QOEF! Goeien aard met muziek Samen vega eten Audacia- nieuws Balfolk met La Jolie Folie bij GUO Jeugdschaatsers ”De Vennen” in de prijzen 4r T Alle aanwezigen vonden het een goed initiatief U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Merel Bertens nam in Alkmaar deel aan de finalewedstrijd van de landelijke marathon- competitie. Ondanks het feit dat Merel zich niet echt fit voelde (de vele wedstrijden en de lange reizen naar de ijsbanen in het gehele land beginnen hun tol te eisen), slaagde Merel erin om zich de hele wedstrijd in het voorste gelederen van het peloton te handhaven. Daar- 14:30 12:00 12:30 10:00 11:00 10:00 12:00 Zoals de bevolking van de Brabantse en Vlaamse Kempenstreek muziek maakte; zo kunt u op zondagmiddag 6 maart in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot weer genieten van de liedekens en muziekskes uit ons culturele erfgoed. En dat voor het twin tigste achtereenvolgende seizoen. De Elcker- lyc-speellieden zijn er dan weer om het publiek een “toffe middag” te bezorgen. Twee danssets Na een korte pauze neemt La Jolie Folie je dan vanaf 21.00u mee in twee danssets van elk een uur. Tegen 23.30u kun je zelf een derde helft aanrichten, met een eigen instrument op een sessie of open podium, met nog meer dans of door te luister-kijk-of-nog-anders- genieten. Authentieke energie Sinds 2006 willen Wilco van der Kolk en Thomas Steenweg met La Jolie Folie terug naar de oorsprong van de balfolkmuziek, zon der afgeleide vermenging met modernere of 'wereld'muziek. Niet dat ze de puristische ambitie hebben om in de muziek de traditie één-op-één te kopiëren, maar ze willen de aut hentieke energie van weleer in hun eigen bal folkmuziek van nu overbrengen. Behalve op zaterdag 12 maart speelt La Jolie Folie bij GUO bovendien samen met nog vijf tien andere groepen balfolk op de 24-uurs non- stop balfolkmarathon. Deze marathon is onder deel van vierdaags GUO Festival Paasfolk van Goede Vrijdag 25 tot en met Tweede Paasdag 28 maart. Zie hiervoor de al eerder vermelde website van GUO. Op de homepage staan tevens links naar social media en naar GUO Muziekmagazine. Gratis abonnement? Een mailtje naar guonieuws@kpnmail.nl volstaat. De wedstrijden van de jeugdmarathoncom- petitie 2015/2016 in Tilburg werden gereden op 24 oktober, 28 november en 20 februari. Bij de jongens Pupillen-B behaalde Teun van der Linden in de finalerit op 20 februari de tweede plaats en samen met de eerder behaalde tweede en zesde plaats was dat goed voor de tweede plaats in het eindklassement. In dezelf de categorie viel Thomas van Berkel met een derde plaats ook in de prijzen. Zijn broertjes Jan en Thijs van Berkel werden keurig vierde en vijfde en ook Gijs van der Linden wist in alle wedstrijden punten te verzamelen die hem uiteindelijk de zestiende plaats opleverden. Bij de jongens Pupillen-A werden Teun Wagen makers en Dirk Botermans respectievelijk zesde en negende. Bij de jongens Junioren-C moest Martijn Weber ervoor zorgen dat hij tijdens de finalerit in de buurt van Lars Menge- link uit Breda finishte. Door als tweede achter Lars te eindigen behaalde Martijn de eerste plaats in het eindklassement. Ook Thom Bo termans verdiende een medaille met zijn derde plaats in het eindklassement. Op dezelfde avond werd in Tilburg een wed strijd in het kader van de Zuid-Nederlandse Marathoncompetitie gereden. Dankzij de acht ste plaats die Jan op ’t Hoog hierin behaalde bij de Masters-2, steeg hij naar de zevende po sitie in het tussenklassement. Zoals gewoonlijk