QOEF! Gezien in Gèssel Zondag 6 maart, 15de Rico Salvettiloop in Moergestel PR-teller schaatsers ”De Vennen” op 200 Audacia- nieuws Op zondagavond 14 februari waren de omstan- U leest het wekelijks in 'Moergestel-Nieuws'! Sport, muziek, cultuur... Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Hadden we vorige week een foto van achtergelaten hondenpoepzakjes in een sloot langs de Industrieweg... het leverde ‘n reactie op die we hierbij weergeven. Opgelost! Op zondag 6 maart zal in Moergestel precies om 11. 00 uur voor de vijftiende maal het startschot klinken voor de Rico Salvettiloop over een afstand van 5, 10 en 15 kilometer. De wedstrijd over de 10 kilometer maakt ook dit jaar deel uit van het Global-e wegcircuit Midden Brabant en zal daardoor ook een groot aantal KNAU wedstrijdatleten trekken. Audacia-Gudok 2-3 Hoe kunnen twee helften zo ongelooflijk ver schillend zijn. In de eerste helft kwamen we met fris, combinerend voetbal twee keer heel fraai te scoren. Een solo van Tim sneed door het hart van de Gudokdefensie. Even later een doorzettende actie en loepzuivere voorzet van Koen, die snoeihard door Sjosh werd ingekopt: onze twee backs in een hoofdrol. Ondertussen stonden we wel met tienen, omdat Gijs zich te zichtbaar stoorde aan een van de provoce rende tegenstrevers. Na de rust groeven we ons in en kon Gudok driemaal het net vinden. Konden wij in de heenwedstrijd in blessuretijd van 2-0 naar 2-2 lopen, nu was de slotfase niet aan ons besteed. We kwamen na de thee ook niet meer in ons spel: het enige wapenfeit was een trap tegen de paal van Alex. Uitslagen: Audacia 1-TSV Gudok 1 2-3; SVSSS 3-Audacia 2 2-2; Viola 3-Audacia 4 0- 0; Nevelo 5-Audacia 5 0-4; Audacia 6-TSW Merlijn 3 2-1; Audacia 7-Broekhoven 4 1-10; Audacia VRl-Knegselse Boys VR1 0-7 Programma 28 februari Audacia 1 - ZIGO 1 Audacia 2 - Nevelo 3 Jong Brabant 5 - Audacia 4. Nemelaer 6 - Audacia 5 14:30 12:00 10:00 12:00 Daarmee werd het seizoentotaal op het aan zienlijke aantal van tweehonderd PR’s ge bracht. Jan van Berkel, Jochem van Hulten en Thom Botermans verbeterden ieder één PR en Wouter Weber was zelfs zowel op de 500 als de 1500 meter sneller dan ooit. Met 45.93 en 2:19.82 reed hij voor het eerst twee keer onder de magische grens van 46 secon den respectievelijk 2 minuten en 20 seconden op deze afstanden. Bij de foto: Wouter Weber, twee keer onder magische grens. ROEF! HANDBAL Uitslagen: El Roef - DOS 80 12-7, Dl Roef - Witte ster 4-5, Cl Roef - GHV 24-6, Al Roef - EHV 18-12, DS Roef - HCB ’92 21-7, HS Roef - United Breda 16-11. Zondag 6 maart El 09:30 Blauw-wit - Roef Cl 10:50 Delta Sport- Roef Al 12:35 Someren - Roef DS 13:05 Blauw-wit - Roef HS 14:15 Blauw-wit - Roef Iedereen die denkt dat handbal ook wel een leuke sport voor hen is, mogen vrijblijvend mee komen trainen op donderdagavond in de sporthal Stokeind. Voor meer informatie, bel gerust even 513 2848 Erik. Handbal is altijd raak! Hieronder alle in Tilburg gereden tijden: Thomas van Dijk en Jan van Berkel reden een rit over 100 (le tijd) en 300 meter (2e tijd): Thomas 10.54 en 24.54; Jan 15.67 (PR) en 42.49. 6 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 700 meter (2e tijd): Jochem van Hulten 45.09 en 1:02.34 (PR); Hilde van Hulten 54.51 en 1:19.09; Teun van der Linden 55.68 en 1:22.09; Thomas van Berkel 58.53 en 1:26.55; Dirk Botermans 1:04.07 en 1:32.81; Thijs van Berkel 1:19.73 en 1:46.39. 