QuiSpel Proef Beleef r JMl Ut Gèssels Glas QuiSpel 2016! /I Themaviering Moederdag zijn VJw betekent buurtgenoten DE ZONNE BLOEM Hartstichting bedankt Moergestel Senior Bridgeclub Moergestel 25, 26 juni Gèssels Beach Event Rondleiding Joodse Begraafplaats Oisterwijk I Feestje thuis! Wij zorgen voor een onbezorgde dag. Ook voor verhuur van alle benodigdheden voor uw Feest. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Maakt de gelegenheid speciaal Meimaand Mariamaand PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2016 I COLUMN Het deels vernieuwde Quispelteam is al weer druk bezig met het samenstellen van de vragen en opdrach ten. Voor de deelnemers ter herinnering de data; vrij dag 7 oktober 2016 Moergestelse 4de Quizavond en zaterdag 15 oktober de feestavond en het bekend maken van de uitslag. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl Dvies van Buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier! Ankie Wessels Beljaars Stokeind 2B, Moergestel Telefoon +31 (0)6 4202 81 41 info@proefenbeleef.nl www.proefenbeleef.nl O Zondag 8 mei a.s. is het Moederdag. Om 11.00 uur is er een themaviering met als thema “Liefde”. De liefde van en voor Jezus, maar ook die van en voor elkaar. Ter ere van Moe derdag en de meimaand denken we speciaal aan Maria en alle andere moeders. Liefhebben, naastenliefde, geloven in het leven en geloven in het goede... Hoe mooi is het om samen met uw gezin hier bij stil te staan! U bent van harte welkom. Themagroep Inspiration. Liefde is vertrouwen en hopen, zelfs in het diepste donker. Liefde is de andere vrijlaten en zichzelf laten zijn. Liefde is loslaten wanneer een kind er aan toe is een eigen weg te gaan. Liefde is doen wat goed is voor de ander. Liefde is kijken met verwondering. Want liefde ziet het goede en niet het kwade in de ander. Zij ziet in ieder mens een kind van God. Liefde heeft een eindeloos geduld, want zij weet dat de zachte krachten het zullen winnen op aarde. Zij verliest nooit de hoop. In de week van 18 tot en met 23 april is er door de collectanten in een groot deel van ons dorp gecollecteerd. Doordat we te weinig col lectanten hebben is een deel van ons dorp niet bezocht door een collectant. De Hartstichting die meer dan 50 jaar bestaat heeft van Moergestel een mooie bijdrage gehad voor verdere onderzoeken naar hartfalen. De opbrengst van deze collecte is voor dit jaar €1.460,75 dat is iets minder dan het vorige jaar. Door de inzet van onze collectanten is dit mooie bedrag voor ons dorp overgemaakt naar de Hartstichting. Hebt u een van onze collectanten gemist, dan kunt u een bijdrage over maken op rekening NL71 RABO 0127652426. Ook de collectanten worden van harte bedankt voor hun inzet en hopelijk tot het volgende jaar. Als er nog mensen zich geroepen voelen om volgend jaar in een gedeelte van Moergestel willen collecteren kunnen contact op nemen met Hans Willems via de mail j.g.w.wil lems@home.nl Senior is vaak een lief woord voor iemand die op leeftijd is. Een oude vrouw of een oude man klinkt heel anders. Nee, senior is aardi ger. Maar senior zijn, houdt ook in dat je dingen niet meer kunt. Dingen die je vroeger met het grootste gemak deed. Zoals: bukken, snel iets oprapen en een eindje wegwerpen. Of zoals: mollen vangen. Mollen zijn nuttige beesten, maar ze ‘mollen’ je hele gazon. Daarom wil je ze kwijt. Vroeger kon de betreffende senior dame makkelijk zelf die mollen vangen en in een andere wei gooien. Maar dat gaat niet meer. Ten einde raad vroeg ze de buurtgenoot in haar buurt wat ze moest doen. Die belde weer een buurtklusser. De klus was zo geklaard. Vakkundig