Jozef informatie ,fi Monuta W Tom van Dijk leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Themaviering Goede Vrijdag Protestantse gemeente Oisterwijk Pastor Ad Verest secretariaat Themagroep Zanggroep Inspiration Paaswake, 26 maart, voorganger is mevr, ds. M. den Hartog, 22.00 uur We komen in stilte samen in de donkere kerk. Voor de hoofdingang brandt het paasvuur, waaraan de nieuwe paaskaars ontstoken zal worden. De Paaskaars wordt onder gezang binnengebracht. We hernieuwen met elkaar onze doopgelofte en vieren de maaltijd van de Heer. Donderdag 24 maart (Witte Donderdag) 16.00 u: Tieners gaan naar The Passion in Amersfoort: vertrek van de bus vanuit de Joanneskerk te Oisterwijk. Begeleiders: Team Club 412 en pastor A. Verest. 15.00 u Kerk Sint Jans Onthoofding: Kruis weg voor kinderen en volwassenen. Samen zang. Voorganger: pastor A. Verest. Zaterdag 26 maart (Stille Zaterdag ofwel Paaszaterdag) 19.00 u Kapel Park Stanislaus: korte Paas viering (geen Paaswake) m.m.v. Moergestels Gregoriaans Koor. Voorganger: pastor A. Verest. Jgt. Riet de Cort-Vugts e.v. Hub de Cort; overleden ouders Jo van Haaren en Luus Spaninks; Piet Jonkers e.v. Joke Beerens. Vrijdag 25 maart (Goede Vrijdag) Vasten en Onthoudingsdag 15.00 u Kapel Park Stanislaus: Kruisweg 21.00 u Kerk Sint Jans Onthoofding: Paas wake. Vigiliemis van Pasen met lichtritus, jubelzang en lezingen m.m.v. gemengd koor Cantate Domino. Voorganger: pastor A. Ver est. Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Ketelaars e.v. Lies Rijnen; jgt. Harriëtte Mer- tens-Mathijssen. Maandag 28 maart (2de Paasdag) 11.00 uur kerk Sint Jans Onthoofding: H. Mis van maandag onder het Paasoctaaf m.m.v. leden van het gemengd koor. Frans van den Bosch e.v. Bertha Dekkers en Maria van den Bosch. MISSIE f ONTWIKKELING VREDE Woensdag 23 maart 19.00 u Kapel Park Stanislaus H. Mis m.m.v. herenkoor Cantate Domino. De liturgie is die van Witte Donderdag. Voorganger: pastor A. Verest. 19.00 u Kerk Sint Jans Onthoofding: Goede Vrijdag. Woord- en gebedsviering m.m.v. zanggroep Inspiration. Herdenking van het lijden en sterven van Christus, met rite van kruisverering. Voorganger: pastor A. Verest. U wordt uitgenodigd om bloemen en/of len- tetakken mee te brengen voor de Kruishulde tijdens de Kruisweg en de Goede Vrijdag viering. parochie GOEDE WEEK EN PASEN Week van 24 maart - 2 april 2016 AGENDA 24 maart 16.00: Club 412: The Passion in Amersfoort 27 maart 09.00: Paasontbijt: graag opgeven via jeugdwerk@pkn-oisterwijk.nl. 30 maart 20.00: Groothuisbezoek Moergestel 19.00 u Kerk Sint Jans Onthoofding: Witte Donderdag. H. Mis waarin de instelling van het bijzondere priesterschap en de H. Eucha ristie wordt herdacht. Voorganger: pastoor Fr. De Meyer. Voor aanvang van de dienst kunt u uw gaven voor de zieken (middels een “envelopje”) inleveren bij de leden van de werkgroep Zie kenpastoraat die bij de ingangen van de kerk staan. Zij zullen met uw gaven een attentie kopen en deze aanbieden aan de zieken en eenzamen van onze parochie. willigerskoor een welkome aanvulling geweest op bestaande kerkkoren. Veel dank en de beste wensen voor alle zangers! Paasbrief 2106 In deze - Goede - week zal op alle adressen van Moergestel de Paasbrief bezorgd zijn. In de brief in de opvallende gele kleur is ook een rooster opgenomen van de vieringen in de kerk en kapel. Het vastenzakje in de Paas brief kunt u afgeven aan de collectanten van de huis-aan-huis-collecte (voor een weeshuis in Oeganda) of u kunt het stoppen in de daar voor bestemde bussen achter in de kerk. Dank aan de bezorgers, collectanten en goede ge vers! Goede vrijdag, 25 maart, voorganger is mevr, ds. B. Rose uit Boxtel, 20.00 uur We lopen in gedachten met elkaar de kruisweg langs, die Jezus moest gaan. We doen dat aan de hand van de kruiswegstaties van Jan Toor- op, gemaakt van 1916 tot 1919, zoals