begeleiden zij zichzelf op een groot aantal instrumenten. Ook de ver halen uit onze streek, die bij het haardvuur of in het staminee werden verteld, zullen niet ontbreken. Dit volksmuziekconcert begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. Dit is een muziekactiviteit van Muziekcentrum De Voorste Stroom uit Oisterwijk. Wilco Thomas Wilco van der Kolk is sinds 1982 bezig met Franse en Vlaamse volksmuziek (Speelgroep Loodevie) en het bouwen van draailieren. Hij zingt en bespeelt draailier, blokfluit, doedelzak, fijfer, schalmei en percussie. Thomas Steenweg begon op zijn vijftiende met westerse en West- Europese volksmuziek op viool. Aanvankelijk speelde hij Appalachian mountain music en Britse folk, maar later kwamen daar Zweedse, Franse en Vlaamse volksmuziek bij. Thomas zingt en bespeelt viool, doedelzak, trekhar- monica, piffero, bombarde en concertina. (Leer) dansen op traditionele muziek La Jolie Folie verzorgt op zaterdag 12 maart een balfolk-avond uit GUO-serie 2015/2016 van concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk. In de GUO-concertzaal van Tiliander begeleiden ze om 19.30u eerst de dansinstructie onder leiding van Wilco van der Kolk. Daarna gaat het duo los op dansmuziek uit ons Europese erfgoed. Naar goed Brabants gebruik sluit de avond af met een ‘derde helft’. In een uur leert Wilco bezoekers de basis van dansen uit ons Europese erfgoed. Hij zal accent leggen op dansen uit Centraal Frankrijk en Bretagne, zoals Bourrée, Ridee, Gavotte de Montagne, Kost ar Chaod, Andro en Hanter- dro. Geen danservaring? Geen nood! Ook een danspartner is altijd in de buurt. Zin om te dansen op traditionele muziek, in makkelijke kleding en op makkelijke schoenen, doen de rest. mee voorkwam zij dat haar positie in het klas sement in gevaar zou komen door een plotse linge breuk in het peloton. Uiteindelijk werd de wedstrijd, zoals dit seizoen bijna elke keer, beslist in een massasprint. Daarbij kwam Merel als zestiende over de finish en behield zij haar vijftiende plaats in het eindklassement van deze sterk bezette landelijke competitie. door: Ankie [Vessels Beljaars Op initiatief van enkele mensen heeft Stichting Oisterwijk Centraal ‘Vega Americana’ georganiseerd. De eerste bijeenkomst vond plaats op vrijdag 19 februari j.l. Waarom de toevoeging ‘Americana’ Omdat iedereen zelf een vegetarische schotel of tapas meeneemt, waarvan iedereen kan mee eten. Net zoals bij een zogenoemd Amerikaans feest in de jaren ’70 en ’80. Het was een gezellige bijeenkomst in een onge dwongen sfeer. Ook de ruimte was prettig; niet te groot, maar ruim genoeg voor de aan wezige elf mensen. Sommigen kenden elkaar, anderen waren totaal vreemd voor elkaar. Toch ontstond er al gauw een onderling gesprek, waarbij ieder iets vertelde over zijn of haar achtergronden en interesses. Audacia - Zigo 1-0 (0-0) Tot de 61e minuut was er weinig schokkends gebeurd behalve dan dat keeper Joep HoSmans dansende engeltjes op zijn schouder had zitten die hem beschermde tegen de aanvallende rode duivels uit Tilburg die op de 4e plaats op de ranglijst prijken. In dezelfde 61e minuut scoorde Willem II zaterdagavond en nu Gijs Doornenbal voor Audacia en beiden hebben ze de punten hard nodig om uit de gevarenzone te blijven. Ondanks de matige wedstrijd is het toch een compliment om met een sterk gewij zigd elftal tegen het hoog geplaatste Zigo te winnen. De nieuwe hoofdtrainer voor het vol gende seizoen, Martijn van Wanrooy, zag hoe de pupillen van zijn collega Frans Tekath vro lijk