Tweede ster KVO Centrum Moergestel t Ut Gèssels Glas Oud... en dan? Moergesteldiner: muziek en Italiaans op het menu Palmzondag 2016 Komende periode bij Huis voor Zingeving Ruimte voor rouw en verlies - Lezing door Jeannette van Hoek f Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen 'Moergestel-Nieuws': voor alle nieuws en informatie uit Moergestel! buurtgenoten Nog enkele plaatsen vrij! GEEF ELKAAR DE HAND! ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 MAART 2016 PAGINA 3 COLUMN Wijkagent Ron Oosterwijk, Gerard Poirters en Peter Ligtvoet bij de 2e tegel die gelegd gaat worden. Foto: v.l.n.r. Fenne, Gwenn, Inge en Linda met hun zelfgemaakte Palmpaasstok Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois- terwijk. Deze week deel 4: de start 'It giet oan’ zeggen ze in Friesland. Een uit spraak die wij nu ook best wel een keer wil len gebruiken in Moergestel. Het heeft toch net iets meer dan "ut goi dur!" De afgelopen week hebben we flinke stap pen gezet. Maandag hadden we een afspraak op het gemeentekantoor. Aan tafel verschillende wijsheden. Aan de ene kant de uitvoerder van Spitters en iemand van de detail engineering van Spitters. Want we hebben het niet meer over de grote getallen maar over de details. Uiteraard heel belang rijk, want wij kunnen het licht wel gezien hebben maar dat heeft nog niets met glasve zel te maken. Verder directie en uitvoering van Terra Milieu. Nu zul je denken: weer iemand die geld moet hebben? Ja dat klopt. We hebben in onze gemeente stukjes met vervuilde grond en volgens de Arbo mag je daar zo maar niet in graven, want dat is ongezond voor de werknemers. Ja we heb ben veel geleerd het afgelopen jaar. Zucht zucht. Voor een slordige 80.000,- tref je dan bedrijven als Terra Milieu die dat dan bin nen de Kempen voor je willen onderzoeken. En ja het was de goedkoopste van de 4. Maar we gaan verder met de voorstelling. Met gepast tijdsverschil komen de mensen van de gemeente Oisterwijk waar we een afspraak mee hadden. Allereerst Albert van Dijen. Alom bekend denken wij en door ons zeer geroemd van wege zijn pragmatische opstelling, houding t.o.v. het project en altijd positieve instelling en inbreng. Van ons mag hij morgen burge meester worden (sorry Hans). Naast Albert niemand minder dan onze eigen Moergestelse Ad Melis. Dat praat ook al makkelijk want we spreken dezelfde taal. Ad zit aan tafel omdat hij toezichthouder is bij de gemeente op dit project. Hij gaat alles en iedereen in de gaten hou den en heeft uiteraard ook een beetje belang bij het project, want Ad woont in het buitengebied en hoort tot de 96% leden van onze coöperatie. Als laatste minst belangrijke mensen aan tafel onze voorzitter en Jo van de Pas. Het gaat over wegboringen, vervuilde gron den en bomen. Ik dacht dat de Heilige Eik in de gemeente Oirschot stond maar Oisterwijk heeft er veel meer nu blijkt. En jullie snappen het wel, iets wat heilig is vraagt meer aandacht. De uitkomst is geworden dat nu de laatste hand gelegd gaat worden aan de tekening. De werkvoorbereiding is opgestart en Ad samen met de uitvoerder van Spitters Jan de Wijs bij het uitkomen van dit blad één tot twee weken samen rond gaan rijden om het tracé te "schouwen”. Daarmee is het tracé definitief geworden en kunnen we starten. Albert geeft verder nog aan dat op basis van de voorbereiding de vergunning binnen 2 dagen kan worden afgegeven. Zo vorderen de weken en zijn we er vrij zeker van rond de vakantie op te leveren. En dan bedoel ik nu echt 2016. Haha. Heren: chapeau en bedankt! Volgende week leest u over de bestaande TV/intemet/telefoon contracten. