Koningin Maxima staat voor De Uitdaging ”De Tweede Jeugd” met de kluchtige revue: ‘Het zit in de genen!’ Ineke Zoontjens exposeert in De Verdieping Alzheimercafé Oisterwijk/Moergestel if Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Seniorenvereniging Moergestel 50+ behartigt uw belangen voor mensen met dementie, jong en oud, voor familieleden, vrienden, hulp en dienstverleners en andere belangstellenden. Lotgenoten kun nen heel veel voor elkaar betekenen, zij her kennen het geen de ander meemaakt, en wat dit voor hem of haar betekent. Onze mede werkers staan gedurende de avond voor ieder een klaar en mocht u vragen hebben stel ze gerust. Graag heten we u allen van harte wel kom! Tijd: inloop vanaf 19.30 uur Programma: van 20.00 - 22.00 uur Locatie: De Coppele, Prunusstraat 69 5061 AS Oisterwijk Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer infor matie: Jeanne Verberk Tel. 528 4571. E-mail j.verberk@ziggo.nl Inschrijven voor de rommelmarkt kan heel makkelijk door een e-mail met uw naam, adres, telefoonnummer en aantal gewenste tafels te sturen naar rommelmarkt.scouting® gmail.com Vervolgens krijgt u een mail met het reglement en de betalingsinformatie. Na betaling is de inschrijving definitief. De voorverkoop is al begonnen, dus kaartjes zijn al verkrijgbaar in Den Boogaard. Voor nadere informatie, aanmelding of het maken van een afspraak voor het ophalen van spullenrommelmarkt.scouting@gmail.com of Henk van Oort 06-34539706 of Jan Jonkers 06-23932361 na 17.00u. onbekende in het Gèsselse! We spelen op donderdagmiddag 18 februari a.s. om 14.00 uur voor alle senioren 6,-). Op vrijdag 19 en zaterdag 20 februari spelen we om 20.00 uur voor alle leeftijden 7,-; kinderen t/m 12 jaar 4,-). Ineke Zoontjens heeft zich in de afgelopen 15 jaar ontwikkeld in diverse schilderstijlen: Van figuratief tot abstract. Maar in alles is haar eigen stijl te herkennen: In haar typerende kleurrijke palet weet ze met vrije streken altijd ruimte voor verbeelding te creëren. In deze expositie laat ze een overzicht zien van haar beste werken uit de beginperiode, maar ook geheel nieuw werk, waarin ze speelt met kleurcontrasten. U bent van harte uitgenodigd op 13,14, 20 of 21 februari een kijkje te komen nemen op haar expositie bij; Galerie De Verdieping Industrieweg 16 in Moergestel. Openingstijden; zaterdag van 13.00-17.00 zon dag van 11.00-17.00 uur, gratis toegang. straat la in Moergestel. Wij verkopen het dan zelf, de opbrengst is volledig voor Scouting Moergestel. U kunt ook bellen naar één van de onderstaande nummers: wij halen de spul len dan gratis bij u op! Er zijn nog tafels beschikbaar. Maar wacht niet te lang, want vol is vol! Gratis PC’s voor Oisterwijkse organisaties Niemand minder dan Koningin Maxima ondersteunt het concept van De Uitdaging, welke vanaf nu ook in Oisterwijk actief is. Als beschermvrouwe van het Oranjefonds Groeifonds bezocht ze een van de locaties waar De uitdaging actief is en liet ze zich informeren over de werking. Zaterdag 30 januari werd in het programma Blauw Bloed ook een item hieraan gewijd. Zondag 20 maart is het weer zover: Rommelmarkt Scouting Moergestel Op zondag 20 maart a.s. tussen 10.00 en 14.00 uur is het weer zover. Scouting St. Jan uit Moergestel organiseert dan weer haar jaarlijkse voorjaars rommelmarkt. Dit jaar alweer voor de 12e keer! De markt vindt ook dit jaar plaats in Den Donk aan de Bosstraat. Al 11 jaar lang vinden mensen uit Moergestel en omgeving de weg naar deze uiterst sympa thieke markt. Ze weten namelijk dat hier altijd kwalitatief goede spullen worden aangeboden tegen een zeer vriendelijke prijs. Niet door professionele marktkooplieden, maar door mensen uit Moergestel of directe omgeving die particulier iets aan te bieden hebben. De markt is geheel overdekt en dus weersonaf- hankelijk. De entree bedraagt slechts 1,50 (in clusief een gratis kopje koffie of thee). Kinderen tot 12 jaar mogen gratis naar binnen. Er is ruim voldoende parkeergelegenheid aanwe zig. - Als u zelf spullen wilt verkopen, kunt u daar voor één of meerdere tafels huren. Een tafel van ca. 2m2 kost 10,00. - Als u niet zelf wilt verkopen, maar nog wel bruikbare spullen heeft waar u niets meer mee doet, dan kunt u dit op zaterdag 19 maart vanaf 13.00 uur brengen bij Den Donk, Bos- Dinsdag 16 februari 2016 Gast: Karin Delescen, Ouderen Psychiater GGZ Breburg In deze lezing vertelt Karin Delescen over stemmingsproblemen bij mensen met demen tie en welke gedragsveranderingen daar bij kunnen optreden. Wat is een depressie, psy chose en delier, initiatiefloos. Welke specifieke problemen kunnen voorko men bij bepaalde vormen van dementie. Welke mogelijkheden zijn er om eventueel stemming en gedrag te behandelen. