VrijwilligersAcademie Oisterwijk Gaat U mee naar Lourdes Alzheimercafé Oisterwijk- Moergestel Ut Gèssels Glas Met korting naar GUO Festival PqücFoIL’ i aasioiK Riet Bierings-van Rijswijk Moergestel-Nieuws niet ontvangen? PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MAART 2016 Moergestel, 6 maart 2016 echtgenote van Wim Bierings Mocht het 'n keer voorkomen dat u Moergestel-Nieuws niet ontvangt, laat het ons dan even weten! Uw buren, vrienden of kennissen kunnen dat niet oplossen, wij wél! Maar dan willen we het wel graag weten: buro76@planet.nl COLUMN In het jaar van de Barmhartigheid Geheel verzorgde reizen door de vrijwilli gers van de Lourdesgroep De reizen worden verzorgd door de Limburgse Bedevaarten (Huis van de Pelgrims) De busreis is van 20 t/m 28 mei 2016 De reis wordt verzorgd door een reisleidster, 2 medewerkers van de Lourdesgroep en een pastoraal begeleider. Een prachtige reis door het mooie Frankrijk. De busreis is een vernieuwde reis. Onderweg worden andere plaatsen aangedaan als vorige jaren. Dus voor de mensen die vaak met de busreis zijn mee geweest weer een aangename verandering. Intens bedroefd, maar oprecht dankbaar voor alles wat zij tijdens haar leven voor ons gedaan en betekend heeft, nemen wij afscheid van mijn vrouw, onze moeder en oma We zouden het fijn vinden als u, in plaats van bloemen, een donatie doet aan KWF Kankerbestrijding. Hiervoor zijn in het crematorium collectebussen aanwezig. Riet is in Rouwcentrum Moergestel, naast Industrieweg 16 in Moergestel. Voor een laatste groet aan haar bent u welkom op woensdag van 19.00-19.45 uur. Als u door omstandigheden persoonlijk geen uitnodiging heeft ontvangen, wilt u dan dit familiebericht als zodanig beschouwen. Prinses Beatrixstraat 18 5066 BC Moergestel Je hebt nu rust gevonden Vol droefheid is ons hart Je zien lijden en niet kunnen helpen Dat was onze grootste smart Wekelijks houden wij, het bestuur van Moer gestelGlas, u op de hoogte van de voortgang van het grootste burgerinitiatief in onze ge meente. Het aanleggen van een glasvezelnetwerk in Moergestels buitengebied en de Logt te Ois terwijk. Deze week deel 2. Bestuurslid Rik de Pina schrijft over het ontstaan en de start van de coöperatie MoergestelGlas. Op initiatief van Sjef Spijkers en Jo van de Pas zijn er in januari 2015 bijeenkomsten in de Gerrithoeve georganiseerd. Het doel van de bijeenkomsten was om iedereen te informeren en uit de aanwezige vrijwilligers een coöperatie te formeren. Er is op dat moment nog altijd geen internetverbinding in de Gerrithoeve; een logisch verhaal dat MoergestelGlas op die locatie is begonnen. De aanwezige vrijwilligers hadden allemaal hun eigen reden waarom hoogwaardig internet er moest komen. Met 1 gemeenschappelijk doel: de leefbaarheid van het buitengebied te verbeteren vormde er eind januari 2015 een voorlopig bestuur. Voorzitter Gert-Jan Ruige- waard, penningmeester Joost van de Schoot, secretaris Mariëlle Wolfs, plaatsvervangend voorzitter Pieter van Opbergen en bestuurslid Rik de Pina zijn de glasvezeluitdaging aan gegaan. Vanwege privéomstandigheden is Gert- Jan Ruigewaard per 30 juni gestopt als vrij williger en heeft Pieter van Opbergen zijn voor- zitterstaak overgenomen. Vanaf 9 juli is het bestuur met Gea op ’t Hoog als bestuurslid versterkt. De vrijwilligers hebben bij start intensief leden geworven. Dit heeft een totaal van 329 leden en een eigen vermogen van ruim €450.000,- opgeleverd. Dat is ruim 95% van het totale buitengebied van Moergestel! Na de leden werving en de bijbehorende administratie kon het KempenGlas infraplan uitgewerkt worden. Een hele klus voor de infrawerkgroep uit de verschillende coöperaties want hier kwam heel veel bij kijken. Dit is niet het enige; het glasvezel vrijwilligerswerk kent wel 10 ver schillende