Will Pellis Jozef informatie Protestantse gemeente Oisterwijk Uitvaartverzorging Dankbetuiging FAMILIE VAN HAAREN (013) 513 1504 Zondag 21 februari, ds Hester Radstake, 10.15 uur - afscheidsdienst Er is crèche, kindernevendienst en jeugd werk Op deze zondag zal ds Hester Radstake af scheid nemen van de gemeente in verband met haar verhuizing naar Alblasserdam. Na de kerkdienst is er een feestelijk samenzijn om afscheid te nemen van Hester, Coen en Jochem. Collecten zijn voor Werelddiaconaat van Kerk in Actie en Kerk op Schoot. Agenda 20 februari 19.30: Club 412 21 februari 10.15: afscheidsdienst Hester Radstake 23 februari 20.00: gespreksgroep 25 25 februari 20.00: gemeenteavond Wilt u informatie of reageren? Dat kan via: MISSIE ONTWIKKELING VREDE Onlangs is onze vader en opa Johan van Haaren overleden. We bedanken iedereen voor de goede zorgen en steun die hij in de afgelopen jaren heeft ontvangen. Met name de zusters en verzorgsters van Park Stanislaus (Team 1) en zijn huisarts Dr. Terwindt. Verder bedanken wij Wil Pellis voor de goede uitvaartverzorging, Ton van der Dussen en Jacqueline Vis voor de mooie avondwake en pastoor Francis De Meijer en diaken Vincent te Plate voor de prachtige uitvaartdienst. Verder onze oprechte dank aan iedereen die een blijk van medeleven en steun gegeven heeft na zijn overlijden. 1 Gezinsviering thema: “Op weg naar Pasen” Zondag 21 februari is er om 11.00 uur een gezinsviering in de kerk met als thema “Op weg naar Pasen”. Tijdens de viering zal er gezongen worden door ons kinderkoor “De Muzieknoten”. Kinderen die graag een keer mee willen zingen zijn om 10.30 uur van harte welkom in het parochiecentrum om samen met de kinderen en de dirigente van het koortje in te zingen en daarna mee te doen tijdens de viering. Catechese voor kinderen vanaf 7 jaar Woensdag 24 februari is de volgende activiteit van onze kinderclub “De Schaapskooi”. De middag is van 14.30 tot 16.30 uur in het paro chiecentrum. Het onderwerp van deze mid dag is St. Jozef. Alle kinderen vanaf 7 jaar zijn van harte welkom om vrijblijvend en gratis deel te nemen. Voor vragen kunt u terecht bij Dorris Rijnen (06-23101515) Schoolcatechese basisschool de Vonder Maandag 22 februari zijn we vanuit de paro chie weer aanwezig op de basisschool om in alle klassen te vertellen over de voorberei dingstijd naar Pasen. We zullen met de kin deren praten over het verhaal van de verloren zoon en de barmhartige Vader (Lucas 15,11- 32). Ook in de Goede Week komen we weer in de klassen en zullen dan vertellen over de gebeurtenissen rondom Pasen. parochie Kinderclub de Schaapskooi Woensdag 24 februari 1430-16.30 uur De kinderclub van onze parochie geeft cate chese aan kinderen vanaf 7 jaar. Ongeveer iedere 6 weken organiseren we een activiteit waarin steeds een nieuw onderwerp aan de orde komt. De volgende kindermiddag zal gaan over de Heilige Jozef. Wie is hij? En wat heeft hij betekent voor Maria en Jezus? We hebben dit onderwerp gekozen voor deze middag omdat onze parochie sinds 10 januari van dit jaar de naam draagt van Sint Jozef. We zullen ook gaan ook schilderen, dus trek kleren aan die een beetje vies mogen worden. Alle kinderen zijn van harte welkom om deel te nemen. Tot woensdagmiddag in het paro chiecentrum! parochie 20 - 27 februari 2016 2de ZONDAG VAN DE VASTEN Zaterdag 20 februari Kapel