Bridgeclub Moergestel Eindstanden na ronde 5: ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES GUO-concert legendarisch (a la) Rum in Oisterwijk Patatje Oorlog (6+) met o.a. Johnny de Mol in Tiliander City Filmhuis Ladies Night bij cabaretvoorstelling The Friends Show De jongste cabaretiers van Nederland bundelen krachten BON STYLING O Voor alle informatie en reserveringen voor voorstellingen en optredens in Tiliander en Den Boogaard kunt u kijken op www.tiliander.com of bellen naar 521 7220. Jongeren Werk Moergestel Het is ons wel dégelijk 'n zorg dat uw boodschap gelezen wordt, en daar zorgen we dan ook voor!!! Moergestel-Nieuws: I I I I I I I 19 februari: Het oneindige heelal 26 februari: De wereld van fossielen 2 maart: Is de maan van kaas? 4 maart: Stenen en mineralen verzamelen 18 maart: Vulkanen en planeten Wie? Doelgroep basischool kinderen Wat? Kinderworkshops voor de familie Waar? Bosstraat 1b Moergestel Roel Meijvis werd na het winnen van de BN de Stem Cultuurprijs op zijn dertiende gelan ceerd als ‘de jongste cabaretier van Nederland’. Hij maakte een oudejaarsconference voor het NOS Jeugdjournaal, ging op zijn veertiende al avondvullend het theater in als jongste ooit en maakte in totaal al vier theaterpro gramma’s. Rajko en zijn broer is een gloednieuw caba retgezelschap, bestaande uit Rajko en Yuri Disseldorp. Rajko en zijn broer wil de wereld positief laten ontploffen, door de war schud den en dan maar zien wat er gebeurt. Tom Lash stond in 2012 op zijn achttiende in de finale van Cameretten als jongste ooit en het jaar erna in de finale van het Groninger Studenten Cabaret Festival. Daarnaast maakt hij columns voor het NPO Radio 1 program ma Druktemakers. ‘De Lang zullen we leven tour’ is te zien op zaterdag 20 februari in Theater Tiliander te Oisterwijk. De voorstelling begint om 20.30 uur. De kaartjes zijn 13,- incl. koffie/thee voor aanvang. ACTIVITEITENAANBOD FEBRUARI EN MAART 2016 Alles over Wetenschap. Altijd al willen weten hoe groot het heelal is? Ben je gek op sterren en planeten of zoek je liever fossielen? Vind je vulkanen interes sant of hou je stiekem van geschiedenis? Ben jij ook zo nieuwsgierig en wil je meer weten over Wetenschap? Meld je dan aan voor we tenschappelijke kinderactiviteiten den en iets wat'u erg ter harte gaat. Laat de Bosstraat. Voor actuele informative zie onze facebook pagina. Jongerenwerk Moergestel organi seert in samenwerking met Curiosityworld en Theater Niks en van Alles activiteiten voor de basis school kinderen. De workshops wor- den gegeven door professionals in het haast onmogelijk lijken om verhoord Ie wor- vernieuwde jeugdhonk aan de 9de dag de kaars“geheel opbranden en publiceer dit bericht. U krijgt wat u vroeg. Vlaamse folkpioniers op zaterdag 13 februari in Tiliander, met goesting Concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk verwelkomt op zaterdag 13 februari a la Rum in Tiliander. Een zeldzaam buitenkansje voor de liefhebber van Vlaamse folk om deze legendarische vernieuwers van weleer te herbeleven. Voor dit concert uit haar serie 2015/2016 wijkt GUO uit van haar zaal op de eerste verdieping naar de grotere theaterzaal beneden. Daar begint a la Rum om 20.30u aan een concert van tweemaal drie kwartier. Voorbij komen Rum-klassiekers als ‘Ik hou van alle vrouwen’, ‘Het Luiaardsgild’, ‘De Moorsoldaten’ en ‘Vrolijk Lentelied’, uitstapjes naar Vlaamse generatiegenoten als Wannes Van de Velde zaliger en Willem