ving hij de mol en deponeerde die op een andere plek. Hopelijk niet bij de buren. gelopen, hoewel hij zelf vindt, dat er niets aan de hand is. Foto team Zittend op de voorgrond Inge Schilders. Zit tend van links naar rechts; Claudia van Esch, Jos Denissen, Mariëlle van Ierland, Anita Huijnen-Oerlemans en Hans Antonis. Staand van links naar rechts: Marit op ’t Hoog, Bas Smits, Sjak van de Wouw, Carlo van Esch en Jack Fonken. Deelname Wij adviseren iedereen om nu al met de samen stelling van zijn/haar team te beginnen. Ons advies: probeer een team van ongeveer 20 mensen samen te stellen. Zorg dat de samen stelling zo divers mogelijk is; want zowel jong als oud zijn onmisbaar om een topprestatie neer te kunnen zetten! En blijf de media in de gaten houden. Informatie Via Moergestel Nieuws, Moergestel TV en de moderne media als Face-book, Twitter en onze Website www.quispelmoergestel.nl blijven we iedereen op de hoogte houden van de planning en organisatie rondom Quispel 2016. Vraagjes In welk gebouw werd deze foto genomen? Hoeveel handjes staan er teveel op de foto? Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer- gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois- terwijk. Deze week deel 7. Noortje Claassen schrijft over Offline op de Logt. Offline in 2016, je kunt het haast niet gelo ven maar in enkele straten in het buitenge bied van Oisterwijk is het werkelijkheid. Bij deze huizen komt geen kabeltje de woning in waar internet over geleverd kan worden. Mocht dat wel het geval zijn, dan gaat het nog op telefoontikken, met daaraan vooraf gaand zo'n leuk inbelgeluidje. Geduld, ook dat heb je er voor nodig. Een mailtje komt na 10 minuten binnen, maar een foto en laat staan een filmpje, dat kun je vergeten. Ik denk dat we met de buurt echt al het moge lijke hebben geprobeerd. De ene heeft een dongel, sommige hebben deze aan de schoorsteen gefabriceerd om meer ont vangst te genereren, een ander heeft een schotel, en weer een ander rijdt naar het dorp om zo, onder het genot van een kopje koffie, hun mail te kunnen binnenhalen en of te versturen. Het 4G netwerk biedt geluk kig meerdere mogelijkheden, afhankelijk van provider, maar dit houd wel in, alleen internet in de vorm van MB bundels en dus een hoge kostenpost. Persoonlijk sluit ik mijn mobieltje aan de computer aan en fun geert mijn mobiel als hotspot en zo krijg ik mijn mail binnen. Met zijn alle op Wifi, dat is voor ons persoonlijk {maar ik denk dat ik ook wel namens de buurt mag spreken) een droom, maar waarschijnlijk wordt deze droom werkelijkheid. Dankzij de Coöperatie Moergestelglas en met name de inzet van het bestuur, kan ook ons gebiedje, het bui tengebied van Oisterwijk, onbeperkt op snel internet... Quispel Quispel als kwisavond is na drie jaar een geves tigd begrip in Moergestel, waar velen weer reikhalzend naar uitkijken. Vorig jaar waren er 56 deelnemende teams, wat in de praktijk betekende dat ongeveer 1500 tot 2000 mensen enthousiast bezig waren met het oplossen van allerlei vraagstukken. Dit is meer dan 25 van onze bevolking!Opvallend was het dat er steeds meer jongeren mee deden. Het Quispelteam zal door het aantrekken van een paar jonge teamleden hier met bepaalde rubrie ken zeker op inspelen! Quispelteam Het team van Quispel heeft dit jaar weer een paar wijzigingen ondergaan; een viertal leden verlieten het team, omdat ze meedoen nog leuker vonden en hun inspiratie een beetje begon op te drogen. Twee enthousiaste jonge dames en twee iets oudere heren, die soms de afgelopen jaren hebben meegedaan (dus erva ringsdeskundigen), hebben het aantal team leden weer op het gewenste peil gebracht. Claudia Van Esch, Marit op ’t Hoog, Jack Fonken en Sjak van de Wouw zijn onze nieuwe troeven. Op de foto kunt u zien, dat ze niet te beroerd zijn om de handen uit de mouwen te steken en vele handen maken licht werk!Het is in ieder geval bij de fotograaf uit de hand Clubkampioenschap 2016 Het is tot op de laatste avond spannend geble ven wie er clubkampioen van onze club zou worden. 