112 daar vang je boeven mee! i" Gerard Horvers Huis Sido Martens houdt het liever klein maar fijn bij GUO Ghesellen van den Spele spelen Harry’s Nachtmerrie Creatief Beers in het Oude Kerkje Elkaar ontmoeten tijdens de Open Coffee Oisterwijk/Moergestel in Den Boogaard “Het feest van de dieren” De Ghesellen van den Spele Wil jij ook kennismaken met handbal? Dat kan! Alle leeftijden! Proeftrainen: roef@handbal.nl of bel Erik 013-5132848 Signalement Als u slachtoffer of getuige bent, neem dan de dader goed in u op. Probeer de kenmerken te onthouden. Als getuige kunt u eventueel een foto of filmpje maken met uw mobiele telefoon. Tenminste, als dan op een veilige manier kan. Kijk ook goed in welke richting de dader weg vlucht, dat is belangrijk om deze persoon te achterhalen. De meldkamer laat dan meteen vluchtwegen afzetten, waardoor het net zich sluit. Samen lunchen Op dinsdag 23 februari verzorgen wij van 12.00 tot 14.00 uur weer een lunch. Voor een geringe Wij doen mee aan NL Doet Op 11 en 12 maart stropen weer tal van bekende en onbekende landgenoten op initiatief van het Oranje Fonds de mouwen op om zich in te zetten voor de goede zaak. Het Gerard Horvers Huis is een van de organisaties die zich voor NL Doet heeft aangemeld. De tuin is dringend toe aan een onderhoudsbeurt door enkele vrijwilligers die er geen moeite mee hebben om de handen vuil te maken. De gasten van het Gerard Horvers Huis hebben geen overdreven wensen. Ze worden al blij van een mooie tuin waar ze als het weer dat toelaat gezellig buiten kunnen zitten. Wilt u hen dit plezier doen? Op de website www.nl doet.nl kunt u zich aanmelden voor deze mooie klus bij het Gerard Horvers Huis. De ouderen van Oisterwijk rekenen op u. ‘De Open Coffee Club’ vindt plaats op vrijdag 26 februari 2016 in Den Boogaard. Er is een vrije inloop tussen 09.00 -11.00 uur. 5' Hymer Sido Martens heeft zijn publiek liefst op schoot Enkele jaren geleden tufte hij ze tegemoet in zijn oude Hymer- camper die hij ombouwde tot concertzaal in vestzakformaat. Met zijn draaibare bestuurdersstoel in zang- en speel- stand kon hij aan krap tien luisteraars een concert serveren. De akoestiek bleek top en dus deed het vehikel in 2013 dienst als mobiele opnamestudio. Martens toerde naar zeven ach- Digitale ticketreserveringen zijn mogelijk via http://guo.inoisterwijk.nl die doorlinkt naar de website van Tiliander. Voor zover dan nog voorradig verkoopt GUO haar laatste tickets aan haar zaalkassa in Tiliander op zondag 28 februari vanaf 14.00u tot concertaanvang 15.00u. Maar 100=VOL=OP! In het weekend van 20 en 21 februari zie u de tweede tentoonstelling van Creatief Beers. De deelnemers zijn bewoners van de Beerzen of mensen afkomstig uit de Beerzen. Zij kunnen hier laten zien welke hobby zij hebben. Dit kan echt van alles zijn en dat maakt het voor de bezoeker weer heel erg leuk.De beide weekenden zullen verschillend worden inge vuld en dus is er elk weekend wat anders te zien en te beleven. Dat betekent dat u er beide keren echt bij moet zijn geweest. De deelnemers van deze tweede tentoonstelling zijn: Petra Jansen-Hergarden - glaskralen Nelly Peeters - fotografie Pietje Peeters - houtsnijwerk Guido Verspaandonk - fotografie Bets van Vleuten - keramiek Lenny van Eeten - figuren in foam Helma Merkx - Aquarel en Acryl Jeanne van Oirschot - schilderijen Godelieve Heymans - olieverfschilderijen Heemkundekring "Den Beerschen Aard" Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13 tot 17 uur, op zondag van 11 tot 17 uur. De entree is 2,00 euro (t.b.v. instandhouding van het monument), kinderen gratis. Het adres is Willibrordstraat 25,5091 CC Middelbeers. Meer info is te vinden op www.oudekerkje.nl Vrijwilligers gezocht Het Gerard Horvers Huis biedt kwetsbare ouderen uit de gemeente Oisterwijk een plek waar zij in contact komen met andere ouderen. In een veilige en