Vermandere, afgeblust met een zeemanslied of een Gipsy-Balkan instru mentaal a la Taraf de Haïdouks. Evenals de Antwerpse volkszanger Wannes Van de Velde en Gentse evenknie Walter De Buck, stond Rum in 1969 aan de kribbe van de Vlaamse folkrevival. Mede door hun gepio- nier ontbolsterde ook de folkscene in Neder land. In de 15 jaar die volgden, was het boven al de invloed en erkenning van Rum die tot ver voorbij de laaglandse taalgrenzen reikten. Met niet aflatende vernieuwingsdrift schreef Rum muziekgeschiedenis en evolueerde van maatgevend binnen haar taalbiotoop tot magisch en legendarisch daarbinnen én daar buiten. Op vrijdag 19 februari organiseert Theater Tiliander een ladies night bij de voorstelling ‘The Friends Show’ van het duo Reijn en Goed. Dynamisch, muzikaal en op de man af, zoals we van Reijn en Goed gewend zijn. In The Friend Show staat het gedrag van mensen voorop. En dan vooral het sociale gedrag. Over de koffiecorner in de supermarkt (hè, gezellig), naast een vreemde zitten in de trein, elkaar tegenkomen in het theater. Of onder houden we gewoon liever contact via Whats- app? Met koptelefoon op. Scherp, eerlijk en met ontspoorde analyse scheppen cabaretiers Kim Goedegebure en Renate Reijnders nieuwe regels in het sociale leven. Het cabaret-tweetal schakelt daarbij zonder moeite van mooie liedjes naar eigen zinnig stand-up. Rond de voorstelling organiseert Tiliander een Ladies Night. De avond staat in het teken Digitale ticketreserveringen zijn mogelijk via http://guo.inoisterwijk.nl die doorlinkt naar de website van Tiliander. Aan de balie in Tiliander zijn op vrijdag avonden van 18.00 tot 20.30u tickets beschik baar. Voor zover dan nog voorradig verkoopt GUO haar laatste tickets aan de kassa in Tiliander op de concertdag vanaf een uur vóór tot aanvang concert. De allerjongste cabaretiers van Nederland op één avond. Dat belooft nogal wat. Ze heb ben de krachten gebundeld, ze gaan samen toeren. Drie voorstellingen, elk een half uur op één avond voor één prijs. En dat alles op 20 februari in Theater Tiliander. A-lijn:l Kees Jansen en Henk Rijnen2 Elly Sneijders en Theo Colsen; 3 Sjaak Aarts en Cees v.d. Schoot. B-lijn: 1 Henriette Mulders en Dre Roefs 2 Cees Jansen en Ad Janssen; 3 Herman v.d. Broek en Victor Theeuwes C-Lijn: 1 Annie en Nico Vermelis; 2 Hans v.d. Heuvel en Ben Sneijders; 3 Liesbeth en Co de Graaff In de strijd om het clubkampioenschap staan Elly Sneijders en Theo Colsen op de eerste plaats met 620 punten gevolgd door Kees Jansen en Henk Rijnen met 595 punten. Viertallen: We hebben nu 6 van de 10 ronden gespeeld in Tilburg. Afgelopen week hebben onze beide teams een flinke nederlaag geleden. Het team van Moergestel 1 staat nu op de 6e plaats met een kleine voorsprong op het team van Moergestel 2. De negenjarige Kiek maakt zich zorgen wan neer haar vader als arts naar een oorlogsgebied vertrekt. Hij kan een ziekte krijgen, of een ongeluk en er zijn zelfs verdwaalde kogels! Om de kans te verkleinen dat er iets met hem gebeurt, wringt ze zich inde vreemdste boch ten.Patatje Oorlog is een spannende, humo ristische en originele kinderfilm met verras sende invalshoeken en een actuele thematiek. In Patatje Oorlog wordt de fantasie van de hoofdpersoon met stop-motion animatie ver beeld. ‘Patatje Oorlog draait in het Tiliander City Filmhuis op woensdag 17 februari 2016 in Theater Tiliander te Oisterwijk Aanvang: 13.30 uur. Klassiekers Rum arrangeerde muzikaal erfgoed van eigen Vlaamse