ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES Orkest Orventus Koninklijke Fanfare Kempenbloei Achel 17 vrijwilligers in Moergestel in actie voor éérder herkennen hart- en vaatziekten “Toneel is er voor iedereen” SPOEDOPLEIDING AUTORIJBEWIJS Voor meer informatie: hartstichting.nl het kan al voor 1500,00 mei I achternaam: achternaam: achternaam: BON achternaam: achternaam: I I Naam Feestelijke finale Verrassende Ontmoetingen Op zaterdag 16 april 2016 speelt Orkest Orventus in de Concertzaal in Tilburg de grande finale van de serie Verrassende Ontmoetingen samen met Koninklijke Fanfare Kempenbloei Achel. Orkest Orventus, dat haar thuisbasis heeft in Moergestel, staat voor avontuurlijke blaasmuziek door een klein, professioneel Voorjaar... Schoonmaak... Spullen die u niet meer gebruikt en kwijt wilt? Plaats 'n Zoekertje! Jaarlijkse Hartweek van de Hartstichting van start geboortedatum: i 2. voornaam: (m/v) j geboortedatum: nog met hun uitvoeringen. Als u en/of uw gezinsleden voor de voorstel lingen van Trappaf in aanmerking wilt komen, dan kunt u zich melden door onderstaand for mulier in te vullen en te sturen naar: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. Uw kaartjes worden dan tijdig bij u thuis be zorgd. De aanmelding voor de voorstellingen van de VO.S. volgt op een later tijdstip. Dit aanbod geldt dus uitdrukkelijk voor die ouders en hun kinderen die woonachtig zijn in Oister wijk, Moergestel of Heukelom, en die de toneel voorstellingen niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen hebben. samen met het publiek opgesteld. Ruim 12.500 zorgprofessionals, wetenschappers, patiënten en hun naasten, donateurs en vrij willigers brachten hun stem uit op onder zoeken die volgens hen prioriteit moeten krijgen. Met deze aanpak wil de Hartstichting wetenschappelijke doorbraken realiseren waar de samenleving behoefte aan heeft én die grote impact hebben op het leven van mensen met hart- en vaatproblemen en hun naasten. De Hartstichting verwacht later dit jaar wetenschappers op te gaan roepen om voor stellen in te dienen voor wetenschappelijk onderzoek naar het eerder herkennen van hart- en vaatziekten. Stravinsky. Twee virtuoze werken die u mee nemen in de verhalen van twee mythische vogels: de heilige feniks die uit zijn as herrijst en de sprookjesachtige vuurvogel die er altijd in slaagt de dood te overwinnen. Na de pauze brengt Koninklijke Fanfare Kempenbloei Achel, onder leiding van Ivan Meylemans, voor u de schitterende werken Festival Bells van Thomas Doss, Rhapsody in Blue van George Gershwin en Vitae Eatema Variations van Alexander Komitas. Kortom, een Verrassende Ontmoeting tussen een Nederlands harmonieorkest en een Belgische fanfare. Dat wordt genieten ‘geblazen’! Zaterdag 16 april 2016, Concertzaal Tilburg, aanvang 20.00u. Kaarten zijn te bestellen via kaartverkoop@orventus.nl voorl2,50 in de voorverkoop. Kaarten aan de zaal kosten 15,- CHARITAS OISTERWIJK Aanmeldformulier theatervoorstelling “Puk en Muk en de Bulderende Berg” (Volledig ingevuld opsturen vóór 28 april 2016) De voorstellingen die u kunt bezoeken zijn op: 8 en 22 mei ’s middags om 14.30 uur en 21 mei om 19.00 uur i Wij willen graag kaartjes ontvangen voor de theatervoorstelling van (datum) Van 17 tot en met 23 april vindt de jaarlijkse Hartweek van de Hartstichting plaats. Ruim 17 collectanten in Moergestel gaan deze week langs de deuren om een bijdrage te vragen voor de strijd tegen hart- en vaatziekten in Nederland. Tegelijkertijd organiseren veel Nederlanders en organisaties in hun eigen buurt acties om donaties te verzamelen. Dankzij deze giften kan de Hartstichting nieuw onderzoek financieren naar het eerder herkennen van hart- en vaatziekten. Elke dag worden mensen getroffen door een hartstilstand of hartinfarct, vaak zonder dui delijke waarschuwing vooraf. Zo krijgen jaar lijks ongeveer 16.000 Nederlanders een hart stilstand buiten het ziekenhuis. De gevolgen kunnen dodelijk zijn of het leven van het slachtoffer en dierbaren drastisch veranderen. Hart- en vaatziekten treffen dus niet alleen de patiënt, maar ook de directe omgeving, van omstander, familielid tot vriend. De Hartstichting weigert zich daar bij neer te leggen. Hart- en vaatziekten moeten eerder herkend worden, zodat tijdig ingrijpen moge lijk is. Voordat mensen onnodig overlijden of chronisch ziek worden. Hartweek: méér dan huis-aan-huis-collec- te Tijdens de Hartweek gaan 17 collectanten in Moergestel op pad om donaties te verzamelen. Daarnaast is het ook mogelijk om online te doneren via hartstichting.nl én de online col lectebus op Facebook. Iedere Facebook-ge- bruiker kan een eigen