Actie “Zwemkaart” door Charitas Club 412 naar The Passion Crescendo en Thea Vermeulen-Peek Ut Gèssels Glas Komende periode bij Huis voor Zingeving 11 t/m 15 april 2016 Week van het Jonge Kind i Derde film: Yalom’s Cure maandag 11 april CHARITAS OISTERW1JK en informatie die voor u belangrijk is 'Moergestel-Nieuws': voor alle nieuws Naam: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: Let op: eenmalige aankondiging! Zondag 10 april Trialoog-filmvoorstelling PAGINA 3 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 6 APRIL 2016 Mi MM ■MHHMHi ...geb.datum: ...geb.datum: geb.datum:.. COLUMN Aanmeldformulier zwemabonnement (aanmelden uiterlijk 21 mei 2016) J Toelichting zie artikel I Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement voor de volgende personen: I Ouders (alleen mogelijk bij kinderen t/m 12 jaar): I 1. voornaam:achternaam: I i 2. voornaamachternaam Kinderen t/m 12 jaar (peildatum leeftijd is 01-01-2016): l.voornaam:achternaam:geb.datum: 2.voornaam:achternaam:geb.datum: I 3.voornaam:achternaam:geb.datum: Kinderen 13 t/m 15 jaar (peildatum leeftijd is 01-01-2016): I l.voornaam:achternaam: 2.voornaam:achternaam: 3.voornaam:achternaam: I I Dit formulier is ingevuld door: I I I I Het formulier kunt u invullen op onze website: www.charitasoisterwijk.nl Het is ook mogelijk dit formulier in gesloten te envelop sturen aan: I Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk I PRAKTISCHE INFO: De voorstelling gaat door in: De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Entree: 5,- (Wel- komsdrankje inbegrepen) Aan vang middagvoorstelling: 14.00 uur Aan vang avondvoorstelling: 19.30 uur. Zaal open 30 min. vooraf. Reserveren vooraf niet nodig. Het initiatief krijgt de steun van de Gemeente Oisterwijk. Meer info: www.metgezelinzingeving.com ofwel tel.: 528 6188. Voor iedereen geldt dat men woonachtig moet zijn in Oisterwijk, Moergestel of Heukelom. Het formulier kunt u invullen op onze website: www.charitasoisterwijk.nl Het is ook mogelijk dit formulier in gesloten envelop te sturen aan: Charitas Oisterwijk Postbus 394 5060 AJ Oisterwijk Versterk het genezend vermogen op 5 niveaus - Lezing door Henk Fransen Op 20 april ontvangen we bij de Tiliander in Oisterwijk Henk Fransen. Deze bijzondere man heeft pas, met overweldigende meerder heid, de Para Visie awards gewonnen voor spi ritueel Inspirator van 2015. Fransen won deze prijs omdat hij al jaren werkt aan één genees kunde, namelijk de geneeskunde die het beste uit alle geneeswijzen verenigt, ten dienste van de patiënt. Wij zijn bijzonder blij en trots dat Henk Fransen op woensdag 20 april een lezing komt geven met als onderwerp: Versterk het gene zend vermogen op 5 niveaus. Deze lezing gaat terug naar de essentie van de geneeskunde, namelijk hoe je door eenvoudige en natuurlijke maatregelen het zelf genezende vermogen van je lichaam en geest kunt versterken en ziekten kunt voorkomen. Op onze site www.huisvoor- zingeving.nl staat nog meer informatie en een leuk filmpje van Henk Fransen. Info: 20 april, Spoorlaan 82c, Oisterwijk. Tijd: 20:00 tot 22:00. Kaarten kosten 15,- pp en zijn te bestel len via: www.tiliander.com Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” is er dit jaar weer de zwembadactie vanuit Charitas, waarbij het mogelijk is een abonnement aan te vragen. Charitas vindt het belangrijk dat kinderen en hun ouders die niet op vakantie kunnen, zich in de zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een abonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen hebben. Voor wie? Voor kinderen t/m 12 jaar (peildatum 01-01- 2016) en eventueel hun ouders Voor kinderen van 13 t/m 15 jaar (peildatum 01-01-2016)(zonder hun ouders) Het formulier dient voor 21 mei in bezit te zijn van Charitas. U krijgt dan een tegoedbon thuisgestuurd waarmee u de abonnementen vanaf 23 april op kunt halen bijHet Staalberg ven. Op het abonnement dient een foto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezinslid een foto). Het is mogelijk een zelfgemaakte foto (pasfoto-formaat) te gebruiken. Als u nog in het bezit bent van het abonnement van vorig jaar en u brengt dit mee naar het zwem bad, dan kan dit aangepast worden aan dit seizoen en heeft u geen nieuwe foto nodig. