MoergestelGolft! QOEF! Audacia- nieuws Martijn Weber sluit schaatsseizoen af met promotie Sinds 13 maart zijn de meeste ijsbanen in Nederland voorlopig weer gesloten. Tijdens de slotwedstrijd op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg verbeterden de wedstrijdschaatsers van “De Vennen” negen persoonlijke records en Martijn Weber slaagde er in Breda in om op de valreep van het seizoen naar de vierde klasse te promoveren. Fantastische Jubileum Jeugddag van HSB Roef! Schaatsclub de Vennen Komt dat zien tijdens de open dag van De Sonman! ji Bij de foto: Martijn Weber (foto Henk Haans) Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De 18 holes golfwedstrijd vindt plaats op het terrein van Golfclub De Efteling in Kaatsheu vel. Een baan met een buitengewoon groot oppervlak van ruim 100 hectare en een totale lengte van 6256 meter, waarbij je loopt langs waterpartijen, bunkers en bossen. Op onver wachte plekken komt U zelfs sprookjesachtige elementen tegen. Het is een thuishaven voor vele soorten flora, fauna en “De Moerse Loop”. De dag wordt afgesloten in het clubhuis van de Efteling (hole 19). Hier vindt ook de prijs uitreiking plaats en wordt het treffen afgesloten met een heerlijk hapje en een drankje. Uitslag: E-F Meisjes: 1. Laura Picokrie; 2. Marloes van Zon; 3. Renske van de Ven E-F Jongens: 1. Job van der Bruggen; 2. Jesper van Kessel; 3. Fer van Elderen C-D Meisjes: 1. Karlijn Schellekens; 2. Elke van Elderen; 3. Jente van Laarhoven Mocht je als pupil ook interesse hebben in deze mooie sport, kijk dan eens op onze site voor meer informatie https://schaatsclubde- vennen.nl/ C-D Jongens: 1. Teun van der Linden; 2. Thomas van Berkel; 3. Jan van Berkel A-B Meisjes: 1. Joes Veeke A-B Jongens: 1. Teun Wagemakers; 2. Thijs van Berkel; 3. Lars van Kessel Voor alle kinderen waren er bekers of een medaille te winnen. .14:30 .12:00 .12:30 .09:45 .09:45 .10:00 4 leden reden twee ritten over 500 meter: Teun Wagemakers 57.99 (PR) en 57.35 (PR); Thomas van Berkel 58.09 en 59.49; Thijs van Berkel 1:03.16 (PR) en 1:04.39; Jan van Berkel 1:09.37 en 1:10.03. 11 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1000 meter (2e tijd): Jochem van Hulten 44.57 en 1:28.82; Wouter Weber 45.23 (PR) en 1:28.63 (PR); Merel Bertens 46.37 en 1:31.70; Sanne van Duijnho- ven 46.15 en 133.94 (PR); Marco van Duijnho- ven 47.47 en 1:36.65; Martijn Weber 47.79 (PR) en 1:38.48 (PR); Veerle van Hulten 49.68 en 1:46.31; Lot's op ’t Hoog 50.86 en 1:49.80; Hilde van Hulten 55.10 en 1:55.39; Teun van der Linden 59.53 en 2:04.64; Koen Barten diskwalificatie en 1:36.32; Henrie van der Linden niet gestart en 1:47.05. Belangstellenden kunnen zich nog tot uiterlijk 1 april aanmelden via e-mail: info@moergestelgolft.nl Voor meer informatie kunt terecht op de inter netsite: www.moergestelgolft.nl Audacia - RKDSV 1-1 (0-1) Het Chinese vuurwerk voor aanvang van de derby tegen Diessen was het enige echte spek takel deze zonnige zondagmiddag op het druk bezochte Audacia sportpark waar even daar voor het damesteam een fraaie 2-1 overwinning had behaald op Terlo. RKDSV ging fel van start en wist in de 13e minuut uit een corner de 0-1 te scoren even later gevolgd door een schot op de lat door Audacia dat geleidelijk weer grip kreeg op de tegenstander. Meteen na de rust schoot Tim van Kerkoerle uit een schermutseling de gelijkmaker in (1-1). Indivi dueel was Audacia daarna