Audacia- nieuws Muziek en bourgondisch tafelen in Moergestel Audacia D3 kampioen Diplomazwemmen in Moergestel HOERA JZK BEN GE L IK BE IaAGO! U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Moergestel 50+ behartigt uw belangen 37ste keer verschieting “Rad van Sinte Catrien” bij Gilde St. Catharina Moergestel HQ n^OERA,IK BEN AGO! Erik en Joep Mini ARomy-Sem-Fiene Diploma a: Luuk-Joshua-Joshua-Nikki-Sophie-William-Jasmijn-Alicia strookje inleveren a.u.b. Naam en telefoonnummer: Rolstoel ja of nee: Eigen vervoer ja of nee: Diploma b: Dave-Caitlyn-Bo-Jules-Puk-Rosalie-Tobias Opstapplaats Stanislaus: Seniorenvereniging Mariaviering h. Dionysiuskerk, Goirkestraat 68, Tilburg. Afgelopen zondagen 3 en 10 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 37ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georganiseerd. Hierbij werd geschoten met het wapen kruis boog op wip en handboog op wip. Mede dankzij het goede schietweer hebben over de twee schietdagen verdeeld, 135 schut ters van 27 verschillende gilden hun geluk mogen beproeven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. De 2de zondag trokken er 24 handboogschut ters ten strijde. Ook dit jaar namen 5 gilden deel aan de wedstrijd. Ook zij schoten 15 pijlen en er was één schutter met 15 punten. Marcel de Brouwer van gilde Sint Sebastiaan uit Diessen mocht een zilveren schildje in ont vangst nemen. Een pluim voor dit mooie concert, leuk enter tainment en lekker eten dat wederom door Europrof en ons harmonieorkest van Prinses Juliana werd georganiseerd. VCB - Audacia 5-2 (2-1) Als eerbetoon aan Audacia vrijwilliger Peter Denissen die zaterdag plotseling is overleden werd er met rouwbanden gespeeld. De uitslag doet wellicht vermoeden dat VCB heer en meester was op deze le mei maar niets is minder waar, ze waren gewoon effectiever in het afwerken van kansen. Zeker de eerste 20 minuten beheerste Audacia het spel en kwam tot een vijftal reële mogelijkheden maar VCB tikte in een uitval koelbloedig de 1-0 binnen even later gevolgd door een penalty 2- 0. Net voor de rust bracht Gijs Outmaijer de spanning terug door ook uit een penalty de 2- 1 te scoren. Een fraai opgezette aanval die werd afgerond door Erik Jans (2-2) bracht weer hoop bij de talrijke Audacia supporters maar in vijftien minuten liep de geoliede VCB machine uit tot 5-2. Zondag 8 mei is de uit wedstrijd tegen Were Di. LouisVanDenMeijdenberg Zeer geslaagd was de combinatie muziek, eten en drinken afgelopen zaterdag 23 april in Den Boogaard. Muziekvereniging Prinses Juliana organiseerde samen met Europrof weer het Moergesteldiner en het was deze keer op zijn Italiaans. Ons gilde kijkt terug op een zeer geslaagde en broederlijke verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. De grote zaal in Den Boogaard stond vol met prachtig gedekte tafels waar variërend vier tot acht personen aan zaten. Totaal waren er 84 mensen die hebben genoten vanaf de eerste tot de laatste minuut. Het programma zat geweldig goed in elkaar en de muziek die ons harmonieorkest voor het diner bracht was van uitzonderlijk hoog gehalte met sfeer, goede arrangementen en heel goede uitvoerring. Het mag gezegd worden dat de hand van de nieuwe jonge enthousiaste dirigent Jules van de Loo duidelijk te horen en te zien is. Het vijfgangen menu dat Europrof had samen gesteld was om te zoenen. Het is dan ook niet fluitsginaal rende iedereen naar Sam om het kampioenschap uitbundig te vieren. Jongens (en dame) van de D3, het was een genoegen om met jullie te mogen werken dit seizoen. Gefeliciteerd met jullie dik en dik verdiende kampioenschap. GEEF ELKAAR DE HAND MARIAVIERING DONDERDAG 12 MEI Donderdagmiddag 12 mei 2016 gaan we naar de H. Dionysius Kerk in de Goirkestraat te Tilburg voor