7 leden reden een rit over 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Wouter Weber 45.93 (PR) en 2:19.82 (PR); Julian Haans 45.52 en 2:33.44; Jan op ’t Hoog 48.75 en 2:31.39; Veerle van Hulten 50.69 en 2:41.91; Martijn Weber 50.01 en 2:44.26; Thom Botermans 51.23 en 2:41.69 (PR); Henrie van der Linden 53.21 en 2:47.38. op dezelfde internetpagina verschijnen. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving 6.- en bij na-inschrijving 8.-. Voorinschrijven is mogelijk tot 1 maart op www.inschrijven.nl ook te bereiken via onze eigen website. Na afloop is er voor iedere loper sportdrank en wordt er een herinnering uitgereikt. Daar naast zijn er prijzen voor zowel de snelste man als vrouw op de drie afstanden. De organisatie gaat er van uit dat ze ook dit jaar er in zal slagen van dit winterse loopfestijn een bijzondere, sportieve gebeurtenis te maken. Het parcours gaat zoals gewoonlijk weer door de bossen van Oisterwijk en Moergestel en is bijna geheel verhard. En ook dit jaar leidt het weer over het rustieke terrein van “De Honds- berg”. De Rico Salvettiloop is een prima moge lijkheid om te peilen hoe het met de conditie gesteld is na een periode van wellicht wat rela tieve rust in deze winterse periode. En voor de KNAU- wedstrijdatleten is het weer een mogelijkheid om op de tien kilometer een goede uitgangspositie te veroveren voor het klassement in het Global-e wegcircuit. De Rico Salvettiloop is ook dit jaar een van de eerste in een lange reeks wedstrijden die onder deel zijn van dit Global-e klassement. Er bestaat dus de mogelijkheid om uit drie afstanden te kiezen nl. 5,10 en 15 kilometer. Maar zoals gezegd; de wedstrijdlopers van het Global-e wegcircuit zullen alleen kunnen star ten op de 10 kilometer. Maar ook voor de puur recreatieve loper, die prestaties niet als belang rijkste doel heeft, biedt de Rico Salvettiloop een prima mogelijkheid om sportief bezig te zijn. Ook dit jaar worden alle lopers elektronisch geregistreerd d.m.v. een klein kaartje dat aan de schoen bevestigd wordt. Doordat men zowel bij start als bij finish gescand wordt, beschikt iedere loper na afloop over de zuivere loop tijd. Op dit moment bestaat de organisatie van de Rico Salvettiloop uit 4 personen die al vanaf het begin actief zijn. Na 15 jaar vinden zij het tijd dat het stokje overgenomen wordt. De organisatoren van nu gaan ervan uit dat er in onze gemeente voldoende mensen zijn die het belangrijk en zinvol vinden om deze sportieve manifestatie regelend te gaan ondersteunen. Natuurlijk zal de huidige organisatie het eerste jaar de nieuw coördinatoren met plezier met raad en daad bijstaan. Aanmeldingen worden graag ontvangen op het e-mailadres pietvandeschoot@xs4all.nl digheden op de Ireen Wüst Ijsbaan in Tilburg weer geheel anders. In de overdekte ijshal had den de deelnemers aan de wedstrijd weliswaar geen last van regen en wind, maar was het wel extreem koud. Het ijs zag er prima uit, maar door de koude gleed het bijzonder slecht. Als gevolg hiervan werden er door de schaatsers van “De Vennen” slechts vijf PR’s verbeterd. De start is ook dit jaar weer op het Roefterrein, Stokeind 13 te Moergestel. Er zijn daar volop kleedruimtes en douches aanwezig. Op