r Wat nu? De Stille Omgang Tweede editie Gèsselse muziekquiz Levenskunst voor wie goed oud wil worden Daidai Ntab Nederlands Kampioen Kortebaan VIDO (vrouwen in de overgang) Expositie Kleurengroep ZATM 27FEfll BDKJRIBI huc*’c5TELF^ GtSSEir TREFT ORGANISEERT: MU5K- ouiriü ZAAL OPEN 20:0DUUR /aan buurtgenoten Geboortekaartjes Huwelijkskaarten Diverse nieuwe collecties aanwezig. van Nu tot 2 april 1O% KORTING 1 7:;- «Jongeren Werk IVIoergestelj Oranjestraat IA Middelbeers tel. (013) 5142182 info@drukkerijcyaan.nl www.drukkerij-cyaan.nl Zaterdag 21 februari Wil jij ook kennismaken met handbal? Dat kan! Alle leeftijden! Proeftrainen: roef@handbal.nl of bel Erik 013-5132848 Een beetje hopeloos werden ze wel, de heer en mevrouw Van Voerendaal. Hij 87 jaar, zij drie jaar jonger. Mevrouw heeft al jaren allerlei pro blemen met haar gezondheid. inschrijfformulieren en een lijst waarop u uw naam kunt invullen. Tevens kunt u 10,00 voor de reiskosten betalen. Het parochiecentrum is op maandag-,dins dagmorgen geopend van 10 tot 12 uur en op donderdag- en vrijdagmorgen ook van 10 tot 12 uur. Vriendelijke groet, Lia van der Zanden-van Grinsven Deze theatervoorstelling en doe activiteit is alleen bedoeld voor nieuwsgierige kinderen van 5,6,7 en 8 jaar. Aanvang 14.00 uur entree 10 per kind. Ouders/verzorgers zijn welkom. Aanmelden info@vanniksvanalles.nl Voor meer info zie facebook pagina jongerenwerk Moergestel, Bosstraat 1b. Op het ijs van Biddinghuizen stond vrijdagavond 19 februari het Nederlands Kortebaanwedstrijden zijn de oudste wedstrij den uit de geschiedenis van het schaatsen en worden gereden over een rechte baan van 160 meter. Omdat het rechte stuk van een 400 meter ijsbaan slechts 100 meter lang is, konden deze wedstrijden in het verleden alleen worden gehouden op natuurijs. Sinds de komst van de 3 km lange kunstijsbaan in Biddinghuizen, kunnen de Nederlandse Kampioenschappen in winters zonder natuurijs voortaan ook op kunstijs worden gehouden. Bij de wedstrijden Gèssel Treft organiseert wederom een muziekquiz op 27 februari in de ruimte van JWM. Onze eerste versie was erg gezellig, met het toen onver slaanbare duo Marcel en Comé als overwinnaars. We nodigen je graag uit om mee te doen en je muziekkennis eens uit te testen. Het betreft de populaire muziek, zoals Top 2000, van 1955 tot nu. Je hoeft echt geen professionele muziek kenner te zijn om mee te kunnen doen. Een team bestaat uit 2 personen en je kunt je opgeven door een bericht te sturen naar r.denis- sen@home.nl en de deelnememamen en team naam te vermelden. Inschrijfgeld bedraagt 5 en is te voldoen voorafgaand aan de quiz, deze start om 21u stipt! Er kunnen max. 30 teams meedoen, bij inzen ding van dit artikel waren nog enkele plaatsen beschikbaar. We zien je graag terug bij de quiz, als deel nemer of toeschouwer. De winnaar krijgt eeuwige roem en mag als dj onze "quizafterparty" openen, er zijn ook nog enkele andere prijzen te vergeven! Het verhaal: De 22-jarige, pas afgestudeerde Christopher McCandless laat zijn familie en veelbelovende toekomst achter zich, op zoek naar avontuur. Zonder bezittingen, weg van de valkuilen van de moderne wereld, probeert hij zijn weg te vinden in de wildernis van Alaska. De verraderlijke kracht en pracht vor men zijn bestaan. Maar kan hij overheen? Er zijn ook bijzondere ontmoetingen. Een oude reisgenoot vraagt de jongen of hij hem mag adopteren. De eenzaamheid op diens door groefde gezicht spreekt boekdelen. Een hart verscheurende scène. Als eerste stap heeft hun buurtgenoot hen ver wezen naar de gemeente en naar het WMO c.q. het zorgloket. Hoogstwaarschijnlijk zal deze buurtgenoot de verdere gang van zaken blijven begeleiden. Een antwoord is er nog niet, maar het echtpaar heeft in ieder geval stappen kunnen zetten. Bent u geïnteresseerd, neem dan contact op met een van de Buurtgenoten in uw buurt of met de coordinator: Piet Gelden, telefoon 513 1609 of mail: pgelden@home.nl. Devies van buurtgenoten: kleine moeite, groot plezier Is de Maan van Kaas? Is de Maan van Kaas? Dat gaan we op woens dagmiddag 2 maart onderzoeken. Jullie krijgen bezoek van een wazige Professor ‘Weet ik veel’. DIEP in de boeken ontdekt de professor diver se wetenschappelijke onderwerpen als: Is de Maan echt van kaas? Wie eet daar steeds hap pen uit? Kun je lopen op of vliegen naar de Maan? Of dit allemaal waar blijkt te zijn, daar komen jullie vanzelf achter! In verband met bezuinigingen in de zorg was vorig jaar de huishoudelijke hulp afgebouwd. Zelf zijn ze geenszins meer in staat om het huishoudelijk werk zelf te doen. Kinderen hebben ze niet. Dus inderdaad: wat nu? D)> 221 filmvoorstellingen aan. Elke film wordt vertoond in een matinee- en avond voorstelling. Into the Wild is een film