12 Jozef nfarmatie M Club412 gaat naar The Passion in Amersfoort! ia iai iSI Mil «Ml leder mens is bijzonder en verdient een uniek afscheid Monuta W Tom van Dijk Protestantse gemeente Oisterwijk Komende periode bij Huis voor Zingeving Touch of Matrix - Workshop met Günther de Jong Agenda 25 februari 20.00: Gemeenteavond 26 februari 17.30: Ontmoeting rond de tafel 26 februari 19.30: Concert ensemble Sacralis- simo 1 maart 10.00: Creatieve groep Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: p: Industrieweg 16. 5066 XJ Moergestel t: (013) 513 1316 I: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl Zaterdag 27 februari Kapel Park Stanislaus 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Jgt. Corrie van de Wouw-op 't Hoog e.v. Ge rard van de Wouw. Woensdag 2 maart Kapel Park Stanislaus 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest. Vormelingen te gast in Trappistenklooster Deze week waren we met onze vormelingen te gast in de abdij van Koningshoeven. U kunt een uitgebreid verslag en foto’s vinden op www.jozef-parochie.nl Ga met ons mee! Minimale vrijwillige bij drage 5,-. Geef je op bij info@club412.nl en kijk voor meer informatie op: www.club412.nl 1 MISSIE ONTWIKKELING VREDE Donderdag 25 februari vanaf 19.00 uur weer een nieuwe uitzending met hierin: Toneel De Tweede Jeugd: Het zit in de genen; Ontmanteling fontein St. Jansplein; Feestdag Gilde St. Sebas- tiaan. Vrijdag 26 februari vanaf 19.00 uur en zaterdag 27 februari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 28 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Lau rens van der Aa; techniek Stephan van der Aa. Zondag 28 februari Kerk Sint Jans Onthoofding 11.00 uur: H. Mis m.m.v. gemengd koor. Voorganger: pas tor A. Verest. Bijzondere intentie, mgd. Piet Ketelaars e.v. Jo Wolfs: Frans en Sjaan van de Wouw-Bruurs en zoon Adrie; jgt. Kees de Laat e.v. Mieke Kennes; mgd. An van Dijk-Versmissen e.v. Frans van Dijk; plezier, spel en ontspanning. Iedereen, met of zonder christelijke achtergrond, is van harte welkom bij deze avonden maar ook om mee te gaan naar The Passion. parochie 27 februari - 5 maart 2016 3e ZONDAG VAN DE VASTEN Ervaar hoe oude wijsheid je innerlijk vuur ontsteekt - Weekend workshop met Marion van Eupen en Saskia Basten Tijdens deze weekend workshop zullen we deze innerlijke reis gaan maken samen met de godin Brigida. Brigida is verbonden met de Keltische Godin Brighid; de oeroude Godin van de Kelten. Door deze reis kun je zelf ervaren welke magie er in oude wijsheid verborgen ligt. Info: 11-13 maart, Noorbeek (Limburg). Kosten €245 pp. Meer informatie en aanmelden: www.huis- voorzingeving.nl Vastenactie 2016 (3) Moergestel helpt een weeshuis in Oeganda Het weeshuis van Sander Kesseler ligt in Rubirizi in het zuidwesten van Oeganda. De mensen leven er van de landbouw. De regio grenst aan Congo en Rwanda. Oeganda is hartje Afrika. Het land is 7 keer zo groot als Nederland en er wonen 37 miljoen mensen. Het overgrote deel van de bevolking is chris- De zondagen van de Vastentijd We zitten nu midden in de Veertigdagentijd (Vastentijd) die begonnen is op Aswoensdag. De Vastentijd telt 46 dagen: 40 doordeweekse dagen en 6 zondagen. Op de 40 dagen wordt gevast, maar op de 6 zondagen niet, vandaar de term Veertigdagentijd. De verschillende zondagen in de Vastentijd hebben een speci fieke naam. De eerste vijf ontlenen hun naam aan de beginwoorden van het gregoriaanse introïtus-gezang in het latijn). De eerste zondag heet Invocabit, de tweede zondag Reminiscere, de derde zondag Oculi, de vierde zondag (halfvasten) heet Laetare