Jozef jnformatie Themaviering Protestantse gemeente Oisterwijk leder mens is bijzonder en verdient Ij een uniek afscheid vergadering Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Mededeling van mgr. Hurkmans aan alle gelovigen bij het bekend maken van de benoeming van zijn opvolger, mgr. de Korte, op 5 maart 2016 Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: Vele handen maken het werk licht Op maandag 14 maart zal de kerk de jaarlijkse grote schoonmaakbeurt krijgen zodat hij er metPasen weer spik en span uitziet. Liesbeth de Laat vraagt helpende handen om samen met haar deze grote klus te klaren. We begin nen rond half 9/9 uur. Voor een kopje koffie en thee wordt gezorgd. Woensdag 16 maart, Kapel Park Stanislaus, 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voor ganger: pastor A. Verest Vastenactie 2016 (5) Moergestel helpt een weeshuis in Oeganda Sander Kesseler vertelt: Mariam: waarschijnlijk 9 jaar. Toen ze vier was kwam ze alleen. Haar ouders zijn ver dwenen. Omdat ze nergens terecht kon is ze in het 'bos' gaan wonen. Een oude vrouw heeft ze in een missieziekenhuis kunnen krij gen waar ze 3 maanden verbleef. Bloedarmoe de, ontstekingen vanwege verwaarloosde HIV. Ze woont nu drie weken in ons huis. Spreekt niet veel, omdat ze niet geleerd is te praten. Ze is soms lomp, agressief en onhandig. Om dat ze het niet weet. MISSIE f ONTWIKKELING VREDE parochie 12 - 19 maart 2016 5de ZONDAG VAN DE VASTEN Monuta W Tom van Dijk IMSiï iSfc'W MIIIW. Agenda: Maandag 14 maart 08.30 uur: grote schoon maak van de kerk Dinsdag 15 maart 10.00 uur: werkgroep Ziekenpastoraat 8.30-20.00 uur: Vormselvoorbereiding les 5 Woensdag 16 maart 14.30 uur: Kinderclub De Schaapskooi: Palmpaasstokken maken in Park Stanislaus. Zaterdag 19 maart Tiener Club 412: 19.30- 21.30 uur in de Voorhof, Kerkstraat 64 Ois- terwijk Zondag 20 maart: 11.00 Palmpasen (gezins viering) met voorstellen van de 1ste Commu nicantjes en met Palmpaasstokken Woord van de pastor Na de speciale aandacht voor de Vastenenactie in de viering van afgelopen zondag komt Pasen rap dichterbij. Want komende zondag begint alweer de Goede Week met de viering van Palmpasen. Daarin zullen de 1ste Com municanten van dit jaar zich aan de geloofs gemeenschap voorstellen. Het zal zeker speciaal zijn om deze keer samen met kinderen de hoogte- en dieptepunten te vieren van Jezus’ opgang naar Pasen. Zo ver binden we de triomfantelijke intocht van Je zus in Jerusalem (met feestelijke processie in de kerk) met het dramatische verloop van de Goede Week (korte lijdensverhaal). Waar mee jong en oud opnieuw voor de vraag wordt gesteld wat het lijden en sterven van Christus voor ons eigen leven betekent. Wis en waarachtig geen eenvoudige vraag, maar wel eentje die richting zal geven aan hoe we het Paasgeheim van Jezus’ opstanding uit de dood beleven. Op zondag 13 maart 2016 is er om 11.00 uur een themaviering met zanggroep Inspiration. Thema van deze viering is “Een nieuwe kans”. We lezen het Evangelie waarin we Jezus horen vragen: Laat degene die zonder zonden is de eerste steen werpen. Het doet me pijn zegt God als Ik je zie staan met stenen in je hand, klaar om mensen te veroordelen en in de grond te boren. Wat Ik je wil vragen, is juist het tegenover gestelde. Probeer een warm hart te hebben voor alle mensen om je heen. Geef zoveel warmte en tederheid dat mensen bij jou ‘nieuw leven’ vinden, een nieuwe kans krijgen. Want in de manier waarop jij mensen ver geving schenkt, kunnen zij ervaren wat het betekent ‘leven in vrede’ met zichzelf en met elkaar. Van harte welkom! Themaviering werkgroep Inspiration