uit 2007, gebaseerd op het gelijknamige boek van Jon Krakauer over het waargebeurde verhaal van Chris McCandless. In de hoofdrollen onder meer Kristen Stewart, Vince Vaughn Catherine Keener. De film werd genomineerd voor twee Oscars, die voor beste mannelijke bijrol (Hal Holbrook) en beste filmmontage. Duur: 143 minuten. PRAKTISCHE INFO: Alle voorstellingen gaan door in: De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Entree: 5,- (wel- komstdrankje en lekkernij inbegrepen). Bij de eerste voorstelling mogelijkheid tot het aankopen van 3 tickets voor 12 euro. Aanvang middagvoorstelling: 14.00 uur Aanvang avondvoorstelling: 19.30 uur. Zaal open 30 minuten vooraf. Reserveren vooraf niet nodig. Tweede film: maandag 21 maart Brassed Off Derde film: maandag 11 April Yalom’s Cure Meer info: www.metgezelinzingeving.com ofwel Tel. 528 6188. Op 2 en 16 maart houden wij inloop tussen 09.30 en 10.30 uur. Iedereen die vragen heeft of wil praten over de overgang is van harte welkom. Ook kunt u onze website bekijken www.vido- tilburg.nl Voor informatie 06-47752137 of per mail info@vidotilburg.nl De Kleurengroep gaat exposeren op zaterdag 27 en zondag 28 februari 2016 in Galerie de Verdieping, Industrieweg 16 in Moergestel. De expositie is op beide dagen geopend 11.00 tot 17.00 uur. Toegang gratis. De opening is op zaterdag 27 februari om 14.00 uur door Marieke de Wolf van Kunstbalie Tilburg. De Kleurengroep bestaat uit zestien leden uit verschillende fotoclubs uit de afdeling Brabant West. Zij komen om de zes weken samen om foto's te bekijken en te bespreken. De exposerende leden zijn: Henk van den Anker, Marjan Bogers, Joke Diderich, Henk Elshout, Richard Gladdines, Cor van Keulen, Adrie de Kok, Berry Kolen, Theo Litjens, Janet Olde Wolbers, Hans Tieman, Kees Verbunt, Cees Verduin, Jan Versteeg, Rene Vonk en Monique de Zwart. Beste dorpsgenoten In de nacht van 21 op 13 maart 2016 vindt de bedevaart naar het Hoogheilig Sacrament van Mirakel te Amsterdam plaats. De algemene intentie is: “Jezus- gelaat van Gods barmhartigheid- genadebrood voor u”. De mensen die meegaan moeten op eigen gele genheid naar het Vrijthof in Hilvarenbeek rij den. Daar is om 19.30 uur een plechtig lof in de St. Petruskerk. Na deze plechtigheid gaan we naar de bus die ons naar Amsterdam brengt. De bus stopt op het Spui, we lopen naar het Begijnhof waar om 22.30 uur de Eucharistie wordt gevierd. Na deze viering volgt er een stille tocht door het centrum van de stad. De tocht duurt ongeveer 1 uur waarna we weer plaats nemen in ons eigen bus die ons terug brengt naar Hilvarenbeek. Op het parochiecentrum in Moergestel liggen Activiteitenaanbod februari en maart 2016 4 Weken wetenschap start! eerste activiteit op vrijdag 26 februari. Altijd al willen weten hoe groot het Heelal is? Ben je gek op sterren en planeten of zoek je liever fossielen? Vind je vulkanen interessant of hou je stiekem van geschiedenis? Ben jij ook zo nieuwsgierig en wil je meer weten over Wetenschap? Meld je dan aan voor de weten schappelijke kinderactiviteiten. Het belooft een coole en leerzame middagen te worden! Ouders/verzorgers zijn welkom. Aanmelden via info@curiosityworld.nl of bel 06-13908636. Kampioenschap Kortebaan op het programma. Bij de heren werd dit sprint- kampioenschap gewonnen door Daidai Ntab van Schaatsclub “De Vennen”. op vrijdagavond 19 februari werd de eerste selectie van de deelnemers op basis van een afvalsysteem gemaakt, waarna de laatste vier overblijvende rijders het in onderlinge duels tegen elkaar opnamen. Voor de finaleritten kwalificeerden zich vier rijders van de profploeg Beslist.nl: Daidai Ntab, Michel Mulder, Jesper Hospes en Pim Schipper. Door alle drie zijn finaleritten met overmacht te winnen, werd terecht Daidai de nieuwe Nederlands Kampioen. Trialoog filmvoorstelling: Into the Wild Eerste film: maandag 29 februari 2016 Verschillende samenwerkende organisaties uit Oisterwijk behartigen en (h)erken- nen hoe boeiend het kan zijn om bewust de levensfase van het ouder worden in te gaan, ook al kent deze fase naast haar rijkdom ook haar moeilijkheden en ongemakken. De werkgroep “Levenskunst voor wie goed oud wil worden” bestaat vijf jaar en vertoont in het voorjaar drie speciale voor dit thema gekozen Dit waargebeurde verhaal is op indrukwek kende wijze verfilmd door regisseur Sean Penn en wordt ondersteund door het Golden Globe lied: Guaranteed van Eddie Vedder. Vervolg op het witte doek... Na elke film is er zoals gewoonte een nabe spreking in dialoogvorm met kleine groepjes onder leiding van deskundige gespreksleiders. PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 BMBnHHHMHMHI o RHMM MHBHHI aaaffli ■M ■HHaMKMSUBI DRUKKERIJ

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3