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwemplezier voor iedereen. Hij is al 60 jaar getrouwd met Marilyn. Ze hebben moeilijke tijden doorstaan, maar slagen er in van elkaar te houden en elkaar te respec teren. Yalom schreef een aantal psychothera peutische standaardwerken en verwierf grote bekendheid bij een breed publiek met zijn romans Nietzsches Tranen, De Therapeut en De Schopenhauer-kuur. Het leven is kort, en wij maken het onszelf soms niet makkelijker. We willen zoveel. We verlangen zoveel. Yalom wil mensen helpen te leren om te leven...en lief te hebben. Wat een mooie dagelijkse opdracht ongeacht onze leeftijd. Deze film is geselecteerd op het film festival van Locarno. Vervolg op het witte scherm. Welkom. Op witte donderdag is er een bus vertrokken van De Lind naar Amersfoort. Ruim twintig tieners en een vijftiental begeleiders hadden er zin in! Het was nog even spannend, want de dinsdag ervoor waren er heftige aanslagen in Brussel. Een paar kinderen ging daardoor niet mee, maar er waren ook nog een paar extra aan meldingen. En gelukkig ging het festijn gewoon door! Robert Nieuwenhuijse en Sandra Hoefnagels vormden een geweldig kernteam: letterlijk aan alles werd gedacht! Er werd een aula van een school gehuurd om daar alvast in de sfeer te komen en te eten. Ook werd een groep uit Leusden gevonden om samen te delen, in de sfeer van het laatste avondmaal. Deze groep kwam met de fiets naar diezelfde aula. Er zijn mooie groene keycords met ‘Club412’ erop gekocht, daaraan kwamen naamkaartjes met telefoonnummer voor noodgevallen. Er zijn groene sjaals geknipt, om er allemaal ‘n beetje hetzelfde uit te zien en nog veel meer! De bus kreeg wat vertraging maar even later waren we op weg in een goede sfeer met veel tassen met lekkers. Toch altijd leuk, zo’n bus- ritje! Aangekomen in Amersfoort, tegelijk met de groep uit Leusden, werd een kennisma- kingspel gedaan, afgesloten door een gebed van pastor Ad. Ondertussen werden snel de broodjes en drank klaargezet, want het bleek slim te zijn om vroeg naar het Eemplein te gaan, want het was er al aardig druk. De soep en broodjes vonden gretig aftrek: op naar het plein. Er was een opstopping, omdat we van wege de veiligheid gecontroleerd werden: de pot jam en pasta moesten ingeleverd worden (glas was verboden), maar we waren blij met de controle. We vonden een goede plek, best vooraan. De regisseur vroeg of we op een gege ven moment "Barabas" wilden roepen, en "krui sig hem". Dat is wel heftig! En dat deden we ook niet allemaal. Op het podium stond een orkest in het wit in een doorzichtige tunnel en ernaast stond het koor in het wit. Er was een camera die over een lijn door de lucht ging. Grappig dat er brood gekocht werd bij Het is ze weer gelukt! Gemengde Zangvereniging Crescendo heeft de afgelopen maanden hard gewerkt aan een gevarieerd programma van o.a. klassieke wer ken en muziek uit diverse musicals. We zijn er tevens in geslaagd om ons repertoire gro tendeels te vernieuwen. Daarnaast zijn wij zeer vereerd met het aanbod van Thea Vermeulen-Peek, om samen met onze vereniging dit concert te kunnen aan bieden. Ook zal deze middag worden opgetreden door Zeemanskoor De Leyezangers uit Tilburg. Zij zullen zeker zorgen voor een aantal bij iedereen bekende liederen uit hun repertoire. Zangvereniging Crescendo staat ook nu weer onder leiding van Winnie van der Loo-Kosters, terwijl Cia de Backer aan de piano voor de begeleiding zorg draagt. Dit bijzondere concert zal plaats vinden in Den Boogaard en begint om 14.00 uur. De toegang is gratis. Voor verdere informatie van Crescendo, zie: www.crescendo-moergestel.nl Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois terwijk. Deze week deel 6. Penningmeester Joost van der Schoot schrijft over zijn vrijwilli ge bestuurderstaak en motivatie. Als bewoner van de Logt in Oisterwijk, heb ik me verbonden met MoergestelGlas. Ik heb daarvoor verschillende redenen: mijn vrouw werkt vanuit huis en heeft internet nodig. Ik ben docent en na school gaat het werk (via internet) vaak door. Op dit moment hebben we ADSL en zitten vooraan op de lijn. Verderop in de straat wordt het ADSL signaal steeds zwakker en