werkgroepen en vergt de bestuur leden zo'n 2 dagen per week. Volgende week leest u over wat voor meer waarde glasvezel voor een woning kan bren gen. MoergestelGlas brengt u door deze weke lijkse column een inkijk op de vele handelingen waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moer gestel. Het bestuur van MoergestelGlas Mariëlle Wolfs/Gea op 'tHoog/Joostvan deSchoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen Jack en Natalie Roy Kimberly en Nick Ine en Tinus Astrid Manon en Gidion dinsdag 15 maart 2016 Thema: Mantelzorg. Gast: Partner van persoon die lijdt aan dementie Met zachte G Op Goede Vrijdag 25 maart en Tweede Paasdag 28 maart kent GUO Festival Paasfolk een afwisselend concertprogramma. Goede Vrijdag is er voor de liefhebbers van Nederlandstalige liedjes met zachte G. Er zijn optredens van Brabantse liedjessmid Gerard van Maasakkers en van zijn Vlaamse geestgenoot Lieven Taver nier met begeleiders. Op Tweede Paasdag is er een internationaal programma. Wouter Vandenabeele brengt een primeur met een sextet uit Vlaanderen, met daarin de Syrische ud-speler Elias Bachoura. De Ierse zangeres Niamh Parsons stelt met gitarist Graham Dunne haar nieuwe cd ‘Kind Providence’ voor. Sedaa uit Mongolië en Perzië brengt onder- en boventonale keelzang, en speelt in traditionele kledij en op ambachtelijke paardenhoofdviolen. En het opzwepende Ha mon Martin Quintet uit Bretagne verzorgt ook dan het laatste concert. Randprogrammering Naast concerten zijn er op Tweede Paasdag folkmovies en masterclasses met publieks deelname. Er is een masterclass onder- en boventonale keelzang onder leiding van Sedaa, een masterclass Bretonse dansen onder leiding van Leon Huisman en Avendans en een mas terclass instrumentaal samenspel onder leiding van Wouter Vandenabeele waaraan ‘begonners’ kunnen deelnemen met hun eigen (akoesti sche) muziekinstrument. Daarmee kunnen ze ook aansluiten bij sessies die tijdens het hele festival spontaan kunnen ontstaan. Wilt U meer weten over deze reizen vraag dan de uitgebreide informatie aan bij Joke Hoek man, tel. 06-42347729. Veel informatie kunt U vinden op onze website: www.lourdesgroepbisdomshertogenbosch.nl Voor deze avond hebben we een speciale gast uitgenodigd. Partner van degene die lijdt aan dementie of mantelzorger zoals dat officieel heet. Zij deelt haar ervaringen met de mensen die dinsdag 15 maart aanwezig zijn. Wat je overkomt als partner als je van de diagnose dementie hoort. De verbazing, bevestiging, teleurstelling. Hoe worstel je door het woud van hulpverlening en krijg je zicht op de ziekte, welke zorg en begeleiding er mogelijk is. Wat De afscheidsdienst wordt gehouden op vrijdag 11 maart om 13.45 uur in Aula 2 Atrium van het Crematorium Tilburg, Karei Boddenweg 5, 5044 EL Tilburg. er voor jou als partner veranderd en in de omgang met degene die lijdt aan de ziekte dementie. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. De ondersteu ning die mensen elkaar op zo’n avond geven is van zeer grote waarde; de bezoekers gaan dan ook met een voldaan gevoel naar huis. Onze medewerkers staan gedurende de avond voor iedereen klaar en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte welkom! Tijd: inloop vanaf 19.30 uur Programma: van 20.00 - 22.00 uur Locatie: De Coppele, Prunusstraat 69, Oister- wijk Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer infor matie: Jeanne Verberk, j.verberk@ziggo.nl “Oriëntatie op vrijwilligerswerk”. Deze work shop wordt verzorgd door een medewerker van ContourdeTwern. De volgende onderwer pen komen aan de orde: Wat is vrijwilligers werk? Wat vraagt het van de vrijwilliger? Welk vrijwilligerswerk past bij mij? Wat zijn de mogelijkheden binnen de gemeente Oister wijk? Welke stappen moet ik zetten om als vrijwilliger aan de slag te kunnen? Als