Jozef informatie Pb le leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Protestantse gemeente Oisterwijk Vormselviering op zaterdag 14 mei 2016 om 19.00 uur 7-14 MEI 2016 Zondag 8 mei Pastor Ad Verest secretariaat Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Zondag 8 mei, ds. Marieke van Baest uit Eindhoven, 10.15 uur De collectes zijn voor de Diaconie van onze kerk en voor de gemeenteavonden die we als kerk organiseren. Er is jeugdkerk, kindernevendienst en crè che. Zaterdag 7 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering op de vooravond van de 7e zondag van Pasen (samenzang). Cato Rijnen e.v. Jan van den Boogaart (verj). Woensdag 11 mei 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucha ristieviering Agenda Maandag 9 mei 15.30-16.45 uur: Commu- nieles 10 Maandag 9 mei 19.30-20.30 uur: Generale repetitie Vormelingen Dinsdagochtend 10 mei: schoolcatechese basisschool De Vonder Dinsdag 10 mei 20.00 uur: Contactavond voor de contactpersonen van de werkgroepen met het bestuur en afvaardiging pastoraal team parochie St. Jozef Woensdag 11 mei: Pelgrimage naar Vessem met de Vormelingen Afscheid mgr. Hurkmans en installatie mgr. De Korte Op 14 mei vindt er om 11.00 uur een ponti ficale eucharistieviering plaats in de kathe drale basiliek van Sint Jan Evangelist te ’s- Hertogenbosch. Tijdens deze plechtige vie ring zal Mgr. Hurkmans afscheid nemen en zal Mgr. De Korte als bisschop bezit nemen van de zetel. Eenieder is welkom om aan deze viering deel te nemen. De mails die dus naar het oude (vertrouwde) adres verstuurd wor den, komen dus nog steeds aan. De bedoeling is dat langzamer hand het nieuwe adres ingebur- gerd raakt. We hebben niet alles kunnen plaatsen... Donderdag 5 mei 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Windturbines, deel 3; Jaarmarkt 2016; Aankondiging Super Loterij SMC; Expositie Den Boogaard. Vrijdag 6 mei vanaf 19.00 uur en zaterdag 7 mei vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 8 mei kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Laurens van der Aa; techniek Stephan van der Aa. De volgende kindermiddag staat gepland op woensdag 18 mei van 14.30 tot 16.30 uur. We gaan deze middag met de kinderen naar de Heilige Eik in Oirschot. U kunt uw kind hier voor opgeven via de mail: dorris.rijnen@jozef-paro chie.nl Opgeven is niet verplicht, maar wel handig voor ons zodat we weten op hoeveel kinderen we mogen rekenen. Woord van de pastor Interessant eigenlijk: een fietszegening. Het was een drukte van belang toen de fietsen werden gezegend na de jaarlijkse buitenvie ring van Hemelvaart bij de Mariakapel aan het Stokeind Te vergelijken met een autozegening, of mis schien ook een paardezegening rond de feest dag van Sint Hubertus. Of een dierenzegening naar aanleiding van Dierendag op 4 oktober, waarop we de gedachtenis van Sint Franciscus van Assisie vieren. Zo heb je ook nog de tra ditie dat huizen worden “inzegend”. Belangrijk bij het zegenen van voorwerpen (fietsen, auto’s, huizen) of levende wezens (dieren) is dat de zegening niet een soort geestelijke levensverzekering is of een boven natuurlijke ongevallenverzekering. De zege ning is eerst en vooral bestemd voor de men sen die de te zegenen voorweipen gebruiken: de fietsers dus, de automobilisten, de ruiters of wagenmenners, de baasjes van de huisdie ren en de bewoners van een nieuw huis. Door te zegenen met wijwater roepen we Gods me geholpen om mijn taak goed uit te voeren. Dit alles heeft me steeds heel veel voldoening gegeven. Ik dank jullie allemaal voor jullie vertrouwen in mij en voor jullie hulp aan mij. In het bijzonder noem ik: bestuur en pastoraatsgroep voor de prettige manier van samenwerken; Rinus, die samen met mij secretariaat en administratie vorm gaf en uit bouwde; Jeanne, Daan en Kees die me in werkten in de “wereld van de begraafplaats”; Jeanne, Ger en Ad die ter ondersteuning de werkzaamheden in Navision verrichten; Ad en Jan de beheerders van het parochiecen trum; de dames van de parochiewacht; Rien en Jan altijd bereid te helpen bij de lay-out van misboekjes en publicaties; Ad die voor het kopieerwerk zorgt; Kees en zijn mede werkers die het vouw- en telwerk voor hun rekening nemen; de postbezorgers die enkele keren per jaar die mailings rond brengen; Jan die, vaak wekelijks, de kleine stapeltjes post rond brengt; de mensen van de paro- chietelefoon die bereikbaar zijn als het secre tariaat gesloten is; dank aan de koster en de hulpkosters; dank aan alle vrijwilligers van de vele werkgroepen van onze gemeenschap; dank aan jou wiens naam ik nu vergeet te noemen (en mocht dit zo zijn dan hiervoor mijn welgemeende excuses); en dank ook aan Martien voor de prettige samenwerking rond de publicaties in Moergestel Nieuws. Bedankt, het gaat jullie goed. Ria” Zondag 8 mei soonlijk kennisgemaakt in blijde tijden