3 jaar op rij hebben Sjaak Aarts en Cees van de Schoot deze titel behaald. Op het eind van de avond toen alle scores bekend werden gemaakt, was duidelijk dat deze keer Elly Sneijders en Theo Colsen de meeste pun ten hebben behaald en clubkampioen 2016 zijn geworden. Op de tweede plaats Frankie van de Avoort en Willemien van den Meijdenberg. En een derde plaats is voor Sjaak Aarts en Cees van de Schoot. Eindstanden na ronde 8 A-lijn: 1 Cecile en Herman v.d. Nieuwehuijze; 2 Herman v.d. Broek en Victor Theeuwes; 3 Hans v.d. Heuvel en Ben Sneijders. B-üjn: 1 Elly Sneijders en Theo Colsen; 2 Nol Donkers en Ton v.d. Sande; 3 Annie en Nico Vermelis. C-Lijn: 1 Mien Koster en José Theeuwes; 2 Nellie en Cor Wesel; 3 Nellie van Raak en Tjeb Witteveen. De Zonnebloem organiseert op woensdag middag 18 mei, in het kader van de meimaand, een uitstapje naar de Hasseltse Kapel in Tilburg. Deze kapel is het oudste monument van Tilburg. Op de terugweg richting Moer gestel drinken we bij Peerke Donders een kopje koffie/ thee. Bent u niet meer in staat om zelfstandig uit stapjes te maken of om deel te nemen aan georganiseerde uitstapjes, meld u zich dan aan. De Zonnebloemmedewerkers kunnen u begeleiden bij dit uitstapje. We willen om 13.30 u vanuit Moergestel ver trekken. De kosten zijn 5,-. U kunt zich tot 13 mei aanmelden bij Ans Hoppenbrouwers, tel; 513 2248, Annie v.d. Hout, tel: 513 3144 of Petra Verheijen, tel: 513 2351. Als u rond 18.00 u belt hebt u de meeste kans dat u ons thuis treft. Vorig jaar was een groot succes, dus op het St. Jansplein te Moergestel wordt in het weekend van 25 en 26 juni weer de 2e editie van het Gèssels Beach Event georganiseerd door C.V. De Springveren. Zoals vorig jaar wordt op zaterdag het beachsoccertoernooi gehouden en op zondag het beachvolleybaltoernooi. Beide dagen worden afgesloten met een over heerlijke BBQ en aansluitend een feestavond. Inschrijven kan via www.gesselsbeachevent.nl de kosten bedragen voor het Beachsoccer €60,00 per team en voor het Beach volleybal €50,00 per team. Voor de echte sportievelingen onder ons geldt bij inschrijving van een team op beide dagen het gereduceerde tarief van €100,00. Tot 25 en 26 juni! Met sportieve groet, C.V De Springveren Op zondag 8 mei is er om 11.00 uur een rond leiding over de Joodse Begraafplaats in Ois terwijk. De Israëlitische begraafplaats is één van de oudste en meest gaaf bewaarde Joodse begraafplaatsen in Brabant (1748) Het is een Rijksmonument. De begraafplaats is de afge lopen vier jaar prachtig gerestaureerd. Vele oude graven “vertellen” over Joden die in Oisterwijk en Brabant hebben geleefd. De rondleiding duurt tot 12.30 uur. Er zijn bij zondere regels. Mannen dienen tijdens de rondleiding een hoofddeksel te dragen. In ver band met de gesteldheid van het terrein is goed schoeisel aan te bevelen. Kosten 5,- pp waarvan ruim de helft bestemd is voor het onderhoud en de restauratie. U dient zich van te voren op te geven via nummer 528 8352. Volgende week leest u over de veiligheids- certificaat van de Sonman. MoergestelGlas brengt u door deze wekelijkse column een inkijk op de vele handelingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3