ze hangen in de kerk van St. Bernulphus in Oosterbeek. Als Jezus sterft wordt ook onze Paaskaars gedoofd. We verlaten de kerk in stilte. Paasmorgen, 27 maart, voorganger is ds. E. van der Kaaij uit Nijkerk, 10.15 uur Pasen is stap voor stap verder gaan. Leeg is het graf, maar helder de morgen. Zinloos de steen want Jezus leeft. Hij gaat ons voor en wij vieren het leven dat hij met ons deelt. Collectes voor de Diaconie en Landelijk jeugdwerk (JOP). Er is jeugdkerk kinderne- vendienst en crèche. Op Goede Vrijdag 25 maart, is er om 19.00 uur een viering met medewerking van Zang groep Inspiration. Samen gedenken we het sterven van Jezus aan het kruis. Tijdens de kruishulde willen wij Jezus hul digen, omdat hij voor ons aan het kruis gestor ven is. U mag naar voren komen om een mee gebrachte lentetak of bloem bij het kruis te leggen, of om een kaarsje aan te steken. Witte donderdag, 24 maart, voorganger is mevr. ds. M. den Hartog, 18.00 uur We beginnen de stille week met een geza menlijk eenvoudige maaltijd onder het licht van de paaskaars èn de zevenarmige kandelaar. Aan de hand van de verschillende gerechtjes, bespreken we met de kinderen waarom de Joodse maaltijd gevierd werd zoals hij gevierd werd. Hierna gaan we -de paaskaars brandend voorop- naar de kerk, waar we in een kring met elkaar het heilig avondmaal vieren. De collecte is voor Kerk in Actie: een veilig huis voor Oekraïense weeskinderen. Het kruis is een teken van lijden en pijn. Het kan een teken van hoop en bevrijding worden, als het wordt versierd met licht en warmte. Dit lijkt het einde. Wij weten dat dit niet zo is. Zoals na een lange koude winter het eindelijk weer lente wordt. Dan bloeien er weer bloemen en komen er weer knoppen aan de takken. Takken die bijna dood leken te zijn. Wij dromen van een nieuw leven... een nieuw begin... teken van hoop. Vastenactie 2016 (7) Moergestel helpt een weeshuis in Oeganda In deze week voor Pasen is de huis-aan-huis- collecte voor de Vastenactie. De opbrengst gaat in zijn geheel naar het project van dit jaar, het weeshuis Love of Africa in Oeganda. Daarmee kunnen we deze kinderen, die geen ouders hebben of geen ouders kennen echt mee helpen. We ondersteunen zo het werk van lekenwerker Sander Kesseler en zijn hel pers, die zich met hart en ziel inzetten voor deze kinderen. Zij hopen hierdoor een stukje uitbreiding van het weeshuis te kunnen rea liseren om er cement, stenen, panlatten en dakpannen van te kopen. En bovendien om de met HIV besmette kinderen de nodige medicijnen te verstrekken om aids buiten de deur te houden. In deze Goede Week hopen we dat u met gulle hand wilt geven. Wilt u het vastenzakje klaar leggen voor de collectant als die bij u aan de deur komt. Hebt u de col lectant gemist, dan kunt u het zakje in de bus achter in de kerk doen. Als u dat wenst kunt u uw gift ook overmaken op het reke- ningnr. NL95RABO0134.503.589 t.n.v. Mis sie- en Ontwikkelingswerk Moergestel. Dank u zeer voor uw betrokkenheid. MOV/werkgroep Moergestel Zondag 27 maart (1ste Paasdag) 11.00 u Kerk Sint Jans Onthoofding: Hoog mis van Pasen m.m.v. gemengd koor Cantate Domino. Er is een KinderWoordDienst. Mgd. Piet Ketelaars e.v. Jo Wolfs; mgd. An van Dijk-Versmissen e.v. Frans van Dijk; 1ste jgt Frans Poppelaars e.v. Sjan Boogaers; jgt. Sjaak Akkermans e.v. Maria Wolfs; jgt. Tinus Donderdag 24 maart starten we om 19.00 uur met de laatste live Bingo-uit- zending voor basisschool De Vonder. Aansluitend is er weer een nieuwe uit zending, waarin deze week o.a. Rommel markt Scouting; Open dag De Son- man; Die Naemloose Speelers. Vrijdag 25 maart vanaf 19.00 uur en zater dag 26 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 27 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek Joris Laurenssen. Woensdag 30 maart 19.00 u Kapel Park Stanislaus: H. Mis van woensdag onder het