Kees Ketelaars exposeert in Beeldentuin Terlucht Jeugd vakantie week 2016 9 en 10 April, kleurrijke kunstuitingen in het Lodewijkskerkje Oisterwijk Kringloop bedrijf Oisterwijk Nieuws van het Oranjecomité Ut Gèssels Glas Eerste keus in tweedehands kleding!! Pantalons vanaf 3,50 Jeans spijkerbroek vanaf 3,50 Extra collectie truien vanaf 3,00 Tiliander: geen Theaterkassa op vrijdagavond Theaters Oisterwijk Moergestel Camping Ib-itsia in Tiliander ENKELE VOORBEELDEN Kom uzelf overtuigen in onze overzichtelijke winkel op het adres: Veldweg 8, Oisterwijk Zijstraat Sprendlingenstraat Openingstijden van de winkel: Dinsdag t/m vrijdag: van 9.30 tot 17.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur Iedere week een nieuwe collectie modieuze kleding Tegen voor iedereen betaalbare prijzen Tevens een ruime keuze in dames-, heren- en kinderkleding Er was eens... PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 30 MAART 2016 HBHH 4 I Oranjecomite Moergestel COLUMN De toegang is gratis, de kunstenaars vragen na afloop van hun optreden een financiële bij drage ‘voor wat het u waard is’. Voor het gebruik van een drankje in de Voorhof is con tant geld nodig. Komt het zien, horen en ervaren. Een tijd dat inschrijven voor de JVW alleen kon middels een briefje. Ook dit jaar kan inschrijven simpel en snel via onze website: www.jvwmoergestel.nl. De inschrijfperiode opent 1 april (nee, dat is geen grapje!). Tot 24 april kan er voor 22.50 deelgenomen aan de JVW, dit jaar van 29 augustus t/m 2 septem ber. Wegens omstandigheden is er geen vrijdag- avondkassa meer, mits er een voorstelling speelt. Als er een voorstelling speelt is de kassa 1 uur voor aan vang geopend. Kees Ketelaars toont hier een viertal werken die alle vier zeer geschikt zijn voor plaatsing in een tuin. Onderhoudsarm en duurzaam. De Beeldentuin is afgelopen vrijdag geopend door Loes Meeuwisse, Wethouder van cultuur in Goes. De expositie loopt tot eind oktober 2016. www.terlucht.nl U bent van harte welkom. EVENEMENTEN TILIANDER Tiliander City Filmhuis - Boyhood Maandag 4 april 14.00 en 20.00 uur Entree: 6,50 Leden 5,00 Met mij gaat alles goed - Begijn le Bleu Zaterdag 9 april 20.30 uur Entree: 15,00 inch Koffie/thee voor aanvang GUO Balfolkavond - Laguz (NL) Zaterdag 9 april 19.30 uur Entree: 10,00 www.theatersoisterwijkmoergestel.com MoergestelGlas legt een open glasvezelnet werk aan, d.w.z. dat de glasvezel die in de woning wordt aangebracht alle bestaande leverbare diensten aan de gebruiker kan leveren. In theorie kunnen alle dienstenle veranciers met hun pakketten op het net werk leveren. In de praktijk is het zo dat er op dit moment nog een onderhandeling met een aantal landelijke providers gaande is maar Plinq, solcon en Trined kunnen hun diensten nu al leveren. Volgende week leest u een verhaal van Joost. MoergestelGlas brengt u door deze wekelijkse column een inkijk op de vele handelingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Onny tussen 16.00 en 17.30 een kleurrijk levensverhaal vertellen. Een verhaal voor men sen tussen de 10 en de 100 jaar die zich graag laten meeslepen in haar met geuren en kleuren omlijste wereldbeeld. Nelleke is beeldend kun stenaar en ijveraarster voor de Brabantse cul tuur in taal en historie. Binnenkort schieten de glasvezels bij de leden naar binnen. En wanneer de appara ten van Aquastora klaar zijn om de glasve zels te belichten kan er dan ook daadwerke lijk van een internet-, TV- en/of telefonie- provider gebruik worden gemaakt. Men moet dan uiteraard wel de keuze maken van welk pakket van desbetreffende leverancier ze willen nemen. Informatie over de pakket ten en de aanmeldpagina zal t.z.t. op kem- penglas.nl verschijnen. Een nieuw abonne ment is zo aangevraagd en een nieuwe glas- vezelmodem en installateur staan binnen een paar weken voor uw voordeur. Het opzeggen van uw huidige abonnement is andere koek, evenals de plaats waar het glas naar binnen moet. Binnen enkele weken krijgt elke lid de mogelijkheid om één van onze informatieavonden bij te wonen in april. Hiermee zijn wij in staat om alle leden opti maal voor te bereiden op het aankomende glaskabeltje en wat men moet doen, of wat er binnen moet gebeuren en wat er opge zegd of geporteerd moet gaan worden. Ons advies is om daar even te komen luiste