Rommelen bij Crescendo Rommelmarkt Scouting Moergestel Ut Gèssels Glas tekCZya a n Thema-avond Elkaar Nabij Levenskunst voor wie goed oud wil worden Houdt u van kaarten? f Een spelletje? Of gezellig samenzijn? Chris Andrews op MTV radio Start collecteweek Reumafonds Geboortekaartjes Huwelijkskaarten Stichting ’Huifbedrijden De Vosjes’ is op zoek naar vrijwilligers die per week Diverse nieuwe collecties aanwezig. Nu tot 2 april 1O% KORTING Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Inlichtingen bij Frans de Laat Tel. 06-20072090 of (013) 513 2293 Verder leven met een groot gemis Tnaloog-filmvoorstelling GEEF ELKAAR DE HAND! D R u K K E R1 j 1 halve dag 2 halve dagen of 1 hele dag mee willen helpen huifbedrijden voor verstandelijk en lichamelijk gehandicapten PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 MAART 2016 Er zijn nog tafels beschikbaar. Ml steun bij rouw door MMMMBMB MMMMMM Oranjestraat IA Middelbeers tel. (013) 5142182 info@drukkerijcyaan.ni www.drukkerij-cyaan.nl COLUMN Chris Andrews werd in de 60-er en 70-er jaren bekend van de hits Yesterday Man, To Whom It Concerns en Pretty Belinda. Uiteraard worden deze nummers ook ten gehore gebracht. Uniek dus: a.s. zondag op MTV Radio, ook te beluisteren via het tv-kanaal van MTV. Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois- terwijk. Deze week deel 3. Bestuurslid Gea op ‘t Hoog schrijft over de meerwaarde die glasvezel opbrengt aan uw woning. Verwar nu meer waarde niet met meerwaarde. Dus je huis zal niet in waarde stijgen dat is een fabel maar bij een eventuele verkoop van je woning zal een goede internetverbinding zeker een meerwaarde zijn. Een verhaal uit de praktijk. Een verkoper was in onderhandeling met een geïnteresseerde koper. Bijna alles was in kan nen en kruiken. Het huis stond de koper aan, de omgeving, zijn gezin zag het wel zitten en ook over de prijs waren ze het eens. Maar de koper had nog één verzoek voordat de koop definitief kon worden beklonken. De koper vroeg of hij even een middagje met een laptop de internet verbinding zou mogen checken. Deze koper had een bedrijfje aan huis waarvoor een goede internetverbinding een absolute must was. Helaas haakte deze koper af. Wat blijkt uit een speedtest. De upload was slechts 0,67 Mbps is en de download 5,21 Mbps en dat is voor het buitengebied niet eens slecht. Er zijn zeker plaatsen waar de inter netverbinding nog slechter is en waar eigenlijk geen internet is. Nu kunnen mensen vanuit Moergestel zich dat moeilijk voorstellen. Om deze cijfers wat kracht bij te zetten. Tijdens het schrijven van dit artikeltje heeft een inwo ner in Moergestel voor mij dezelfde speedtest gedaan. Wat is het resultaat: de upload is 93,69 Mbps en de download 12,32 Mbps. Wat een verschil, vindt u niet? Vandaar dat glasvezel in het buitengebied zeker een meerwaarde geeft aan je woning. Ik ben ervan overtuigd dat als een koper moet kiezen tussen twee gelijkwaardige woningen waarbij één woning wel een glasvezelaanslui- ting heeft en de andere niet, de keuze eerder zal vallen op de woning met een glasvezelaan- sluiting! Daarom het advies aan degene die zich nog niet hebben als lid hebben aangemeld, dit wel te doen. Volgende week meer. MoergestelGlas brengt u door deze wekelijkse column een inkijk op de vele handelingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eer ste beeld over Glas in Moergestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van de Schoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen 7 Voor nadere informatie, aanmelding of het maken van een afspraak voor het ophalen van spullenrommelmarkt.scouting@gmail.com of Henk van Oort 06-34539706; Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u. Op donderdag 7 april houdt Daan Westerink een lezing met als thema ‘Veerkracht, hoe leef je verder met een groot gemis’. Zij doet dat op uit nodiging van Elkaar Nabij, een groep vrijwilligers in Berkel-Enschot, Oisterwijk en Udenhout, die nabe