Noud Smits benoemd tot erelid van Heemkundekring De Kleine Meijerij Familie Dieduksman wint tweede bingo! VAN ALPHEN AUTOSCH ADES Aanleveren voor de krant in het Paasweekend Oisterwijk Bij de foto: Tobi en Floor Dieduksman. op www.oisterwijk.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen Met dank aan Wim de Bakker, Heemkundekring De Kleine Meijerij en Bob Keasberry. allereerste keer dat het gebeurde in al die jaren dat de bingo uitgezonden wordt). De extra prijzen op de kaartnummers werden getrokken door Gijs en Tom Linssen. De winnende lotnummers zijn: 0141 (tegoedbon 2 schotels op zondag Café-Rest. de Brouwer); 1453 (waardebon 7,50 Rootven 7); 0784 (cadeaubon 10,- Novy); 1353 (waardebon €15,- Aperivino); 0043 (cadeaubon 25,- Linda Loe Oisterwijk); 0200 (waardebon Bakkerij Verkooijen). Deze prijzen - alsook de geldprijzen 2 t/m 10 - zijn op maandag af te halen tussen 19.00 en 20.00 uur bij Maaike van Dam, Past, van den Boogaardstraat 39. Komende donderdag om 19.00 uur is de derde trekking. Te volgen dus via MTV. Hebt u nog geen bingoloten? Snel dan even naar Jumbo of Novy en doe mee: donderdag 17 maart om 19.00 uur. het voorzitterschap van De Kleine Meijerij op zich. De heemkundekring heeft jarenlang de vruchten van zijn politieke ervaring mogen plukken. Als behendig penvoerder schreef hij menige brief aan B W, de gemeenteraad en de laatste tijd sedert de renovaties en ont wikkelingen van de KVL, de Oisterwijkse leerfabriek, ook aan Gedeputeerde Staten en Provinciale Staten van Noord-Brabant om erfgoedbelangen onder hun aandacht te bren gen, en vaak met succes. Hij was de initiator van het tot rijksmonu- ment brengen van het voor Oisterwijk zo dominerende KVL-complex en volgt dat tot op de huidige dag nauwgezet. Daarnaast moe- PAASBINGO DEN BOOGAARD Donderdag 17 maart spelen we weer onze maandelijkse bingo. Wij hebben er zin in en hopen dat u dat ook hebt. Aanvang 14.00 uur in Den Boogaard. Er staat een kopje koffie/thee voor u klaar. Er worden 6 ronden gespeeld. Voor een halve kaart be taalt u 4 euro en een hele kaart 8 euro. Wij zorgen weer voor leuke prijzen en wie weet wat extra’s voor de Paasdagen! ten hier de bemoeiingen met onze huisvesting genoemd worden, resulterend in ons heem- centrum Spoorlaan 70, na de verdrijving uit “In de Drye Swaentjes” aan de Lind. Ook de aandacht voor de jeugd via een aparte werk groep en contacten met de scholen (gastlessen en lesbrieven) en de lokale bibliotheek, na alle vergeefse zorgen voor een museum bij een lokale herbergier, mag niet onvermeld blijven. Hij stond verder aan de wieg van de oprich ting van de Stichting Het Kwartier van Ois terwijk, uitgever van historische publicaties over Oisterwijk. Maar Noud schreef ook zelf: Artikelen in het vlugschrift De Kleine Meij erij over onderwerpen uit de Moergestelse historie en als ‘Nol van Harrieje’ verblijdde hij menig lezer met zijn korte, vaak anekdo tische verhaaltjes in Moergestels dialect. Ook waagde hij zich aan boekuitgaven waar onder een boek over de Indiëgangers uit ons werkgebied, over Den Boogaard en over de Moergestelse kerk en parochie. Overigens legde hij de historie niet alleen op schrift vast. Noud is ook een verwoed fotograaf die hedendaagse ontwikkelingen en gebeur tenissen op de gevoelige plaat vastlegt en zijn inmiddels omvangrijke fotocollectie zal voor menig toekomstig historicus een waardevolle bron van informatie zijn. Harrie Boot van Brabants Heem speldt Noud de waarderingsmedaille op van Brabants Heem. Foto: Bob Keasberry Maandag 7 maart jl. is Noud Smits (81) benoemd tot erelid van heemkundekring De Kleine Meijerij. Dat gebeurde tijdens de jaarvergadering van de Heemkun dekring. Noud Smits trad die avond, na 25 jaar, af als voorzitter. Vicevoorzitter Anton van Dorp prees Noud Smits voor ‘de formidabele manier waarop hij de belangen van de vereniging en die van het erfgoed in Oisterwijk en omstreken behar tigd heeft’. Namens Brabants Heem, de koepelorganisatie