de jaarlijkse Mariaviering. Pastor Theo te Wierik msc. zal in de kerk de H. Mis voorgaan. We vertrekken om 13.30 uur bij Park Stanislaus Bent u woonachtig in Park Stanislaus of elders in Moergestel en wilt u de Mariaviering mee maken, vul dan onderstaande strook in. Vermeldt u ook of u gebruik maakt van een rolstoel (instappen bij Park Stanislaus). U kunt natuurlijk ook met eigen vervoer gaan. Voor de buskosten vragen we een bijdrage van 6,00 per persoon, te voldoen bij inlevering van de strook. Vergeet niet uw naam en tele foonnummer te vermelden. Na afloop drinken we kofïie/thee met wat lek kers erbij. We zullen rond de klok van 17.00 uur weer terug zijn. Graag uw antwoordstrook inleveren voor maandag 9 mei bij de receptie van Park Stanislaus of bij: Jacqueline Vis, Raamacker- straat 10; Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22; Gina Smits, Eijsenbrand 3; Ricky Martens, Krijtestraat 17. Van deze schutters waren er 21 die het maxi male aantal van 20 punten heeft geschoten, welke streden om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. In deze groep vertegenwoordigde Johan van Daelen ons gilde, maar de concur rentie bleek te sterk. Na een zinderende afkampwedstrijd werd het zilveren rad gewonnen door Peter de Lepper van het gilde Sint Joris uit Reusel. Tweede werd Jeroen Bierens van gilde Sint Joris en Sint Sebastiaan uit Heukelom. Na een knappe tweede plaats in de najaars- competitie ging de D3 als een komeet van start in het voorjaar. Redelijk eenvoudig wer den de tegenstanders aan de kant gezet en er leek geen vuiltje aan de lucht tot Sarto op bezoek kwam en ons volledig kansloos liet. Echter, twee weken later in de uitwedstrijd in Tilburg stegen onze spelers boven zichzelf uit en behaalden een hele knappe zege waardoor de (gedeelde) eerste plaats weer werd heroverd. Vervolgens werden WSJ, Willem II en ’t Zand gemakkelijk en bovendien met grote cijfers verslagen. Het laatste obstakel op weg naar de titel was nummer drie op de ranglijst SVSSS, een ploeg die het Audacia in de thuiswedstrijd al behoorlijk lastig had gemaakt. Niets anders dan een overwinning was voldoende voor het kampioenschap. Pas diep in de tweede helft van deze wedstrijd kopte Syb de bal binnen uit een fantastisch getrapte corner van Guus. Toen Thijs even later attent de 0-3 binnenschoot, was de ont lading compleet. De laatste 5 minuten werden professioneel uitgespeeld en na het laatste voor niets een hoog aangeschreven horecaop- leiding die internationaal bekend is. De vier koks en vier serveersters die onder leiding van hun mentor ons deze lekkernijen en gerechten opdiende was van begin tot het einde af. Verrassend waren de drie zomerdiva’s die tij dens het diner aan elke tafel hun mooie vocale stemgeluid lieten horen. De gasten mochten zelf het liedje uitzoeken en de uitvoering werd door ieder zeer gewaardeerd. Onder de vele schutters waren en een vijf-tal jeugdschutters. Zij kregen van onze hoofdman een aanmoedigingsprijs overhandigd. Op de vroege ochtend van zaterdag 9 april hebben wederom 15 kinderen hun A of B diploma in de Hispohal te Hilvarenbeek behaald. Ook maakten drie kinderen hun laatste stap richting het A-diploma door hun mini-A te behalen. Naast de natuurlijk trotse ouders waren ook zwemonderwijzeressen Mariëlle en Eveline blij met deze mooie resultaten. Op bijgaande foto’s laten de kinderen de behaalde diploma’s zien. Als u op korte termijn nog wilt starten met zwemlessen in kleine groepen, dan kunt u contact opnemen met Eveline of Mariëlle via 06- 25343369/06-25417687. De zwemlessen worden gegeven aan de Oisterwijkseweg 68 in Moergestel. I ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2016 PAGINA 7 MMMMMI ■m

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7