Vier generaties We zèn goed gemutst Aanvulling jury Kinderlintje Oisterwijk VIDO (vrouwen in de overgang) Brabant heeft een eigen munt, de Brabo y 1 Concert ensemble Sacralissimo i Bert van Ganzewinkel voor het door hem ingezonden en gekozen motto voor 2017. Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Oproep: bepaal de eigen Brabantse waarde van de nieuwe Brabantse munt AAeJe dankzij jullie hebben wij de Ie prijs in Je carnavalsoptocht binnen Kunnen halen! G.G. De Klos beJanKt John Smits Stofferingen en Gregor Janssen. De Brabo is een initiatief van de Stichting De Brabantse Hoeders. De voorzitter is Moerges- telnaar Paul Spapens. De munt is gemaakt van porselein, kost 5 euro en is te bestellen via de website www.brabantbokaal.nl. De mun ten zijn stuk voor stuk met de hand vervaardigd en vervolgens gebakken bij Artenzo in Tilburg. In dit kunstatelier werken mensen met een beperking. Op de munten staat een gestileerde Brabantse vlag. Stichting de Brabantse Hoeders roept Braban ders op na te denken over de waarden die aan deze Brabantse munt gegeven kunnen worden. De Brabantse Hoeders willen deze waarden verzamelen en ze als een manifest over de kracht van Brabant bundelen en bekend ma ken. Deze bekendmaking vindt in juli plaats in Oisterwijk ter gelegenheid van het inpakken van het raadhuis in de Brabantse vlag. Deel name aan deze waardebepaling van de Brabo kan via de website www.brabantbokaal.nl. ring is er voor die jeugdige (tot en met 18 jaar) die een inspirerend voorbeeld vormt voor de inwoners van de gemeente Oisterwijk, de jeugd in het bijzonder. Hij of zij heeft een buitenge wone, onbaatzuchtige daad verricht ten gunste van de gehele Oisterwijkse gemeenschap. figuurlijk goed gemutst Carnaval 2017 gaat beleven. Camavalsmotto 2017: Op dinsdagavond bij de afsluiting van Carnaval 2016 is het nieuwe motto voor het camavalsjaar 2017 bekendgemaakt: We zèn goed gemutst. Het winnende motto is net als vorig jaar ingezonden door een camavalsdier in hart en nieren: Bert van Ganzewinkel. Commissaris van de Koning Wim van de Donk gaf als voorbeelden van deze waarden barm hartigheid, ingetogenheid en bescheidenheid. “Het wij en de wederkerigheid als correctie Het initiatief van de Brabantse Hoeders is in gegeven door het ‘bruto nationaal geluk’. Dit idee komt van oorsprong uit het Himalaya- staatje Bhutan. Het ‘bruto nationaal geluk’ wordt onder meer bepaald door behoud en bevordering van culturele waarden, behoud van natuur en milieu, een goed bestuur van overheid en ondernemingen en het bevorderen van een duurzame sociaaleconomische ont wikkeling. Het SMC wil graag iedereen namens De Piere waaiers met Prins Frans, De Dorsvlegels met Prins Ronaldo, De Durdraaiers met Prins Jos en De Springveren met Prins Dirk heel har telijk bedanken voor een grandioze carnaval. We hebben dit jaar, met alle aanwezige (Moer- gestelse) carnavalsvierders, werkelijk alles uit de kaast gehaald en gaan goed gemutst op naar het volgende carnavalsseizoen. Tot dan! De jury van het Minder- en jeugdlintje Oisterwijk heeft uitbreiding gekregen. Geen vervanging, maar aanvulling van haar leden, om te komen tot een breder draagvlak in de samenleving. Het Kinder- en Jeugdlintje was er al voor bij zonder opvallende acties van jeugdigen in de gehele gemeenschap, dus ook die van Moer gestel en Heukelom; zo getuige de uitreiking van vorig jaar aan Inge de Boer voor haar fiets- padactie voor met name de jeugd van Moer gestel. Toch heeft het comité Kinder- en Jeugd lintje Oisterwijk gemeend die vertegenwoor diging van de samenleving breder te trekken, en uit beide windstreken een bij de samenle ving betrokken persoon gezocht. Peter Swin- kels van Oranjecomité Moergestel vertegen woordigt in deze de inwoners van Moergestel en Dré van Hal heeft zitting genomen namens Buurtschap Heukelom. In de Stichting de Brabantse Hoeders hebben zich de vrouwen en mannen verenigd die zijn onderscheiden met de Brabant Bokaal. Deze onderscheiding