ook sterker maar een combinatie van fluitend gedraal (afge keurde goal) en het ontbreken van een ver standelijk voetballend team offensief tegen de fysieke Diessenaren bleef de teller op 1-1 staan. Volgende week zondag 20 maart staat de uit wedstrijd tegen koploper SVSSS op het pro gramma, weer eens tijd voor Moergestels vuur werk. LouisVanDenMeijdenberg Uitslagen: Audacia 1-RKDSV 1 1-1; VOAB 8-Audacia 4 2-0; Audacia 5-SC 't Zand 8 7-0; Audacia 6-Tuldania 3 2-2; Hilvaria 5-Audacia 7 2-0; Audacia VR1-Terlo VR2 2-1. Programma 20 maart SVSSS 1 - Audacia L... Audacia 2 - Ons Vios 2 Audacia 4 - Sarto 10 Ons Vios 5 - Audacia 5 VOAB 10 - Audacia 6.. Audacia 7 - Were Di 7 Omdat er tijdens de slotwedstrijd op 12 maart in Tilburg geen ritten over 1500 meter op het programma stonden, had Martijn Weber voor zondagavond 6 maart ingeschreven voor een wedstrijd in Breda. Voor promotie naar de vierde klasse van de jongens Junioren-C moest hij de 1500 meter namelijk sneller rijden dan 2:36.00. Nadat hij op de 500 meter met een tijd van 47.82 zijn persoonlijk record (PR) al had verbeterd, slaagde hij er met 2:31.89 op de 1500 meter ruimschoots in om aan deze promotielimiet te voldoen. Hij bleef zelfs maar 0.89 seconde boven de limiet voor promotie naar de derde klasse. Ook tijdens de slotwedstrijd op 12 maart in Tilburg was Martijn succesvol met twee per soonlijke records. Ook zijn broer Wouter en Teun Wagemakers slaagden erin om in beide gereden ritten hun PR aan te scherpen en Thijs van Berkel, Sanne van Duijnhoven en Teun van der Linden voegden ieder een PR toe aan,hun seizoentotaal. Hieronder alle in Tilburg gereden tijden: HSB Roef! bestaat dit jaar 60 jaar. De letters HSB staan voor honkbal, softbal en beeball. In het kader van het jubileum worden er dit jaar verschillende acti viteiten georganiseerd. U zult daar het komende half jaar via Moergestel Nieuws en MTV vast nog meer van zien en horen. Op zaterdag 5 maart organiseerde een aantal ouders een jubileum jeugddag, als aftrap voor het nieuwe seizoen. Voor alle jeugdleden van de honk- en softbaltak van deze bloeiende ver- De laatste dag van het seizoen 2015-2016 Zondag 13 maart De pupillen van De Vennen en ijsclub Tilburg strijden om hun clubkampioenen. De wedstrijd wordt verdeeld in 3 groepen E - F, C - D, en A-B, pupillen. Hoewel we deze winter niet op de natuurbaan van de Vennen hebben kunnen schaatsen is er toch veel getraind op het ijs van de Irene Wüst Baan iedere zaterdagmiddag waren er weer veel kinderen op de kleine baan aanwezig om deze mooie sport te leren en of te verbete ren. Onder de leiding van Imke van der Steen en diverse trainers werd er geschaatst, gevallen en allerlei andere oefeningen uitgevoerd. Zaterdag 9 april Voor de derde keer organiseren onze dorpsgenoten Cees Kouwenberg, Gert Rij nen en Jos van der Sande het evenement “MoergestelGolft”, dat zal plaatsvinden op zaterdag 9 april a.s. Zij zien dat de belangstelling voor de golfsport nog steeds groeiende is en dat elk jaar meer Moergestelnaren zich overgeven aan deze sportieve vorm van recreatie. Deze golfdag is wederom speciaal bedoeld voor inwoners en oud-inwoners van Moerges tel. Zowel mannen als vrouwen zijn van harte wel kom. In het bezit zijn van een golfvaardig- heidsbewijs (GVB) is natuurlijk een vereiste. De bedoeling is dat golfspelers woonachtig in Moergestel met golfspelers met een Moergestel- se achtergrond en