Aan de leestafel Budding Sound Big Band ontmoet Mazurko Laat je meeslepen naar de tijd van de Flower Power! met Bianca Taapken Verenigingen mogen De Uitdaging uitdagen A W MoergestelGIas van week tot week Expositie Maria van lersel-Rijnen in Park Stanislaus Hebben jullie het al op kalender gezet? Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl COLUMN Bianca Taapken raadslid en commissielid Inwonerszaken Oisterwijk Beste Moergestelnaren, Vanaf deze week houden wij, het bestuur van MoergestelGIas, u wekelijks op de hoogte van de voortgang van dit grootste burgerinitiatief in onze gemeente. Deze week vertellen wij de historie en ontstaan, zodat u vanaf volgende week makkelijker het verhaal en de voortgang zult begrijpen. in het jaar 2014 komen 2 dingen bij elkaar. Het le is de beslissing van de provincie om een deel van de vrijgekomen gelden uit de ver koop van Essent te gebruiken om de leefbaar heid in het buitengebied te vergroten. Het 2e is het feit dat internet in het buitenge bied niet zo vanzelfsprekend is zoals bij mensen die in de kom of in een Ziggo gebied wonen het geval is. Mensen in het buitengebied hebben geen inter net, of een upload van 600Kb. De BOM (Brabantse ontwikkeling maatschap pij) krijgt het beheer over de Essent gelden en beslist gelden tegen een lage vergoeding ter beschikking te stellen om de digitalisering in het buitengebied mogelijk te maken. Initiatiefnemer Jo van de Pas uit Biest-Houtak- ker had de juiste visie. Probeer coöperatief per gemeente initiatieven te ontplooien om de buitengebieden te verglazen. Zo ontstaat er in de maanden april t/m oktober 2014 een coöperatie Kempenglas. Kempenglas is een overkoepelende coöperatie van 4 lokale initiatieven zijnde: Oirschotglas, Reusel-de Mierdenglas, Bladelglas en Moerges telGIas. Het betreft totaal ongeveer 3000 wo ningen. Moergestel start in maart 2015 met het infor meren van de bewoners over de mogelijkheden en kosten van de aanleg van een glasvezelnet werk in eigendom van alle aangesloten leden. Verbazingwekkend stormen we binnen 4 maanden af op een deelnemersaantal van maar liefst 95% van alle in het buitengebied staande woningen. Vervolgens moeten we veeeeeel hobbels ne men om uiteindelijk in februari 2016 alle opdrachten te verstrekken tot de aanleg van net netwerk. Maar daarover volgende week meer. Wij willen met deze wekelijkse column u een beetje mee nemen in de bergen en problematiek waar je niet bij stil staat als je aan iets dergelijks begint en wij hopen met jullie te eindigen met een foto van het eerste beeld over Glas in Moerges tel. Ook gebruiken wij dit medium om aan te geven welke woningen in de aankomende weken aan de beurt zijn. Het bestuur van MoergestelGIas Mariëlle Wolfs/Gea op 't Hoog/Joost van deSchoot/Rik de Pina/Pieter van Opbergen --- Muzarko is het jeugdharmonieorkest van de muziekacademie van Merksem (B). Het bestaat uit 60 muzikanten hoofdzakelijk leerlingen en oud-leerlingen van de muziekacademie die samen zorgen voor topkwaliteit. Sinds 2009 speelt het orkest officieel onder de naam Muzarko. Ze staan onder de kundige leiding van topdirigent Erwin Pallemans. Er wordt een gevarieerd programma van pop, klassiek en jazz gebracht. Zo spelen zij onder meer “A Tribute to Amy Winehouse”, “Salute to the American Jazz” en “Flight”. Het concert zal plaatsvinden op zondag 13 maart om 14.30 uur in Den Boogaard. Kaarten a 5,- verkrijgbaar aan de kassa. Zondag 13 maart in Den Boogaard Al enkele jaren organiseert de Budding Sound Big Band concerten waarbij andere orkesten worden uitgenodigd. Doel is verschillende muziekstijlen in één concert te combineren zodat muzikanten en publiek een bredere kijk op muziek krijgen. In het kader van deze verrassende ontmoetingen verzorgt de Budding Sound Big Band nu een concert met Muzarko. Aanbod Het aanbod waar de verenigingen op mogen rekenen is alles behalve geld. Kennis van vak lui, hulp bij projectbegeleiding, zoeken