staanden steun en begeleiding geven in hun rouw. We staan er niet bij stil hoeveel mensen jaarlijks met verlies te maken hebben. Alleen al als het gaat om het overlijden van een dierbare naaste, treft dit ongeveer één miljoen mensen. Hoe gaan zij om met deze zware klappen? Wat zijn dan normale reacties en gevoelens? En hoe gaan wij zelf met mensen om die dit over komt? Het blijkt dat de meeste mensen na verloop van tijd toch de veerkracht hebben om zinvol verder te leven. Hoe kom je terug in je kracht na zo’n heftige gebeurtenis als de dood van een geliefd persoon? En mag je nog wel een beetje plezier hebben als iemand gestor ven is? Op al deze vragen gaat Daan Westerink in. Als rouwdeskundige begeleidt zij mensen na een verlies. Ook schreef ze diverse boeken over dit onderwerp en werkt ze regelmatig mee aan radio- en tv-uitzendingen over verlies en rouw. De avond begint om 20.00 uur in Riddershoe- ve,’t Zwaantje 1, Berkel-Enschot. De toegang is gratis. Elkaar Nabij wil met deze avond een handreiking bieden aan ieder van ons die kracht en inspiratie zoekt om verder te gaan na een verlies, www.elkaarnabij.nl Dat is wat u mag komen doen op de jaarlijkse rommelmarkt op het St. Jansplein. De rommelmarkt wordt gehouden op 28 maart van 08.00-16.00 uur. Wellicht vindt u precies dat vaasje of schilderij waarnaar u al lang op zoek bent geweest. Crescendo kan u een ruime sortering aanbie den. Ze bezetten zelfs meerdere kramen. De opbrengst van de verkoop zal gebruikt worden om de diverse optredens en de gebrui kelijke kosten te kunnen dekken. Dus door te komen rommelen bij Crescendo helpt u uzelf èn deze geweldige gemengde zangvereniging. Inschrijven voor de rommelmarkt kan heel makkelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar rommelmarkt.scouting@gmail. com Vervolgens krijgt u een mail met het reglement en de betalingsinformatie. Na beta ling is de inschrijving definitief. Op zondag 20 maart a.s. organiseert Scouting St. Jan uit Moergestel haar jaarlijkse voorjaars rommelmarkt. Van 10.00 tot 14.00 uur in verenigingsgebouw Den Donk. Maandag 21 maart: Tweede film: Brassed Off veerkracht van de mensen zien. Ze overleven ondanks de tegenslagen, met muziek en roman tiek. Vervolg op het witte doek.welkom. Dan kunt u deelnemen aan een nieuwe acti viteit op Park Stanislaus. Park Stanislaus biedt de gelegenheid aan de inwoners van Moergestel om samen met de bewoners van Park Stanislaus een kaartje te leggen of een spelletje te spelen. Soms is het moeilijk om voldoende mensen bij elkaar te vinden om een spelletje te spelen. Vanuit de Zonnebloem is ook bekend dat men op zoek is naar een spelletjespartner. Grijp deze kans. Hoe meer zielen hoe meer vreugd! U kunt op woensdagmiddag van 15.00 tot 16.30 terecht in het restaurant van Park Stanis laus. Er is een vrijwilligster aanwezig om u zo nodig te helpen. Hebt u interesse of nog vragen bel dan naar Petra Verheijen, tel: 513 23 51 of 06 49 08 05 84. U kunt ook vrijblijvend op 6 april een kijkje komen nemen. Het verhaal: In Brassed Off zien wij de nasleep van felle arbeidsconflicten, die werden uitge vochten na lange stakingen in Engeland. Het laatste grote gevecht werd geleverd in 1984, toen de Thatcher-regering besloot om de onrendabele kolenmijnen te sluiten. Op eco nomische gronden was die beslissing misschien goed te verdedigen, maar over de sociale gevol gen was nauwelijks nagedacht. In het mijn stadje Yorkshire ontmoeten we de bewoners die vechten om te overleven als de mijn moet sluiten. Het sluiten van de kolen mijn lijkt ook het einde te betekenen van de fanfare waar de mijn werkers in spelen. Maar de muzikanten geven niet zomaar op. Persoon lijke en sociale drama’s laten de uitzonderlijke De markt is geheel overdekt en dus weerson- afhankelijk. De entree bedraagt slechts 1,50 (inclusief een gratis kopje koffie of thee). Kin deren tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Er is ruim voldoende parkeergelegenheid. - Als u zelf spullen wilt verkopen, kunt u daar voor één of meerdere tafels huren. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00. - Als u niet zelf wilt verkopen, maar nog wel bruikbare spullen heeft waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 19 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers: wij halen de spullen dan gratis bij u op! Verschillende samenwerkende organisaties zoals KBO-Oisterwijk en Seniorenvereniging 50 Plus-Moergestel behartigen en (h)erkennen hoe boeiend het kan zijn om bewust de levens fase van het ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast haar rijkdom ook haar moeilijkheden en ongemakken. De werkgroep “Levenskunst voor wie goed oud wil worden” bestaat vijf jaar en vertoont in het voorjaar drie speciale voor dit thema gekozen film voorstellingen. Na het succes van Into the Wild wordt Brassed Off vertoond. Het is een tragikomische sociale film uit 1996 onder de regie van Mark Herman. De film wordt vertoond in een matinee- en/of avondvoorstelling. Na elke voorstelling is er zoals gewoonte een nabespreking in dialoog vorm met kleine groepjes onder leiding van deskundige gespreksleiders. a.s. Zondag, tussen 10.00 en 12.00 uur, kunt u tijdens de wekelijkse radio-uitzending van MTV Radio naar een interview luisteren dat Corné Schoenmaker en Marcel Oerle- mans maakten met Chris Andrews. Zij deden dat in het kader van 50 jaar Top 40. Dit interview wordt door een tweeluik bij MTV Radio uitgezonden. PRAKTISCHE INFO: De voorstelling gaat door in: De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Entree: 5,- (Wel- komstdrankje). Middagvoorstelling: 14.00 uur; avondvoorstelling: 19.30 uur. Reserveren vooraf niet nodig. Het initiatief krijgt de steun van de Gemeente Oisterwijk. Derde film op: maandag 11 april Yalom’s Cure Meer info: www.metgezelinzingeving.com ofwel tel.nr. 528 6188. Het Reumafonds houdt binnenkort de jaar lijkse landelijke collecte. In de week van 21 t/m 26 maart 2016 komen ruim 60.000 vrij willigers in actie om door heel Nederland geld op te halen voor de bestrijding van reuma. In Nederland leven bijna twee miljoen mensen met deze ingrijpende aandoening, die niet te genezen of te voorkomen is. Onderzoek naar de oorzaak en behandeling van reuma is kost baar. Daarom is uw bijdrage hard nodig. Onzichtbare ziekte Mensen met reuma hebben vooral last van pijn en moeheid, beide onzichtbare kenmerken van deze chronische ziekte. Reuma is een ver zamelnaam voor ruim 100 aandoeningen aan botten, gewrichten en spieren. Het is een auto- immuunziekte. Dit betekent dat het natuur lijke afweersysteem het eigen gewrichtsweefsel (en soms organen) aanvalt. Hierdoor hebben mensen met reuma vaak last van ontstekingen aan gewrichten of spieren, en is bewegen pijn lijk. Reuma is een ingrijpende aandoening en kan jong en oud overkomen. Steun van iedere Nederlander nodig Het Reumafonds strijdt al 90 jaar voor een beter leven met reuma. Nu en in de toekomst. We financieren onderzoek naar betere behan delmethoden en naar de oorzaak van reuma. We geven voorlichting, ondersteunen patiën tenactiviteiten en komen op voor de belangen van mensen met reuma bij politiek en zorg. Dat brengt ons steeds een stap dichter bij een wereld zonder reuma. We zijn blij met iedere gift die hieraan bijdraagt. Donderdagmiddag 31 maart is er een muzikale middag in Park Stanislaus. We beginnen om 14.30 uur met koffie/thee en wat lekkers. Om 15.00 uur verzorgt de Harmonicagroep uit Haaren de muzikale klanken. Woont u niet in Park Stanislaus en voelt u zich alleen of bent u slecht ter been, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer, laat het ons tijdig weten, dan regelen we dat. Wilt u rond de klok van 14.00 uur klaar staan, zodat iedereen op tijd aan de koffie zit. Een telefoontje naar Corry de Jong tel. 513 3295. Tot donderdag 31 maart 14.30 uur. Jacqueline, Gina, Corry, Corry en Ricky ELKAAR ijwliligers

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3