u interesse heeft, bekijk dan de informatie OP http://vrijwilligersacademieoisterwijk.nl/cur- sus/workshop-orientatie-op-vrijwilligerswerk/ Via deze website kunt u zich ook aanmelden voor deze gratis workshop. Voor informatie kunt u ook bellen naar 06 40610049. Festivalspecial De organisatie van GUO Festival Paasfolk is in handen van de vrijwilligers van Groeten Uit Oisterwijk. GUO werkt samen met het Oisterwijkse cultuurcentrum Tiliander. In de eerste helft van maart brengt het maandelijkse digitale muziekmagazine van GUO een festi valspecial uit. Voor de aanvraag van een gratis abonnement volstaat een mailt je naar guo- nieuws@kpnmail.nl Voor wie tijdig reserveert heeft concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk meer dere kortingsacties op tickets voor GUO Festival Paasfolk. Het vierdaagse festival vindt plaats van Goede Vrijdag 25 maart tot en met Tweede Paasdag 28 i maart in Tiliander Oisterwijk. i Onderdeel van het festival is een 24-uurs non- stop balfolk-marathon op Paaszaterdag 26 en Eerste Paasdag 27 maart. De kortingsactie -| ‘twee halen één betalen’ voor deze marathon loopt nog tot woensdag 15 maart. Balfolk-lief- hebbers die vóór die datum reserveren, krijgen elk tweede, vierde, zesde, enz... ticket gratis. Vanaf 15 maart kosten de tickets weer gewoon 30 euro per stuk. Meer informatie over deze kortingsactie is te vinden op de event-pagina van www.balfolk.nl De overige meerdaagse kortingsacties (met kortingen van 10 tot 20 euro per ticket) lopen in voorverkoop ook na 15 maart nog wel door. Op de festivaldagen zelf aan de kassa betalen bezoekers de volle prijs. Reserveringen zijn mogelijk digitaal via http://guo.inoisterwijk.nl Op deze site staat uitgebreide informatie over GUO en al haar activiteiten. Op de homepage staan links naar de juiste reserveringspagina’s. Telefonisch kan gereserveerd worden tijdens kantooruren op 521 7220. In Tiliander zijn er reserveringen mogelijk op vrijdagavonden van 18.00 tot 20.30u aan de balie ter plekke. Oriëntatie op vrijwilligerswerk De VrijwilligersAcademie Oisterwijk brengt vraag en aanbod bij elkaar van opleidingen/ workshops voor vrijwilligers en mantelzorgers binnen zorg en welzijn, maar ook voor andere vrijwilligers in de gemeente Oisterwijk. Voor wie nieuwe kennis wil opdoen of vaardigheden wil ontwikkelen om vrijwilligerswerk beter te kunnen doen, biedt de VrijwilligersAcade mie allerlei cursussen aan. Maar ook voor mensen die overwegen vrijwilligerswerk te gaan doen en die meer willen weten over de mogelijkheden die er zijn, biedt de Vrijwil ligersAcademie een workshop. Op maandag 21 maart is er een workshop Balfolkmarathon Op de 24-uurs non-stop balfolk-marathon op Paaszaterdag 26 en Eerste Paasdag 27 maart spelen zestien balfolk-bands in continurooster traditionele dansen uit ons Europese erfgoed. De Friese groep Kapriol’! begint op Paaszater dag om 20.00 uur met een dansinstructie voor alle bezoekers. Omdat 's nachts om 02.00u de klok een uur vooruit gaat van wintertijd naar zomertijd, eindigt de Bretonse groep Hamon Martin Quintet de marathon op Eerste Paasdag om 21.00u. Voordat de Bretonnen afsluiten, is er een dansinstructie speciaal over dansen uit Bretagne, verzorgd door Leon Huisman en muzikaal begeleid door Avendans. De treinreis is van 1 t/m 8 september 2016. De trein vertrekt uit Maastricht. Vanuit Den Bosch gaan we met een touringcar naar het station in Maastricht. De pelgrims die met het vliegtuig gaan logeren in Lourdes in hetzelfde hotel als de bus- en treinreizigers. Het vliegtuig vertrekt vanaf vliegveld Maastricht. Mensen die veel zorg nodig hebben kunnen verzorgd worden in het accueil (verzorgings huis) door onze eigen Nederlandse vrijwilli gers. Tilburg, 9 augustus 1938

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3