en de vijfde zondag heet Judica. De zesde zondag is Palmzondag, Dominica in Palmis. Na Palm zondag begint de Goede Week, het hoogte punt van de Vastentijd die afgesloten wordt met het “Triduum Sacrum”, de “Heilige Drie Dagen” van Witte Donderdag, Goede Vrijdag en Stille Zaterdag, ook wel Paaszaterdag genoemd. De hele Veertigdagentijd en de Goede week lopen uit op het centrale feest van het christelijke geloof: het Pasen van de Heer, waarin Jezus overgaat van de aardse dood naar het definitieve en onsterfelijke leven van de verrijzenis. Website Parochie St. Jozef: www.jozef-paro- chie.nl Vanaf deze week in de nieuwe website van onze parochie St. Jozef online. Er is het afge lopen half jaar door veel vrijwilligers vanuit de verschillende kernen hard gewerkt om de website in orde te maken. Op de website kunt u alle informatie vinden over onze parochie, maar ook wat er zoal gebeurt en te doen is in de vijf afzonderlijke kerken. Ook kunt u op de site alle benodigde teksten voor doop, huwelijk, jubilea, uitvaart etc. vinden. Pastor Ad Verest (ad.verest@jozef-parochie.nl) en Dorris Rijnen (dorris.rijnen@jozef-paro- chie.nl) zullen vanuit onze kerk de aanspreek- Over Club412 September vorig jaar is Club412 gestart vanuit de parochies van Oisterwijk, Moergestel en Haaren en de Protestantse Kerk Oisterwijk. Tijdens tweewekelijkse bijeenkomsten ont moeten tieners (12-16 jaar) elkaar en maken ze op een laagdrempelige manier kennis met het geloof. Tijdens de avonden is er tijd voor een voor jongeren aansprekend inhoudelijk programma, maar daarnaast zeker ook voor personen zijn voor de website. Als u als paro chiaan, vrijwilliger of werkgroep iets op de website wilt laten plaatsen kunt u dat aan hen doorgeven. Ook op -en of aanmerkingen zijn uiteraard van harte welkom. Met het in de lucht gaan van de nieuwe website is de website www.parochiemoergestel.nl komen te vervallen. Via een automatische link op deze site komt u vanzelf terecht op www.jozef- parochie.nl Daarnaast zijn er twee vrijwillige webmasters die er zorg voor zullen dragen dat alles up to date zal zijn en blijven op de website. - Toby Dieduksman (H. Joanneskerk-Oister- wijk) - Wendy Dusée (Kerk St. Jans Onthoofding- Moergestel) Zondag 28 februari, mevr. ds. J. v.d. Zee- Vroegindewei uit Sleeuwijk, 10.15 uur Het is de derde zondag van de veertigdagen tijd. Voorganger is mevr. ds. J. v.d. Zee- Vroegindewei uit Sleeuwijk. De collectes zijn voor Kerk in Actie: Bin nenlands Diaconaat en eigen kerkelijk werk. Er is kindernevendienst en crèche. Woord van de pastor Voor velen is de Veertigdagentijd - of met de oude term Vastentijd- niet meer een tijd van lichamelijk vasten, maar een tijd van bezinning en van solidariteit. Een tijd om vragen toe te laten zoals “Waar leef ik voor?”, “Wat zijn mijn diepste beweegredenen?”, ’’Welke plaats bekleden mijn naasten in mijn leven?” En ook: “Welke plaats neemt God in mijn leven in?” Geen makkelijke vragen, maar wel wezenlijk. Door deze vragen toe te laten, kunnen we een nieuw zicht krijgen op ons zelf, onze naasten en op God. En dan kan de Vastentijd een oefening worden in “meer toeleg op het gebed, grotere trouw aan de sacramenten waarin wij zijn herboren zijn en een grotere aandacht voor wie in nood verkeren.” Dan zijn we vernieuwend bezig. Ben je tussen de 12 en 16 jaar oud en zou je Xander de Buisonjé, Sofie van Enk en Mark van Eeuwen wel eens in het echt willen zien? Zou je je wel eens willen onderdompelen in dat bijzondere verhaal van Goede Vrijdag, dat met zoveel prachtige liederen gebracht wordt? Donderdag 24 maart rond 16.00 uur