een mooie dwars doorsnede van de Moergestelse samenleving. Afscheid mgr. Hurkmans en installatie mgr. De Korte op 14 mei 11.00 uur Op 14 mei vindt er een heel bijzondere Eucha ristieviering plaats in de Sint Jan te ’s-Herto- genbosch. Mgr. Hurkmans neemt afscheid en tegelijk treedt zijn opvolger, mgr. de Korte, aan als nieuwe bisschop. Aangezien hij al bisschop van Groningen-Leeuwarden was - en trouwens al eerder tot hulpbisschop van Utrecht was gewijd, hoeft er op 14 mei geen bisschopswijding meer plaats te vinden. De eigenlijke daad waarmee de nieuwe bisschop aantreedt, is wat men noemt het “in bezit nemen” van de bisschopszetel. Dat klinkt spectaculairder dan het is. Maar feit blijft dat vanaf het moment dat de nieuw benoemde bisschop voor het eerst gaat zitten op de stoel die in het priesterkoor van de Sint Jan voor hem gereserveerd is, hij de residerende bis schop wordt. Of zoals dat zo plastisch heet: de zittende bisschop. Op uitdrukkelijk verzoek van de scheidende bisschop, mgr. Hurkmans, vindt zijn afscheid plaats in dezelfde viering waarin zijn opvolger aantreedt. Daarmee de broederlijke band en de continuïteit van geloof en gemeenschap tussen de twee bisdomherders aanduidend. De uitreiking van de Moergestelse vrijwilli gersprijs vindt in september plaats als onder deel van het jaarlijks evenement van WieKent Kunst. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is des tijds genomen door de Stichting WieKent Kunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwil ligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprijzen voor alle drie de kernen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. In Moergestel wordt de prijs nog steeds toe gekend onder auspiciën van de Stichting WieKentKunst. Zaterdag 14 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucha ristieviering op de vooravond van het hoog feest van Pinksteren (samenzang). Intenties: Leen en Jo Smits; Peter Denissen en An Verheijen-Willems 19.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Vormselviering m.m.v. zanggroep ‘Inspi ration’ Vormheer is deken G. van Rossum. M TV is naast het analoge kanaal ook digi taal te ontvangen op kanaal 43 (Ziggo). Donderdag 12 mei om 19.00 uur weer een nieuw programma. Op vrijdag 13 mei vanaf 19.00 uur en zater dag 14 mei vanaf 12.00 uur kunt u de uit zending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist MTV Radio Op zondag 15 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. ZM is te ontvangen via het MTV-kanaal en via de kabel (87,5). Nieuw emailadres voor het parochiecen trum Het parochiecentrum van Moergestel heeft een nieuw emailadres gekregen: st.jansont- hoofding@jozef-parochie.nl Om verwarring te voorkomen blijft het oude e-mailadres voorlopig nog actief: secretari- aat@parochiemoergestel.nl De mails die dus naar het oude (vertrouwde) adres verstuurd worden, komen dus nog steeds aan. De bedoeling is dat langzamerhand het nieuwe adres ingeburgerd raakt. Vormselviering Moergestel op 14 mei 19.00 uur Op zaterdag 14 mei, de vooravond van Pinksteren, zullen 12 kinderen uit Moergestel het Heilig Vormsel ontvangen van deken Geert-Jan van Rossum. De kinderen hebben zich de afgelopen maanden enthousiast voor bereid op dit sacrament middels het project “In vuur en vlam”. Wij nodigen iedereen van harte uit om deze speciale gebeurtenis voor de kinderen en hun gezinnen mee te komen vieren in onze kerk St. Jans Onthoofding. parochie Wij gedenken Peter Denissen Op 30 april is plotseling uit ons midden weg genomen Peter Denissen, echtgenoot van Jeanne Denissen en vader van Paul en Aniek en schoonvader van Ruud. Hij was pas 60 jaar geworden. De zeer drukke uitvaart maak te duidelijk hoe geliefd en gewaardeerd Peter was, ten eerste bij zijn gezin, maar evengoed in heel ons dorp. Na zij actieve loopbaan als slager heeft hij zich vele jaren ingezet als vrij williger op allerlei vlak, maar vooral bij voet balclub Audacia en op Park Stanislaus. De dankbare afscheidswoorden namens deze twee organisaties, maar niet in het minst de emotionele woorden van de dames voetbal teams spreken boekdelen over hoe geliefd Peter was. We allen zullen deze liefdevolle echtgenoot, deze stille kracht en deze ver- Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijswinnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar In 2012 ging de Moergestelse Vrijwilligersprijs naar de vrijwilligers van De Zonnebloem. De eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan, Jacqueline Vis-van de Wouw, Kees Jansen, de Moergestelse omroep MTV, Corrie en Rien Ceulemans, EHBO Sint Christoffel, de vrijwilligers van de Zonne bloem, Ton van der Dussen, Dorris Rijnen en vorig jaar Martien Oerlemans. Woord van de pastor Best apart is het om er getuige van te zijn dat er weer een nieuwe bisschop voor ons bisdom aantreedt. Het is toch een zegen dat er steeds maar weer een nieuwe bisschop gezocht en gevonden wordt om ons grote bisdom te leiden. Voor mij wordt het de vijfde bisschop van den Bosch die ik mag meemaken. Het begon in mijn kinderjaren met mgr. Bekkers, gevolgd door mgr. Bluyssen, die ik als theo logiestudent heel goed heb mogen leren ken nen. Deze werd opgevolgd door mgr. ter Schure, die mij tot diaken en priester heeft gewijd. Op zijn beurt werd hij opgevolgd door mgr. Hurkmans, die 18 jaar ons bisdom heeft geleid, En dan nu de nieuwe bisschop: mgr. Gerard de Korte. Ook hem heb ik al beter mogen leren kennen toen hij nog rector was van de priesteropleiding in Utrecht. En toen hij later hulpbisschop van dat zelfde aartsbisdom was geworden, heb ik met hem samen mogen werken in het organiserende comité tijdens de WereldJongerenDagen in Toronto en Keulen en tijdens de katholieke Jongerendagen in ons eigen land. Uit de pers hebben we hele positieve geluiden over onze nieuw bisschop gehoord. Zijn bevlogenheid om de sprakeloosheid van onze kerk in deze moderne tijd te doorbreken, is algemeen bekend en gewaardeerd. Ook zijn grote betrokkenheid bij de maatschappelijke thema’s en bij de oecumenische dialoog wor den als hoopvolle tekenen beschouwd voor de toekomst. Het is aan ons om mgr. De Korte te aanvaar den als onze nieuwe bisschop en hem in ons hart te sluiten. Dan kunnen we hem de ruimte geven die hij verdient als onze nieuwe herder en eerste priester van ons mooie bisdom. “Een nieuw geluid, een nieuw lente”: op deze woorden van een vaderlands dichten mogen we gerust hopen en deze nieuwe tijd. 0900 332 22 22 PAGINA 2 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 11 MEI 2016 r HMB I I: www.moergesteltv.nl; e: lnfo@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Kerk: St. Jans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen’. 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 -18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel, 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2