naar materialen en spullen, bemiddelen tussen de vrijwilligers van de vereniging en ondernemers die graag hun nek uitsteken voor de sociaal maatschappelijke samenleving van Oisterwijk. De bijeenkomst voor Oisterwijkse verenigin gen is op 17 maart van 19.30 tot 21.30 uur in het pand van de Rabobank in Oisterwijk. Meer informatie en aanmelden van projecten kan via www.oisterwijkseuitdaging.nl en stuur graag vooraf een mail naar info@oisterwijk- seuitdaging.nl Verzoek is met maximaal twee personen per organisatie naar deze bijeenkomst te komen. Proeverij Schwarz (zwart) bier Op vrijdag 4 maart wordt de maandelijkse bierproefavond gehouden van de vereniging Bierproeven uit Moergestel. Op deze avond worden bieren geproefd die van oorsprong komen uit de voormalige DDR. Schwarzbier, is een donker tot ondoorzichtig zwart bier. Het Schwarzbier is enigzins vergelijkbaar met de engelse Stout of Porter. Deze bieren zijn gemaakt met gebrande mout, die hen hun donkere kleur geeft. De wortels van het Schwarzbier liggen in Thüringen en Saksen. De eerste gedocumen teerde vermelding in Thüringen is van de Köstritzer brouwerij uit 1543. Het huidige Oost-Duitsland heeft vele unieke varianten van deze stijl en van regionale brouwerijen. Behalve het Kötritzer bier worden Schwarzbie- ren van de Neuzeller Klosterbrauerei, Störtebe- ker brauerei uit Stralsund, de Lausitzerbrauerei (Porter) en Mönschofbrauerei uit de bierstad Kulmbach gedegusteerd. De bierproefavond wordt gehouden op vrijdag 4 maart om 20.15 uur in Herberg de Veerkes. De kosten voor deze avond bedraagt voor niet- leden slechts 10,50. Men is van harte wel kom. Na de pauze speelt de Budding Sound Big Band. Dit orkest bestaat uit 25 musicerende leden die allemaal hun opleiding hebben of hebben gehad bij Factorium. Zowel jong als oud hebben hun draai gevonden in deze big band en het enthousiasme straalt er bij ieder concert vanaf. De bigband ontstond ruim 35 jaar geleden op initiatief van bandleider en leraar koperinstrumenten Piet van Campen- hout. Hij wilde de gevorderde koperblazer een extra uitdaging bieden waarbij het niet om de traditioneel gedoceerde klassieke muziek zou gaan, maar specifiek om jazzmuziek. Het repertoire van de bigband bestaat inmid dels uit meer dan 300 nummers. Sinds enkele jaren wordt de zang verzorgd door Jeske Paalvast. De bigband zal jazz, blues en funk spelen. O.a. “I’v got you under my skin” en “Streetlife” staan op het programma maar ook “The Jazz Police” van Gordon Goodwin. Maria van lersel-Rijnen, geboren te Tilburg in 1952, heeft als grote hobby tekenen en schil deren en alles wat daarmee te maken heeft. Als kind al was ze altijd bezig met tekenen. Het ging haar goed af en ze had goede resul taten. Ze heeft gewerkt in de zwakzinnigenzorg, ook daar kon zij haar creativiteit kwijt. Toen ze kinderen kreeg, werd het tekenen grotendeels opzij gezet. Nu de kinderen de deur uit zijn, is haar hobby weer heel belangrijk geworden. Maria vindt portrettekenen en aquarelleren het fijnste om te doen. De technieken zijn zeer verrassend. En het verbaast haar hoe mooi de resultaten kunnen zijn. Alle andere tech nieken zijn voor haar ook interessant en uit dagend. Óp dit moment is ze bezig om zich te bekwamen in airbrush. Ze heeft tekenlessen gevolgd bij Els Smulders, die haar leerde om vooral goed te kijken en dat je daarmee al een paar stappen vóór bent. In Frankrijk heeft ze een schildercursus gedaan waar ze het aquarelleren van Ben Weeldenburg heeft geleerd. Ze is van mening dat je zelf veel kunt ontdekken. Als je de techniek kent dan leer je steeds meer is haar devies. En dat je veel kunt leren van fouten. Indien u interesse heeft in haar werken, kunt u contact met haar opnemen via haar mail adres: mariavaniersel@home.nl De expositie in Park Stanislaus is te bezichtigen van 5 maart tot 20 april 2016. Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur en zaterdag en zondag van 10.00-16.00 uur. Den Boogaard organiseert in samen werking met Mieke Habraken op zater dag 12 maart de Flower Power avond. Op deze avond zal de Live Band Route 66 u laten genieten van de leukste muziek uit deze periode. Route 66 Route 66 is een band die met hun repertoire al 20 jaar teruggrijpt naar de classic-rock en de nederbeat van de 60’s 70’s. Alle bekende en nog bekendere hits uit de platenkast van toen nog één keer live-on-stage. Hits van The Who, The Eagles, Rolling Stones, The Sweet, Santana en The Kinks, maar ook de Nederbeat van Sandy Coast, Golden Ear ring, Vitesse, Livin’ Blues, Cuby The Bliz zards en Herman Brood. Hits die de twintigers en dertigers zeker zullen herkennen en waarbij de veertigplussers overspeeld worden met de nostalgie uit hun jeugd. De Flower Power avond vindt plaats op zater dag 12 maart om 20.30 uur. De deur gaat open vanaf 19.30 uur. De kaarten zijn 10,-; aan de deur 12,50. horen waar de behoeftes liggen al meteen hun hulp aanbieden; zo niet dan worden deze uit dagingen genoteerd en als aanvraag ingediend voor de matchgroep om mee aan de slag te gaan. Op deze manier wil men pro-actief de Oisterwijkse samenleving helpen met het invullen van vraag, met aanbod. Als volksvertegenwoordiger vind ik het be langrijk om in een goede verbinding te staan met de samenleving. Dat betekent goed luis teren, kijken en voelen wat er speelt in de samenleving. Ik haal graag de buitenwereld bij de raad en commissies naar binnen. Uite raard wat binnen mijn mogelijkheden ligt. De mens boeit mij en zo ook wat er leeft onder inwoners interesseert en bindt mij. Hoe mooi is dan een dialooggesprek, waar we over en weer naar elkaar luisteren en idee ën genereren. Vorig jaar september ben ik gestart met maan delijks een dialooguurtje. De laatste drie maanden is daarin helaas wat de klad in geko men. Ik wil dit initiatief graag weer nieuw leven inblazen, mede gezien ook de positieve reacties hierop. De eerstvolgende keer is dat donderdag 10 maart 12.15-13.00 uur aan de leestafel in Den Boogaard. U kunt mij ook altijd per mail bereiken: bian- ca@wdoisterwijk.nl Bijeenkomst Tijdens de bijeenkomst op 17 maart wil De Uitdaging graag aanhoren welke behoefte er is bij de Oisterwijkse verenigingen. Misschien kunnen andere verenigingen die van elkaar Eerste uitdagingen in de maak Op donderdag 17 maart zit het kersverse team van De Oisterwijkse Uitdaging klaar voor alle verenigingen uit Oisterwijk om te luisteren naar hun uitdaging. Kom samen met enkele betrokken verenigingsleden en vertel wat er bij jullie club voor uitdagingen spelen, wie weet los je het die avond al meteen op, of is het voor de matchgroep een mooie uitdaging om mee aan de slag te gaan. De Uitdaging De Uitdaging is een bedrijvennetwerk dat bedrijven uitdaagt om maatschappelijk betrok ken te ondernemen en daarmee stichtingen en verenigingen in Oisterwijk te ondersteunen. Het doel is samenwerking tot stand te brengen tussen bedrijven en maatschappelijke organi saties. De Oisterwijkse Uitdaging bemiddelt in vraag en aanbod van materialen, middelen en menskracht en zet deze om in concrete acties, om daarmee het leefklimaat in Oister wijk te verbeteren. Eerste projecten Er zijn al enkele projecten aangemeld, zoals bijvoorbeeld een groots recreatief-/ kunstpro ject in het centrum van Oisterwijk en een alles omvattende hulpvraag voor een nieuwe keuken in een van de wijkcentra. Wat? Nou, dat we voor jullie weer een prachtig nieuw toneelstuk gaan spelen natuurlijk! Het toneelstuk heet “Heksje Madelief zegt:.... Oeps!en is geschreven door onze eigen Freya Snelders-van Elderen. Volgende week hoor je er meer over. We spelen op vrijdag 1 april om 19.00 uur en zondag 3 april om 15.00 uur in Den Boogaard. Zet beide data dus snel op de kalender en zorg dat je erbij bent, hè! Die Naemloose Speelers PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 MAART 2016 4

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3