en 11.00 uur Kerk St. Jans Onthoofding: Eu- moeilijke tijden. Veel vrijwilligers hebben charistie viering van de 7 e zondag van Pasen - m.m.v. gemengd koor. Overleden families Wolfs en Timmermans; voor een bijzondere intentie. Heilig Vormsel ontvangen van deken Geert- Jan van Rossum. De kinderen hebben zich de afgelopen maan den enthousiast voorbereid op dit sacrament middels het project “In vuur en vlam”. Wij nodigen ieder een van harte uit om deze speciale gebeurtenis voor de kinderen en hun gezinnen mee te komen vie ren in onze kerk St. Jans Onthoof ding. Ria Willems schrijft: Dank je wel!' “Op 3 mei heb ik afscheid genomen als secre taresse van de parochie in Moergestel vanwege het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd. In de 12 jaar dat ik hier werkzaam was heb ik met velen kennisgemaakt en samen gewerkt. Met veel parochianen heb ik per- Monuta W Tom van Dijk Op Pinksterzaterdag is de feestelijke vorm selviering. Maar een feest zonder mensen is geen feest. We nodigen u van harte uit om bij de viering aanwezig te zijn. Het zou toch mooi zijn als wij als parochie op die manier de jongeren laten weten dat wij met hun meetrekken op hun levensweg. Een weg waarbij zij ook de Heilige Geest als Helper kunnen ervaren. Namens de werkgroep Vormsel Nieuw emailadres voor het paro chiecentrum Een dezer dagen heeft het paro chiecentrum van Moergestel een nieuw emailadres gekregen: st.jansonthoofding@jozef-paro chie.nl Om verwarring te voorkomen blijft het oude e-mailadres voor lopig nog actief: secretariaat© parochiemoergestel.nl Agenda 11 meil4.30: Bijbelgespreksgroep o.l.v. An nette van Cappellen in De Voorhof Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Op zaterdagavond 14 mei 2016 wordt door deken G. van Rossem het H. Vorm sel toegediend aan 12 vormelingen uit Moergestel. De viering vindt plaats in de kerk van St. Jansonthoofding. Zanggroep Inspiration zingt tijdens deze vie ring. Een paar liederen ook samen met de vormelingen. De vormelingen hebben aan de hand van het project “In Vuur en Vlam” zich voorbereid op het ontvangen van het vormsel. Een bezoek aan de H. Eik en aan het Trappis tenklooster hoorden ook tot het program. Op woensdag 11 mei 2016 gaan de vormelingen nog op pelgrimstocht. Zij lopen van Middelbeers naar Vessem. Dit is een stuk van de pelgrimstocht naar Santiago de Compostela. We hopen dat het een mooie en inspirerende tocht wordt. Afscheid van Harrie Smolders In de voorbije maand hebben we afscheid genomen van Harrie Smolders als vrijwilli- gers in de kerk. Harrie heeft aangegeven van- Kinderclub de Schaapskooi wege zijn leeftijd zijn taken van acoliet en hulpkoster neer te willen leggen. Harrie, bedankt voor al die jaren van trouwe dienst! Vormselviering Moergestel 14 mei 19.00 uur xxwx.» Op zaterdag 14 mei, de vooravond van Pink- Naam en zijn bescherming af over de fietsers, steren, zullen 12 kinderen uit Moergestel het de ruiters, de chauffeurs, de bewoners, de houders van huisdieren enz. Daarom bidden we bij een zegening dat de mensen een goed en heilzaam gebruik mogen maken van dingen die ze nodig hebben in het dagelijks leven. Daarmee zou je kunnen zeggen dat een fietszegening in feite een ‘fiet- serszegening” is. 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 MEI 2016 r 'an Di)k f 30 april 2016 9 maart 1956 Jeanne Denissen-Klaassen V Paul wan Ingen Wij nodigen u uit voor de uitvaart van Peter op vrijdag 6 mei om 10.30 uur in de kerk St. Jans Onthoofding aan het St. Jansplein te Moergestel. Daarna begeleiden we hem naar zijn laatste rustplaats op het parochiekerkhof. U kunt persoonlijk afscheid van hem nemen op woensdag van 20.30 tot 21.30 uur in 'ruimte voor afscheid', Beekseweg 9b te Diessen (a.u.b. parkeren aan de overzijde, Beekseweg 10) Kriekenakker 31 5066 MJ Moergestel Samen is een groot gemis, als samen er niet meer is.. We hebben deze week niet alle berichten kunnen plaatsen die ons werden aangeleverd. Er was door het niet verschijnen van de krant de afgelopen weken zo veel blijven liggen, dat we 'n keuze hebben moeten maken. Berichten die we deze week niet konden meenemen hopen we volgende week te plaatsen. Graag uw begrip hiervoor. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl Anieken Ruud Ties,? .513 1424 .513 1204 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16,5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl o \A parochie Margriet De steun bij iedere uitvaart Kerk: St. Jans Onthoofding Parochiecentrum 013 5132774 mailadres: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws' kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013-513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774 of mail: st.jansonthoofding@jozef-parochie.nl Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking JanDaem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2