Donderdag 10 maart starten we om 19.00 uur met de tweede live Bingo-uit- zending uit een reeks van vier. Aansluitend is er weer een nieuwe uit zending, waarin deze week o.a. Ten toonstelling KiKu Moergestel; Moer gestel Sportief: Rico Salvettiloop; Vooruitblik Flower Power Avond; Spel- middag Roef. Vrijdag 11 maart vanaf 19.00 uur en zater dag 12 maart vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 13 maart kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Mar tin Laurenssen; techniek: John Steijger. Zondag 13 maart Kerk Sint Jans Onthoofding 11.00 uur: H. Mis, themaviering met zanggroep Inspi ration. Voorganger pastor A. Verest. Henricus en Cornelia van Overdijk-Kemps, zoon Piet en dochters Nelly en Riet; verj. Marinus Roozen e.v. Maria Hesselmans; jgt. Cornelis van Dijk e.v. Maria van Overdijk; John van den Hout e.v. Heidi Rijnen en papa van Ann; Toon van Zon en Miet van Zon van de Wouw en zoon Peter; overleden ouders Smulders-van der Mee. Zaterdag 12 maart Kapel Park Stanislaus 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Cees Huijsmans; jgt. Jan Huijbregts e.v. Corry Schoenmakers; jgt. Peter Vermeer e.v. Miet van Zon; jgt. Piet de Boer e.v. Sjaan van Haaren en dochter Marlies. Aan alle priesters, diakens, religieuzen, monastieke kloosters, seminaristen; aan de pastorale werkers, pastorale assistenten, parochiebestuurders, bestuurders van instellingen in het bisdom; aan U allen, dierbare gelovigen, die zo trouw betrokken bent bij het bisdom, Het is mij een vreugde u te kunnen meedelen dat Paus Franciscus nu officieel mijn terugtreden heeft aanvaard en met de benoeming van mgr. dr. Gerard J.N. de Korte heeft voorzien in mijn opvolging. Natuurlijk heb ik mgr. de Korte hartelijk gefeliciteerd hetgeen ik door dit schrijven ook u doe. Het is goed dat er aan een tijd van wachten nu een eind is gekomen. Bij de aankondiging van mijn terugtreden heb ik reeds voldoende woorden besteed aan mijn afscheid. Daar heb ik niets aan toe te voegen. Graag breng ik u en de nieuwe bisschop van ’s-Hertogenbosch enkele wensen over. Van harte wens ik u allen toe dat u als een gemeenschap met de nieuwe bisschop vertrouwvol in het leven mag staan. U en ik, wij, leven in een tijd van veel en van grote veranderingen. Juist nu is het goed om te staan op de stevige grond die het geloof ons biedt. God is onze Schepper en Vader. Hij heeft ieder van ons gewild en opgenomen in zijn plan van liefde. Als tweede wens ik u allen toe dat u samen met de nieuwe bisschop hoopvol mag blijven. Het kwaad en de dood zitten ons allen in de weg. Zij verdringen de hoop. Jezus Christus heeft de macht van de zonden gebroken en heeft de weg naar het leven geopend. Dit mogen wij vieren in de Eucharistie en daaruit mogen wij telkens opnieuw hoop putten. Daarmee kunnen wij als een nieuwe gemeenschap rond Christus een teken van hoop zijn in onze samenleving. Tenslotte wens ik de nieuwe bisschop en u allen toe dat u altijd in de liefde kunt blijven. Dat dit de basis mag zijn van uw leven. De heilige Geest woont in ons. Hij plant de liefde in ons en versterkt steeds opnieuw het goddelijk leven. Dit doet de liefde in ons opbloeien. De liefde kan ons gemeenschap-zijn versterken. De liefde zal ons doen leven voor elkaar in de Kerk en in de wereld. Het blijven in geloof, hoop en liefde is meer gegarandeerd als wij in eenheid deelnemen aan een gezond kerkelijk leven. Van harte wens ik mgr. Gerard de Korte mensen toe die ja zeggen op hun roeping tot het priesterschap, diaconaat en het religieuze leven, mensen die meewerken in het kerkelijk leven, mensen die de Kerk in de wereld