Parochie Sint Jozef. Kerk St. Jans Onthoofding 16 -23 april 2016 Op 25 maart overleed Eddie Hermus. Ed- Agenda Dinsdag 19 april, 10.00 uur: werkgroep Zie kenpastoraat Woensdag 20 april 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucha ristieviering Voorganger: pastor A Verest. Zondag 17 april 11.00 uur Parochiekerk: Eucharistievie ring op de 4e Zondag van Pasen. Ge mengd koor. Voorganger: pastor Ad Verest. Mgd. Kees Horrevorts e.v. Annie van den Bosch en overl. ouders Horrevorts-van de Sande; jgt. Wilhelmus en Johanna Wolfs-Pij- nenburg en overl. familieleden; jgt. Wim op ’t Hoog e.v. Mien Wolfs; jgt. Cees Schoen makers e.v. Cor op ’t Hoog. Website parochie St. Jozef Op de nieuwe website van de parochie St. Jozef kunt alle actuele informatie over onze kerk St. Jans Onthoofding vinden, maar ook over de andere vier kerken van onze paro chie. Het is de moeite waard om eens een kijkje te nemen op de website. Als u als pa rochiaan, werkgroep of vrijwilliger iets wilt laten plaatsen kunt u dit doorgeven aan dor- ris.rijnen@jozef-parochie.nl of ad.verest@ Zaterdag 16 april 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucha ristieviering op de vooravond van de 4e Zondag van Pasen. Samenzang. Voor ganger: pastor Ad Verest. Verj. Johannes Beerens en Adriana Willems en overl. familieleden.; verj. Liza Klaas- sen-Wirken. aan voor een praatje. Want het elkaar leren kennen wordt nu het belangrijkste. En dat gaat het beste en snelste door middel van persoonlijke contact. Bij voorbaat dank aan allen die me in het mooie Moergestel willen opnemen en me in hun hart willen sluiten! Woord van de pastor Dit keer een persoonlijke noot: ik ben blij te kunnen zeggen dat mijn verhuizing naar Moergestel er nu aan zit te komen. Aan het eind van deze aprilmaand hoop ik te zijn in getrokken in het mooie huis aan de Stappert. Daar heeft de emeritus pastoor Herman van den Broek vele jaren met groot genoegen gewoond. Hij heeft het huis in optimale staat voor mij achtergelaten: helemaal op geruimd, uitstekend onderhouden en spik en span schoon. Ik verheug me dan ook om daar een nieuw thuis op te mogen bouwen. Daarnaast is het de bedoeling dat er op het parochiecentrum een vaste werkplek voor mij komt, waar mensen mij op vaste tijden zullen kunnen vinden en waar ik midden tussen de parochianen en dorpsgenoten pas tor kan zijn. Maar wat mij het meest verheugt, is dat ik na zeven maanden pendelen tussen Oister- wijk en Moergestel, nu ten lange leste in het dorp kan graag ingroeien. En dat betekent binnenkomen in de dorpsgemeenschap én in de geloofsgemeenschap. Hopelijk kan ik snel spreken over ‘ons’ dorp Moergestel en ‘onze’ kerk van Sint Jans Onthoofding. En... als u me binnenkort door het dorp ziet fietsen of lopen - de auto probeer ik zo veel mogelijk te laten staan - hou me gerust even kind in een gezin slag. Eddie was graag buiten en na school werken bij een boer en later in de groenvoorziening waar hij het prima naar zijn zin had. Eddie was een mensenmens, vriendelijk, opgeruimd van karakter, soms ook erg eigenwijs. Hij was een lid van gil de St. Sebastiaan en Barbara waar hij geen bijeenkomst van miste. A liet zijn gezond heid het steeds een beetje meer afweten, zijn overlijden vlak voor zijn 51ste verjaardag kwam toch onverwachts. Op 1 april namen we afscheid van Eddie in een uitvaartdienst met