Paasoctaaf. Voorganger: pastor A. Verest. Agenda 25 maart 14.00 u: Communieles 9. Woord van de pastor Dan is het zover: Pasen komt eraan. Aange zien op alle adressen in Moergestel de Paas brief is bezorgd, zal ik me op deze plek beper ken tot een dankwoord aan allen die hun kostbare bijdrage hebben geleverd om ook dit jaar van Pasen weer een echt feest te ma ken. Daarom aan allen een welgemeende en hartelijke Paaswens: Zalig Pasen! Ofwel met de Paaswens zoals die al eeuwen lang klinkt in de oosterse kerken, waar de christenen tegen elkaar zeggen: ’’Christus is opgestaan!” en men spontaan antwoordt met “Hij is waarlijk opgestaan!” Witte Donderdag Gaven voor de zieken Ook dit jaar zullen de leden van de werkgroep Ziekenpastoraat ouderen, zieken en eenzamen uit onze parochie die bij ons bekend zijn een kleine Paasattentie aanbieden. Om deze geste namens de parochie mede mogelijk te maken kunt u op Witte Donderdag uw gaven (mid dels een envelopje) afgeven aan de leden van de werkgroep die bij de ingangen van de kerk zullen staan. Mocht u een bezoekje vanuit de parochie op prijs stellen laat dit dan a.u.b. aan ons weten middels een briefje of een tele foontje naar het parochiecentrum. Goede Vrijdag U wordt uitgenodigd om bloemen of een len tetak mee te brengen naar de vieringen van Goede Vrijdag om tijdens de viering hiermee een hulde te brengen aan het kruis. Kruisweg in de kerk Op Goede Vrijdag is er om 15 uur in de kerk een kruiswegviering speciaal voor kinderen en jongeren, maar ook zeer geschikt voor vol wassenen. Op een groot scherm voor in de kerk zullen de 14 staties van de Kruisweg getoond worden. Thema avond rond rouw en verdriet Elkaar nabij organiseert op donderdag 7 april a.s. een avond rond rouw en verdriet. Het thema dit jaar is: Veerkracht, hoe leef je verder met een groot gemis. Daan Westerink zal in haar lezing ingaan op deze vragen. Als rouw- deskundige begeleidt zij mensen na een verlies en ze schreef ook diverse boeken over dit onderwerp. U bent van harte welkom op don derdag 7 april a.s. in restaurant Riddershoeve, ’t Zwaantje 1 in Berkel-Enschot. Aanvangstijd is 20.00 uur en de toegang is gratis. Meer informatie: 5331029 ofwww.elkaarnabij.nl Catechese op “de Vonder” Afgelopen maandag 21 maart is er op basis school “de Vonder” weer een catechese och tend verzorgd vanuit de parochie. Een team van 4 gastdocenten, waaronder ook pastor Verest, is op school welkom geheten en heeft voor de tweede keer in de Veertigdagentijd lessen mogen geven over Palmzondag, Goede Vrijdag en Pasen.Voor ieder, kinderen zowel als leerkrachten, een verrijkende ervaring. Dank aan Moergestels Gregoriaans Koor Op Paaszaterdag zal het Moergestels Gregori aans Koor de Paasviering opluisteren, die om 19.00 uur gepland staat in de kapel van Park Stanislaus. Het zal hun laatse zangbeurt zijn, want na vele jaren hebben de koorzangers nu toch de knoop doorgehakt om te stoppen vanwege de steeds klimmende leeftijd van de koorleden. Als geloofsgemenschap van Moergestel dan ken we het Moergestels Gregoriaans koor heel hartelijk voor alle keren dat ze de kerk diensten hebben willen ondersteunen. Ge durende vele jaren is het MGK als een vrij- 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 23 MAART 2016 i 'an Dijk Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl .513 1424 .513 1204 p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Kerk: St. Jans Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.jozef-parochie.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven De steun bij iedere uitvaart. Margriet VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. fvan Ingen Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma-vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 -17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609: vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2