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een intójk op de vele hande lingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Buurtgenoten zijn er niet alleen voor de ‘gezelligheid’ of om een kleine dienst te bewijzen. Nee, het komt ook voor dat mensen met een van de buurtgenoten een gesprek willen hebben over zaken die hun bezig houden. Stel u voor: u hebt niemand in uw directe omgeving met wie u zaken kunt bespreken waar andere men sen voor weg lopen. Bijvoorbeeld: de dood, of verdriet om het verlies van lichamelijke func ties. Het helpt dan helemaal niet als mensen tegen je zeggen: “ja joh, zo gaat dat nou eenmaal dat hoort bij oud worden”. Dat zijn alge meenheden waar je niets aan hebt als je wilt praten over genoemde onderwerpen. Een 80-jarige vrouw vertelde me dat er zoveel mensen in haar omgeving dood zijn gegaan het afgelopen jaar. Niet echt mensen waar ze vertrouwelijk mee omging, maar gewoon men sen uit de buurt. Die opmerking was aanleiding om samen stil te staan bij haar beleving van de dood. Wat stelt u zich erbij voor als u dood gaat? Bent u er bang voor? Hebt u wel eens iemand zien overlijden? Hoe ging dat dan? Zij vond het een bevrijding om dit soort dingen eens te kunnen zeggen. Net zoals de man die lichamelijk hard achteruit ging en steeds minder mobiel werd. De fiets en wandeltochten die hij maakte, kan hij niet meer aan. Daardoor wordt zijn leefkring let terlijk steeds kleiner. Dat dit leidt tot boosheid en verdriet is niet zo verwonderlijk. Het gesprek hierover lost natuurlijk niets op, maar het geeft wel lucht. Ook dat is ondersteuning voor mensen in de buurt. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl Ankie Wessels Beljaars Verlies hoort bij het leven. Toch is het een onderwerp waar niet1 zomaar' over gesproken wordt. In deze lezing komen o.a. verlies, hech ting, het leven weer oppakken en zingeving aan bod. Jeanette van Hoek gaat in op recente inzichten met betrekking tot het rouwproces en er zal ruimte zijn voor reacties en het delen van ervaringen. Info: 30 maart, Kloosterdreef 4, Moergestel. Tijd: 20:00 tot 22:00. Kosten 10 pp. Versterk het genezend vermogen op 5 niveaus - Lezing door Henk Fransen Waardevol voor iedereen die geïnteresseerd is in zijn of haar gezondheid! Deze lezing gaat terug naar de essentie van de geneeskunde, namelijk hoe je door eenvoudige en natuurlijke maatregelen het zelf genezende vermogen van je lichaam en geest kunt versterken en ziekten kunt voorkomen. Info: 20 april, Spoorlaan 82c, Oisterwijk. Tijd: 20:00 tot 22:00. Kosten 15 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- Jvoorzingeving.nl Nog ’n viertal weken en dan staat er weer Italiaans eten op het menu! Op het menu van het MoergestelDiner bedoelen we dan. Georganiseerd door Muziek vereniging Prinses Juliana en het vindt plaats in Den Boogaard. Dit keer is er, in samenwerking met onze culinair zeer deskundige vrienden van Europrof, weer een heerlijk menu samengesteld rond het thema ‘Italiaans’. En het kan niet anders dan dat ook de harmonie zich in Italiaanse sferen begeeft en het programma uiteraard daarop heeft afgestemd. Naast het harmonieorkest krijgt u zoals gebruikelijk ook nog een tweede muzikaal ingrediënt aangeboden. En dat allemaal op ’n zaterdagmiddag vanaf 16.00 tot plm. 20.00 uur. Er is nog ’n klein aantal plaatsen beschikbaar a 24,50 (te bestellen via e-mail: moer gesteldiner@gmail.com). Dus: zin in een muzikaal omlijst vijf gangendiner, samen met familie, vrienden of als bedrijfsuitje? Dan kunt u nog snel bestellen! We zien u graag op 23 april vanaf 15.30 uur in Den Boogaard. Uitgangspunten van het KVO zijn: - Verhogen van de veiligheid - Verminderen van de criminaliteit - Versterken