Park Stanislaus 19.00 uur: Woord en Communiedienst met samenzang. Voor ganger: diaken Vincent te Plate. Aandacht voor Amnesty International Jgt. Jo Klomp-van Roessel e.v. Jan Klomp; Overl. ouders Jo van Haaren en Luus Spa ninks Zondag 21 februari Kerk St. Jans Onthoofding 11.00 uur: H. Mis, gezinsviering met kinder- en tiener koor “De Muzieknoten”. Voorganger pastor A. Verest. Na afloop van de viering gezinsochtend met als thema: veertigdagentijd. Aandacht voor Amnesty International Verj. Theo en Nelly Mulders-van den Hout; jgt. Bart en Jans Burgers-van de Ven; Dries en Dora van Hal-Jansen. Woensdag 24 februari Kapel Park Stanislaus 19.00 uur: H. Mis met samenzang. Voorganger: pastor A. Verest Agenda: Vrijdag 19 februari 19.00 uur: filmavond in De Verdieping. Zondag 21 februari 11.00 uur: gezinsviering met thema “Op weg naar Pasen”. Maandag 22 februari: schoolcatechese op de Vonder Dinsdag 23 februari 19.30 uur: overleg diverse werkgroepen met pastor A. Verest over de activiteiten in de Goede Week en Pasen. Woensdag 24 februari 14.30 tot 16.30 uur: kinderclub ‘De Schaapskooi” Woord van de pastor Het is voor mij weer de week van mijn jaar lijkse retraite. Óver heel de wereld wordt aan de priesters en diakens voorgehouden om elk jaar bezinningsdagen te houden. Veel van mijn collega’s gaan dan naar een klooster of abdij om met het ritme van de kloosterlingen een weekje mee te leven en een goed geestelijk programma te volgen. Zelf sluit ik me al sinds jaar en dag aan bij een internationale priesterretraite in Rome. Het is steeds weer een voorrecht om honder den priesters van over heel de wereld te mogen ontmoeten en elkaar op te bouwen met de eigen ervaringen en getuigenissen. Zo is het heel inspirerend om te zien met wat voor geloof en moed priesters leven, ook in gebie den waar christenen vervolgd worden. Zo’n retraite wil je gewoon niet missen. Donderdag 18 februari vanaf 19.00 uur weer een nieuwe uitzending met hierin: Aankondiging KiKu; Boekdelen: Marleen Kuijpers; Mindset; Toneel Tweede Jeugd. Vrijdag 19 februari vanaf 19.00 uur en zaterdag 20 februari vanaf 12.00 uur kunt u de uitzending ook (nog eens) bekijken. Kijk ook eens op internet: www.moergesteltv.nl/iets gemist! MTV Radio Zondag 21 februari kunt u luisteren naar ZM van 10.00-12.00 uur. Presentatie: Ron Hermus; techniek Martijn van de Wouw. Vastenactie 2016 (2) Moergestel helpt een weeshuis in Oeganda Het Vastenproject van Moergestel is dit jaar voor het weeshuis van de Stichting AWAKA in Oeganda. AWAKA betekent zoveel als huis. Voor het weeshuis werkzaam is Sander Kesseler, een studiegenoot van onze pastoor Francis de Meyer. Hij is ook een goede beken de van pastor Ad Verest. Sander Kesseler heeft van de geestelijke wijdingen afgezien. Hij is sinds 2011 werkzaam in Oeganda, in eerste instantie is hij als directeur van een middelbare school naar Oeganda gekomen en daarnaast is hij werkzaam in de parochie Rubirizi. Sinds april van dit jaar heeft hij een nieuwe benoeming gekregen en is hij manager van een weeshuis, genaamd House of Love Africa. Voor dit weeshuis is de vas tenactie voor 2016 bestemd. Het weeshuis heeft op dit moment 38 kinde ren die in huis woonachtig zijn. Daarnaast verzorgt het weeshuis nog eens 140 kinderen die in families rond het weeshuis zijn onder gebracht. Alle 178 kinderen krijgen liefdevol