wordt jaarlijks door het Prins Bernhard Cultuurfonds Noord-Brabant toe gekend aan maximaal drie Brabanders die zich jarenlang op vrijwillige basis hebben ingezet voor de cultuur en de natuur van Brabant. Jaarlijks organiseren de Hoeders een cultureel project in Brabant. De Brabantse munt Brabo maakt onderdeel uit van een cultureel project rond de Brabantse vlag. Vrijdag 26 februari om 19.30 uur in het Lodewijkskerkje Met hun sacred aria’s en liederen uit de hele wereld, is het ensemble Sacralissimo weer te gast. U kunt genieten van de Bulgaarse stem men die, veelal als solo zang de ruimte zullen vullen. Het programma omvat onder andere: Piëta Signori, Panis Angelicus, Ave Maria, Onze Vader, Ik bid in de kracht van de liefde, aria’s uit opera Tosca, La Traviata, Turanodo. Het ensemble bestaat uit: Dilian Kushev: veel zijdige bariton die soms helder en soms donker en fluwelig klinkt; Bogdan Olaru: een tenor die zo krachtig als zacht kan zingen; Manol Paskalev: begeleider aan de piano. Toegang is gratis; de musici vragen na afloop een bijdrage “voor wat het u waard is:”. Voor een drankje tijdens de pauze of na afloop in de Voorhof is contant geld nodig. Aanmelden Alleen na aanmelding door inwoners en ver enigingen kan een jongere in aanmerking komen voor zo’n lintje. Het is dus van belang dat u bijzondere activiteiten van de jeugd door geeft! Dit kan met het inschrijfformulier op de website Oisterwijknieuws.nl/kinderlintje- oisterwijk Het aanwezige publiek kon tijdens de gezellige en druk bezochte openingsmiddag in Den Boogaard uit de 86 inzendingen de 11 beste motto’s voor Carnaval 2017 nomineren. Uiteindelijk hebben de vier Prinsen, onder technische leiding van SMC-voorzitter Bas Hessels, op dinsdagmiddag het winnende motto gekozen. Als Samenwerkend Moerges- tels Carnaval (SMC) gaan wij ervan uit dat dit nieuwe motto weer uitdaagt en inspireert voor het Pieregeblèr, de optocht en de overige car- navalsactiviteiten, zodat iedereen letterlijk en Op 24 februari houden wij inloop tussen 20.00 en 21.00 uur. Iedereen die vragen heeft of wil praten over de overgang is van harte welkom. Ook kunt u onze website bekijken www.vido- tilburg.nl Ons adres is MFA Het Spoor, Schaepmanstraat 36, Tilburg. Het Oisterwijkse kinder- en Jeugdlintje is in 2014 tot stand gekomen als burgerinitiatief, ondersteund door, doch niet uitgevoerd door het college van de gemeente Oisterwijk. Nominaties worden altijd gebaseerd op een aanvraag vanuit de samenleving. De jury bestond al uit lokale actievelingen in het ver enigingsleven (Nicolle Appeldoorn, Harrie Marsé, Antoine Verbruggen, Joris van der Pijll en voorzitter Kees van Dongen) en enkele betrokken kinderen (eerdere lintjeswinnaars en winnaars van andere jeugdige activiteiten in de gemeente Oisterwijk). Nu dus uitgebreid met eerder vernoemde personen. De waarde- Een medewerkster van Artenzo werkt aan een Brabo, de Brabantse munt. Foto: Paul Spapens. op het dikke en calculerende ik. Het is een grote kracht in onze provincie en dat moet het blijven”, aldus Wim van de Donk tijdens zijn nieuwjaarstoespraak op 7 januari 2016. In het Provinciehuis in Den Bosch is door commissaris van de koning Wim van de Donk de Brabo gepresenteerd. Dit is de naam van een Brabantse munt. De waarde van deze munt wordt niet in geld uitgedrukt, maar in waarden die ken merkend zijn voor Brabant zoals zorg voor elkaar en samen optrekken naar de toekomst. Milou van Kollenburg 30 januari jl. in Middelbeers is geboren. Dat is dus de jongste spruit die het viertal compleet heeft gemaakt. Verder zien we de trotse superoma Piëta Burgers-Heijms, 88 jaar en woonachtig in Moergestel. Zij heeft Milou in de armen. Rechts de trotse oma Bertie Claassen-Burgers, 55 jaar. woonachtig in Oostelbeers. En links de trotse moeder Petra van Kollenburg- Claassen, 27 jaar en woonachtig in Middelbeers. ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 PAGINA 5 K.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 5