RUUD PANIS Knapzak Fietstocht vanuit Moergestel Gerard Vugts koninklijk onderscheiden r® VAN ALPHEN AUTOSCHADES Oisterwijk Dank. dank... zie pagina 5 BRILLEN LENZEN Uw Gemeenterneuws op www.oisterwijk.nl IN MEMORIAM Peter Denissen 1956-2016 De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Gerard Vugts. Masja Foto Vlaminckx Oisterwijk De knapzak-routes kunnen op beide dagen worden verreden tussen 10.00 uur en 17.00 Voor meer informatie of het reserveren van knapzakjes: www.facebook.com/knapzaktocht of knapzaktocht@gmail.com De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Met de fiets op bezoek bij gastvrije producenten streekproducten Op vrijdag 6 mei en zaterdag 7 mei wordt voor de vierde keer onder de slogan ‘lekker fietsen lokaal genieten’ de Knapzak Fietstocht gehouden. De deelnemers maken een mooie fietstocht en gaan op bezoek bij producenten van streekpro ducten. Dat daarbij ook geproefd kan worden van al dat lekkers staat buiten kijf. Aan het evenement kan vanuit Moergestel worden deelgenomen. voor collega’s die een ingrijpende gebeurtenis hebben meegemaakt. Daarnaast is hij ruim 25 jaar EHBO kaderlid. Tijdens deze werkzaamheden heeft hij suc cesvol een meisje gered en diverse malen mensen gereanimeerd. Sinds plm. 12 jaar is Gerard rayonleider bij N.O.D.E. (Nederlandse Organisatie Docenten EHBO). In de rayons wordt de nascholing voor EHBO instructeurs verzorgd die nodig is voor hercertificering. De heer Vugts zet zich hiervoor al vele jaren in. Dat alles bij elkaar resulteerde op deze dag tot het opspelden door burgemeester Hans Janssen van een Koninklijke onderscheiding en werd Gerard benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Van harte proficiat! uur. Op deze tijdstippen zijn alle rustpunten geopend. Gemiddeld telt een route zeven adressen waar de fietsers welkom worden geheten met een verrassing. Deze zijn bij de prijs inbegrepen. De verrassingen zijn zeer gevarieerd, van een biofruitsapje en een soft- ijsje tot gehaktbrood, een borreltje boeren jongens, een rondleiding bij roofvogels of op een boerderij. Op de kaart staat aangegeven welke locaties een speeltuin hebben. De Knapzak Fietsroute is een heel plezierige combinatie van lekker fietsen en lokaal genieten. Daarmee is dit evenement echt iets van deze tijd. Deelnemers aan de Knapzak Fietstocht kun nen kiezen uit drie fietsroutes. De lengtes zijn: 40 kilometer (Tilburg), 40 kilometer (Goirle) en 50 kilometer (Moergestel). Routes kunnen zelf desgewenst ingekort worden. De drie routes zijn uitgezet door Moergestelnaar Paul Spapens. Elke route is een rondje en biedt de mogelijkheid deze op verschillende plaatsen op te pikken. De drie routes zitten verpakt in een geinig Brabants bont knapzakje dat de deelnemer mag houden. Daarin zitten ook bonnetjes voor de verrassingen onderweg en een paar leuke cadeautjes. Bij het ontwaken van de laatste dag van april is Peter plotseling van ons heen ge gaan. Geboren op de Tilburgseweg ter hoog te van de huidige rotonde, op 9 maart 1956 als negende kind van Piet en Sjaan Denis- sen-van Hest en getogen in zijn geliefde Moergestel. Uit het huwelijk met Jeanne Klaassen uit de Haghorst werden twee kin deren geboren; Paul en Aniek. En zoals dat gaat werd een vrijwilliger geboren op het moment dat zoon Paul als pupil ging voetballen bij Audacia. De Knapzak Fietsroute wordt voor het vierde jaar op rij georganiseerd door een werkgroep van louter vrijwilligers. Achter dit bijzondere evenement staan de volgende organisaties: Moergestel Fietsdorp, VVV Land van de Hilver, Stichting Goei Eete en VW Tilburg. De eerste drie jaar werd de Knapzak Fietsrou te alleen vanuit Moergestel aangeboden. Daar zijn dit jaar voor de eerste keer Goirle en Tilburg aan toegevoegd. Deze uitbreiding tekent het succes. Lid in de Orde van Oranje-Nassau Dinsdag 26 april jl. keek rond de klok van 10.00 uur Gerard Vugts (57) raar op toen hij de voordeur opende. Niemand minder dan burgemeester Hans Janssen in eigen persoon en o.a. ’n aantal collega’s van de vrijwillige brandweer stonden op de stoep. Het overviel hem... Toen het gezelschap eenmaal binnen was (ook zijn kinderen en aanhang) werd het hem snel duidelijk. De burgemeester had een bijzon dere verrassing voor Gerard, voor alle vrij willigerswerk dat hij in vele jaren heeft ge daan. Een korte opsomming: Gerard levert sinds 1976 (40 jaar) een bijdrage aan de openbare veiligheid en het welzijn van anderen en hij is al bijna 40 jaar lid van de vrijwillige brandweer, wat zijn passie is. Hij is een gedreven persoon die dag en nacht klaarstaat voor zijn medemens. Bij nacht en ontij wordt de vrijwillige brandweer opgepiept om daarna in de ochtend weer aan het ‘gewone werk’ te gaan. Gerard Vugts is tevens lid van het BOT (Be- drijfs Opvang Team). Dat team zet zich in Peter heeft zijn eigen vrijwilligerscarrière weloverwogen opgebouwd en aangepast aan de drukke activiteiten bij de club van echtgenote Jeanne. Nooit meer zal zijn stem uit de speakers over de velden galmen tijdens de school- en jeugdtoernooien. Zijn scheidsrechter fluitje zwijgt voortaan en een ander zal de vlag moeten overnemen bij het damesvoetbal. Het Quispelteam van Audacia zal een nieuwe teamleider moeten zoeken evenals de commissies van de vrij- willigersavond en de senioren. De riktafel op donderdagavond is niet meer compleet, en wie houdt de seniorenstanden bij? Een fysiek grote maar zachtaardige club man, evenwichtig, met een luisterend oor en belangstellend voor een ieder die sport sportief bejegent. Al trekkend aan zijn shag je terwijl hij ondeugend zijn ogen tot een spleetje dicht knijpt als teken van tevre denheid zoals bij hun thuis de poesjes op de bank. Jeanne, jullie waren samen een uniek kop pel die ruim twintig jaar lang Audacianen wisten te verbinden en levensenergie ga ven... Aniek en Paul, bedankt voor alles wat je vader voor Audacia en Moergestel heeft betekend. Namens het bestuur, commissies en leden van Audacia Louis VanDenMeijdenberg Een knapzakje kost 4,95 euro. De knapzakjes zijn vanaf 1 mei te koop bij de VW’s van Moergestel, Oisterwijk, Hilvarenbeek, Goirle en Tilburg. Op 6 en 7 mei zijn de knapzakjes eveneens verkrijgbaar bij de drie informa tiepunten. In Moergestel is dat in een kraam op het St. Jansplein. In Goirle bij de nieuwe natuurpoort De Roovertse Leij aan het Gorps Baantje en in Tilburg bij Peerke Donders, Pater Dondersstraat in stadsdeel Noord. ^ilkouetts weuws Weekblad voor Moergestel es e Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur WOENSDAG 4 MEI 2016 41e JAARGANG Nr. 1848 Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl gemeente Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmea Wassen Hair Beauty Salon

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1