onderwijs, medische zorg en voeding. Van de 178 kinderen zijn 46 kinderen opgenomen in het kerkelijke HIV programma. Dit wordt verzorgd door de Comboni- missionarissen. In een ziekenhuis 80 km bij het weeshuis vandaan. Website Parochie St. Jozef: www.jozef-parochie.nl Vanaf deze week in de nieuwe website van onze parochie St. Jozef online. Er is het afge lopen half jaar door veel vrijwilligers vanuit de verschillende kernen hard gewerkt om de website in orde te maken. Nu is het dan zover dat deze klaar is voor gebruik. Op de website kunt u alle informatie vinden over onze paro chie, maar ook wat er zoal gebeurt en te doen is in de vijf afzonderlijke kerken. Ook kunt u op de site alle benodigde teksten voor doop, huwelijk, jubilea, uitvaart etc. vinden. Pastor Ad (ad.verest@jozef-parochie.nl) en Dorris Rijnen (dorris.rijnen@jozef-parochie.nl) zul len vanuit onze kerk de aanspreekpersonen zijn voor de website. Als u als parochiaan, vrijwilliger of werkgroep iets op de website wilt laten plaatsen kunt u dat aan hen door geven. Ook op -en of aanmerkingen zijn uiter aard van harte welkom. Met het in de lucht gaan van de nieuwe web site zal de website www.parochiemoergestel.nl komen te vervallen. Via een automatische link op deze site komt u vanzelf terecht op www.jozef-parochie.nl Nieuwe werkgroep communicatie St. Jozef Om alles rondom de website en de commu nicatie in de parochie St. Jozef goed te laten verlopen, is er een werkgroep communicatie in het leven geroepen. Deze werkgroep bestaat uit de volgende personen: - Pastor Ad Verest (St. Jans Onthoofding) - Jolanda Franken (Lambertuskerk-Haaren) - Diaken Kees Schrama (H. Joanneskerk- Oisterwijk) - Bert Blessgraaf (Levenskerk-Oisterwijk) - Diaken Vincent te Plate (Petruskerk-Oister wijk) Daarnaast zijn er twee vrijwilligers die er zorg voor zullen dragen dat alles up to date zal bij ven op de website. De webmasters zijn: - Toby Dieduksman (Joanneskerk-Oister- wijk) - Wendy Dusée (St. Jans Onthoofding-Moer- gestel) Filmavond vrijdag 19 februari 2016 Op deze filmavond vertonen we de film “Rab bit proof fence”, in plaats van de eerder aan- gekondigde film over Hannah Arendt. (Deze laatste film is nogal lang, en daarom hebben we gekozen voor een alternatief.) De “nieuwe” film speelt in het Australië van de jaren dertig van de vorige eeuw, toen de regering bewust, bij wet, probeerde de oorspronkelijke bewo ners, de aboriginals, te integreren met de blanke meerderheid. Een poging om rassen verschillen op te heffen door kinderen ge dwongen onder te brengen in blanke gezin nen, door kinderroof en door strenge kost- schoolregimes. Deze film laat duidelijk en hard zien dat samenleven van blanke en oor spronkelijke bewoners niet geforceerd tot stand kan komen; dat cultuurverschillen geleidelijk moeten samensmelten en niet door een wetsbesluit. Over deze cultuurverschillen willen we graag met U van gedachten wisselen na afloop van de film. U bent van harte welkom op 19 fe bruari, om 19.00 uur in “De Verdieping”. Wij gedenken Op 17 januari overleed Riet Roozen-de Jong, weduwe van Hein Roozen. Samen met haar man Hein woonde ze aan het Rootven waar hun drie dochters werden geboren en opgroei den. Ze was trots op hen en op de kleinkin deren die ze later kreeg. Riet genoot van het leven, was opgewekt en wijs, was een echt mensen-mens die altijd klaar