van Brabantse heemkundeverenigingen, over handigde vicevoorzitter Harrie Boot de grote waarderingsmedaille aan Noud. In het kwar taalblad van De Kleine Meijerij dat vorige week verscheen publiceert redacteur Wim de Bakker een kwartierstaat van Noud Smits. Die gaat tot vijf generaties terug. Wim de Bakker in het Vlugschrift: ‘Noud Smits nam, na zijn wethouderschap in 1991, Dochter Floor (Past, van den Boogaardstraat 27) sprong ’n gat in de lucht afge lopen donderdag. Moeder Emilie had zojuist het laatste cijfer weggestreept op haar bingoformulier en had daarmee als eerste haar kaart vol. Voor Floor de reden voor een enorme vreugdesprong! STORING Door een technische storing kon de live-uit- zending pas ’n kwartier later beginnen. Dat is natuurlijk vervelend omdat we dat de kij kers op dat moment niet kunnen laten weten. Het uitzendkanaal is dan namelijk niet be schikbaar. Normaal gezien gebeurt die om schakeling automatisch om 19.00 uur op don derdag om het kanaal vrij te maken voor MTV (wisselen van LOVO naar MTV). Dat moest nu dus handmatig gebeuren vanuit Oisterwijk. En dat kostte even tijd. Het enige advies dat we kunnen geven is: gewoon rustig even blijven wachten! We hopen echter dat het niet meer voorkomt! (Het was voor de bingo trouwens ook pas de Intussen werd hij in 1993 voorzitter van het Comité Herdenking Vijftig jaar bevrijding Moergestel. Het lukte om als eerbetoon aan de bevrijders, de 15e Schotse Divisie, een monument aan de Raadhuisstraat te realise ren. Hij had hiervoor contact kunnen leggen met Dr. Robert Runcie, aartsbisschop van Edinburgh, die indertijd als luitenant bij de Moergestelse bevrijding hier binnen trok en met Archibald Fletcher, luitenant-kolonel van de Scots Guards als tankcommandant de tank "Montrose" de Reusel instuurde. Ook correspondeerde hij met de familie van generaal Barber, die model stond voor het monument. Nog jaarlijks maakt hij daartoe voor de scholen van Moergestel een lesbrief en draagt mede zorg voor een waardige her denking. Maar het houdt niet op. Een volgende zich met anderen opgelegde taak is het realiseren van een waardig eresaluut aan alle Moerges telse schoenmakers, zijn familie niet vreemd, door het oprichten van een monument op het St. Jansplein. In 2007 ontving hij voor zijn grote inzet voor de heemkunde de zilveren speld van Brabants Heem. Met het neerleggen van de voorzit tershamer, nu in 2016, sluit Noud zijn lange heemkundige bestuursperiode af. Wie hem kent, weet echter dat hij niet stil zal blijven zitten en de heemkundige ontwikkelingen op de voet zal blijven volgen.’ Zij ging samen met vader Tobi de eerste prijs ophalen in de studio, ’n Eerste prijs die ze kregen uit handen van meester Barend die de getallen had getrokken, ’n Envelop van 135,- euro, vergezeld van een boeket bloemen, aangeboden door Bloem en Groen. nieuws Weekblad voor Moergestel es oe Nu bij schadeherstel: 2 GRATIS TOEGANGSKAARTEN voor een thuiswedstrijd van Willem II Uw Gemeententeuws Uitgave en redactie: Buro '76, Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel Tel. (013) 513 2268 - e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur WOENSDAG 16 MAART 2016 41e JAARGANG Nr. 1842 gemeente Niet voor de komende krant, maar voor de krant die verschijnt op woensdag 30 maart zijn de aanlevertijden gewijzigd. Alle redactionele teksten dienen bij ons binnen te zijn op zaterdag 26 maart om 12.00 uur. Later kan niet meer, dus ook niet de sportberichten! Advertenties kunnen wél tot en met maandag 28 maart worden aangeleverd. Kraaivenstraat 24, 5048 AB Tilburg Tel. (013) 542 17 55 info@msvanalphen.nl Nieuw: maak online een herstelafspraak of vraag online een geschat schadebedrag op! Ga naar www.vanalphenautoschades.nl GRATIS: VERVANGEND VERVOER GRATIS: HAAL- EN BRENGSERVICE FOCW^ Wij zijn aangesloten bij Aegon, NH1816, Schadegarant en vertrouwensreparateur voor Interpolis/Centraal Beheer Achmeo

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 1