en tevreden de warme kleedkamer opzoch ten. Louis VanDenMeijdenberg Uitslagen: Audacia 1-ZIGO 1 1-0; Audacia 2-Nevelo 3 3-2; Jong Brabant 5-Audacia 4 1- 3; Nemelaer 6-Audacia 5 2-5. Programma 6 maart GSBW 1 - Audacia 1 Audacia 2 - DESK 4 Audacia 4 - GSBW 3 Audacia 5 - Jong Brabant 8.... Helvoirt 5 - Audacia 6 SC 't Zand 6 - Audacia 7 RKDSV VR1 - Audacia VR1 La Jolie Folie speelt dansmuziek uit Centraal Frankrijk en uit Bretagne, Vlaanderen en Nederland op traditionele instrumenten als T draailier, doedelzak, viool, trekzak en fluiten. De deels ook gezongen muziek neemt je al dansend mee naar de volkse belevingssfeer van toen die in vele regio's in Frankrijk en daarbuiten ook nu nog springlevend is. Op zondagavond 21 februari mochten zes leden van “De Vennen” in Tilburg deelnemen aan de Zuid-Nederlandse Afstandskampioen- schappen 1500 meter. Aangezien er bij deze kampioenschappen alleen onderscheid wordt gemaakt tussen dames en heren, moesten de jeugdige leden van “De Vennen” het hierbij opnemen tegen oudere sterkere rijders. Voor Jan op ’t Hoog gold het omgekeerde. Hij moest als een van de oudere deelnemers de strijd aangaan met de twintigers en dertigers. Zoals verwacht konden de schaatsers van “De Ven nen” geen rol spelen in de strijd om de prijzen en door de zware omstandigheden (alle schaat sers klaagden over tegenwind die via de lucht gaten in de ijshal waaide) zaten er deze keer ook geen verbeteringen van persoonlijke records in. Alleen Teun Wagemakers slaagde er in het bijprogramma in om met een tijd van 127.01 zijn persoonlijke record op de 700 meter aan te scherpen. Tijdens het Afstands- kampioenschap 1500 meter werden de vol gende tijden gereden: Jochem van Hulten 2:23.24; Wouter Weber 2:23.67; Koen Barten 2:34.37; Jan op ’t Hoog 2:35.89; Veerle van Hulten 2:48.67; Hilde van Hulten 3:03.24. ROEF! HANDBAL Uitslagen: Afgelopen week zijn er geen wed strijden gespeeld. Zondag 6 maart El 09:30 Blauw-wit - Roef Cl 10:50 Delta Sport- Roef Al 12:35 Someren - Roef DS 13:05 Blauw-wit - Roef HS 14:15 Blauw-wit - Roef Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! Op zaterdagavond 20 februari vielen de beslissingen in de jeugdmarathoncom- petitie van Tilburg en de landelijke marathoncompetitie. In Tilburg veroverden jeugdleden van Schaatsclub “De Vennen” podiumplaatsen en Merel Bertens werd vijftiende in het eindklassement van de landelijke marathons. GUO opent haar zaalkassa om 18.30u. Wie zeker wil zijn, reserveert digitaal (via een link op http://guo.inoisterwijk.nl). Bij de foto: Teun van der Linden (links) en Tho mas van Berkel (rechts) op het podium van de marathoncompetitie (foto Jeroen Happel) ieder vrij beslist om wel of niet te komen. Het is een open groep, waar ieder die dat wil ook welkom is. De bijeenkomsten zijn op de eerste en derde vrijdag van de maand vanaf 19.00 uur in De Voorhof, Kerkstraat 64 in Oisterwijk. U draagt 2,- per persoon bij in de huur van de ruim te. U bepaalt zelf wat u meeneemt aan eten. Geen ingewikkelde schotels of baksels. Het moet wel vegetarisch eten zijn. Drankjes zijn voor eigen rekening. Het is prettig als u zich van tevoren aanmeldt bij Stichting Oisterwijk Centraal, telefoon 06- 47933872 of info@stichtingoisterwijkcentra- en zeker voor herhaling vatbaar. De groep zal al.nl Hier kunt u ook terecht voor eventuele niet altijd hetzelfde samengesteld zijn, omdat vragen. F s ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 MAART 2016 PAGINA 7 I j ItW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7