tegenwoordig stellen. Mensen die hem dragen in zijn gebed en verkondiging, in het nabij zijn van mensen en in het bestuur van het bisdom. U allen dank ik voor het geloof, de hoop en de liefde die ik te midden van u heb mogen bewaren. Ik hoop daar op een eenvoudige manier, in vertrouwen op de Zoete Moeder van Den Bosch en levend vanuit de H. Eucharistie, van te kunnen blijven getuigen tot in mijn sterven. In gebed verbonden, Mgr. drs. A.L.M. Hurkmans 16e bisschop van ‘s-Hertogenbosch Zondag 13 maart, Voorganger is mevrouw ds. B. Rose uit Boxtel, 10.15 uur De vijfde zondag van de veertigdagentijd. De collectes zijn voor het eigen diaconaal werk en voor de eigen kerk: crisispastoraat. Er is kindernevendienst en crèche. Agenda 15 maart 19.45: Groot Huisbezoek voor Ber- kel-Enschot en Udenhout 16 maart 10.00: Gespreksgroep voor ouderen in De Voorhof 19 maart 19.30: Club 412 in De Voorhof Kijk voor meer informatie over alle activi teiten op onze website: www.pkn-oisterwijk.nl 0900 332 22 22 Luke (Lucas) is geboren als Ismael (moslim). Met zijn vijfde waren allebei zijn ouders over leden. Hij moest bij zijn oma wonen. Een jaar later overleed ze. Hierna volgde enkele jaren waarin hij van familielid naar familielid verhuisde. Hij rende weg en had zich aange leerd om altijd naast een bar buiten te gaan slapen. Na drie jaar kwam hij bij ons in huis en besloot katholiek te worden. Hij heeft veel meegemaakt, we hebben ook het idee dat hij is misbruikt gezien zijn gedrag en bedplassen. Hij is nu twaalf jaar en zit in groep 5. Palmpaasstokken maken Woensdagmiddag 16 maart organiseert kin derclub de Schaapskooi een kindermiddag in Park Stanislaus waar we Palmpaasstokken zullen gaan maken. Alle kinderen (en ouders) zijn welkom om deel te nemen van 14.30 tot 16.00 uur. Voor alle materialen wordt gezorgd, we vragen de kinderen enkel om 12 chocolade paaseitjes mee te nemen. Palmzondag 20 maart: gezinsviering met het voorstellen van de communicanten Op Palmzondag zal er dit jaar een gezinsvie ring zijn waarin de aanstaande communican ten zich voorstellen aan de kerkgemeenschap. Alle kinderen worden uitgenodigd om met hun Palmpaasstok naar de kerk te komen waar ze een echt broodhaantje zullen krijgen voor op de stok. De kinderen mogen tijdens de viering in processie door de kerk lopen en de palmpaasstokken zullen met de palm takjes worden ingezegend. We vieren verder de gewone liturgie van Palmzondag, waardoor de viering ook zeker toegankelijk is voor alle kerkgangers. Website parochie St. Jozef De oude website www.parochiemoergestel.nl is sinds afgelopen week uit de lucht. Alle informatie over onze kerk en parochie kunt u vinden op de nieuwe website: www.jozef- parochie.nl Als u als werkgroep, vrijwilliger of parochiaan iets op de website wilt laten plaatsen kunt u dit mailen naar: dorris.rij- nen@jozef-parochie.nl of ad.verest@jozef- parochie.nl Werkgroep communicatie St. Jozef Om alles rondom de website en de commu nicatie in de parochie St. Jozef goed te laten verlopen, is er een werkgroep communicatie in het leven geroepen. Voor onze parochie hebben in deze werkgroep zitting: pastor Ad Verest en Wendy Dusée (webmaster). Pastor Ad Verest secretariaat PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 MAART 2016 Margriet V Tom J Ivan Ingen Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Kerk: St. Jons Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven De steun DIJ Iedere uitvaart. 'an Dijk VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P, Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma - vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2