gaat Club412 met de bus naar Amersfoort om daar samen The Passion te beleven. Dit musical- spektakel vertelt over de laatste uren van het leven van Jezus, zijn lijden en opstanding. Het evenement is live te zien op NPO 1 en trok vorig jaar ruim 3,5 miljoen kijkers en 20.000 bezoekers. Vele handen maken het werk licht Kom ook helpen bij de grote schoonmaak Op maandag 14 maart zal de kerk de jaarlijkse grote schoonmaakbeurt krijgen zodat hij er met Pasen weer spik en span uitziet. Liesbeth de Laat vraagt helpende handen om samen met haar deze grote klus te klaren. U kunt u bij haar of op het parochiecentrum opgeven of kom gewoon langs om te helpen op maan dag 14 maart. We beginnen rond half 9/9 uur. Het werken is altijd heel gezellig en voor een kopje koffie wordt gezorgd. Touch of Matrix zorgt ervoor dat jij een goede verbinding krijgt met jouw harde schijf, wij noemen dat je Ware Ik. Hierdoor wordt je verstand uitgeschakeld en zal je een Leegte ervaren, die erg belangrijk is bij deze methode. Het fijne en bijzondere is dat we de oor-zaak van een klacht niet hoeven te weten. Info: 2 maart, Kloosterdreef 4. Tijd: 19:30 tot 22:00. Kosten €25 pp. Nieuwe werkgroep communicatie St. Jozef Om alles rondom de website en de commu nicatie in de parochie St. Jozef goed te laten verlopen, is er een werkgroep communicatie in het leven geroepen. Deze werkgroep bestaat uit de volgende personen: - Pastor Ad Verest (Kerk St. Jans Onthoof- ding-Moergestel) - Jolanda Franken (H. Lambertuskerk-Haa- ren) - Diaken Kees Schrama (H. Joanneskerk- Oisterwijk) - Bert Blessgraaf (Levenskerk-Oisterwijk) - Diaken Vincent te Plate (St. Petruskerk- Oisterwijk) ten (katholiek of anglicaans). Het land heeft een bloedige periode gekend onder de beruch te dictator Idi Amin. In de jaren zeventig zijn 300.000 mensen door zijn toedoen om het leven gekomen. Tegenwoordig is het betrekkelijk rustig in Oeganda. Wel is HIV een groot probleem; in sommige streken is wel 30 van de bevolking besmet met HIV of heeft aids. Vandaar dat er veel weeskinderen zijn. Moergestel zet zich in voor het weeshuis van de Stichting Awaka. Dit woord wordt in Oeganda gebruikt om o.a. te omschrijven de plaats waar iemand zijn dierbaren dicht bij zich heeft. Tevens wordt het woord gebruikt om aan te duiden dat iemand zich veilig voelt in de omgeving waar hij is. Daarnaast bete kent het woord ook dat je ervaart dat je jezelf kunt ontwikkelen naar de persoon die je denkt te worden. Al deze gevoelens zijn aan te duiden met Awaka, maar kortweg vertaald in het Nederlands betekent het THUIS. 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUARI 2016 r 1 Margriet ■■■■Mi ■SB ■■^■■■■■■■■■■■■■■■Bsa ■Mi van Ingen Wij zijn 24 uur per dag bereikbaar op (013) 822 65 27. Ook als u niet of elders verzekerd bent. Kijk voor meer informatie en een videopresentatie op www.monutatomvandijk.nl ..513 1424 .513 1204 Kerk: Sl. Jans Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven De steun bij Iedere uitvaart VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID 'Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Els Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek,NL85RABOQ11.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail: buurtteam.moergestel@thebe.nl Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr. 32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00- 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 - 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d.). Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Tom

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2