de voortreffelijke internetpagina ricosal vettiloop.inoisterwijk.nl kan men volop infor matie vinden over o.a. bereikbaarheid van het startterrein en alles wat men nog meer zou willen weten. Kort na afloop zullen de uitslagen In het weekend van 13 en 14 februari hebben de wedstrijdschaatsers van Schaatsclub “De Vennen” weer zeven persoonlijke records (PR’s) verbeterd. Daarmee kwam de teller voor dit seizoen al op tweehonderd. Twee van deze records werden door Merel Bertens in Enschede verbeterd tijdens het Nederlands Studenten Kampioenschap Allround en Wouter Weber reed in Tilburg twee keer onder een magische grens. Jan op ’t Hoog nam op zaterdagavond 13 fe bruari in Geleen deel aan een wedstrijd in het kader van de Zuid-Nederlandse Marathon- competitie. Door heel veel regen en een harde wind waren de omstandigheden op deze niet- overdekte ijsbaan erbarmelijk. Ondanks deze zware omstandigheden wist Jan zich in het peloton van de Masters-2 te handhaven en eindigde hij in de eindsprint op de zevende plaats. Dankzij de punten die hij hiermee ver diende steeg Jan naar de achtste plaats in het tussenklassement van de marathoncompeti- tie. In reactie op de foto van vorige week. Ben ook bewoonster en hondenvriend van de Aanstede. Als zodanig wil ik pleiten voor een hondenbak aan de Industrieweg. Er worden niet alleen zakjes in die sloot gegooid, maar de voetballertjes dumpen daar ook regelmatig hun afval als ze langs fietsen. En nee, het is niet netjes om je hondenpoep zo achter te laten. Maar kijk dan eens bij die afvalbak die hier bedoeld wordt. Daar wordt hondenpoep op nog geen meter afstand achtergelaten en niet in een zakje. Er staan zelfs twee afvalbakken vlak bij elkaar, en nog die poep laten liggen. Dat irriteert mij als hondenbezitster nog meer. Die zakjes oké, tenminste iemand die nog de moeite doet om het in een zakje te doen. Veel honden worden uitgelaten op de Industrieweg richting voetbalveld. Zelfs vlakbij het voetbalveld ligt nog poep. Zet daar dan bakken neer. Dan is het opge lost. Als zeventienjarige was Merel veruit de jong ste van de 62 deelneemsters die zich voor dit kampioenschap hadden gekwalificeerd. Op de eerste dag verbeterde zij met een tijd van 45.70 haar PR op de 500 meter en bleef zij op de 1500 meter met 2:18.78 maar net boven haar record. De tweede dag begon zij weer met een PR, deze keer 1:30.53 op de 1000 meter. Hierdoor verzekerde zij zich van een startplaats voor de afsluitende rit over 3000 meter, waaraan slechts twintig rijdsters mochten deelnemen. Door de lage temperatuur in de hal, werd dit voor alle deelneemsters een bijzonder zware rit. Na een snelle opening liepen de rondetijden bij iedereen snel op. Ook Merel had last van de lage temperatuur, maar dankzij haar erva ring als marathonrijdster wist zij de schade te beperken. Door een tijd van 4:50.15 passeerde zij nog een paar rijdsters in de eindklassement, waarin zij keurig dertiende werd. Als studente Gezondheidszorg Technologie aan de Avans Hogeschool in Tilburg mocht Merel Bertens deelnemen aan het Nederlands Kampioenschap Allround voor studenten dat op 13 en 14 februari in Enschede werd gehou den. 63 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 PAGINA 7 HMH H|B|BBaaBaBaaaaaHBaggBaaBaaaaaaaBHaB

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 7