gildeeer. Wij gedenken Op 15 maart overleed Hub van de Wiel, weduwnaar van Marij van Roessel. Hub was een doorzetter, een harde werker. Hij begon al jong met een eigen bedrijf, een pantoffel- fabriek en later richtte hij een administra tiekantoor op waar hij tot op hoge leeftijd actief in bleef Hij maakte samen met Marij verre reizen, haar overlijden in 1986 kwam veel te vroeg, ze hadden nog zoveel plannen. Maar gelukkig vond hij wegen om verder te gaan, met aandacht en zorg voor zijn gezin en zijn vrienden, het werk, golfen en tennis. De laatste 4 jaar woonde Hub op Park Sta nislaus waar hij kort voor zijn 92ste verjaar dag overleed. Kunstwerk van Jan Dijker op het kerkhof Afgelopen week is er bij de urnenmuur een kunstwerk geplaatst. Het betreft twee wer ken uitgevoerd in glas in beton van de hand van Jan Dijker. De familie Dijker heeft deze werken aan onze parochie geschonken toen ze vrij kwamen bij de sloop van een gebouw. Ze werden in een frame gezet door Wim de jozef-parochie.nl Kruijf en het kunstwerk werd onlangs ge- Pastor Ad Verest secretariaat plaatst door de leden van de kerkhofploeg ook als een mooi eerbetoon aan Jan Dijker, oud inwoner van Moergestel. Wim de Kruijf heeft onlangs afscheid genomen als lid van de werkgroep maar blijft beschikbaar om bij te vallen waar nodig. We dank Wim harte lijk voor zijn hulp hierbij en bovendien ook voor zijn jarenlange inzet voor onze be graafplaats. Dank ook aan de hele kerkhof ploeg die wederom een mooie klus geklaard heeft, een klus die bovenop hun wekelijkse werkzaamheden komt en die de mannen toch maar weer gewoon doen! Pinksteractie WNM (2) Geloven in de kracht van kwetsbare en ge traumatiseerde vrouwen staat centraal in het werk van missionair werkers Anneke Kok (63) en Martine Buijs (34). Beide gaan sa men met deze vrouwen op zoek naar per spectief en hoop, op weg naar een betere toekomst. Anneke doet dat al 25 jaar in Chili en Martine sinds 4 jaar in Bolivia. ‘Het doet hen zoveel dat mensen aan de an dere kant van de wereld met hen meeleven.’ Anneke Kok (63) werkt als theologe bij vrouwenorganisatie Domodungu (‘Stem van de vrouw). ‘In Chili is een systeem van dominantie en ondergeschiktheid sterk aan wezig’. De druk van buiten is zó sterk, dat de vrouwen die lijden onder geweld van hun partner en naar de politie stappen, dat pas gemiddeld na zeven jaar doen. De mees ten doen het zelfs nooit. ‘Bij Domodungu brengen we vrouwen bij elkaar die in de knel geraakt zijn. Via groepsbijeenkomsten, trainingen en bijbelgesprekken vinden zij herkenning bij elkaar en ruimte om zichzelf die werd op 9 april 1965 geboren als vijfde te ontplooien.’ kind in een gezin van 6 kinderen op d’n Op- De Week van de Nederlandse Missiona- slag. Eddie was graag buiten en ging daarom rissen biedt vrouwen een sociaal netwerk waarop ze terug kunnen vallen. Domodun gu is één van de weinige plekken waar vrou wen opgevangen worden en steun kunnen vinden. Anneke Kok: ‘In de loop van de jaren heb ik het theologieprogramma ontwikkeld. Het leert vrouwen ook kritisch te zijn: hun twij fels te uiten, hun eigen vragen en meningen te verwoorden en op te komen voor hun rechten. Ons uitgangspunt is dat je uitgaat van de vragen van mensen zelf en dat men sen zelf en samen in een gemeenschap hun oplossingen gaan zoeken’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2