1 Gerard Horvers Huis Gezamenlijk lenteconcert van RSO en Shantykoor Ziehier! Onthullingen over Nemerlaer en zijn kasteelhoeven Op donderdag 14 april om 20.00 uur houdt heemkundekring De Kleine Meijerij in Herberg van Boxtel te Haaren een ‘verkoopdemonstratie.’ Zo ziet Rien de Visser zijn presentatie over het kijk-, kennis- en verhalenboek “Ziehier! Wij verkopen 77 kasteelhoeven”, dat onlangs over de pachtboerderijen van de kas telen Heeswijk en Haaren is verschenen. Preventie homeparty alcohol en drugs F DE KLEINE MEIJERIJ POLITIEBERICHT U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Wil jij ook kennismaken met handbal? Dat kan! Alle leeftijden! Proeftrainen: roef@handbal.nl of bel Erik 013-5132848 Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Ron. oosterwijk politie. nl Rien stamt uit de Heeswijkse slotbewaarders- familie. Met zijn achtergrond als beleidsadvi- seur cultuurhistorie deed hij het onderzoek en schreef hij de teksten. Zoon Florian de Visser, ontwerper, bedacht het concept, maakte ruimtelijke ensemble-maquettes en deed de vormgeving. Met een innovatieve en creatieve blik erfgoed ons meer eigen maken, is hun boodschap. Herberg Van Boxtel, Oisterwijksedreef 2, Haaren, 14 april 2016, 20.00 uur. Op deze avond is “Ziehier! Wij verkopen 77 kasteelhoeven” 184 pagina’s, hardcover, lands- capeformaat, prijs 19,95) te koop. Het boek is verder verkrijgbaar bij de Meierijsche Museumboerderij in Heeswijk (mede-uitge- ver), www.museumboerderij.nl en via www.erf- goedbrabant.nl over ons winkel. We vragen een eigen bijdrage van 2,00 per persoon aan niet leden. Leden hebben gratis toegang. Deze homeparties zijn zeer geschikt als u: - meer wilt weten over een goede begeleiding van uw opgroeiende kind en alcohol- en drugs gebruik. - wilt praten met buurtouders of ouders van vrienden van uw kind over dit onderwerp - vragen over alcohol drugs wilt stellen aan een preventiemedewerker. Het enige wat u hoeft te doen is vijf of meer andere ouders thuis uit te nodigen. Dit kunnen buren, familie, vrienden of kennissen zijn met kinderen van ongeveer 10 t/m 18 jaar. Het tijdstip en het programma worden in overleg bepaald. Een homeparty duurt ongeveer een a twee uur. spetterende gezamenlijke afsluiting. Alleszins de moeite waard dus om naar te komen luis teren. Kaarten zijn te bestellen via de website van het RSO: www.rsomiddenbrabant.nl en het ticketbureau van de concertzaal: www.thea terstilburg.nl. Indien u nog vragen heeft (b.v. over rolstoel- plaatsen) kunt u contact opnemen met con tactpersoon Noor de Beer, tel. 504 2447. GEEN PAASCOMMUNIE In Herberg Van Boxtel, met een patent op sterke verhalen en zelf een van de kasteelhoe ven, zal Rien de Visser ook het ‘goede’ leven van jonker Alberic en juffrouw Koosje uit de doeken doen. Geen paascommunie voor de jonker, ordonneert aartsbisschop Zwijsen. Trouw ze of zend ze weg! Zo vermaant de Heeswijkse pastoor. Tijd voor eerherstel?! Maar centraal staan de 12 pachtboerderijen in Midden Brabant, die in het pootmeesters- boek van 1958 genoteerd staan als Kleine Hoef en Groote Hoef op Baarschot, de Kasteelse Hoef, Hoef aan de Laan, Hoef aan de Haarense Dreef 1 en 2, Hoeve De Kievitsblek, Hoefje De Schaapskooi, Hoefje Roseph, Hoefje Holeneind, Hoef Watermolen en Kleine Hoef Moergestel. Tal van merkwaardigheden en een schat aan ‘nieuwe’ beelden passeren de revue. Ziehier! wordt een boeiende avond vol onthullingen. Belangstellenden kunnen voor het maken van een afspraak contact opnemen met: de coördinator van het Gerard Horvers Huis: 06 22382085 of per email amghh2014@gmail.com Heemkundekring Op 19 en 20 april in de concertzaal van Tilburg EEN ROYAAL MENSENLEVEN Koop je in 1835 als Brabants gouverneur een half geruïneerd Kasteel Heeswijk met maar 4 pachthoeven, dan moet je op boerderijenjacht, wil je dicht bij de koning komen. Laat je in 1895 als laatste kasteeljonker zonder (wette lijke) nazaten een droomkasteel in Heeswijk en Haaren na met maar liefst 80 pachthoeven, dan moet je het een royaal mensenleven lang behoeden voor je eigen gelddorstige familie! Ook 12 pachthoeven in Esch, Haaren, Oister- wijk en Moergestel. Mag je in 1963 er als erf genamen eindelijk over beschikken, dan ga je het kapitale goed versnipperen en verkoop je de meeste van de 77 overgebleven kasteelhoe ven! Veelal aan de pachters, enkele, samen met de Nemerlaer, aan Brabants Landschap. ROUTE 77 Als cultuurmakelaars registreren de auteurs de kenmerken van al die 77 plekken kort voor de verkoop rond 1963 en nu, 50 jaar later, wat je terplekke ook aantreft. Ze zien plekken als cultuurbiotopen, ensembles die krioelen van mensenleven en mensenwerk. Van doodge woon en alledaags tot subliem en zeldzaam. Op hun ROUTE 77 komt het boerenleven op al die plekken breed in het vizier naast het adellijk denken, dromen, doen en laten vanuit de kastelen in