bodem dat teruggreep tot in de mid deleeuwen, componeerde ook zelf, zette be staand werk van vergeten Vlaamse en Ne derlandse dichters op muziek en hertaalde buitenlands werk naar een Vlaams idioom. Inmiddels behoren Rum-liederen als Ik hou van alle vrouwen', 'Het Luiaardsgild', 'De Moorsoldaten' en 'Vrolijk Lentelied' tot klas siekers van ons Nederlandstalig repertorium. Na enkele ingrijpende bezettingswisselingen en dito stijlbreuken hield Rum in 1983 op te bestaan en ging elk groepslid zijns weegs. Dirk van Esbroeck vormde enkele tangoge- zelschappen waaronder Tango Al Sur, samen met de Argentijnen Juan Masondo en Alfredo Marcucci. Onder impuls van Astor Piazzolla maakte de tango nuevo in de jaren tachtig school op Europese podia voor jazz en wereld muziek. Dat deed Van Esbroeck teruggrijpen naar zijn geliefde muziek uit zijn jeugd in Argentinië. Hij vond bondgenoten in Mason do en Marcucci die ook in Vlaanderen waren neergestreken. Later zou Marcucci leermees ter worden van Carel Kraayenhof. Paul Rans legde zich toe op oude muziek, meerbepaald luitmuziek uit de renaissance. Hij vormde zijn eigen line-ups, van duo tot ensemble, en presenteerde een wekelijks pro gramma op de Vlaamse radio. Uiteindelijk vestigde hij zich als zanger, bouwer en bespe ler van de luit in Engeland waar hij nog steeds woont en werkt. Het belooft coole en leerzame middagen te worden! Ouders/verzorgers zijn van harte welkom om te blijven. Aanmelden via info@ curiosityworld.nl of bel 06-13908636 Sandra van Dam. Deelname workshop €10,- per kind. Voor meer info, zie: www.curiosityworld.nl. van de dames. Een feestelijke ontvangst, kraampjes in de foyer en een “goodie bag” mee naar huis. Gewoon een aantal leuke extraatjes gratis bij het entreekaartje. Op deze avond zijn mannen ook welkom. ‘The Friends Show’ van Reijn en Goed (Ladies Night) is te zien op vrijdag 19 februari in Theater Tiliander te Oisterwijk. De voor stelling begint om 20.30 uur. De kaartjes zijn 16,- incl. goodie bag en koffie/thee voor aanvang. PAGINA 6 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 F ■lïïïïyi'lSh] hl ittWil1 9 WWW. BLO E M E NGROE NSTYLI NG. N L Woonplaats Telefoon i 1 i i i- i i- i i i i I- I I 1 I I- Onderstaand gedeelte ook invullen. Naam [_Straat Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,50 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Kloosterlaan 2a, 5066 AN Moergestel. I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I J t/m 10 regels 5,00 t/m 6 regels 3,50 Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag al leen positieve dingen. Bid 9 dagen het Wees-gegroet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die 2 Van Spaandonk Onderwerkmakerij: voor alle schoenreparaties! Open: ma/ t/m vrij. 18.00-20.30 u., za. 9.00-15.00 u. Pr. Irene- straat 20, Moergestel, tel. 513 3489. Restauratie antieke meubels Charles van den Breekel, Scheepersdijk 70, Oister wijk, tel. 013-5284329 of 06-10 80 21 78. Gevraagd: kok die in week 18 op vrijwil lige basis voor een groep van 17 personen wil koken. Vakantie-coördinator 06 12 54 19 56. Zoekertjes’ UITSLUITEND schriftelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen- kosten, bij 'normale' grootte 3,50; anders 5,- p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! VU-RIO, riolering ontstoppen en ver nieuwen. Frans vanvught, Berkel-Enschot, 013-5333864. Schoolstr. 3, 5066 EC Moergestel 013-513 36 12

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 6