vertrouwde omgeving kunnen ze met elkaar koffie of thee drinken en gezellig praten over de dingen die hen bezighouden. Dit lukt echter alleen als er genoeg mensen zijn die er de schouders onder willen zetten. Op dit moment zoeken we heel dringend naar zowel een coördinator als naar vrijwilligers die als gastvrouw of gastheer inzetbaar zijn op woensdagochtend en/of donderdagmiddag. Bent u iemand met een hart voor ouderen en zoekt u naar vrijwilligerswerk waarmee u echt iets voor anderen kunt betekenen: kijk dan op www.gerardhorvershuis.nl voor meer infor matie of bel ons telefoonnummer 06 22382085. Onze huidige coördinator neemt graag de tijd om uw vragen te beantwoorden. Samen met kunstschilder Bas Wenting, die een oogje heeft op Trix smeedt ze een plan, zodat ze Harry in het zonnetje kunnen zetten en zodat Bas zijn Trix wat vaker kan zien. Maar gaat dat lukken of wordt het een ware nachtmerrie...? Klucht op vrijdag 11 maart en zaterdag 12 maart om 20.00 in Tiliander Oisterwijk. De entreeprijs bedraagt 9,- euro. Kaartjes bij Paijmans, Dorpsstraat 31, Oisterwijk of via www.toneeloisterwijk.nl Wij hopen u op vrijdag of zaterdag te mogen begroeten. U kent ongetwijfeld het motto "112 daar red je levens mee". Minder bekend is dat alarmnummer 112 ook gebeld mag worden om criminelen te vangen. Als er een misdrijf wordt gepleegd en de dader is nog in de buurt, bel dan onmiddellijk 112. De meldkamer stuurt dan met spoed de politie naar de plek des onheil. De agenten kunnen de dader dan wellicht direct op heterdaad arresteren. Enkele situaties Een paar voorbeelden: - U komt thuis en er is ingebroken, tegelij kertijd ziet u de dader uw huis uit vluchten. - U bent slachtoffer van een beroving op straat en de dader maakt zich uit de voeten. - U ziet hoe iemand een auto openbreekt. - Of u bent getuige van een mishandeling. In al deze gevallen is de dader nog in de buurt. Als u direct 112 belt, komt de politie snel ter plaatse. Daardoor zijn de sporen vers en de dader en z’n buit zijn vaak nog te achterhalen. Een snelle aanhouding geeft veel voldoening aan het slachtoffer en het rechtsgevoel van alle goedwillende burgers. Een bijkomend voordeel is dat het de politie achteraf enorm veel recherchewerk scheelt. Na de voorstelling is er een wandeling speur tocht die hoort bij het verhaal. Het spel is bedoeld voor kinderen van 3 t/m 8 jaar, met hun ouders, opa’s, oma’s en wie maar wil. De entree bedraagt 5,- per persoon. Voor meer informatie bezoek www.groene- landtheater.nl Reserveren gewenst: tel. 528 4008. Meer informatie? Dan kunt u terecht op de website: www.groenelandtheater.nl of www.natuurtheater.nl Iedere laatste vrijdag van de maand organiseert Open Coffee Oisterwijk/Moer gestel een informele netwerkochtend. De eerstvolgende Open Coffee is op vrijdag 26 februari van 9.00-11.00 uur in Den Boogaard te Moergestel. Open Coffee Oisterwijk/Moergestel is een maandelijkse informele bijeenkomst waar iedereen die graag wil netwerken elkaar kan ontmoeten, ideeën kan bespreken, kennis kan delen, brainstormen, meetings houden of samenwerken. Ontspannen netwerken dus, onder het genot van een kopje koffie. Samen met ondernemers, freelancers, collega’s, con- cullega’s en andere geïnteresseerden. Ofwel, ondernemende mensen uit de regio. Alarmnummer 112 Het alarmnummer 112 is er voor spoedeisende hulp. Dus als iemands leven in direct gevaar is (brand of ongeval) of als u getuige of slacht offer bent van een misdrijf, zoals inbraak, overval, diefstal of geweld. Het landelijke politienummer 0900-8844 belt u voor minder dringende zaken, bijvoorbeeld voor advies, het melden van overlast of voor een afspraak met uw wijkagent. ‘Beste Nederlandstalige singer-songwriter' In vorige levens stond hij op PinkPop, eerst met de Nederlandse folkrockers van Fungus, later nog eens in zijn uppie. Zijn fans brulden de hit ‘Kaap’ren Varen’ en