Fietspad Haghorst-Moergestel komt er! Welkom in de molen op Nationale Molendag op 14/15 mei Expositie Marian van der Sanden in Park Stanislaus VAN ALPHEN Kopij aanleveren i.v.m. Pinksteren Oisterwijk Inge van den Boer ziet inzet beloond FOCWA Meer informatie vind je op www.molens.nl REDACTIONEEL ADVERTENTIES Uw Gemeentenieuws op www.oisterwijk.nl kunnen o.a. de kinderen vanuit Haghorst veilig naar school in Oisterwijk. En daar mogen we met z’n allen heel erg blij mee zijn! (zie ook pagina 3). Wie kan ons meer vertellen over deze foto, zoals: van -wanneer dateert deze foto en is de foto gemaakt toen de molen al aan de Schoolstraat stond of elders? Reacties graag naar ons mailadres: buro76@planet.nl Onze standerdmolen in vroeger jaren. Met het tarwevolkorenmeel kunnen heer lijke en gezonde pannenkoeken, koekjes en broden worden gebakken. Het meel is te koop. De molenaars Mare, Michiel, Pepijn en Victor geven uitleg en verzorgen rondleidingen. te op het doek en de belichting zijn steeds weer bepalend voor een sfeervol schilderij. Naast het schilderen van stillevens houdt Marian zich momenteel ook bezig met het schilderen van portretten. De afwisseling maakt het boeiend. U bent van harte welkom. De expositie in Park Stanislaus is te bezich tigen van 12 mei tot 15 juni 2016. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag van 10.00-16.00 uur. De inlevertijden van kopij en adverten ties voor de krant van volgende week zijn aangepast i.v.m. Pinksteren. Advertenties (ook Zoekertjes!) kunnen worden ingeleverd tot maandag 16 mei 12.00 uur. Evt. later na telefonisch overleg. WOENSDAG 11 MEI 2016 41e JAARGANG Nr. 1849 Als je zaterdag niet in de gelegenheid bent naar de Moergestelse molen te komen, dan is een bezoek altijd nog mogelijk op zater dagmiddag als de wieken draaien. De molen zal in september gesloten zijn in verband met geplande onderhoudswerkzaamheden aan o.a. standerd en zetel. Kom in de molen bij u in de buurt op Nationale Molendag in het weekend van 14 en 15 mei. In dit weekend zijn ruim 950 molens geopend en de molenaars heten u van harte welkom. Een bezoek aan een molen is een bijzondere beleving. Kijk op www.molens.nl welke molens in de buurt open zijn en stap eens binnen. De Moergestelse molen is op zaterdag open. Zij is begonnen met het naschilderen van schilderijen van Rembrandt en zijn tijdge noten. Vooral het spel met het licht in de schilderijen sprak haar aan. Geleidelijk gaat zij zelf portretten, landschappen en dieren schilderen. In het jaar 2000 bezocht zij een tentoonstelling van Henk Helmantel in Amsterdam. Zijn stillevens spraken haar bijzonder aan waarna zij op zoek ging naar iemand die haar het oude ambacht zou kunnen bijbrengen. Zij kwam terecht bij Peter Dillen, een vakman die bovendien de kunst verstaat goed les te geven. Van hem heeft zij de fijne kneepjes van het vak geleerd. Marian werkt met olieverf op masonite of linnen. De objecten die zij wil schilderen, verzamelt zij. Meestal zijn het oude gebruiks voorwerpen. Nog steeds is het spel met licht een belangrijk gegeven voor haar schilderijen. De keuze van het voorwerp, de compositie, het kleurgebruik, de aanwending van de ruim- Alle kopij voor de krant dient bij ons bin nen te zijn a.s. vrijdag 13 mei 18.00 uur. Alle teksten die later worden aangeleverd kunnen we niet meer plaatsen in de krant van woensdagl8 mei. Dat geldt ook voor de sportteksten uit het weekend! De 44ste Nationale Molendag is getiteld ‘Welkom in de molen’ en zet de gehele molen en de molenaar centraal. Wat een molen doet of maakt ziet u bij uw bezoek meteen. De molenaar vertelt graag over zijn of haar beroep en hoe ook jij molenaar kunt worden. Bij heel veel molens in het land worden rond leidingen gegeven. Met verdere activiteiten als fietsroutes, molenmarkten en het beklim men van de molen, is dit weekend een prach tig familie-uitje. Op jonge leeftijd hield Marian van der Sanden, geboren te Oirschot in 1957, zich al bezig met tekenen en schilderen. Zo lang zij zich kan herinneren speelt het een belangrijke rol in haar leven. Het punt in Haghorst waar het ophoudt.Ook hier straks dus ’n vrijliggend fietspad Haghorst-Moergestel v.v. Nog even wachten en dan wordt er toch écht ‘n begin gemaakt met de aanleg De crowdfundingactie die Inge van den Boer zo’n drie jaar geleden heeft opgezet van het fietspad Haghorst-Moergestel. Vanaf de plek waar het fietspad in Hag- (bijna 12.000 euro!) gaat dus z’n vruchten afwerpen en vanaf (ergens in) 2017 horst abrupt ophield wordt de draad opgepakt richting Moergestel, inclusief Heizenschedijk en Broekzijde! De standerdmolen aan de Schoolstraat doet op zaterdag mee aan de Nationale Molen dag en is tussen 11 en 17 uur te bezichtigen. Bij voldoende wind wordt er tarwe gemalen. GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE nieuws Weekblad voor Moergestel o EUmGAMNTBS»Llf e Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II gemeente Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 573 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot ruiterlijk maandag 12.00 uur AUTOSCHADES Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1