Jozef informatie Bart van de Snep scheut Opbrengst Vastenactie 2016 Themaviering zondag 10 april Protestantse gemeente Oisterwijk Ga mee met de WereldJongerenDagen 2016 in Krakau! leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Monuta Tom van Dijk oud-Indiëganger Moergestel, 26 maart 2016 I echtgenoot van Mien Smolders 29 september 2012 Met verdriet, maar ook met een gevoel van berusting laten wij weten dat is overleden, onze pa, schoonvader, opa en overgrootvader Het afscheid heeft op vrijdag 1 april 2016 in besloten kring plaatsgevonden. Dankbaar zijn wij voor de goede zorg gedurende de laatste fase van zijn leven in het Zorgcentrum Park Stanislaus in Moergestel. Jos en Marianne Tim, Paul, Sam Gerda en Ton Kiki en Bart Lucas, Kick, Skip Raoul en Dieuwertje Woensdag 13 april 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Eucharis tieviering. Voorganger: pastor A. Verest. Correspondentieadres Guido Gezellelaan 196 5051 ME Goirle Lambertus Antonius Door de collectanten is een bedrag van 2542,38 opgehaald, collecte en bus kerk en Stanislaus: €362,99. Bij elkaar levert dit een be-drag op van 2905,37. Met jullie hulp en inzet kan hij 38 kinderen in huis en 168 kinderen buitenshuis verzor gen, dank voor jullie mooie resultaat. Af. O. V.-groep Moergestel Een zwaar, verdrietig proces, waar je langzaam alles ziet wegglijden watje vader je vader maakte. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Donderdag 7 april 19.00 uur is er weer een nieuwe uitzending, waarin deze week o.a.: Plus-tijd; Plus-tijd; Die Naem- loose Speelers; Horen, Zien en Mee praten. Vrijdag 8 april vanaf 19.00 uur en zaterdag 9 april vanaf 12.00 uur kunt u de uitzen ding ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 10 april kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Laurens van der Aa; techniek Stephan van der Aa. Tijdens de bliksemactie in de Goede Week voor Pasen, 21-25 maart, is er door 38 vrij willigers gecollecteerd voor het Vastenactie- project van Moergestel in 2016, t.w. de kin deren van het weeshuis ‘Love of Africa’ in de plaats Rubirizi in Oeganda. Op zondag 10 april 11.00 uur verzorgt Zang groep Inspiration een viering met als thema: "Volg ik Jezus?" Geloven in God, die de wereld heeft bestemd voor het geluk van de mensen. Geloven dat zijn Geest nog steeds mensen blijft bezielen en oproepen om de weg van zijn liefde te volgen. Geloven in mensen die in zijn voetsporen treden om zo "mensen van liefde" te worden. Wij nodigen u uit samen mee te bouwen aan Gods droom: een nieuwe hemel en aarde, waar het goed is om te leven voor allen. Om dit te bereiken moeten wij samen pro beren de goede stappen te nemen. parochie 9 -16 april 2016 Wereldjongerendagen Wat zijn nu eigenlijk de Wereldjongeren- dagen(WJD)? De WJD is het grootste jon gerenevenement ter wereld. Vanuit de hele wereld reizen miljoenen jongeren af om samen het geloof te vieren, de paus te ontmoeten, Agenda Dinsdag 19 april, 10.00 uur: werkgroep Zie kenpastoraat Woord van de pastor Dat het leven doorgaat en de wereld ‘door draait’, ondanks de verschrikkingen waar we dagelijks van horen, blijkt een grote waarheid. De acute problemen van de wereld mogen ons niet verlammen in onze dagelijkse ge richtheid op de ander. Zelfs ook op de Ander. Het is belangrijk om door te gaan met het bouwen aan goede en betrouwbare relaties. Daarbij kan het perspectief van Pasen ons extra motiveren om tegenover het kwaad in de wereld het goede te zetten en de wanhoop te trotseren in ons hart en in dat van onze medemensen. Want ons geloof is geen idee, maar een leven. Sander Kesseler dankt namens de kinderen van het weeshuis voor iedereen die een geld bedrag gegeven heeft. Velen gaven met gulle hand. Ook dankt hij alle vrijwillige collec tanten voor hun belangeloze inzet. Zondag 10 april, Ds. Wil van Egmond, 10.15 uur Op de zondagen 10, 17 en 24 april houden we in Hilvarenbeek, Oisterwijk en Tilburg een ‘preekcarrousel’. Drie voorgangers rou leren in de drie gemeenten met een kerkdienst rondom het thema ‘Vincent van Gogh’. Daar bij kiezen we een Bijbellezing en liederen. Deze zondag gaat het over ‘De Zaaier’. Tijdens de dienst wordt Theo Nijman ont heven van zijn taak als ouderling. We bedan ken hem voor zijn werk als voorzitter van de kerkenraad. De collectes zijn voor de Rudolph Stichting en Eigen kerk. Er is jeugdkerk, kinderne- vendienst en crèche. Na de dienst: Van Hand tot Hand Na afloop van de dienst komt de familie Heer- kens uit Berkel-Enschot iets vertellen over de stichting die zij steunen in Sri Lanka. De stichting ‘Van Hand tot Hand’ ondersteunt projecten die kinderen helpen in Sri Lanka. Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl Pinksteractie WNM (1) Geloven in de ander - samen op zoek naar perspectief en hoop, Pinksteractie van de Week Nederlandse Missionaris. Missionarissen en missionair werkers geven dagelijks concreet handen en voeten aan ‘gelo ven in de ander’. Door hun christelijk geloof gemotiveerd, leven zij samen met kwetsbare en arme mensen in alle delen van de wereld. Met hun aanwezigheid zeggen zij: ‘Ik geloof in jou. Wie je ook bent, wat je ook doet, waar je ook vandaan komt en hoe anders jij ook bent.’ Dat geeft mensen kracht en moed om hun eigen situatie te veranderen. Samen zijn zij verbonden in de hoop op een betere toe komst. Tijdens de Pinksteractie van de Week Nederlandse Missionaris (WNM) van 7 tot en met 15 mei 2016 kunt ook in actie komen vanuit uw geloof in de ander. Geloven in de kracht van kwetsbare en getrau matiseerde vrouwen staat centraal in het werk van missionair werkers Anneke Kok (63) en Martine Buijs (34). Beiden gaan op hun eigen wijze samen met deze vrouwen op zoek naar perspectief en hoop, op weg naar een betere toekomst. Anneke doet dat al 25 jaar in Chili en Martine sinds 4 jaar in Bolivia (wordt ver volgd) Er is geen weg naar vrede, vrede is de weg Het is tijd voor vrede, vindt de Franciscaanse Beweging. De Franciscaanse Beweging (FB) organiseert daarom in het Pinksterweekend van 13 tot en met 16 mei, een Pinkstervoet- tocht die in het teken van vrede staat. De driedaagse voettocht is zowel een vredesma- nifestatie als een bezinnende voettocht. Door de vreedzame activiteit van het lopen komt men automatisch tot reflectie. Met deze com binatie van persoonlijk en maatschappelijk betrokken-zijn vraagt de FB aandacht voor de vrede. Er wordt drie dagen gewandeld in groepen van acht tot tien deelnemers, over een afstand van 8 of 16 kilometer. De groepen worden ruwweg op leeftijd samengesteld. Zo zijn er groepen voor kinderen, jongeren, jong volwassenen en volwassenen. Op die manier zorgt de FB ervoor dat de gesprekken onder weg aansluiten bij de belevings-wereld van de deelnemers. Dit jaar is vredelievend het thema. Dat thema zal centraal staan tijdens de wandelingen en overwegingen in het weekend. De combinatie van wandelen en overwegingen is karakte ristiek voor de Pinkstervoettochten van de Franciscaanse Beweging. Aanmelden en meer informatie via www.fran- ciscaansebeweging.nl Pastor Ad Verest secretariaat Zaterdag 9 april 19.00 uur Kapel Park Stanislaus: Vooravond van 3de zondag van Pasen. Eucharistie viering met samenzang. Voorganger: pastor Ad Verest. elkaar te ontmoeten en vriendschappen voor het leven te sluiten. De WJD vindt eens in de drie jaar plaats, afwisselend binnen Europa en buiten Europa. Dit jaar is het in Krakau. Stap naar de a/Ander Jong Bisdom Den Bosch organiseert een 16 daagse reis van 18 juli tot 2 augustus 2016, genaamd ‘Stap naar de a/Ander’. Deze reis begint met een voorprogramma in het Poolse bisdom Bielsko-Zywiec, waar we 7 dagen te gast zijn. We beleven daar een stuk cultuur, geloof, ontmoeting en Poolse gastvrijheid. We doen ook vrijwilligerswerk en bezoeken Auschwitz. Zou je graag meer willen weten? Voor vragen kun je altijd contact opnemen met pastor Ad op ad.verest@jozef-parochie.nl Zondag 10 april 11.00 uur kerk Sint Jans Onthoofding: Eucharistieviering van 3de zondag van Pasen, themaviering met zanggroep Inspi ration. Voorganger: pastor Ad Verest. Piet Ketelaars e.v. Jo Wolfs (mgd.); overleden ouders Verhoeven-van Laak (jgt.) Inge uit Oirschot: “Ik heb nu twee keer de Wereldjongerendagen (WJD) meegemaakt, het gevoel dat je ervaart is een gevoel van er mogen zijn, zijn wie je bent, het geloof beleven en bijzondere mensen ontmoeten. In augustus is het in Krakau in Polen: aan alle jongeren zeg ik: ga zeker mee want het is een geweldige ervaring!!” Ben of ken jij iemand tussen de 16 en 30 jaar oud die graag een onvergetelijke reis wil ma ken? Twijfel niet en ga mee naar de WJD! Oisterwijk, 3 september 1927 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 APRIL 2016 I in Dijk Margriet ïvcjn Ingen p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Kerk: Si. lans Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven V VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl De steun bij Iedere uitvaart. Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B513 1424 P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 513 1204 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2