Heeswijk en Haaren als ‘macht- centrales’. Heemkundekring “De Kleine Meijerij” Berkel-Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren, Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk, Udenhout Een homeparty is een voorlichting aan huis over alcohol andere drugs in de opvoeding van pubers. Deze voorlichting is georganiseerd volgens de ‘Tupperwaremethode’. U nodigt thuis familie en vrienden uit die ook kinderen in de puberleeftijd hebben en die ook meer willen weten over dit onderwerp. Een preven tiewerker van Novadic-Kentron verzorgt de bijeenkomst en stemt het programma af op de wensen van de ouders. Iedereen kan ook vragen stellen over alcohol drugs, jongeren en opvoeding. Vrijwilligers gezocht Onze stichting (bestaande uit het Inlooppunt en het Gerard Horvers Huis) draait volledig op de bereidwillige medewerking van vrijwil ligers met een warm hart voor Oisterwijk en haar inwoners. Iedere week opnieuw zetten zij zich met hart en ziel in om ouderen uit de gemeente Oisterwijk een eigen plek te geven in de huiskamer van het Gerard Horvers Huis. Belangrijk werk, waarbij ze uw hulp heel goed kunnen gebruiken. Want er is veel te doen. Op dinsdag 19 en woensdag 20 april 2016 geeft het RSO Midden- Brabant, alweer voor de negentiende keer, haar lenteconcert in de Concertzaal van Tilburg. Dit jaar wordt dit een concert samen met Shantykoor Nooit te Water. Op beide dagen begint het concert om 14.00 uur en duurt het tot ongeveer 16.30 uur. De kaartjes kosten 10,- en zijn inclusief de garderobe en koffie, thee of bronwater tijdens de pauze. RSO Midden-Brabant maakte zijn start in Hilvarenbeek, maar trekt vandaag de dag gekwalificeerde muzikanten aan uit heel Midden-Brabant. Het orkest staat onder lei ding van dirigent Maarten Jense. Tijdens hun concerten laat het RSO vooral bekende melo dieën horen die Maarten Jense speciaal voor dit orkest gearrangeerd heeft. Het betreft mooie en toegankelijke muziek die gebracht wordt in een mix van stijlen. Naast de reguliere orkes- tinstrumenten zijn dat onder meer ook piano, gitaar, banjo, accordeon en blokfluit. Als wijkagent kom ik veel jeugd op straat tegen die alcohol en drugs gebruiken. Heel veel ouders hebben vragen over het gebruik van alcohol en drugs. Als wijkagent heb ik hierover contact opgenomen met Novadic-Kentron. Samen met Novadic-Kentron willen wij een home party organiseren. Wat houdt dat in: U kunt als ouders een zogeheten homeparty organiseren, of een homeparty bij u in de buurt bijwonen. Aanmelden Als u interesse heeft voor een home party kunt u contact opnemen met mij als wijkagent via het telefoonnummer 0900-8844 of een mail naar mij te sturen ron.oosterwijk@politie.nl De residentie van shantykoor Nooit te Water, dat onder leiding staat van dirigent Ad Verhagen, lig iets oostelijker, in Hooge Mierde. Maar de leden van dit gezelschap zijn inmid dels uit de hele Kempenregio afkomstig. Het shantykoor brengt liederen vol weemoed en hartstocht over het zware bestaan van de zee man. Het verlangen naar drank, vrouwen en vertier is in dat bestaan niet weg te denken. keer per maand) op woensdagochtend, maar vooral op donderdagmiddag de gasten willen ontvangen en een luisterend oor willen bie den. 2. Een vrijwilliger die coördinatietaken wil uitvoeren. 3. Een vrijwilliger die de contacten met moge lijk nieuwe gasten legt en die de nieuwelingen introduceert in het Gerard Horvers Huis. Meer informatie over het Gerard Horvers Huis en de vacatures vindt u op onze website: www. gerardhorvershuis.nl. Samen lunchen Op dinsdag 5 april verzorgen wij van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch in het Gerard Horvers Huis. Voor een geringe bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Let op: aan melden voor de lunch is wel noodzakelijk. Dit kan voortaan via het nieuwe telefoonnummer 06 23469293. Afwisselend concert De combinatie van RSO Midden-Brabant en Shantykoor Nooit te Water levert het publiek een afwisselend concert op, boordevol muzikale kwinkslagen, maar op z’n tijd ook een moment van ingetogenheid. En het geheel krijgt een We zijn dringend op zoek naar: 1. Enkele vrijwilligers die beurtelings (1 of 2 Onze coördinator stopt met ingang van 1 mei met haar werkzaamheden. Zij heeft de afge lopen jaren vol energie gestoken in het verder op- en uitbouwen van de activiteiten voor kwetsbare ouderen in het Gerard Horvers Huis. De organisatie is nu haar pioniersfase voorbij en “staat als een huis”. Hartelijke gast vrouwen ontvangen wekelijks mensen die ongewenst in een isolement zijn geraakt en bieden hen daar een luisterend oor. In de gezel lig ingerichte huiskamer kunnen de ouderen de andere gasten ontmoeten en kunnen zij om de week op dinsdagen samen lunchen. PAGINA 7 t ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MAART 2016 mtó A»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7