collectebus aanmaken en zijn of haar sociale netwerk oproepen in de collectebus te doneren. De bus houdt bij hoeveel de collectant al online heeft ingeza meld. Naast de collecte worden er diverse evene menten voor het publiek georganiseerd, waar mee geld wordt ingezameld voor de strijd tegen hart- en vaatziekten. Kijk voor meer informatie op hartstichting.nl/hartweek. onderzoek naar erfelijkheid in de familie, onderzoek naar vage klachten en voortekenen én nieuwe opsporingsmethoden. Publiekskeuze: hart- en vaatziekten éérder herkennen Het onderzoeksthema ‘Eerder herkennen van hart- en vaatziekten’ is onderdeel van de onderzoek agenda van de Hartstichting. Deze agenda met onderzoeksprioriteiten is in 2014 het orkest met een altijd verrassende repertoirekeuze. Fanfare Kempenbloei tekent r. voor wervelende muziek van hoogstaande kwaliteit en mag zich de huidige wereldkampioen noemen in de concertdivisie WMC 2013. Dat belooft een uit- den en iets watu erg ter harte gaat. Laat de stekende muzikale tweespan! In één van de mooiste zalen van Brabant Jacco Nefs, de werken Symfonie nr. 0 van speelt harmonieorkest Orkest Orventus o.l.v. Bart Picqueur en De Vuurvogel van Igor Donaties voor financiering van nieuw onderzoek Donaties van het publiek worden onder meer besteed aan de financiering van wetenschap pelijk onderzoek. De komende jaren wil de Hartstichting méér onderzoek financieren naar het eerder herkennen van hart- en vaat ziekten. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om CHARITAS OISTERWIJK Onder dit motto hebben Charitas Oisterwijk” en de leden van “De Kunstkring” in Oisterwijk de koppen bij elkaar gestoken. Charitas Oisterwijk is een instelling die (vaak als laatste vangnet) hulp biedt aan mensen die financiële problemen hebben. De Kunstkring is een samenwerkingsverband, binnen de gemeente Oisterwijk, tussen de amateurtoneelgezelschappen de Ghesellen van den Spele, de VO.S., Revue Ge Ziet Mar, TAGO en Theatergroep Trappaf. Charitas vindt dat alle mensen in de gemeente Oisterwijk in de gelegenheid moeten zijn om voorstellingen van de toneelgezelschappen binnen De Kunstkring te bezoeken. Dus ook de mensen, die van een goed stuk Oisterwijkse cultuur houden, maar dit niet kunnen betalen. In de maand mei 2016 worden in het Oister wijkse Natuurtheater voorstellingen opgevoerd door Theatergroep Trappaf, in de maanden juni en juli zijn er uitvoeringen door de Verenigde Oisterwijkse Spelers. Trappaf voert “Puk en Muk en de bulderende berg” ten tonele, de VOS komt met “West Side Story”. De Ghesellen van den Spele, Ge Ziet Mar en TAGO komen op latere momenten in het jaar i voor de volgende personen: Kinderen: I 1. voornaam: geboortedatum: 2. voornaam: geboortedatum: 3. voornaam: -I 1 geboortedatum: i i 4. voornaam: geboortedatum: j Ouder(s) I 1. voornaam: (m/v) I Adresgegevens: Straat: Telefoonnummer: j Het formulier kunt u invullen op onze website: www.charitasoisterwijk.nl Dit formulier kunt u ook in een envelop met postzegel sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394,5060 AJ Oisterwijk MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 APRIL 2016 PAGINA 6 niet geslaagd - herexamen gratis I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat www.startmetrijles.nl of bel met Angela en Geert-Jan Moergestel 013-8502602 Woonplaats Telefoon Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; x elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. t/m 6 regels 3,50 t/m 10 regels 5,00 Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast onmogelijk lijken om verhoord te wor- 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister- wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Garagesale! Zondag 10 april van 10 tot 16 uur op 't Rootven Prinsessenbuurt. Plm. 25 deelnemers! Voetklachten, bel Hein van lersel 013- 5054027 of kijk op www.podotherapiemoergestel.nl Besloten feest/fuif, in eigen beheer, in een horecaruimte? Dat kan bij ons! Meer info: 06-50838896 of www.bardesteeg.nl Te koop: blankhouten kinderstoel, aan kleedkussen met hoes, wc-verkleiner. T.e.a.b. 06 515 867 44. De Reuselhoeve in Moergestel zoekt ho reca-, activiteiten- en keuken/afwas mede werkers. Vooral in de weekenden. Info: 013-5136031 of info@reuselhoeve.nl I I I Huurhuis gezocht in Moergestel of om geving met minimaal 3 slaapkamers en een tuin. Tel. 06 486 207 48. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag kosten, Mi 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden MET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013-5333864. I I 1. J I I I I I I I I I I I I I I I I J I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6