van de samenwerking tussen ondernemers onderling en overheid - Doeltreffende haalbare maatregelen - Veel aandacht voor preventie - Schoon winkelgebied - Integrale aanpak In september 2014 hebben wij als werkgroep een Roadshow ‘Laat je niet overvallen met het CCV’ gehouden in Den Boogaard. Deze avond was druk bezocht en hier werden veel tips gegeven met betrekking tot preventie. In 2015 en 2016 zijn we bezig geweest met het openbaar gebied in het centrum. Zo hebben wij kunnen realiseren dat de openbare straat verlichting in het centrum aangepast is naar wit licht en dat er extra lichtmasten geplaatst zijn. Zo ook bij de bushalte op het Rootven ter hoogte van de Kloosterlaan, zodat wach tende passagiers in het licht staan. Ook het Sint Jansplein is door de werkgroep opgepakt. Ook is er nog een brandveiligheidsavond geor ganiseerd bij Café De Brouwer. Op 28 oktober 2016 hebben wij een her-cer- tificering gekregen. Dit betekent de tweede ster. Op 11 januari 2016 is dit nog benoemd door burgemeester Hans Janssen tijdens de Donderdagmiddag 31 maart is er een muzikale middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers. Om 15.00 uur verzorgt de Harmonicagroep uit Haaren de muzikale klanken. Woont u niet in Park Stanislaus en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer, laat het ons tijdig weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat iedereen op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong tel. 513 3295. Tot donderdag 31 maart 14.30 uur. Jacqueline, Gina, Corry, Corry en Ricky Op 11 april 2012 was de startbijeenkomst van KVO Centrum Moergestel. (Keurmerk Veilig Ondernemen). Op 12 november 2013 werd het KVO certificaat behaald. Hierna zijn wij als werkgroep, bestaande uit een afvaardiging van het CCV (Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid) gemeente Oisterwijk, brandweer Oisterwijk, politie, winkeliers en horeca, doorgegaan met het project. Dit omdat het een grote meerwaarde is voor de veiligheid in het centrum. Nieuwjaarsbijeenkomst van Ondernemend Moergestel. Op woensdag 16 maart 2016 is de trottoirtegel KVO tweede ster gelegd op de Raadhuisstraat te Moergestel zodat bezoekers kunnen zien dat er een KVO Centrum Moergestel is. Wijkagent Moergestel Ron Oosterwijk Ron.oosterwijk@politie.nl Woensdag voorafgaand aan Palmzondag is er door de kinderclub van de parochie St. Jozef een kindermiddag georganiseerd rondom het onderwerp Palmpasen. Kinderen van de Moer gestelse basisscholen werden uitgenodigd om samen Palmpaasstokken te gaan versieren. Ongeveer 45 kinderen kwamen naar Park Sta nislaus, waar we al jaren te gast zijn voor deze activiteit. We hebben de kinderen het verhaal van Palmpasen verteld en wat er vervolgens met Jezus is gebeurd nadat Hij door de mensen als hun Koning werd toegejuichd en binne- gehaald in Jeruzalem. Wat betekenen al die symbolen aan de Palmpaasstok? Wat gedenken we in de Goede Week? En vooral ook: wat vieren we eigenlijk met Pasen. Op Palmzondag, de week voor het grote Paasfeest, mochten de kinderen de Palmpaas stokken meenemen naar de kerk. Daar kregen ze, net zoals de kinderen die thuis hun Palm paasstok hadden gemaakt, een echt brood- haantje op het kruis. In processie mochten de kinderen door de kerk lopen en werden de kruizen en palmtakjes ingezegend door pastor Ad. Vervolgens werden aan het eind van de viering de kinderen uitgenodigd om hun Palm paasstok af te geven aan iemand die ziek, een zaam of hulpbehoevend is. Tijdens deze gezinsviering mochten ook de communicanten van dit jaar zichzelf voorstel len. Voor meer informatie www.jozef-parochie.nl f

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3