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats de eerste uitdaging en die omvat het bieden van hulp aan een groots Oisterwijks zomer - evenement.’ Ook komen er via het netwerk al enkele aanbiedingen binnen met overtollige materialen. ‘We hebben een ondernemer die binnenkort veertig PC’s aan ons geeft, om daarmee lokale verenigingen een plezier te doen. Dus wie interesse heeft, kan zich alvast aanmelden!’ Gratis PC’s Verenigingen en stichtingen die voor de PC’s in aanmerking willen komen kunnen hun interesse kenbaar maken via info@oisterwijk- seuitdaging.nl Vermeld erbij hoeveel PC’s gewenst zijn, voor welk doel, en motiveer waar om juist jij voor jouw club deze hulp wil. Uiteraard naam, adres en telefoon er bij. Meer informatie en aanmelden kan via www.oisterwijkseuitdaging.nl Foto: Koningin Maxima op bezoek bij De Uitdaging (Bron: De Uitdaging Nederland) GEEF ELKAAR DE HAND Donderdagmiddag 18 februari starten wij 2016 met een gratis bingo in Park Stanislaus.We beginnen om 14.30 uur met kofïïe/thee en wat lekkers. De bingo begint om 15.00 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Bent u niet woon achtig in Park Stanislaus maar elders in ons dorp en voelt u zich alleen en eenzaam, u bent van harte welkom. Heeft u geen eigen vervoer om te komen, laat het ons weten dan regelen wij dat. Een telefoontje naar Corry de Jong tel.nr. 513 3295 en u wordt opgehaald. Wilt u om 14.00 uur klaar staan, zodat iedereen op tijd aan de koffie zit. Graag tot donderdag 18 februari. Jacqueline, Corry, Corry, Gina en Ricky Omdat velen zeggen dat we afstammen van Adam en Eva, zijn we er allemaal mee behept. Wat er allemaal in onze genen zit wordt duidelijk als u uzelf eens wilt ontspannen, want dat kunnen we u beloven: het wordt weer een doldwaze middag of avond! Daar staan we voor. En verder verklap ik niets. U moet maar kijken... Wat in ieder geval zeker in onze genen zit is lachen en dat kunt u straks volop. Vergeet ik bijna te vertellen dat er natuurlijk muziek bij is; heerlijke meezingers want dat zit ook in onze genen. Wie ons begeleidt op het key board? Natuurlijk Wim Jansen, zéker geen Op de foto v.l.n.r.: Leo Boogaers, Jeanne van Herck, Ron Siteur, Nico van Elderen, Mien van den Boogaart (souffleur), Wilna Schut (regie), Lies van Dijk, Cees van Dijk, Francine Kaal, Wim Jansen (keyboard), Johanna Schut (grime), Jan van Zon, Petra van Hees en Hans Krist. Niet op de foto: Toos Kastelijn (rekwisieten) en John Steijger (licht en geluid). De Uitdaging De Uitdaging is een bedrijvennetwerk dat bedrijven uitdaagt om maatschappelijk betrok ken te ondernemen en daarmee stichtingen en verenigingen in Oisterwijk te ondersteunen. Het doel is samenwerking tot stand te brengen tussen bedrijven en maatschappelijke organi saties. De Oisterwijkse Uitdaging bemiddelt in vraag en aanbod van materialen, middelen en menskracht en zet deze om in concrete acties, om daarmee het leefklimaat in Oister wijk te verbeteren. Matchgroep In Oisterwijk is De Uitdaging afgelopen maand ook van start gegaan en zijn de eerste gesprek ken met lokale verenigingen en ondernemers gevoerd; er volgen er hopelijk nog vele. Be langrijkste doel is het bij elkaar brengen van vragen van organisatie en zoeken naar hulp vanuit andere organisaties en bedrijven. Hier toe is een matchgroep opgericht met een aantal ondernemers, welke tevens in het Oisterwijkse verenigingsleven actief zijn. Tijdens de eerste bijeenkomst bleek het interessevlak van deze actief betrokken matchgroepleden enorm divers: Voetbal, Muziek, Opvoeding, Techniek, Media, Financieel, Horeca, Projectaanpak, Wielrennen, Wonen, Atletiek, Leefbaarheid, Bedrijfsleven, Toerisme, Evenementen, Admi nistratief. De groep bestaat uit ondernemers met hart en nieren in zowel bedrijfsleven als ook het verenigingsleven, en precies die samen werking daar gaat het om bij De Uitdaging. Eerste stappen De eerste stappen zijn gezet en Ingeborg van Meggelen, de lokale manager van De Oister wijkse Uitdaging, is dan ook enorm enthou siast: ‘Het is heerlijk om te zien dat er zo fijn gebouwd kan worden. We zijn begonnen met Zo, daar zijn we weer! PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 10 FEBRUARI 2016 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2016 | | pagina 3