buiten Moergestel wonen in contact te brengen. Het winnen is niet het belangrijkste en natuurlijk de gezelligheid staat voorop. Meedoen is gewoon leuk. Op basis van je handicapregistratie vindt de pun tentelling plaats. De vakman aan het werk? Zoals elders in dit blad is aangegeven is er a.s. zaterdag van 10 tot 16 uur weer een open bedrijvendag op het unieke industrieterrein de Sonman. Uniek, omdat men daar nog kan komen genieten van echt vakmanschap. Het centrale thema van de 8 deelnemende bedrijven is om vooral de jeugd kennis te laten maken met de mogelijkheden die er nu en in de toekomst zijn voor mensen die vooral met hun handen willen en kunnen werken. Als voorbeelden noemen we: auto of scootermonteur, stoffeerder, installateur van zorg- artikelen, verkoper, orthopedisch schoenmaker, smid/metaalbewerker, demonstrateur van groenmachines, interieurbouwer. Kortom, voldoende mogelijkheden om inspiratie op te doen! Diverse bedrijven treden ook op als stageplaats voor Kempenhorst (Oirschot), een prima school om een vak te leren. In de advertentie kan men zien welke bedrijven er meedoen. Van harte aanbevolen! Het bestuur van de WE de Sonman ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Roef-Avanti 16-4; Dl Roef- Avanti 4-3; Cl Roef - Heerle 37-6; Al Roef - Apollo 15-18; DS Roef - MHV 17-12; HS Roef-Avanti 15-5 Vrijdag 18 maart Al 18:00 PSV-Roef Zaterdag 19 maart El 10:30 White-demons - Roef DS 19:30 White-demons - Roef Zondag 20 maart Dl 09:30 Heerle - Roef Cl 12:15 Internos - Roef Al 16:20 Taxandria - Roef HS 17:05 RDC-Roef Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! (jongens/heren) of softballen (meisjes/dames). Voor de jubileum jeugddag kozen de ouders ervoor, om een actief en uitdagend programma in elkaar te zetten. Waarbij er niet werd gehonk bald of gesoftbald, maar wel verschillende andere leuke en sportieve activiteiten werden gedaan. ’s-Ochtends waren er diverse spellen (oud-hollandse spelen, XXL-games en plat- telandsspelen), deels binnen en deels buiten. Na een gezamenlijke lunch met heerlijke broodjes knakworst konden de kinderen zich s’-middags uitleven met paintball (de jongens tegen de meiden.en een klimparcours hoog in de bomen. En als klap op de vuurpijl de megatokkel: een spannende afdaling van 130 meter langs een kabel vanaf een hoge uitkijk toren. Als afsluiting was er een heerlijke bar beque, samen met de ouders. Al met al is het een geweldige dag geworden, mede dankzij de erg geduldige en vriendelijke begeleiding van het personeel van de Reuselhoeve. In totaal hebben bijna 80 kinderen aan deze dag mee gedaan. Zeker weten dat zij deze dag niet snel zullen vergeten! Wil je meer weten over honkbal of softbal bij Roef!, stuur dan even een mailtje naar lhekker@home.nl. We nemen dan snel con tact op om samen de mogelijkheden te bespreken. Nog een speciaal dankwoord aan Imke van der Steen, zij gaat namelijk stoppen met de algemene leiding van de zaterdag jeugd. Wij van schaatsclub de Vennen (en natuurlijk alle kindjes van afgelopen jaren) zijn haar zeer dankbaar voor haar inzet. Vandaar dat ze zon dag ook op het podium stond om een mooie prijs in ontvangst te nemen, Imke bedankt! Oisterwijk, Tilburg en Berkel-Enschot, die elke week met heel erg veel plezier honkballen ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MAART 2016 PAGINA 7 MHEM ‘•.7 ■■■Mi

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7