stond voor ande ren. De laatste jaren woonde Riet op Park Stanis laus waar ze genoot van de contacten met medebewoners, haar deur stond altijd open om te buurten en om bezoek te ontvangen. Riet nam graag deel aan de activiteiten en, gelovig als ze was, bezocht ze trouw de vie ringen in de kapel,. Ondanks dat haar gezond heid snel afnam kwam haar overlijden voor toch plotseling. Riet werd 82 jaar. Op 30 januari overleed Jo van Haaren, we duwnaar van Luus Spaninks. Jo werd geboren als 2de kind in een gezin van 9 kinderen. Zijn vader had een café, maar Jo’s belang stelling lag meer bij zijn duiven, konijnen, zijn groentetuin en de natuur. Op 14-jarige leeftijd ging hij werken bij het schoenfabriek en hij zou hier bijna 50 jaar blijven. In 1954 trouwde hij met Luus Spaninks en uit hun huwelijk werden 7 kinderen geboren. Zijn lange leven was niet altijd makkelijk, in de oorlog werd hij als dwangarbeider naar Duitsland gestuurd en zijn vrouw overleed op veel te jonge leeftijd. Jo was een gelovig en sociaal bewogen man, een hardwerkende en lieve vader en opa die altijd klaar stond voor zijn kinderen en oprechte belangstelling had voor de mensen in zijn omgeving. De laatste jaren woonde Jo op Park Stanislaus waar hij op 93-jarige leeftijd is overleden. Pastor Ad Verest secretariaat 0900 332 22 22 PAGINA 2 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUARI 2016 MTV p: Industrieweg 16, 5066 XJ Moergestel t: (013) 5131316 i: www.moergesteltv.nl; e: info@moergesteltv.nl .513 1424 .513 1204 Kerk: St. Jans Onthoofding 013 5132774 voor noodgevallen: 06 1029 4358. Zie ook: www.parochiemoergestel.nl Misintenties 14 dagen voor afroepweekend opgeven VRIJWARING VAN AANSPRAKELIJKHEID ‘Moergestel-Nieuws’ kan op geen enkele wijze aansprakelijk gesteld worden voor publicatie van teksten en afbeeldingen. Deze worden geplaatst onder volledige verantwoording van de inzender(s) daarvan. Wij kunnen ook niet de bron van toegestuurde afbeeldingen achterha len. Die verantwoording ligt daarom te allen tijde bij de inzender(s). Vermelding van naam van de fotograaf wordt gaarne toegestaan. pfe Jozef Doktoren Moergestel: W. de Lenne, Raadhuisstraat 32B P. Terwindt, Raadhuisstraat 32 P. Blessing-van Luijt, Raadhuisstraat 32 513 1204 Apotheek Moergestel, Kerkstraat 2 513 0757 ma - vrij: 08.00 - 18.00 uur Apotheek De Stroom, Raadhuisstr.,32 ....513 1008 ma-vrij: 08.00 - 17.30 uur HUISARTSENPOST Parochiecentrum, telefoon 013 513 2774. Voor allerlei afspraken (doop, huwelijk, intenties, e.d Ma., di., do. en vrij, geopend van 10-12 uur. Ook voor dringende zaken belt u 013 - 513 2774. Parochiële Werkgroep Ziekenpastoraat. Mevr. C. v/d Zanden, Nieuwenhoflaan 1, tel. 513 6081 Politie alarm: 1-1-2 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren: Dorpscoördinator Moergestel: Éls Gelden, 513 1609; vakantiecoördinator Toos van der Sande, 513 3442 Bankrek.NL85RABO011.81.28.035; www.rodekruis.nl De Zonnebloem afd. Moergestel: secretaris Mevr. Patricia Mols, tel. 06-23110368 Charitas Oisterwijk www.charitasoisterwijk.nl Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk, tel. 06 20087292 Metgezel in Zingeving: Rouwverwerking Jan Daem, Tel. 528 6188 Thebe wijkverpleging Moergestel 24 uur per dag bereikbaar: Tel. 088-1176763; e-mail; buurtteam.moergestel@thebe.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 2