ren. Het is namelijk ook voor ons ondoenlijk om iedereen persoonlijk te bezoeken. In het weekend van 9 en 10 april worden in het Lodewijkskerkje aan de Kerkstraat in Oisterwijk diverse kunstuitingen tot uitdrukking gebracht. Het thema van dit weekend is ‘kleurrijk’. Kleurrijke mensen laten hun werk zien en horen en stellen zich in dit weekend graag aan u voor. Schilder/fotograaf Onny de Bont uit Berkel- Enschot toont op zaterdag 9 én zondag 10 april tussen 12.00 en 16.00 uur haar schilder en fotografiewerk. Tijdens deze expositie is Onny aanwezig en vertelt u graag wat haar inspireert. Kleur geven aan de wereld om haar heen is naar eigen zeggen een levensbehoefte. Zij laat zich inspireren door de natuur en schijnbaar alledaagse dingen die zij met haar kunst naar haar hand zet. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois terwijk. Heel leuk initiatief om een buisje met glas te bekostigen en in de grond te leggen maar daar houdt het werk voor MoergestelGlas niet op. Over het glas moet uiteindelijk licht van A naar B verzonden worden zodat met die honderden MB's aan knipperende licht straaltjes per seconden er allerlei services tegelijkertijd worden verzonden en ontvan gen. Programma 9 en 10 april 12.00 - 16.00 uur, expositie door Onny de Bont, schilder/fotograaf 9 april 16.00 - 17.00 uur, sfeermuziek door Lorien, zang begeleidt op harp en gitaar 10 april 16.00 -17.30 uur, een kleurrijk levens verhaal door Nelleke de Laat De Jong Ghesellen spelen de muziek/toneelspektakel Camping Ib- itsia, geschreven door eens van onze leden John Poulisse, onder regie van Ans Maas en John Poulisse. Stuk gaat over een rustige buurt met wat luid ruchtige buren. Een doldwaas avontuur naar een boek van Dolf Verroen. Samen op de drukke jeugdcamping belooft het een dolle boel te worden. Komt het zien het belooft een hele fijne middag te worden en zeker als jullie er ook allemaal zijn natuurlijk. Aansluitend op de expositie van Onny kunt u op 9 april tussen 16.00 en 17.00 uur luisteren naar de zusjes Jager die samen het muzikale duo Loriën vormen. Zij spelen diverse muziek stijlen en daarnaast schrijven zij hun eigen, veelal Engelstalige, liedjes. Daarbij begeleiden zij zichzelf op harp en gitaar. Hun muziek laat zich het best omschrijven als sfeermuziek in het genre singer-songwriter. Op zondag 10 april zal ras verteller Nelleke de Laat in aansluiting op de expositie van In het Zeeuwse ‘s-Heer Arendskerke is Tuin centrum Terlucht gevestigd. Daar hebben de eigenaars een beeldentuin opgericht. Deze wordt beheerd door de kunstenares Hendrike Huysmans. Dit jaar exposeren er negen kun stenaars uit het gehele land, met zeer divers werk. Bronzen beelden, glaskunst, polyester, conceptuele kunst, hangende gedichten en stalen sculpturen. Tenslotte kunnen de kinderen in de namiddag genieten van een film in Den Boogaard, terwijl hun ouders en iedereen die nog aanwezig is, allemaal meezingen en de voetjes van de vloer gaan tijdens een spetterend optreden in de tent. Halverwege de avond sluiten we deze nationale feestdag samen klinkend weer af. Alle activiteiten spelen zich als vanouds af op en rondom ons eigen Sint Jansplein, dat op deze dag ook bekend staat als Oranjeplein. We houden jullie de komende weken op de hoogte van wat er allemaal gaat gebeuren. Het Oranjecomité Moergestel Peter, Debby, Heidy, Wendy, Daniëlle, Jeanine Nick Zaterdag 16 en zondag 17 april om 14.00 uur in Tiliander. Prijs: 5 Euro; kaarten aan de kassa, www.toneeloisterwijk.nl Zoals andere jaren, zijn we de voorbereidingen voor Koningsdag weer in volle gang! Alle ideeën krijgen vorm waardoor we kunnen zeggen dat het wederom een spetterend feest beloofd te worden, net als voorgaande jaren. Hierbij alvast een tipje van de sluier. Traditiegetrouw start ook deze Koningsdag met een Oranjeviering in de kapel van Park Stanislaus, gevolgd door de bingo voor alle senioren van Moergestel. Na het défilé van harmonie Prinses Juliana start bij basisschool “De Vonder” de versierde fietstocht. Rond het middaguur kunnen de fietsen en skelters aan de kant, zodat de jeugd van Moer gestel zich kan uitleven op de spelenkermis. De volwassen kunnen genieten van een hapje en een drankje bij de Oranjebar of op ons gezellige terras.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3