hoe meer gebruikers hoe minder internet erover blijft; wie het eerst komt het eerst maalt? Ik werk in Eindhoven en ga het liefst op de fiets naar mijn werk. Ik gebruik mijn GSM voor muziek tijdens het fietsen. Omdat ik de GSM van de baas heb, zette ik de radio aan. Na zo'n 2km ruiste mijn GSM alleen nog maar. De volgende 5 km was het soms ruis, soms een flard van een programma, Al bij al frustrerend. Nu luister ik alleen nog mijn eigen MP3’s Ik woon ongeveer 10 jaar in Oisterwijk en voel me helemaal ingeburgerd. Ik wil graag iets terug doen voor de mensen om me heen die me helpen me hier thuis te kunnen voelen. Ik doe mee met MoergestelGlas, als penningmeester. Soms is het lastig als er weer een hobbel ligt op weg naar de realisa tie van glasvezel, mensen stellen dan, terecht, vragen over de status van het net werk. Afgelopen week kwamen mensen van Spitters (de aannemer) bij ons om te bezien hoe ze het glasvezel moesten laten lopen in het land. Het gaat nu echt gebeuren. De eerste factuur betreffende het aanleggen van het netwerk is binnen en betaald, onge veer €37.000! Volgende week leest u over de voortgang. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Op Kinderdagverblijf Mokido van Kin deropvang Humanitas besteden wij extra aandacht aan de Week van het Jonge Kind. De Week van het Jonge Kind is voor iedereen die betrokken is bij het jonge kind. De bedoe ling van deze week is om aandacht te vragen voor de zo belangrijke, eerste jaren van het kind en om te laten zien wat er in het land gebeurt voor jonge kinderen en de gezinnen waarin zij opgroeien. Ouders kunnen in deze week in gesprek gaan met allen die betrokken zijn bij de opvoeding van hun kind(eren) om zo te laten weten wat voor hun belangrijk is. Om deze week extra aandacht te geven orga niseren wij op maandag 11 april 2016 een kof- fie-uurtje in samenwerking met Annelien van Baast (jeugdverpleegkundige). Tijdens dit uurtje (van 10.00-11.00 uur) bent u van harte welkom bij ons op Kinderdagver blijf Mokido (Kloosterlaan 30) om vragen te stellen over uw kind in de peuterleeftijd of om met andere ouders hierover in gesprek te gaan. Wij zorgen voor interessante stellingen en natuurlijk staat de koffie/thee voor u klaar. Uw kind(eren) mag natuurlijk ook mee om even te komen spelen. Om in te kunnen spelen op de hoeveelheid ouders en kinderen, ontvangen graag uw aan melding voor dinsdag 5 april 2016. U kunt uzelf (en uw kind) aanmelden door een e-mail te sturen naar: kdvmokido@kinderopvang humanitas.nl of te bellen naar Kinderdagver blijf Mokido: 513 3906. de Oisterwijkse meesterbakker Robèrt! Prachtige liederen en goede acteurs zorgden voor een aangrijpende belevenis. Na afloop hadden we gelukkig nog wat te eten en te drin ken en hadden we een voorspoedige reis terug. Het was mooi om de tieners met elkaar bezig te zien en we hopen dat dat de aanwezigheid op de clubavonden ten goede komt en dat ze elkaar vasthouden! Op http://www.club412.n ziet u foto’s en een film! Levenskunst voor wie goed oud wil worden Verschillende samenwerkende organisaties zoals KBO-Oisterwijk en Seniorenverenging 50 Plus-Moergestel behartigen en (h)erkennen hoe boeiend het kan zijn om bewust de levens- fase van het ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast haar rijkdom ook haar moeilijkheden en ongemakken. De werkgroep “Levenskunst voor wie goed oud wil worden” bestaat vijf jaar en vertoont in het voorjaar drie speciale voor dit thema gekozen film- I voorstellingen. J Na het succes van Into the Wild en Brassed J Off wordt Yalom’s Cure vertoond. De filmop- names zijn meer dan een 'gewone' biografie: het is een existentiële reis samen met Dr. Yalom door de vele lagen van de menselijke geest. Net zoals in de vele boeken die hij schreef, deelt hij hier zijn fundamentele inzich- ten en wijsheid. De film wordt vertoond in een matinee- en/of avondvoorstelling. Na elke voorstelling is er zoals gewoonte een nabespreking in dialoog- vorm met kleine groepjes onder leiding van deskundige gespreksleiders. I Het verhaal: In deze documentaire film uit 2014 geeft Yalom niet alleen inzicht in zijn 1 ideeën, maar leren we ook zijn persoon kennen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3