iets over ‘Mannen met Baarden’ mee. Op zondag 28 februari zakt hij vanuit zijn Friesland af naar Oisterwijk om er op te treden bij GUO. Om 15.00u steekt hij van wal in Tiliander. De muziekpers rekent de Friese zanger/sna- renman Sido Martens tot de beste singer-song- writers van Nederland. Zijn folky songs zijn luisterrijk van taal en muziek, eigentijds en eigenzinnig. Zijn repertoire is te typeren als Nederlandstalige poëzie op muziek. bijdrage in de kosten krijgen ouderen: soep, broodjes en beleg, vers fruit en koffie of thee. Let op: aanmelden voor de lunch is wel nood zakelijk. Dit kan via telefoonnummer 06 22382085. “Waar vind je beter Nederlandstalig werk, poëtischer liedjes die altijd ergens over gaan, bij arrangementen waarin pure muzikaliteit primeert. Oeroude vrijwel teloor gewaande woorden en taalkundige vondsten zijn geen kunstje, maar staan altijd in dienst van zorg vuldig gecomponeerde teksten en sfeer”, aldus recensent Henk Hoogenstraaten op Folkforum over cd ‘Rodondenderongloria’. Het feest van de dieren Geïnspireerd door de muziek „Carnaval des Animaux”van Camille Saint Saens maakte poppenspeelster Marleen een verhaal over vuur, warmte, vriendschap een hartverwar mend verhaal over de dieren in het bos. Ze zijn erg verdrietig, omdat de vervelende vuur- vleermuis in het bos is komen wonen. De vleermuis jaagt alle dieren het bos uit. Gelukkig zorgt het bosvrouwtje, samen met de vrien delijke vuurvrouw, ervoor dat de dieren weer terugkomen. Ze zijn zo blij dat ze feest gaan vieren. Kom je mee feesten? De Ghesellen van den Spele. Jeugdherinneringen, wie heeft ze nou niet? Harry heeft ze boven zijn bed hangen, ingelijst nog wel. Ze zijn niet eens van hem maar van zijn neef Steven, die ze geschilderd heeft. Harry is al jarenlang huisbediende van baron en barones van Sevenum en hun dochter Trix. Verder heeft hij niks en kan hij niks en zal hij nooit anders zijn dan een afgerichte Deense dog, een gedrilde snaak of een gedresseerde hasjhond. Harry vindt het niet erg iedere dag tafels te moeten dekken en afruimen, elke week het zilver te poetsen, op te springen als er gebeld wordt, de afwas doen. Lotty is de dienstmeid en heeft een oogje op Harry. Zij zou dit graag anders zien. Met Farmers Union raakte Martens bekend in kleine folkkring. Die dijde uit toen hij over stak naar Fungus, de Nederfolkrockband met wie hij 'Kaap’ren Varen' de hitparade in speelde. Het bracht de journalist, afstandloper, singer- songwriter, gitarist en mandolinespeler zowel met Fungus als later solo op PinkPop waar hij zijn versie van 'De Internationale' over de massa uitstortte. Vijfenzestig levensjaren, waar van 50 in de muziek, vervatte hij in 2014 in boekvorm en op dubbel-cd. Op 'Zo die Klonk’ prijken 27 archiefopnames, op ‘Zo die Klinkt’ 15 nieuwe composities. November vorig jaar ‘klinkt’ hij opnieuw, op opvolger ‘Niemand is van Iemand’. Hoe hij zondagmiddag 28 februa ri 2016 op het GUO-podium zal klinken? Kruip mee op schoot, luister en geniet. tereenvolgende locaties in Friesland, parkeerde zijn mobilhome, placeerde twee microfoons en sloot het digitale opnameapparaatje aan. Puur en ingetogen, zonder poespas, ontstond cd ‘Wankelmoed’. Meer moet dat niet zijn. De Open Coffee heeft geen programma’s, offi ciële presentaties, naambadges of voorzitter. Vooraf aanmelden is niet nodig. U komt en gaat, zoals en wanneer u wilt. Alleen consump tie is voor eigen rekening. Op woensdag 24 februari 2016 speelt Marleen Groenland van poppentheater ’t Groene Land de voorstelling: “Het feest van de dieren”. De voorstelling begint om 15.00 uur. Een klucht waarbij u niet alleen een lach op uw gezicht zult bemerken, maar waarbij frustratie en verwarring u op het puntje van de stoel doen zitten. Ttv 1 PAGINA 3 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 ft I ‘w- -

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3